مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

3 راز پولدار شدن چیست؟

توضیحات کوتاه :
شاید شما هم مثل خیلی‌های دیگر تصور کنید که پولدار شدن تنها به داشتن شانس و اقبال بستگی دارد. یا اینکه در یک خانواده ثروتمند متولد شده باشید یا در قرعه‌کشی بانک مبلغ قابل توجهی را برنده شوید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 3

  • 4.7k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
3 راز پولدار شدن چیست؟

 

خلاصه ای از مقاله

خیلی از آدم‌های ثروتمند هستند که از هیچ و از نقطه صفر به شرایط فعلی خود دست پیدا کرده‌اند. تنها فرق آنها با دیگران این است که آنها به جای اینکه یک جا بنشینند و از شرایط نابه‌سامان مالی خود گلایه کنند یا اینکه منتظر معجزه در زندگی باشند، تلاش کرده‌اند. هیچ‌کس با یک‌جا نشستن و تلاش نکردن به موفقیت دست پیدا نکرده است، پس شما هم از این قاعده مستثنی نیستید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

چگونه جا پای میلیونرهای موفق بگذارید؟

شاید شما هم مثل خیلی‌های دیگر تصور کنید که پولدار شدن تنها به داشتن شانس و اقبال بستگی دارد. اینکه مثلاً در یک خانواده ثروتمند متولد شده باشید یا در قرعه‌کشی بانک مبلغ قابل توجهی را برنده شوید. اما باید این را بدانید که در واقعیت چنین نیست. خیلی از آدم‌های ثروتمند هستند که از هیچ و از نقطه صفر به شرایط فعلی خود دست پیدا کرده‌اند. تنها فرق آنها با دیگران این است که آنها به جای اینکه یک جا بنشینند و از شرایط نابه‌سامان مالی خود گلایه کنند یا اینکه منتظر معجزه در زندگی باشند، تلاش کرده‌اند. هیچ‌کس با یک‌جا نشستن و تلاش نکردن به موفقیت دست پیدا نکرده است، پس شما هم از این قاعده مستثنی نیستید. البته اگر شما بتوانید در کنار تلاش، تکنیک‌های لازم برای کسب ثروت را نیز یاد بگیرید، راحت‌تر می‌توانید در مسیر خود پیش بروید. این تکنیک ها شاید به نظر خیلی ساده و پیش‌پا افتاده باشند، اما اگر بتوانید به درستی آنها را اجرا کنید، می‌توانید تأثیر آنها را در زندگی خود احساس نمایید.

 

چگونه کسب ثروت کنیم؟

 

3 راز پولدار شدن چیست؟

قبل از تلاش برای رسیدن به ثروت، به دنبال یک زندگی شاد باشید

شاید شما تصور کنید که با میلیونر شدن می‌توانید زندگی شادی هم داشته باشید، اما باید بدانید که این طرز فکر اشتباه است. تحقیقات نشان داده است که خیلی از افرادی که در حال حاضر ثروتمند به‌شمار می‌روند، زندگی خیلی شادی ندارند. اگر شما به‌دنبال این هستید که در کنار ثروتمند بودن از زندگی خود لذت هم ببرید، قبل از اینکه اولین گام خود را برای کسب ثروت بردارید، لذت‌های زندگی خود را پیدا کنید. شاید بتوانید در اینجا از مهندسی معکوس استفاده کنید. یعنی مواردی که احساس می‌کنید باعث ناراحتی شما می‌شوند را پیدا کرده و آنها را تغییر دهید. اگر احساس کردید با تغییر دادن آنها هنوز آن احساس ناخوشایند از بین نمی‌رود، به راحتی آنها را حذف کنید. ممکن است این کار با حذف دوستانی که باعث ناامیدی شما می‌شوند یا با اضافه کردن ساعاتی که به وقت گذرانی با دوستانتان اختصاص می‌دهید، صورت بگیرد.

از فرصت‌های پیش روی خود استفاده کنید

اگر می‌خواهید مثل یک میلیونر رفتار کنید باید حریص باشید. باید از هر فرصتی که پیش‌رویتان قرار می‌گیرد بیشتر استفاده را ببرید. یک میلیونر با هر چالشی که ممکن است در مسیر با آن برخورد داشته باشد، با شجاعت روبه‌رو می‌شود و بهترین خود را انجام می‌دهد. اگر شما هم رویای پولدار شدن را در سر دارید، باید طرز فکر خود را به طرز فکر افراد ثروتمند نزدیک کنید. فرصت‌ها همیشه در مسیر شما قرار نمی‌گیرند، پس هر زمان که فرصتی پیش‌رویتان قرار گرفت، از آن نهایت استفاده را ببرید. هیچ‌وقت در این رابطه به بایدها و نبایدها فکر نکنید. گاهی فقط لازم است انتخاب کنید و به جلو بروید. به این فکر نکنید که این فرصت خیلی بزرگی است یا من تا به حال این کار را انجام نداده‌ام. مهم نیست این فرصت به چه شکلی بر سر راهتان قرار می‌گیرد، فقط از آن استفاده لازم را داشته باشید.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه از فرصت های زندگی به خوبی استفاده کنیم؟

راز پولدار شدن

 

بر مشکلاتی که شما را از هدفتان دور می‌کنند، غلبه کنید

یک میلیونر هیچگاه اجازه نمی‌دهد که مشکلات او را در مسیر به عقب برگردانند. باید به این باور برسید که برای هر مشکلی یک راه‌حلی وجود دارد و هیچ مشکلی در این دنیا وجود ندارد که لاینحل باشد. تنها نکته این است که باید تلاش خود را بیشتر کنید تا بتوانید راه‌حل مناسب را پیدا کنید. هر روز به مشکلاتی که ممکن است با آنها مواجه شوید، فکر کنید. گاهی خیلی از این مشکلات را خود ما برای خودمان می‌تراشیم. مثلاً می‌گوییم برای انجام این کار زمان کافی ندارم یا قصد انجام این کار مشخص را دارم اما شرایط آن‌جور که من می‌خواهم پیش نمی‌رود. اینگونه بهانه تراشی‌ها فقط شما را از مسیرتان دور می‌کند. پس زمانی را بگذارید و به تمام این موارد فکر کرده و برای حل آنها به یک راه‌حل مناسب دست پیدا کنید. اگر فکر می‌کنید زمان لازم برای انجام کاری که مد نظر دارید را ندارید، خودتان این زمان را به وجود بیاورید. بخشی از کارهای که از اهمیت کمتری برخوردار هستند را حذف کنید تا زمان لازم برای هدف مورد نظر خود را به دست بیاورید. این هدف شماست و باید بیشتر از هر شخص دیگری برای خودتان مهم باشد، اگر بخواهید نسبت به آنها کاهلی کنید، مطمئن باشید که برای دستیابی به آن مسیر خیلی سختی را در پیش دارید.

4 گام برای رسیدن به ثروت

برنامه ریزی مالی داشته باشید

اینکه فقط به دنبال پولدار شدن باشید، به تنهایی جواب نمی‌دهد. باید برای رسیدن به این هدف، برنامه‌ریزی مشخص و درستی نیز داشته باشید. برنامه خود را روی کاغذ بیاورید. با این کار هم تمرکزتان روی برنامه بیشتر می‌شود و هم مجبور می‌شوید یک کاری را انجام دهید. اگر بخواهید بدون فکر و برنامه پیش بروید، مطمئن باشید که یا شکست می‌خورید یا خیلی زود خسته می‌شوید و دست از کار می‌کشید. هیچ کاری بدون برنامه‌ریزی به نتیجه نمی‌رسید و تلاش برای پولدار شدن هم جزء این دسته‌بندی به‌شمار می‌رود. 

در هر حالتی ذخیره مالی داشتن را فراموش نکنید

اگر شما جزء آن دسته از افراد هستید که تا به حال عادت به پس‌انداز کردن نداشتید، از همین الان سعی کنید این عادت را در خودتان به وجود بیاورید. شما می‌توانید یک حساب پس‌انداز در بانک برای خودتان باز کنید و هر هفته یا هر ماه بخشی از درآمد خود را در آنجا ذخیره کنید. این ذخیره‌سازی در آینده و در مواقع نیاز خیلی به کمک شما خواهد آمد. ممکن است میزان پولی که هر ماه ذخیره می‌کنید، همیشه یکسان نباشد اما سعی کنید در هر شرایطی این کار را انجام دهید. حتی اگر مبلغی که برای یک ماه مشخص می‌توانید پس‌انداز کنید، خیلی ناچیز باشد، باز هم این عادت را ترک نکنید و همان مبلغ کم را ذخیره کنید.

 

مقاله پیشنهادی: اولویت بندی فرصت ها برای رسیدن به موفقیت

چگونه پولدار شویم؟

 

سرمایه گذاری مالی را همیشه به یاد داشته باشید

بخشی از درآمد خود را سرمایه‌گذاری کنید. مثلاً سهام یک شرکت را بخرید یا در بورس سرمایه‌گذاری کنید. سرمایه‌گذاری همیشه یکی از راه‌های مطمئن در زمینه کسب ثروت به‌شمار می‌رود. البته این کار مثل خیلی از کارهای دیگر با ریسک همراه است. بنابراین لازم است قبل از هر کاری در زمینه‌ای که قصد سرمایه‌گذاری در آن را دارید، تحقیق کنید و با افراد متخصص و مطمئن مشورت کنید. بدین ترتیب میزان ریسک را تا حد ممکن کاهش می‌دهید.

کسب و کار خودتان را به راه بیندازید

سعی کنید زمینه‌ای که در آن می‌توانید موفق باشید را پیدا کنید و در همان راستا تلاش کنید. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن کسب‌وکارهای آنلاین، خیلی‌ از افراد در کنار شغل اصلی خود، این چنین کسب‌وکارها را هم دنبال می‌کنند. فروش کالاهای فیزیکی در سایت آمازون می‌تواند یکی از این کسب‌وکارهایی باشد که طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کرده است. آمازون یک کسب‌وکار مطمئن است که اگر شما بتوانید تکنیک‌های مربوط به آن را یاد بگیرید، به راحتی می‌توانید به درآمد بالایی دست پیدا کنید. خوشبختانه دوره آربی به زبان فارسی در اختیار دوستداران کسب‌وکار آمازون قرار گرفته است که شما می‌توانید با خرید آن تمامی این تکنیک‌ها را یاد بگیرید. در نتیجه آن می‌توانید مطمئن‌تر در این مسیر گام بردارید و به درآمد مطمئن‌تری دست پیدا کنید.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/what-are-the-three-secrets-of-getting-rich
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط