تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

عادات اشتباهی که مانع موفقیت می شوند - تغییر سبک زندگی

توضیحات کوتاه :
عادت همان کارهای کوچکی است که هر روز تکرار می‌شوند. برای رسیدن به هدف باید عادت‌های درستی را پرورش دهیم. بسیاری از کارهای روتین روزانه همان عادات نادرست هستند که هدف را به تعویق می اندازند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 1.3k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
عادات اشتباهی که مانع موفقیت می شوند - تغییر سبک زندگی

 

خلاصه‌ای از مقاله: 
آیا تا به حال برای شما اتفاق افتاده است که برای خود هدفی تعیین کرده باشید و پس از آن هیچ اتفاقی نیفتاده باشد؟ این موضوع می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که از جمله می‌توان به عادات اشتباه اشاره کرد.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید:
عدم تغییر و انتظار نتیجه داشتن
انتظار راحت بودن کارها
شکستهای دیروز را به موفقیت امروز تبدیل کنید
چشم بستن به فرصتها و ایده‌های جدید

 

عادات اشتباه را بشناسیم

همان کارهای کوچکی که هر روز انجام می‌دهیم تا به یک نتیجه بزرگ برسیم، عادات انسان را تعریف می‌کنند. تمامی دستاوردهای ما در زندگی ناشی از عادات روزانه ما هستند. در این مقاله به عاداتی اشاره می‌کنیم که روزانه انجام می‌دهیم و می‌تواند زندگی ما را با مشکل مواجه کند.

 

راهنمای گام به گام کسب درآمد میلیاردی

 

عادت اشتباه 1: عدم تغییر و انتظار نتیجه داشتن

اگر شما هر روز یک کار را انجام دهید، نمی‌توانید انتظار نتایج متفاوت داشته باشید. عادات امروز شما آینده شما را می سازد. اغلب مواقع، تنها تفاوت بین یک فرد موفق و فردی که پیشرفت چندانی ندارد در توانایی‌های خارق العاده آن فرد نیست، بلکه شجاعت برای کار روی ایده‌ها، ریسک کردن و برداشتن گامهای قاطع به سمت جلو است. به عبارت دیگر، برخی از افراد منتظر رخ دادن معجزه می‌نشینند و هیچ اقدامی نمی‌کنند. معجزه اگر قرار باشد رخ دهد پس از اقدام به تغییر رخ می‌دهد و نه قبل از آن.

عادت اشتباه 2: منتظر ماندن برای زمان درست

آیا به یاد می‌آورید که تا به حال چند موقعیت را از دست داده‌اید چون منتظر زمان درست بوده‌اید؟ آیا به یاد می‌آورید که موقعیت درست چقدر خود به خود به وجود آمده است؟ اغلب مواقع ما فراموش می‌کنیم که راهها با انتظار ساخته نمی‌شوند بلکه با راه رفتن ساخته می‌شوند. بنابراین امروز را به عنوان نقطه آغاز یک زندگی جدید در نظر بگیرید. روزهای بعدی از آنِ شما هستند. کاری کنید که این روزها مؤثر باشند. از خود یک فرد جدید بسازید. تنها از خود بپرسید که می‌خواهید چه کسی باشید؟ اکنون بهترین زمان برای این کار است. برای برداشتن قدم‌های جدید نیازی ندارید که صددرصد مطمئن باشید. بلکه برداشتن قدم بعدی است که به شما اطمینان می‌دهد و رشد درونی و بیرونی شما را موجب می‌شود.

 

مقاله پیشنهادی: روش های تغییر نگرش برای دستیابی به موفقیت

عادات اشتباه در زندگی

 

عادت اشتباه 3:  انتظار راحت بودن کارها

رسیدن به هر هدفی نیاز به تلاش و از خود گذشتگی دارد. هیچ هدف بزرگی نیست که نیاز به تلاش نداشته باشد. سال‌ها بعد وقتی به گذشته نگاه می‌کنید، روزهای راحتی و آسایش خود را به یاد نمی‌آورید بلکه روزهایی در ذهن شما ماندگار هستند که در مقابل سختی‌ها ایستادگی کردید و بر مشکلات چیره شدید. قدرتی که در درون شما به دستیابی به اهدافتان منجر شد، بزرگ‌ترین چیزی است که در آینده در ذهن شما باقی می‌ماند.

بنابراین به دنبال انجام کارهای راحت نباشید. خود را با توانایی‌های فوق‌العاده خود شگفت زده کنید و همانطور که پیشرفت می‌کنید به خاطر داشته باشید که خستگی از تلاش زیاد و یادگیری بسیار بهتر از خستگی به دلیل انجام هیچ کاری است. تلاش هرگز به هدر نمی‌رود حتی وقتی به نتایج ناامید کننده می‌انجامد. تلاش باعث می‌شود که شما در بلندمدت قوی‌تر و با تجربه تر شوید و با کشف عادات نامناسب خود و برطرف نمودن آنها گامهای درستی در مسیر موفقیت بردارید.

 

مقاله پیشنهادی: تلاش مقدمه موفقیت 

موانع موفقیت

 

عادت اشتباه 4: عدم تمایل به ریسک کردن

زندگی به معنای یادگیری و تجربه است. زندگی همیشه با ریسک همراه است. هر تصمیم، هر تعامل، هر گامی که برمی‌دارید همراه با ریسک است. زندگی واقعی به معنای ریسک کردن است و اعتماد به اینکه از پس آن برمی‌آیید. اگر شما از جای خود بلند نشوید و به مفهوم راحتی و امنیت بچسبید، زندگی به معنای واقعی نخواهید داشت. اگر به غریزه خود اعتماد نکنید و اجازه دهید عدم قطعیت شما را منصرف کند، هرگز مطمئن نخواهید شد که چه زندگی متفاوتی می‌توانستید داشته باشید. 

عادت اشتباه 5: شکستهای دیروز را به موفقیت امروز تبدیل کنید

یاد بگیرید که در زمان مناسب مسیر خود را رها کنید. عدم پذیرش از سوی دیگران به ما یاد می‌دهد که چیزهایی که برای ما مناسب نیستند را رها کنیم. مسلماً کار راحتی نیست اما بعضی از فصل‌های زندگی ما باید بدون هیچ نتیجه‌ای به پایان برسند. هیچ نیازی نیست که زمان خود را برای درست کردن چیزهای بیهوده هدر دهید. اغلب مواقع، ما اجازه می‌دهیم که شکست‌های گذشته، قدم‌های ما در آینده را تعیین کنند. ما بر اساس گفته‌های افراد دیگر، دید خود را نسبت به خودمان شکل می‌دهیم. مسلماً عدم پذیرش ما از سوی افراد دیگر به این معنی نیست که به اندازه کافی خوب نیستیم. بلکه به این معنی است که آن افراد نتوانستند از توانایی‌های ما استفاده کنند. به این معنا است که ما یک بار دیگر این فرصت را به دست آورده‌ایم که خود را بهبود دهیم، ایده‌های خود را عملی کنیم، مهارت خود را افزایش دهیم و به کاری بپردازیم که به زندگی ما معنا می‌دهد و این همان کاری است که دقیقاً باید انجام دهید و از همین حالا هم شروع کنید. 

 

مقاله پیشنهادی: شکست پل پیروزی است 

عادات اشتباه

 

عادت اشتباه 6: عدم مسئولیت پذیری

شما مسئول تمامی وقایعی که برای شما رخ می‌دهند نیستید. اما مسئول تغییر افکاری هستید که به آن وقایع منجر شده‌اند. اگر شما به دلیل داشتن یک ذهنیت محدود کننده، گذشته خود را مقصر بدانید، به خودتان هیچ کمکی نمی‌کنید. گذشته شما هرچقدر دشوار بوده باشد، واکنش امروز شما به آن در کنترل خودتان است. پس یاد بگیرید که با گذشته خود کنار بیایید و اجازه ندهید آینده شما را تعیین کند. 

 

پیشنهاد ویژه : ترک عادت های بد زندگی

 

عادت اشتباه 7: چشم بستن به فرصتها و ایده‌های جدید

شما هر چقدر هم که دانا و آگاه باشید باید بدانید که درک ما از پدیده‌های جهان می‌تواند اشتباه باشد. عقیده‌ای که امروز درست است، فردا می‌تواند اشتباه باشد. در نتیجه مخرب‌ترین عقیده این است که یک عقیده ثابت داشته باشیم و نتوانیم آن را تغییر دهیم. بنابراین به خاطر داشته باشید که موفقیت در زندگی به این معنا نیست که همیشه درست فکر کنیم و حرف بزنیم. برای پیشرفت در زندگی باید از این عقیده دست بکشید که همه جوابهای درست را بلد هستید. بنابراین هرگز از یادگیری دست نکشید. مطالعه، ارتباط با دیگران و سؤال پرسیدن را هرگز فراموش نکنید. 

عادت اشتباه 8: تأثیر گرفتن از افراد منفی گرا

ذهن شما متعلق به خودتان است. اجازه ندهید عقاید منفی دیگران به آن رخنه کند. مراقب مرزهای شخصی خود باشید و اجازه ندهید ذهنتان هر چیز منفی را از دیگران جذب کند. همیشه در زندگی ما افرادی یافت می‌شوند که هر کاری که ما انجام دهیم، از کارهای ما ایراد می‌گیرند. آن‌ها همیشه فرض را بر این می‌گذارند که ما توانایی انجام هیچ کاری را نداریم. داشتن افکار منفی بسیار راحتتر از افکار مثبت است. وقتی یک کار جدید را شروع می‌کنید، به جای اینکه به منتقدان گوش دهید، با یکی از هزاران فردی صحبت کنید که آماده هستند به شما انرژی مثبت دهند و شما را به ادامه راه تشویق کنند.

 

کسب درآمد دلاری با فروش در آمازون

 

در نهایت اینکه، این عادات روزمره ما هستند که موفقیت ما را در آینده شکل می‌دهند. در این مقاله، عادات منفی را معرفی کردیم که می‌توانند مانع موفقیت ما در زندگی شوند. با شناسایی این عادات در خود و تلاش برای برطرف کردن آنها، در مسیر موفقیت گام بردارید. 

اصلاح باورهای اشتباه زندگی، ساخت لایف استایل صحیح، یادگیری تکنیک های مدیریت بیزینس به گونه ای که شما بتوانید شیوه های آزادی بیزینس خود از المان زمان و مکان را یاد بگیرید و در کل ساخت یک زندگی ایده آل و ذهنیت یک کارآفرین، از جمله مواردی است که می تواند زندگی را برای شما جذاب تر سازد. وقتی راهنمایی در این زمینه وجود داشته باشد، طبیعتا انجام این کارها خیلی آسانتر می گردد. دوره پاراسل زندگی راهنمای شما در این زمینه خواهد بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/wrong-habits-prevent-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط