افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

رازهای موفقیت کشورهای دنیا

توضیحات کوتاه :
آیا هر کشوری را می‌توان موفق دانست؟ تعریف شما از یک کشور موفق چیست؟ با چه معیار و اندازه‌ای موفقیت یک کشور را اندازه می‌گیرید و تعیین می‌کنید که کدام یک از کشورها موفق بوده و کدام یک ناموفق؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 39

  • 11.6k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
رازهای موفقیت کشورهای دنیا

 

خلاصه ای از مقاله

هیچ موفقیتی ساده به دست نمی‌آید. اگر کشوری توانسته است جزء کشورهای موفق جهان قرار بگیرد، مطمئناً هم دولت مردان آن کشور و هم مردم برای رسیدن به این نتیجه تلاش کرده‌اند. این تلاش در بلندمدت جواب داده و این کشور و مردمش توانسته‌اند به هدف خود، یعنی تبدیل شدن به یک کشور موفق دست پیدا کنند. موفقیت یک کشور بیش از آنکه به شرایط مدیریتی آن مرتبط باشد، به خواسته و اراده مردم آن کشور وابسته است.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

آیا هر کشوری را می‌توان موفق دانست؟

تعریف شما از یک کشور موفق چیست؟ با چه معیار و اندازه‌ای موفقیت یک کشور را اندازه می‌گیرید و تعیین می‌کنید که کدام یک از کشورها موفق بوده و کدام یک ناموفق؟ شاید بتوان گفت که موفقیت یک کشور را می‌توان با بررسی شرایط اقتصادی آن کشور، سطح سواد شهروندان، نرخ اشتغال و امکانات رفاهی و سلامتی در دسترس اندازه گرفت. به طور مشخص کشورهای موفق در این دوره از نظر سواد، کار، اقتصاد و سلامت در شرایط مطلوبی قرار دارند یا اینکه در تلاش هستند خود را به آن شرایط مطلوب نزدیک‌تر کنند.

 

رازهای موفقیت در مدیریت بهتر بیزینس

 

هیچ موفقیتی ساده به دست نمی‌آید. اگر کشوری توانسته است جزء کشورهای موفق جهان قرار بگیرد، مطمئناً هم دولت مردان آن کشور و هم مردم برای رسیدن به این نتیجه تلاش کرده‌اند. این تلاش در بلندمدت جواب داده و این کشور و مردمش توانسته‌اند به هدف خود، یعنی تبدیل شدن به یک کشور موفق دست پیدا کنند. موفقیت یک کشور بیش از آنکه به شرایط مدیریتی آن مرتبط باشد، به خواسته و اراده مردم آن کشور وابسته است. اگر مردم یک کشور بخواهند که پیشرفت کنند و به شرایط بهتری در هر زمینه‌ای دست پیدا کنند، مطمئن باشید که هیچ چیز نمی‌تواند مانع از رسیدن آنها به این هدف شود.

البته هیچکس نمی‌تواند ضرورت مدیریت صحیح را نیز انکار کند. هر نظام یا دولتی که بر کشوری مسلط می‌شود، می‌تواند تأثیراتی روی شرایط آن کشور بگذارد که آن تأثیرات را بتواند تا مدت‌ها در کشور احساس کرد. اگر دولت یا نظام حاکم بتواند به شکلی اقدام کند که به موفقیت کشور منجر شود و تأثیرات مثبتی را به دنبال داشته باشد، می‌تواند شرایط را برای دیگر دولت‌ها یا نظام‌هایی که در ادامه آن کشور را مدیریت خواهند کرد نیز فراهم کند.

تأثیر آموزش در موفقیت یک کشور

همه چیز از داشتن یک نظام آموزشی مناسب آغاز می‌شود. یک کشور در هر شرایطی هم که باشد، این جوانان آن کشور هستند که می‌توانند شرایط را به شکل بهتری تغییر دهند. اگر در مدارس آموزش‌های اخلاقی، فرهنگی و علمی مناسبی داده نشود، دانش آموزان به هیچ عنوان نمی‌توانند در آینده کشور خود نقشی داشته باشند. اگر هم نقشی را ایفا کنند، این نقش به جای کمک به پیشرفت کشور، نتیجه عکس خواهد داشت. در مدرسه باید در کنار آموزش علم‌هایی که در آینده به کار دانش آموزان و جامعه آنها خواهند آمد، فرهنگ و اخلاق را نیز به دانش آموز یاد بدهند. فرزندان هر کشوری در سیستم آموزشی آن کشور تربیت می‌شوند، پس باید این مسئله را جدی گرفت.

تأثیر شرایط اقتصادی در موفقیت یک کشور

به هیچ عنوان نمی‌توان نقش داشتن یک اقتصاد قوی در موفقیت یک کشور را نادیده گرفت. زمانی که کشوری از نظر اقتصادی در شرایط خوبی باشد، می‌تواند به سایر عوامل مؤثر در پیشرفت یک کشور نیز توجه بیشتری داشته باشد. با داشتن یک مدیریت صحیح اقتصادی، یک سیستم بانکی کارآمد، بالا بردن تولید ملی، رقابتی نمودن بازارها و بهره گیری از منابع موجود در کشور می‌توان شرایط اقتصادی بهتری را پیدا نمود.

البته تا زمانی که یک مشارکت مناسب از سوی مردم آن کشور اتفاق نیافتد، هیچ یک از این بحث‌های مدیریتی مؤثر نخواهند بود. در کنار تمام موارد گفته شده باید به وجود فرهنگ کار در میان مردم آن جامعه نیز اشاره کرد. اگر افراد یک کشور مسئولیت‌هایی که به آنها محول می‌شود را به خوبی انجام ندهند و همکاری مناسبی با دولت مردان خود نداشته باشند، به هیچ عنوان نباید انتظار پیشرفت در شرایط اقتصادی کشور را داشت.

 

مقاله پیشنهادی: موفقیت فردی و مدیریت خود

رازهای موفقیت کشورهای دنیا

 

تأثیر نرخ اشتغال در موفقیت یک کشور

یکی دیگر از فاکتورهای بسیار موثری که میزان موفقیت یک کشور را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد، نرخ اشتغال است. زمانی که در یک کشور شرایط کار و اشتغال در شرایط مطلوبی نباشد، میزان فقر، نارضایتی، جرم و جنایت افزایش پیدا کرده و کشور وارد مسیر نادرستی می‌شود. دلیل وقوع چنین اتفاقی افزایش جمعیت نیروی کار است. زمانی که دولت یک کشور برنامه ریزی مناسبی برای ایجاد اشتغال برای کسانی که در آینده به عنوان نیروی کار وارد بازار می‌شوند، نداشته باشد، میزان بیکاری افزایش پیدا کرده و مشکل ساز می‌شود. دولت هر کشوری باید بتواند در راستای رشد جمعیت، ایجاد شغل کند تا با معضل بزرگی به نام بیکاری رو به رو نشود.

تأثیر مراقبت‌های پزشکی در میزان موفقیت یک کشور

یکی دیگر از عواملی که به شدت می‌تواند موفقیت یک کشور را تحت تأثیر قرار دارد، بحث سلامت و مراقبت‌های پزشکی است. یک کشور باید بتواند نیازهای درمانی مردم خود را به بهترین نحو ممکن پاسخ دهد، در غیر این صورت به هیچ عنوان نمی‌توان آن کشور را جزء کشورهای موفق جهان دانست. در راستای پاسخ‌دهی به این نیاز بسیار مهم، دولت‌ها باید به دنبال این باشند که درمانگاه‌های مناسب را در تعداد و شرایط مطلوب تأسیس کنند و بهترین نوع مراقبت‌های پزشکی را برای سالمندان، کودکان و دیگر شهروندان کشور فراهم آورند. در حال حاضر در بیشتر کشورهای موفق جهان طرح پزشک خانواده در راستای بالا بردن میزان مراقبت از سلامت افراد در حال اجرا می‌باشد.  

ژاپن یک نمونه مناسب از کشوری موفق در عصر حاضر

شاید برایتان جالب باشد که بدانید ژاپن پیش از آنکه به یکی از کشورهای موفق جهان تبدیل شود، در بسیاری از جوانب به شدت دچار مشکل بود. این کشور بعد از پذیرش شکست در جنگ جهانی دوم، شرایط بسیاری بدی را پیدا کرده بود. در آن دوران نه تنها کشور از نظر شرایط اقتصادی در اوضاع نامناسبی به سر می‌برد که از نظر کار نیز اوضاع نابسامانی داشته و تعداد زیادی از مردم این کشور از کار، بیکار شده بودند. در کنار تمامی این مشکلات، کشور در طی جنگ خسارات و خرابی‌های زیادی را متحمل شده بود که بازسازی و تأمین آنها با توجه به شرایط اقتصادی و اجتماعی موجود، کار بسیار دشواری بود.

اما مسئله قابل توجه این است که هم مردم این کشور و هم دولت، از زمان بعد از جنگ جهانی دوم تا کنون تلاش کرده و با داشتن برنامه و هدف مشخص به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کرده‌اند. حال این کشور در تمامی زمینه‌ها به یک الگوی مناسب جهانی تبدیل شده است و هر زمان که کسی قصد صحبت از یک کشور موفق در عرصه ملی و بین المللی را داشته باشد، به طور ناخودآگاه اسم کشور ژاپن به ذهن خواهد رسید. البته این کشور با رسیدن به شرایط فعلی دست از کار نکشیده و متوقف نشده است. بلکه هر روز با فکر و برنامه بیشتری پیش رفته و به موفقیت‌های بیشتری دست پیدا می‌کند.

 

موفقیت در کسب درآمد بدون وقفه

 

علاوه بر این کشور ژاپن برای آینده خود یک هدفگذاری مناسب نیز دارد و به طور معمول آنقدر این هدفگذاری ها دقیق و درست اتفاق می افتند که حتی نمی‌توان کوچک‌ترین تأخیری در وقوع آن‌ها احساس کرد. در آخر باید گفت که موفقیت هر کشوری به میزان تلاش و برنامه ریزی آن کشور بستگی دارد. اگر یک جامعه به دنبال پیشرفت و ترقی می‌باشد، باید یاد بگیرد که برای هدف خود تلاش کند تا در نهایت به کشور موفقی همچون ژاپن تبدیل شود.

البته این را هم باید اضافه کرد که ژاپن تنها یکی از صدها کشور موفق جهان است. تنها نکته‌ای که باعث می‌شود این کشور از دیگر کشورها متمایز شود این است که ژاپن از شرایط بسیار نابسامانی به شرایط فعلی خود دست پیدا کرده است. به همین دلیل هم اگر کشوری در حال حاضر شرایط مناسبی ندارد، می‌تواند امیدوار باشد که با خواست و همت دولت و مردم خود می‌تواند به این مهم دست پیدا کند.

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

کسب درآمد از آمازون

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/secrets-of-the-successful-countries-in-the-world
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh