افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چرا افراد موفق شادتر هستند؟

توضیحات کوتاه :
شادی و موفقیت یک رابطه دوسویه است. در صورتی که احساس می‌کنید زندگی شما روندی نزولی در پیش گرفته است، مطمئناً باید بهره وری و کارآمدی خودتان را افزایش دهید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 1.1k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
چرا افراد موفق شادتر هستند؟

 

خلاصه ای از مقاله

موفقیت می تواند با شادی همراه باشد و از سوی دیگر هم شادی می تواند نقش بسزایی در رسیدن به موفقیت ایفا کند. از این ارتباط دوسویه می توان متوجه شد که چرا افراد موفق شادتر هستند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه می توان زندگی شادتری داشت؟

شادی و موفقیت یک رابطه دوسویه است. در صورتی که احساس می‌کنید زندگی شما روندی نزولی در پیش گرفته است، مطمئناً باید بهره‌وری و کارآمدی خودتان را افزایش دهید. اغلب افراد تصور می‌کنند بیزینس دلیل استرس آنها است اما در واقعیت بهره‌وری و کارآمدی در طول زندگی پاسخی است که شما باید به دنبال آن باشید. در اینجا چند راهکار ارائه می‌شود که به شما می‌گوید چگونه می‌توانید موفق‌تر باشید و در نتیجه زندگی شادتری را تجربه کنید. شما نیز می‌توانید شکارچی موفقیت باشید.

 

میلیاردر شدن در کمتر از سه سال

 

1. لیستی از کارهایی که باید انجام دهید را تهیه کنید

دلایل بسیاری وجود دارد که هر چه موفق‌تر باشید، روحیه و انگیزه بهتری می‌یابید. هر چه کارهای بیشتری را با موفقیت به پایان برسانید در مورد خودتان حس و حال بهتری پیدا می‌کنید. زمانی که کارهای انجام شده را در لیست فعالیت‌های خود تیک بزنید، آزادی ذهنی شما نیز افزایش خواهد یافت. در این صورت، تصور می‌کنید در زندگی کارهای بیشتری انجام داده‌اید.

مهم نیست کارهایی که با موفقیت انجام می‌دهید کوچک یا بزرگ باشند. نکته مهم این است آنچه را که در نظر گرفته‌اید، انجام دهید و گامی مثبت برداشته باشید. از لحاظ بیولوژیکی با تیک‌زدن کارهایی که در لیست خود تهیه کرده‌اید پیامی به مغز صادر خواهد شد تا مقدار قابل توجهی از دوپامین آزاد شود. با آزاد شدن دوپامین حس و حال بهتری پیدا می‌کنید.

2. تعیین هدف یکی از عوامل موفقیت است

در درجه دوم با تعیین اهداف بلند مدت و گام برداشتن در جهت رسیدن به آنها می‌توانید خودباوری خودتان را افزایش دهید. به علاوه می‌توانید دلیلی برای ادامه راه بیابید. زمانی که شما هدفی داشته باشید، هر روز صبح دلیلی برای بیدار شدن و برخواستن از رختخواب خواهید داشت.

زمانی که دلیلی برای تلاش کردن داشته باشید، انرژی بیشتری خواهید داشت و می‌توانید تمام موانعی را که در طول روز مواجه می‌شوید از سر راه بردارید. از این طریق نسبت به هدف متمرکزتر خواهید شد و آماده مقابله با چالش‌های زندگی می شوید.

 

شادی در زندگی

 

3. بی نظمی را از بین ببرید

آشفتگی و بی‌نظمی موجب بدبختی شما خواهد شد. معمولاً خانوارهای معمولی آمریکا حدود 300000 آیتم را در خانه‌های خودشان جای داده‌اند. در حقیقت ما به این تعداد از وسایل نیازی نداریم و تنها موجب آشفته شدن حس و حال خواهند شد. وسایل اضافه‌ای که در محیط خانه یا محل کارتان جمع کرده‌اید موجب احساس استرس، خستگی یا ناراحتی شما خواهند شد.

آیا می دانید چرا یک محیط آشفته در خانه یا محل کار احساس بدی را برای شما به وجود می‌آورد؟ دانشمندان در این مورد تحقیقی داشته‌اند و این تحقیقات نشان می‌دهد که وسایل اضافه و محیط آشفته، عوارض منفی زیر را خواهند داشت:

  • محیط آشفته، سیستم عصبی شما را بیش از اندازه تحریک می‌کند.
  • در این محیط، شما این حس را دارید که باید بیش از زمان معمول کار کنید و این کار برای شما سخت خواهد بود.
  • بی نظمی موجب عدم تمرکز می‌شود و قسمت اعظم تمرکز شما جلب مواردی خواهد شد که در واقع اهمیتی ندارند.
  • در محیط آشفته به طور کلی احساس خوبی نخواهید داشت.
  • بی نظمی موجب ناامیدی می‌شود و احساس آرامش را برای شما غیرممکن می‌سازد.

سازماندهی محیط اطراف منجر به شفافیت ذهنی و سبک زندگی کارآمدتر خواهد شد. با دور ریختن وسایل اضافی می‌توانید احساسات منفی را نیز دور بریزید.

 

افراد موفق

 

4. انجام تمرینات ورزشی راهی به سوی موفقیت

با انجام تمرینات ورزشی شما می‌توانید در زندگی بازدهی و کارآیی بالاتری داشته باشید و متعاقباً موفق‌تر شوید. ورزش موجب خواهد شد انرژی بیشتری داشته باشید و زمانی که این انرژی را برای رسیدن به اهدافتان استفاده کنید، احساس بهتری در مورد زندگی خواهید داشت. عادت کردن به انجام تمرین روزانه در حد بیست دقیقه، بدن و جسم شما را تقویت می‌کند، قدرت بدنی‌تان افزایش خواهد یافت، پاکسازی ذهنی انجام می‌شود و سیستم ایمنی بدنتان تقویت خواهد شد.

افزون بر موارد یاد شده ترشح هورمون‌هایی که موجب سرزندگی و شادی شما خواهند شد نیز افزایش می‌یابد. اما ورزش کردن تنها کاری نیست که شما می‌توانید برای ایجاد شادی و سرزندگی انجام دهید. تلاش کنید ذهنتان را مشغول نگه دارید! منظور از این عبارت چیست؟ زمان‌هایی که شما مشغول انجام کار یا فعالیت در یک پروژه هستید ذهن، زمان کمتری را به افکار یا احساسات منفی اختصاص می‌دهد. مشغول بودن ذهن موجب می‌شود بر مواردی که خوب هستند تمرکز بیشتری داشته باشید.

5. به سلامتی خودتان اهمیت دهید

در صورتی که تمایل دارید جزء افراد موفق قرار بگیرید و شادی را به زندگی خودتان هدیه دهید، باید سلامتی را یک عامل مهم بدانید. جسم و ذهن شما برای پیمودن مسیر موفقیت و رسیدن به قله باید سالم و سرزنده باشند.

در این راستا باید رژیم غدایی مناسب را انتخاب کنید و مکمل‌های غذایی را در برنامه تغذیه خودتان بگنجانید. خواب نیز یکی دیگر از موارد مهمی است که در شاداب بودن شما اثرات شگرفی دارد. خواب درست و باکیفیت، انرژی شما را در طول روز چند برابر می‌کند و راحت‌تر می‌توانید به هدف برسید.

 

مقاله پیشنهادی: کلیدهای شادی در زندگی

چرا افراد موفق شادتر هستند؟

 

6. مثبت نگر باشید

نگرش مثبت در زندگی عواقب سازنده‌ای را به دنبال خواهد داشت. افراد مثبت نگر در هر موردی تنها جوانب مثبت قضیه را می‌بینند و همین مسئله موجب ترقی و پیشرفت آنها خواهد شد. افراد منفی را که در دایره ارتباطی شما قرار گرفته‌اند از چرخه ارتباطات خود حذف کنید. به نگرش مثبت‌اندیش‌ها توجه کنید و نکات کلیدی آنها را یاد بگیرید. 

7. شادی خود و اطرافیانتان را محدود نکنید

نسبت به وقایعی که در اطراف شما اتفاق می‌افتد نگرشی مثبت داشته باشید و با کوچکترین اتفاق مثبت حس شادی را به خود و اطرافیانتان هدیه دهید. گاهی شاید این تصور برای شما ایجاد شود که چرا وقایع ناگواری برای شما اتفاق افتاده است اما به خاطر داشته باشید نباید خودتان را در این افکار منفی محبوس کنید. به دنبال دلایلی باشید که حتی در کنار این وقایع باعث شادی شما شده‌اند.

تصور کنید تصادف ناگواری برای شما اتفاق افتاده است و احساس شما این است که چند ماهی از رسیدن به هدف دور شده‌اید. اما در همین حادثه با افرادی آشنا شده‌اید که راه‌های جدیدی را به شما نشان می‌دهند. مهارت برقراری ارتباط موثر با دیگران را بیاموزید و شادی زندگی تان را چند برابر کنید.

 

راه اندازی کسب و کار پرسود آمازون

 

8. زمان را مدیریت کنید

همیشه کاری برای انجام دادن وجود دارد. در صورتی که کاری نداشته باشید انگیزه‌تان از بین خواهد رفت. هر چه در طول روز بازدهی و کارآمدی شما بیشتر باشد، انگیزه شما برای انجام کارها بیشتر خواهد شد و در این راستا مدیریت زمان بهتری را به اجرا خواهید گذاشت. به خاطر داشته باشید نیازی نیست کارهای خارق‌العاده یا شگرفی را به انجام برسانید.

9. هدف از موفقیت را تعیین کنید

همیشه یک هدف داشته باشید. موفقیت و کارآمدی زمانی معنادار می‌شود که نتیجه آن شادی باشد. اما به خاطر داشته باشید که نباید بهره وری و کارآمدی را با ایجاد مشغله‌های اضافی اشتباه بگیرید. اضافه کردن کارهای غیر‌ضروری به لیست کارهای روزانه تنها موجب افزایش استرس و ناامیدی در زندگی شما می‌شود. در نتیجه برای پیگیری اهدافتان شور و شوق کمتری خواهید داشت.

مشغله به این معنا است که کارهای بیشتر و بیشتری را انجام دهید اما کارآمد بودن به این معنا است که در رابطه با هدف پیش بروید. همیشه تلاش کنید کارهایی را که باید انجام دهید به نحو احسن به پایان برسانید نه اینکه صرفاً بخواهید کارهای زیادی را انجام دهید. شادی واقعی زمانی حاصل می‌شود که شما شور و شوق خودتان را پیدا کنید و در جهت رسیدن به هدف گام بردارید.

از زندگی خودتان چه چیزی می‌خواهید؟ آیا می‌خواهید یک زندگی موفق را اداره کنید؟ معنای واقعی موفقیت را برای خودتان تعریف کنید و هم راستا با آن تلاش کنید. 

 

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/why-are-successful-people-happier
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط