وبسایت عزت خواه در حال به روز رسانی میباشد ، در صورت کاهش سرعت لطفا صبور باشید ، با تشکر از همکاری شما صفحه اصلی

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

استراتژی های موفقیت

توضیحات کوتاه :
موفقیت در دنیای امروز به موضوعی پرطرفدار تبدیل شده است. موفقیت در کار و زندگی، امروزه دیگر اتفاقی نبوده و مستلزم به کارگیری نیروهای جسمی و روحی است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

 • 1.7k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
استراتژی های موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

برای رسیدن به موفقیت مسیرهای متفاوتی وجود دراد. مسیرهایی که نسبت به اهداف و روحیات شما مشخص می شوند. استفاده از راهکارهای ساده و مؤثر می‌تواند انگیزه شما را برای ادامه مسیر افزایش دهد. در این مقاله قصد داریم برخی از استراتژی‌های موفقیت را برای شما بازگو کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

راهکارهای ساده برای موفقیت

موفقیت در دنیای امروز به موضوعی پرطرفدار تبدیل شده است. موفقیت در کار و زندگی امروزه دیگر اتفاقی نبوده و مستلزم به کارگیری نیروهای جسمی و روحی است. در این میان، استفاده از راهکارهای ساده و مؤثر می‌تواند انگیزه شما را برای ادامه مسیر افزایش دهد. در این مقاله قصد داریم برخی از استراتژی‌های موفقیت را برای شما بازگو کنیم.

 

فروش در آمازون

 

1. اشتیاق به زندگی افراد موفق

به گفته دکتر آل. اف فلان، «جوانی، فقط دوره‌ای از زندگی نیست، بلکه حالتی از ذهن است. بنابراین افراد زمانی پیر می‌شوند که از رویاها و ایده آل‌های زندگی‌شان دست بکشند و خودآگاهی دوران جوانی‌شان را از دست بدهند. گذر زمان باعث ایجاد چین و چروک در پوست می‌شود، اما آنچه باعث پیر شدن روح انسان می‌شود، از دست دادن اشتیاق به زندگی و دنبال نکردن اهداف است. سن شما به اندازه تردیدها، ترس‌ها و نا امیدی‌های شما است. هرچه ترس‌ها و نا امیدی‌هایتان بیشتر باشد، روحتان سالخورده‌تر است. برای داشتن روحی جوان، باید باورها، اعتماد به نفس و امید خود را جوان و زنده نگه دارید.

2. به سلامت روح و جسم خود اهمیت دهید

استفاده از گیاهان دارویی به ویژه گیاهانی که متعلق به چین و مشرق زمین هستند، به سلامت روحی و جسمی شما کمک خواهد کرد. البته بهتر است برای به دست آوردن نتیجه بهتر با کارشناسان این حوزه مشورت کنید و تحت نظر آنها از این گیاهان استفاده کنید.

3. زمان خود را به درستی مدیریت کنید

سازماندهی و مدیریت زمان وقتی به درستی انجام می‌گیرد که اولویت‌های واقعی زندگی‌تان را بشناسید و بر اساس آنها اقدام به برنامه ریزی کنید. به این ترتیب دیگر وقتتان را صرف کارهای بی اهمیت نخواهید کرد.

 

موفقیت

 

4. برای دستیابی به موفقیت، سرعت زندگی‌تان را کاهش دهید

در عصر کنونی، سرعت زندگی انسان به گونه ای باور نکردنی افزایش یافته است. سعی کنید تمرکز خود را بر انجام کارهای مهم قرار دهید و فعالیت‌هایی را شروع کنید که سرعت و شتاب شما را کاهش داده و آرامش طبیعی و درونی‌تان را به شما بازگرداند. روی چمن بنشینید و به مدت نیم ساعت به آسمان نگاه کنید. شاید در ابتدا این کار برایتان چندان راحت نباشد و بعد از گذشت چند دقیقه احساس کنید که وقتتان تلف می‌شود، در حالی که این فعالیت نقش مهمی در آرام ساختن بدن شما دارد. وقتی توانستید با لذت‌های ساده‌ای از این دست، سرعت و شتاب زندگی‌تان را به حد معقول برسانید، آنگاه انجام هر فعالیت دیگری برایتان لذت بخش بوده و بازدهی کارتان افزایش خواهد یافت.

5. افراد موفق به سبک تغذیه خود توجه کافی دارند

رعایت رژیم غذایی و یا مصرف خوراکی‌های خاص در یک روز، از جمله استراتژی‌های موفقیت است که میلیون‌ها نفر از مردم مشرق زمین از این روش به طور منظم برای حفظ سلامت روحی و جسمی خود استفاده می‌کنند. اگر چند هفته یک بار، این روش ساده را انجام دهید، متوجه افزایش چشم گیر سطح انرژی خود و احساس سبکی هنگام راه رفتن می‌شوید. ما در وعده‌های اصلی غذایی، کالری و انرژی زیادی دریافت می‌کنیم، بنابراین بهتر است آنها را طوری تنظیم و انتخاب کنیم که بازدهی کاری‌مان را افزایش دهند.

6. افکار مثبت را در ذهنتان پروش دهید

به این معنا که هر چه به آن وارد کنید، همان را برداشت خواهید کرد. وقتی ذهنتان را با افکار مثبت پر می‌کنید یا به طبیعت می‌روید و تصویر مناظر زیبا را به خاطر خود می‌سپارید، حاصل آن چیزی فراتر از انتظاراتتان خواهد بود. در مقابل اگر به افکار منفی و ناخوشایند اجازه دهید که به ذهنتان وارد شوند، هرگز نمی‌توانید از پتانسیل‌های فکری خود به درستی استفاده کنید. هرچه بکارید هما را درو خواهید کرد. پس، از دیدن فلیم های خشن، رمان‌های بی ارزش و هر آنچه تأثیر منفی بر ذهنتان دارد خودداری کنید. انسان‌های موفق نسبت به افکارشان بسیار حساس ودقیق هستند. افکار منفی هرچه قدر هم که کوچک به نظر بیایند، باز تأثیر مخربی بر عملکرد شما خواهند گذاشت.

 

strategies-of-success

 

7. تمایل افراد موفق به ورزش کردن

هیچ گاه از این عادت دست نکشید. این ورزش، باعث قوی شدن ماهیچه‌های بدن می‌شود و به این ترتیب متابولیسم بدن شما افزایش یافته و سیستم گوارش تحریک می‌شود. همچنین فرم ظاهری بدن هم بهتر شده و به این ترتیب سطح اعتماد به نفستان افزایش می‌یابد.

8. لایف استایل افراد موفق را بسازید

وقتی سطح خواسته‌های مادی‌تان را به اندازه معقول برسانید، قدرت اراده‌تان افزایش می‌یابد. افرادی که به مسائل مادی دلبستگی زیادی دارند، اگر دارایی خود را از دست بدهند، احساس بدی خواهند داشت. افراد شاد هم از امور مادی لذت می‌برند، اما خود را وابسته به آن‌ها نمی‌کنند. بنابراین به دنبال داشتن یک زندگی ساده ، پربازده و بدون تجملات باشید. به این منظور سعی کنید از امروز کمتر فست فود بخورید، کمتر خرج کنید، وسایل غیر ضروری‌تان را به دیگران ببخشید، ورزش یوگا یاد بگیرید. هر روز صبح مدیتیشن کنید، و تلفن منزل را مدتی از برق بکشید.

9. تجربه شادی در زندگی

اگر امروز تا این لحظه نخندیده‌اید، پس اصلاً امروز را زندگی نکرده‌اید. بلند و از ته دل بخندید. همانطور که ویلیام جیمز هم گفته است: «ما به این خاطر که شاد هستیم نمی‌خندیم، بلکه به این خاطر که می‌خندیم شادیم.»

 

استراتژی موفقیت

 

10. چگونه از اوقات فراغت استفاده کنید

چشم اندازی که از رفتن به شهرهای جدید کسب می‌کنید اهمیت زیادی دارد و به شما کمک می‌کند مدتی از شلوغی و ازدحام محیط زندگی‌تان دور باشید و تمرکز بیشتری برای فکر کردن به هدف‌هایتان داشته باشید. همچنین مشاهده مناظر و انسان‌های جدید می‌تواند ایده‌های نویی در اختیار شما قرار دهد.

11. اهداف سلامتی شما چیست؟

هرماه، هدفی را برای تندرستی خود در نظر بگیرید. مثلاً در یک ماه به دنبال یادگیری شنا باشید یا مثلاً ماه دیگر سعی کنید یوگا یاد بگیرید. مهم این است که هرماه هدفی را برای خود تعیین کنید، آن را بنویسید و روش‌های دست یابی به آن را بررسی کنید.

12. برای موفق شدن باید برنامه ریزی داشته باشید

یک بار در ذهن و بار دیگر در دنیای واقعی. همیشه ساخت ذهنی پیش از ساخت فیزیکی است. همانطور که وقتی قرار است خانه‌ای ساخته شود، ابتدا باید نقشه آن را روی کاغذی کشید و بعد شروع به ساخت خانه کرد، بنابراین، قبل از شروع یک روز کاری، ابتدا برنامه‌هایتان را در ذهن مرور کنید. رویاهایی که در ذهن دارید را تجسم کنید و مطمئن باشید که به آنها دست خواهید یافت، زیرا ضمیر ناخودآگاه شما تمرکز خود را بر دست‌یابی به آن هدف قرار داده و زمینه برای تحقق آنها فراهم خواهد شد.

 

کسب درآمد میلیاردی

 

عادت های موفقیت

 • کمتر بخوابید، کمتر خرج کنید، بیشتر کار کنید. به این ترتیب، زندگی طولانی‌تر و شگفت انگیزتری خواهید داشت.
 • بر اراده خود مسلط باشید اما کاری که وجدانتان می‌گوید را انجام دهید.
 • افرادی که امروز کارهای نیک انجام می‌دهند، شادی فردایشان را تضمین خواهند کرد.
 • افراد موفق به لحاظ جسمی آرام هستند، اما ذهنشان مشغول اهداف و خواسته‌هایشان است.
 • هر روز زندگی خود را به یک شاهکار تبدیل کنید.
 • این گفته قدیمی را به خاطر داشته باشید که تصور شما از آنچه هستید باعث نرسیدن شما به اهدافتان نمی‌شود، بلکه تصور شما از آنچه نیستید، مانع دست‌یابی شما به خواسته‌هایتان می‌شود.
 • قانون غالب طبیعت را به خاطر بسپارید: افکار مثبت بر افکار منفی غلبه می‌کنند.
 • این ضرب المثل قدیمی هندی را به خاطر بسپارید: «اگر توانستید ذهنتان را فتح کنید، پس دنیا را هم می‌توانید فتح کنید.»
 • برای کار، عشق و زندگی، سخت بجنگید اما پا را از اصول انسانی فراتر نگذارید.
 • امروز شاگرد دیروز است (بنجامین فرانکلین)
 • در محل کار بخندید تا دیگران شما را به عنوان یک فرد موفق و مثبت اندیش بشناسند.
 • پنجره‌های ذهن خود را باز نگه دارید.
 • از قدرت شکرگزاری غافل نشوید

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/strategies-of-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط