فروش کتاب در آمازون مطالعه مقاله

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه مشکلات و ناراحتی ها را پشت سر بگذاریم؟

توضیحات کوتاه :
سعی نمایید رفتار درست و مناسبی با اطرافیان خود داشته باشید. حواس خود را جمع کنید که چگونه با اطرافیان رفتار می‌کنید چون بازخورد همین برخورد شما به خود شما باز می‌گردد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

3.67

تعداد امتیازها: 3

  • 6.9k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 5 دقیقه
چگونه مشکلات و ناراحتی ها را پشت سر بگذاریم؟

 

خلاصه ای از مقاله

بسیاری از رفتارهایی که با آن مواجه می شویم بازتاب و نتیجه رفتار خودمان با دیگران است. پس نباید انتظار داشته باشیم که ما رفتار بدی با دیگران داشته باشیم و آنها همچنان با ما به خوبی رفتار کنند. برای ایجاد تغییرات ابتدا باید از خود شروع نماییم و رفتارهای اشتباه خود را اصلاح کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

مشکلات و ناراحتی ها را پشت سر بگذاریم؟

در زندگی، بعضی مواقع اتفاقاتی می‌افتد که چندان خوشایند نیست و ما دوست نداریم که این اتفاقات بیفتد، ولی خوب حالا دو رویکرد وجود دارد. یکی اینکه چه کارهایی باید انجام دهیم که اتفاقات بد در زندگی ما کمتر بیافتد و مورد دوم الآن که این اتفاق افتاد چطور باید با این مشکل و ناراحتی روبه‌رو شویم؟ چه کار کنیم که کمتر آزار ببینیم؟ بتوانیم راحت‌تر از آن بگذریم و  به سمت آینده برویم. در این بخش سه نوع برخوردی که در مورد مشکلات اتفاق می‌افتد را با هم بررسی می‌کنیم تا ببینیم به چه شکل می‌توانیم راحت‌تر با موضوعات کنار بیاییم یا اصلأ آنها را نبینیم یا آنها را حل کنیم تا بتوانیم زندگی با آرامش بیشتری را تجربه کنیم. خوب دوست من، تصورکن که مشکل برای ما اتفاق افتاده است، مثلأ ما با دوستمان دچار درگیری شدیم، دعوایی با رئیس شرکت یا با همسر خود یا با هر کسی دیگری اتفاق افتاده است، اتفاق بدی که نمی‌خواستیم بیافتد، رخ داده است، خوب رویکرد اول این سوال را از خودمان بپرسیم: "دوست داریم با ما چه رفتاری شود؟" خیلی سوال ساده‌ای است، باید بدانید دوست دارید سایر افراد در زندگی با شما چه رفتاری داشته باشند؟ دقیقاً این رفتار را باید برای خود توصیف کنید، برای خودتان توضیح بدهید چه انتظاری از بقیه دارید که به چه شکلی با شما برخورد کنند؟

 

مقاله پیشنهادی: 10 راه حل خلاقانه برای مشکلات زندگی

چگونه مشکلات خود را حل نماییم؟

 

نحوه برخورد شما چه تأثیری بر روی رفتار افراد می گذارد؟

مورد دوم، انتظار دارید متقابلاً چه برخوردی با بقیه داشته باشید؟ به این شکل که بعضی مواقع تصمیم می‌گیرید با بقیه بد صحبت کنید، زمانی که چیزی که می‌گویید را نمی‌فهمند. دوست دارید که با عصبانیت به آنها بگویید یا نه طرز گفتن شما چگونه است. اما خوب این وسط قدرت انتخاب هم نقش بسیار مهمی دارد برای اینکه می‌توانید انتخاب کنید که یک جمله را به چه شکلی به دوست و همکار خود یا به هر کسی بگویید. می‌توانید با عصبانیت به او بگویید یا اینکه با یک لحن خوب به او توضیح دهید. گرچه این کار را ده بار دیگر هم تکرار کنید. شما حق انتخاب دارید، می‌توانید توضیحات خود را بیشتر انجام دهید و لحنی که با توضیح دارید نیز متفاوت کنید. اینها همه قدرت انتخاب را نشان می‌دهد. حالا قدرت انتخاب شما چیست؟

 

چگونه با آمازون به درآمد میلیاردی برسیم؟!

 

چگونه با دیگران برخورد کنیم

این را باید مشخص کنید که خود شما عمیقاً از نظر شخصیت به چه حالتی دوست دارید با بقیه رفتار کنید؟ من می‌دانم شاید خیلی از ما دوست نداشته باشیم خیلی خوب با بقیه رفتار کنیم، خیلی صبور باشیم ولی انتظار داریم بقیه اینگونه با ما رفتار کنند. نه دوست من! ما آینه‌ای هستیم در مقابل طرف مقابل خود و همچنین بر عکس، اتفاقی که می‌افتد، مطمئن باشید شما هم در آن دخیل هستید، شما هم در جریان بودید. حالا با اینکه بگویید نه اصلاً به من هیچ ربطی ندارد که این اتفاق‌ها می‌افتد، نه دوست من! دقیقاً یاد آینه بیفتید، هر اتفاقی که می‌افتد. شاید بازخوردی از همان رفتار شما باشد که انجام دادید، شاید زمان‌هایی اصلاً یاد شما نباشد چه حرف‌هایی زدید.

مقاله پیشنهادی: تکنیک های برخورد قاطعانه در ارتباط با دیگران

بخشیدن را یاد بگیرید

یکی از راه کارهایی که به شما کمک می‌کند سریع‌تر و آسانتر از مشکلات و ناراحتی‌های زندگی عبور کنید، بخشش و گذشت است. حال این مورد می‌تواند در مورد خود شما یا هر فرد دیگری باشد که موجب ناراحتی شما شده است. تصور کنید در چند ماه گذشته در یک پروژه کاری مشکلی با یکی از دوستانتان پیدا کرده‌اید آیا باید این ماجرا را ماه‌ها و سال‌ها ادامه دهید و تنها موجب رنجش‌خاطر خودتان شوید یا بهتر است این قضیه را حل کنید و برای همیشه دهنتان را از درگیری بابت این ماجرا رها کنید؟ شاید اندکی سخت به نظر برسد اما با بخشیدن دوست خود وجدان راحت‌تری خواهید داشت. در مورد خودتان نیز قضیه کاملاً به همین صورت است. تصور کنید با اشتباهی که در بیزینس شخصی خودتان داشته‌اید موجب ضرر مالی شده‌اید. بهتر است خودتان را ببخشید و به فکر جبران خسارت باشید نه اینکه ذهن را درگیر این اشتباه بزرگ کنید و دائماً خودتان را سرزنش کنید.  

چگونه انرژی مثبت جدب نماییم؟

با چه لحنی با دوست خود صحبت کردید، ولی این انرژی منفی را به آنها دادید، آنها هم به شما برگرداندند، برای همین من از شما این دو سوال را پرسیدم، اگر بتوانید جواب مشخصی برای این دو سوال داشته باشید و هر چقدر جواب‌های این دوستان را به هم نزدیکتر کنید، می‌توانم به شما بگویم خیلی در این راه موفق می‌شوید. برای اینکه اگر جواب‌ها از هم فاصله داشته باشند، شما فکر کنید که بله، بقیه باید با من خوب رفتار کنند، صبور باشند، لبخند بزنند و دعوا نکنند ولی خودتان انتظار دیگری داشته باشید، خوب اینجا مشکلی وجود دارد. باید انتظارات شما دقیقاً یکی باشد. چیزی که شما دوست دارید بقیه برای شما انجام دهند و با شما رفتار کنند، شما هم دقیقاً باید همان رفتار را داشته باشید. اگر انتظار دارید وقتی از کسی سوال می‌پرسید، برای شما توضیح دهد، خیلی با حالت خوشرویی به شما پاسخ دهد. خوب شما هم باید متقابلاً همین‌گونه باشید.

چگونه صبور باشیم؟

صبور باشید. اگر کسی سوالی پرسید به او توضیح بدهید ولی وقتی بگویید من حوصله ندارم با بقیه صحبت کنم یا حوصله ندارم جواب سوالی را ده بار بدهم  خوب چه اتفاقی می‌افتد؟ در اصل آدم‌هایی را جذب زندگی خود می‌کنید، که آنها هم حوصله ندارند، دقیقاً آنها هم باید مثل شما باشند، در فرکانس شما باشند تا این اتفاق بیافتد، یعنی هر طور که هستید، مطمئن باشید کسی در زندگی شما می‌آید که مثل خود شما است؛ حالا می‌خواهید خوب باشید یا بد، برای کائنات فرقی ندارد که شما خوب یا بد هستید، چه ویژگی‌های رفتاری دارید، نه! همانگونه که آدمها به زندگی شما می‌آیند، پس حواس خود را جمع کنید که چگونه با اطرافیان رفتار می‌کنید  چگونه با دوستان، رئیس و یا هر کس دیگری صحبت می‌کنید چون بازخورد همین برخورد شما به خود شما بر می‌گردد. اصلاً در کنترل کسی نیست و این قدرت کائنات است، نمی‌توانید با آن مبارزه کنید، بگویید که نه من می‌خواهم مثلاً این کار بد را انجام دهم. با فلان لحن بدی صحبت کنم ولی انتظار داشته باشید که اتفاقات خوب برای شما بیافتد، نه!

 

مقاله پیشنهادی: معجزه صبر در موفقیت

چگونه مشکلات و نارحتیها را پشت سربگذاریم

 

چگونه انرژی منفی را از خود دور نماییم؟

من اعتقاد دارم اگر احساس خوبی داشته باشید، اگر خود را از انرژی‌های منفی رها کنید، مثلاً از اینکه  شما از فلان شخص بدتان می‌آید یا اینکه چرا تنها اتفاقات بد برای شما می‌افتد. ببینید مسلماً شما دارید این اتفاقات را جذب می‌کنید، دوباره و دوباره اتفاق می‌افتد. شاید به خود بگویید که چرا ده سال است که این اتفاقات تکرار می‌شود، خوب جوابش همین است. اگر خود را خالی کنید و احساسات منفی را کنار بگذارید مطمئن باشید دفعه بعدی که قرار است اتفاقی بیافتد، اتفاق نسبتأ خوبی برای شما خواهد افتاد چون اگر تمام احساس و روحیه دورن خود را در یک دایره تجسم کنید، اتفاقاتی برای شما خواهد افتاد که شبیه دایره است، ولی وقتی اضلاع زیادی در داخل دایره به حالت ستاره می‌کشید، خوب کم‌کم این ضلع‌ها شکل دایره‌وار را عوض می‌کند و چیزهایی را که باید جذب کنید که در شکلی که شما تجسم کرده‌اید جا شود، مسلماً دیگر مواردی مثل دایره را جذب نمی‌کنید.

چگونه در زمان حال زندگی کنیم؟

مورد سوم الآن از خود بپرسید و بگویید: "همین حالا چه می خواهم؟" الآن من دلم چه چیزی می‌خواهد؟" واقعاً از اینکه بقیه چه رفتاری با شما کردند و شما چه رفتاری با بقیه کردید را کنار بگذارید، به من جواب دهید که شما واقعاً الآن چه می‌خواهید؟ انتظار دارید چه سبک آدم‌هایی وارد زندگی شما شوند؟ انتظار دارید آدم‌هایی که در زندگی شما هستند باشما چه رفتاری داشته باشند؟ اگر فلان اتفاقات می‌افتد، آنها را کنار بگذارید. الآن دوست دارید چه اتفاقی برای شما بیافتد؟ دوست من امروز که گذشت به هیچ‌وجه دیگر نمی‌توانید آن را برگردانید. اگر سرمایه‌دار، ثروتمند و اگر میلیاردها دلار پول داشته باشید، هرگز نمی‌توانید دیروز را برگردانید، پس اگر زمان گذشت شما چیزی را از دست دادید. دیگر  هیچ‌وقت نمی‌توانید به دستش بیاورید. من در سمینارهایم گفته‌ام اگر کسب و کار شما سقوط کرد، اگر شکست خوردید، هیچ اشکالی ندارد، باز می‌توانید شروع کنید، ولی اگر زمان را از دست دادید. اگر بیست و هفت سالگی خود یا سی سالگی را از دست دادید، متأسفانه من هر چقدر هم که بخواهم به شما انگیزه دهم، نمی‌خواهم دروغ بگویم، شما دیگر هیچ‌وقت بیست و هفت ساله نمی‌شود، پس حواس خود را جمع کنید. اگر امروز را ناراحت بودید و ناراحت گذراندید این روز در تاریخ ثبت می‌شود روی آن روز خط بکشید و بنویسید که ناراحت بودید و آن روز را از دست دادید، هیچ‌کسی هم نمی‌داند که چند سال و یا چند روز دیگر زنده است، این روزها می‌گذرد، حالا می‌توانید خیلی خوشحال باشید، از زندگی لذت ببرید، احساس خوشحالی کنید، می‌توانید هم نه به هر دلیلی آن روز خود را بد بگذرانید، ناراحت باشید و از دست بدهید.  

 

کار تیمی چه تاثیری بر حل مشکلات ما خواهد داشت؟ 

 

انرژی منفی چه تأثیری بر کار شما خواهد گذاشت؟  

اما نکته آخر، مثالی به ذهنم رسید. مطمئنم که در زندگی تأثیر مثبتی خواهد داشت، من اعتقاد دارم احساسات ما آدمها به یک چمدان یا کیفی شبیه است که برای مسافرت استفاده می‌کنیم. احساسات منفی دقیقاً شبیه سنگ است، مثل یک جسم خیلی سنگین است که شما در آن کیف گذاشته و با خود حمل می‌کنید، از خود بپرسید که تا کجای دنیا می‌خواهید این کیف‌ها را بیشتر کنید، چرا می‌خواهید کیف‌های سنگین را با خودتان حمل کنید، که چه اتفاقی بیافتد؟ من زمانی که می‌خواستم به یک مسیری به صورت هوایی سفر کنم، قصد داشتم که یک بلیط هواپیما بخرم که متوجه شدم یک سری از شرکت‌های هواپیمایی قوانینی دارند که اجازه نمی‌دهند که مسافر تعداد زیادی کیف با خودش حمل کند، هر چقدر هم که پول دهید مهم نیست، اصلاً اجازه نمی‌دهند بیش از یک حدی کیف با خود داشته باشند، برای من خیلی جالب بود. در زندگی هم به یک جایی می‌رسید که باید از دست این همه احساسات منفی که در داخل همین کیف و کوله‌هایی که جمع کرده‌اید. خلاص شوید هر روز با خود کوله‌باری از احساسات و موارد منفی دارید که همراه شما است. از این کشور به کشور دیگری، از این اداره به اداره بعدی، از این کسب و کار به کسب و کار بعدی حمل می‌کنید. در زندگی هم مثل این شرایطی که در سفر من برای حمل کیف‌ها و کوله اتفاق افتاد.

 

چگونه مشکلات و ناراحتی ها را پشت سربگذاریم

 

با احساسات منفی مقابله نمایید

دیگر حق ندارید که کوله‌ها و کیف‌های خود را سنگین کنید و حق ندارید که وارد یک سری از کارها، سطوح متفاوت زندگی شوید. زیرا دیگر ظرفیت خود را با مواردی منفی پر کرده‌اید و هرگز نمی‌توانید زندگی عالی را تجربه کنید، دوست من به یاد داشته باشید، نباید این ساک‌ها را هر روز سنگین‌تر کنید، به دنبال این باشید که هر روز از وزن آن کم کنید. اگر می‌خواهید احساس خوبی پیدا کنید، اگر می‌خواهید کل این دنیا را ببینید، حالا این دنیا می‌تواند کل آدم‌های دنیا باشد. اگر می‌خواهید با همه ارتباط داشته باشید یا با همه دوست باشید، که از زندگی لذت ببرید اینقدر وزن این کیف‌ها و کوله‌ها را اضافه نکنید. تنها و اصلی‌ترین ضرر آن به خود شماست زیرا باید هر روز این احساسات منفی را با خود حمل کنید پس بهترین راه این است که تمام احساسات منفی را کنار بگذارید و به این فکر کنید که دوست دارید همین الان بقیه با شما چه رفتاری را داشته باشند. دقیقا همان رفتار را خود شما انجام دهید این اصلی‌ترین کلیدی است که می‌خواهید به آرامش برسید، اگر هم اتفاق بدی افتاد همین سه رویکرد قطعا شما را راهنمایی می‌کند تا حال شما بهتر شود، این سوال کلیدی واقعاً تأثیرگذار و متحول‌کننده است و اگر می‌خواهید حال شما بهتر شود، از خود بپرسید :" همین الآن من چه می‌خواهم؟" روی آن تمرکز کنید، بر روی چیزی که می‌خواهید حال را بهتر کند تمرکز کنید. "الآن من چه می‌خواهم؟ "

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشترین بهره را از مطالب مقاله چگونه مشکلات و ناراحتی ها را پشت سر بگذاریم؟ برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمان‌بندی خود بوده و آن‌ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه، مدرس موفقیت و کارآفرین

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی رسد اما اگر راهنمای جامع و گام به گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان تر و سریع تر طی می شود. تماشای ویدیوهای معرفی بیزینس آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/چگونه-مشکلات-و-ناراحتی-ها-را-پشت-سر-بگذارید
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
شقایق در تاریخ ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ گفته:
۰ | ۰

منم موافقم خیلی از رفتارها بازتابی هستند.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام در تاریخ ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما شقایق عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

دیدگاه های شما ما را در رسیدن به موفقیت های بیشتر یاری می رساند. از حضور پر مهر شما در خانواده عزت خواه دات کام کمال تشکر را داریم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط