مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

افراد موفق، بعد از ساعات کاری چه می کنند؟

توضیحات کوتاه :
اگر به دنبال دست‌یابی به موفقیت در زندگی خود هستید، باید علاوه بر زمانی که صرف رسیدن به اصل هدف خود می‌کنید، از اوقات فراغت و بیکاری خود نیز در جهت رسیدن به خواسته‌هایتان استفاده کنید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.4k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
افراد موفق، بعد از ساعات کاری چه می کنند؟

 

خلاصه ای از مقاله

مدیریت زمان نقش بسزایی در موفقیت دارد و افراد موفق به خوبی به این موضوع واقف هستند و از وقت خود به خوبی استفاده می کنند.در این مقاله به اینکه افراد موفق، بعد از ساعات کاری چه می کنند؟ می پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

اقدامات افراد موفق بعد از کار

آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که افراد موفق بعد از ساعات کاری چه می‌کنند؟ همانطور که می‌دانید، استفاده بهینه از زمان، نقش مهمی در موفقیت‌های شغلی و تحصیلی دارد.

اگر به دنبال دست‌یابی به موفقیت در زندگی خود هستید، باید علاوه بر زمانی که صرف رسیدن به اصل هدف خود می‌کنید، از اوقات فراغت و بیکاری خود نیز در جهت رسیدن به خواسته‌هایتان استفاده کنید.

در این مقاله قصد داریم به چند مورد از کارهایی که افراد موفق، در اوقات غیر کاری انجام می‌دهند اشاره کنیم. این اقدامات، نقش مهمی در رشد و توسعه فردی آنها دارد.

 

چگونه لایف استایل کارآفرینان موفق را بسازیم؟

 

1. افراد موفق به یادگیری می‌پردازند

یکی از اقداماتی که افراد موفق بعد از ساعات کاری انجام می‌دهند این است که اوقات بیکاری خود را صرف یادگیری در حوزه مورد علاقه‌شان می‌کنند. زیرا می‌دانند اگر بخواهند صرفاً بر اساس دانسته‌ها و اطلاعات قبلی خود پیش بروند و دانش خود را به روز نکنند، مطمئناً در راه رسیدن به هدفشان موفق نخواهند بود.

این افراد علاوه بر این که دائماً در حال مطالعه هستند، در کارگاه‌ها و سمینارهایی که در زمینه موضوع مورد نظرشان برگزار می‌شود هم شرکت می‌کنند.

2. لازمه موفقیت دوری از استرس و اضطراب است

یکی از عواملی که مانع از دست‌یابی به موفقیت می‌شود، استرس و اضطراب است. این حالت باعث می‌شود که شما نتوانید بر اهداف خود به خوبی تمرکز کنید و دائماً از قبل، نگران اتفاقاتی شوید که قرار است در آینده اتفاق بیفتد.

اگرچه به گفته محققان داشتن استرس تا اندازه‌ای لازم است و شما را به انجام کارها وادار می‌کند، اما وقتی از حدی فراتر رود، دردسرساز خواهد شد. افراد موفق بعد از کار، مشغول انجام فعالیت‌هایی می‌شوند که استرس را از آنها دور کرده و قوای روحی آنها را قوت می‌بخشد. شنا، مدیتیشن و پیاده روی تند از جمله این کارها است.

 

افراد موفق

 

3. افراد موفق برای بودن در کنار خانواده برنامه ریزی می کنند

اگر دائماً بخواهید خود را با کار مشغول کنید و از پرداختن به امور اجتماعی از جمله بودن در کنار خانواده خودداری کنید، کم‌کم به فردی منزوی تبدیل خواهید شد. از آنجا که انسان موجودی اجتماعی است، بنابراین باید زمانی را هم برای بودن در کنار خانواده در نظر بگیرد.

حضور در کنار خانواده و دوستان از این جهت اهمیت دارد که می‌توانید مشکلات خود را با آنها در میان بگذارید. آن‌ها حتی اگر مستقیماً راه حلی برای مشکل شما نداشته باشند، حداقل می‌توانند با دلگرمی دادن به شما، تحمل مشکلات را برایتان راحت‌تر کنند.

از طرف دیگر، وقتی آنها را در جریان موفقیت‌های خود قرار می‌دهید، مورد تشویقشان قرار می‌گیرید و به این ترتیب انگیزه‌تان برای پیشرفت و کسب موفقیت‌های بیشتر، افزایش خواهد یافت.

4. افراد موفق برای حضور در رسانه های اجتماعی مدیریت زمان دارند

یکی دیگر از اقداماتی که افراد موفق بعد از ساعات کاری انجام می‌دهند، این است که سعی می‌کنند زمانی را که صرف رسانه‌های اجتماعی می‌کنند، مدیریت نمایند. به این منظور، گاهی اوقات تصمیم می‌گیرند که برای چند روز، به شبکه‌های اجتماعی سر نزنند. آن‌ها می‌دانند که حضور مداوم در این رسانه‌ها، باعث هدر رفتن شدید زمانشان می‌شود.

زیرا مشاهده برخی از پست‌ها و خواندن برخی خبرها نه تنها کمکی به بهبود وضعیت کاری آن‌ها نمی‌کند بلکه بی‌جهت ذهنشان را هم به خود مشغول می‌کند و تمرکزشان را برای کار اصلی‌شان از بین می‌برد. به همین خاطر این افراد، اپلیکیشن هایی که باعث هدر رفتن وقتشان می‌شود را از گوشی‌ همراه خود حذف می‌کنند.

5. افراد موفق اوقاتی را در طبیعت سپری می‌کنند

امروزه با گسترش روز افزون شهرها، میان انسان و طبیعت، فاصله افتاده است. از طرفی، به گفته دانشمندان، ریشه بسیاری از بیماری‌ها و اختلالات روحی و جسمی انسان، دوری از طبیعت است.

انسان‌های موفق سعی می‌کنند گاهی اوقات بعد از ساعات کاری به فضای سبز اطراف خود پناه ببرند. زیرا علاوه بر این که از سکوت طبیعت می‌توانند برای افزایش تمرکز خود استفاده کنند، می‌توانند با استنشاق اکسیژن بیشتر، بهره‌وری فکری و ذهنی خود را افزایش دهند.

6. فکر کردن و اندیشیدن دو عامل موفقیت است

یکی دیگر از اقداماتی که افراد موفق بعد از ساعات کاری انجام می‌دهند، این است که درباره کارهایی که در طول روز انجام داده‌اند و صحبت‌هایی که با دیگران کرده‌اند، فکر می‌کنند. آن‌ها همچنین درباره کارهایی که باید روز بعد انجام دهند، قرارهای ملاقاتی که دارند و حرف‌هایی که باید به کارمندان خود بزنند، فکر می‌کنند.

 

مقاله پیشنهادی: 8 راهی که افراد موفق زمان را مدیریت می کنند | عزت خواه دات کام

زندگی افراد موفق

 

7. افراد موفق برنامه ریزی خود را به روز می‌کنند

از آنجا که گاهی، برخی از اتفاقات پیش‌بینی نشده ممکن است باعث ایجاد اختلال در برنامه ریزی‌ها شود، افراد موفق هر شب برنامه روز بعد خود را چک می‌کنند و در صورت نیاز، آن‌ها را تغییر می‌دهند. مثلاً قرارهای ملاقات خود را جا به جا می‌کنند یا اولویت انجام کارها را تغییر می‌دهند.

8. نظم و ترتیب محیط اطراف برای افراد موفق اهمیت دارد

نظم و انضباط، تنها به انجام دادن سر وقت کارها محدود نمی‌شود. بلکه مرتب نگه داشتن محیط اطراف نیز مصداق این حالت می‌شود. مرتب کردن محیط اطراف نه تنها کمک می‌کند که در اسرع وقت به وسایل مورد نیازشان دسترسی پیدا کنند بلکه از نظر فکری هم، آرامش پیدا می‌کنند و بهتر می‌توانند روی کارها تمرکز کنند.

9. افراد موفق موضوعات مورد علاقه‌شان را دنبال می‌کنند

یکی دیگر از کارهایی که افراد موفق بعد از ساعات کاری انجام می‌دهند این است که به امور مورد علاقه‌شان می‌پردازند. مثلاً ممکن است فردی به گل و گیاه علاقه داشته باشد. در این صورت دقایقی از وقت خود را صرف آب دادن به گلدان‌ها، هرس کردن شاخه‌ها، کاشتن گل و غیره اختصاص می‌دهد.

ممکن است فرد دیگری به موسیقی علاقه داشته باشد. در این صورت، ساعتی از وقت خود را صرف نواختن ساز مورد علاقه‌اش می‌کند. یا ممکن است شخصی به نوشتن علاقه داشته باشد، در این صورت، شروع به نوشتن درباره موضوع مورد نظرش می‌کند.

همه این کارها، خواه ناخواه باعث افزایش تمرکز و دور شدن از فضای کار می‌شود. به ویژه اگر، روزی که پشت سر گذاشته شده است، خسته کننده یا ناراحت کننده بوده باشد.

10. اهمیت دادن به تغذیه از عادت افراد موفق است

افراد موفق، علاوه بر توجه به وضعیت روحی، به جسم خود نیز رسیدگی می‌کنند. آن‌ها می‌دانند که داشتن انرژی روزانه و برخورداری از نیروی ذهنی و تمرکز، مستلزم داشتن یک رژیم غذایی سالم است. به همین خاطر سعی می‌کنند بعد از ساعات کاری از گروه‌های غذایی مقوی استفاده کنند.

 

افراد موفق، بعد از ساعات کاری چه می کنند؟

 

11. افراد موفق روند پیشرفت خود را ارزیابی می‌کنند

همانطور که می‌دانید وقتی هدف بزرگی را در سر دارید، باید بتوانید آن را به چند هدف کوچک و قابل مدیریت تقسیم کنید. در این صورت می‌توانید در جریان روند پیشرفت خود قرار بگیرید.

افراد موفق، معمولاً بعد از این که ساعات کاری خود را تمام می‌کنند، روند پیشرفت خود را ارزیابی کرده و اشتباهاتی که در این راه انجام داده‌اند را تحلیل می‌کنند. به این ترتیب درصد خطای آنها کاهش می‌یابد.

12. کیفیت خواب از عومل مهم برای موفقیت است

همانطور که حتماً شنیده‌اید، داشتن خواب منظم و کافی نقش مهمی در افزایش تمرکز و بهبود خلق و خو دارد. افراد موفق به جای این که وقت خود را صرف رفتن به شبکه‌های اجتماعی یا تماشای برنامه‌های بی‌محتوا کنند، زود به رختخواب می‌روند.

به این ترتیب می‌توانند صبح‌ها زودتر از خواب بیدار شوند. زود بیدار شدن باعث می‌شود آنها وقت کافی برای آماده شدن جهت رفتن به سر کار را داشته باشند. در این فاصله می‌توانند علاوه بر صرف کامل صبحانه، چند دقیقه‌ای کتاب بخوانند یا مجدداً به برنامه‌های روزانه‌شان فکر کنند.

 

چگونه با فروش در آمازون میلیاردر شویم؟

 

افراد موفق، برای رسیدن به این جایگاه از فرمولی پیچیده و دست نیافتنی استفاده نکرده‌اند. آن‌ها می‌دانند که رمز اصلی رسیدن به موفقیت این است که زمان خود را به درستی مدیریت کنند.

یعنی زمان خود را صرف کارهایی کنند که آنها را قدم به قدم به هدف مورد نظرشان نزدیک‌تر کند. به همین خاطر آنها کارهای غیر ضروری را حذف می‌کنند یا انجام آنها را به افراد دیگر می‌سپارند.

 

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر فروش تخصصی در آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است. همچنین نتایج شگفت انگیز دوره آربی مسیر را بهتر به شما نشان می‌دهد.

 

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/what-successful-people-do-after-work
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط