تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

تاکتیک‌ های موفقیت در زندگی

توضیحات کوتاه :
 کامیابی و رسیدن به موفقیت به تعداد افراد، اشکال و اندازه‌های متفاوتی دارد. اما آنچه اهمیت دارد تلاشی است که فرد به منظور رسیدن به اهداف خود انجام می‌دهد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.4k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
تاکتیک‌ های موفقیت در زندگی

 

خلاصه ای از مقاله

شاید بتوان گفت موفقیت برای افراد مختلف معانی متفاوتی هم دارد. به عبارتی، به دلیل اهداف متفاوت، مسیر موفقیت نیز جهت‌های مختلفی را پیدا می‌کند. برای یک دانش آموز، موفقیت به معنای ورود به دانشگاه خوب است. یک فروشنده موفقیت را در یافتن مشتری و فروش بیشتر می‌داند و یک کارآفرین موفقیت خود را در هموار کردن مسیر موفقیت برای دیگران می‌داند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

لزوم موفقیت

رشد و تعالی انسان و رسیدن به موفقیت یکی از مهم‌ترین هدف‌های بشر به شمار می‌رود. همه انسان‌ها ذاتاً به سمت ارتقاء و بهبود جایگاه خود گرایش دارند. هیچ کس تمایل ندارد در موقعیت ثابتی بماند. اصولاً افراد از اینکه سیر نزولی داشته باشند در هراس هستند و توجه خود را به سمت صعود متمرکز می‌کنند. این ویژگی مشترک بشر، برای هر شخص به شیوه ای خاص و منحصر به فرد تعبیر می‌شود.

شاید بتوان گفت موفقیت برای افراد مختلف معانی متفاوتی هم دارد. به عبارتی، به دلیل اهداف متفاوت، مسیر موفقیت نیز جهت‌های مختلفی را پیدا می‌کند. برای یک دانش آموز، موفقیت به معنای ورود به دانشگاه خوب است. یک فروشنده موفقیت را در یافتن مشتری و فروش بیشتر می‌داند و یک کارآفرین موفقیت خود را در هموار کردن مسیر موفقیت برای دیگران می‌داند.

 

تاکتیک های موفقیت و ساخت لایف استایل یک کارآفرین


 کامیابی به تعداد افراد، اشکال و اندازه‌های متفاوتی دارد. اما آنچه اهمیت دارد تلاشی است که فرد به منظور رسیدن به اهداف خود انجام می‌دهد. بسیاری اوقات افرادی را شاهد هستیم که در ذهن اهدافی را دنبال می‌کنند اما در واقعیت کمتر به دنبال برآورده شدن آنها هستند. اما باید توجه داشت برای رسیدن به موفقیت ملزم هستید از میان راه‌های بیشماری که وجود دارد، بهترین گزینه‌ها را انتخاب کنید.

گاه به دلیل آنکه افراد از استعدادها و توانایی‌های خود آگاهی ندارند یا آنها را دست کم می‌گیرند، از پیگیری اهداف چشم پوشی می‌کنند. گاهی نیز بر اثر آنکه قادر به تشخیص راه‌های درست نیستند، زمان و انرژی خود را بیهوده تلف می‌کنند. هر کاری تکنیک‌های خاص خود را می‌طلبد و موفقیت نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد. در صورتی که افراد از این تکنیک‌ها آگاهی داشته باشند و هر کدام را در زمان و مکان مناسب به کار گیرند، مسلماً قادر خواهد بود در زندگی به اهداف و موفقیت‌های مورد نظر برسند.

7 تکنیک برای کسب موفقیت در زندگی

1. شناخت استعدادهای ذاتی و مهارت‌های بالقوه

انسان از بدو تولد دارای توانایی‌هایی است. هر چه زمان بگذرد، برخی از این استعدادها نیز رشد پیدا می‌کنند. اما برای برخی دیگر باید شرایط و موقعیت را فراهم نمود تا از حالت بالفعل به صورت بالقوه درآید. شاید پدر و مادر را بتوان اولین افرادی دانست که در این زمینه می توانند کمک‌های شایانی داشته باشند. والدین شاهد آن هستند که کودک در حین رشد به چه چیزهایی علاقه نشان می دهد.

از این رو می‌توانند در آینده راهنمای خوبی باشند و مسیر درست را به فرزند خود نشان دهند. والدینی که شاهد هستند کودک در حین بازی تمایل دارد وسایل بازی خود را از هم باز کند و دوباره آنها را به شکلی دیگر بسازد، باید به این نکته توجه داشته باشند که این کودک احتمالاً هم در کارهای فنی توانایی خواهد داشت زیرا به خوبی از دست‌های خود استفاده می‌کند و هم خلاقیت و ایده پردازی خوبی دارد، زیرا وسایل خود را به شکل جدیدی می‌سازد.

کودکی که با مداد رنگی و کاغذ سرگرم خواهد شد، احتمالاً در آینده شاهد موفقیت‌های هنری او خواهیم بود. این نکات ریز باید زیر ذره بین پدر و مادر قرار گیرند تا در آینده بتوانند مشاوران خوبی برای موفقیت فرزندان خود باشند.

 

تاکتیک‌های موفقیت

 

2. رویاهای خود را سرکوب نکنید

یکی از ویژگی‌هایی که انسان همیشه داشته است همین رویا پردازی است. گاه رویاها چنان بزرگ و دور از ذهن هستند که شکل خیالبافی به خود می‌گیرند و موجب تمسخر یا خنده دیگران می‌گردند. رویای پرواز زمانی آن چنان بزرگ و غیر قابل باور بود که هر کسی آن را دست نیافتی می‌دانست. اما تلاش و پشتکار برادران رایت موجب شد، دیگران بدانند این رویا به واقعیت تبدیل خواهد شد.

آنچه در ذهن شکل می‌گیرد با توجه به قانون جذب عملی خواهد شد. اما این بدان معنا نیست که به خودی خود و بدون هیچ تلاشی به وقوع خواهد پیوست. با شکل گرفتن رویا در ذهن، ضمیر ناخودآگاه نیز در این مسیر فعال شده و طبیعتاً فرد را به همان سمت و سو سوق خواهد داد. بنابراین باید صادق باشید و آنچه را دوست دارید در آینده به دست آورید برای خود تجسم نماید و با آن همگام شوید.

3. اجازه ندهید افکار منفی راه شما را مسدود کند

گاه همه موارد برای افراد مهیا است. هدف‌های خود را تعیین نموده‌اند، مسیر را طراحی کرده‌اند و می‌دانند به منظور رسیدن به مقصد ودستیابی به موفقیت باید چه ابزار و مهارت‌هایی را به همراه داشته باشند. اما نکته‌ای سبب متوقف شدن آن‌ها می‌شود. یک فکر منفی یا احساس اضطراب و دلهره. به این فکر می‌کنند که اگر در حین مسیر با مشکلی مواجه شدند، آنگاه چگونه از پس آن برآیند، چگونه موانع را از جلوی راه خود بردارند و... . این اما و اگرها که همه برخواسته از افکار منفی هستند باید دور ریخته شوند.

فردی را در نظر بگیرید که با توجه به مهارت‌ها و استعدادهای خود تصمیم گرفته است تجارت آنلاین خود را راه اندازی کند. با توجه به تجربیات پیشین خود، احتمال موفقیت در این مسیر را بالا می‌داند. همه شرایط از جمله مباحث اقتصادی، قدرت رقبا، بازاریابی و تمام استراتژی‌های لازم را نیز تحلیل نموده است. با این حال به این موضوع فکر می‌کند که اگر پس از راه اندازی، به مورد پیش بینی نشده‌ای برخورد، آنگاه چه خواهد شد.

همین نکته باعث عقب نشینی او خواهد شد. گرچه باید هوشمندانه اقدام نمود و همه نکات را مورد توجه قرار داد اما نباید اجازه داد افکار منفی موجب عقب نشینی شود. با توجه به مهارت و استعدادها می‌توان در هر زمان راه حل مناسب را برای چالش‌های پیش رو انتخاب نمود.

 

مسیر موفقیت

 

4. از مشکلات نهراسید

ساختار زندگی افراد موفق بر مبنای استقبال از مشکلات پایه ریزی شده است. رویکرد این دسته از افراد حل مسئله پیش رو است. مشکلات جزء جدایی ناپذیر زندگی انسان است. در هر مرحله و در هر سطحی که باشید خواسته و ناخواسته با مشکلاتی مواجه خواهید شد. باید آنها را به چشم چالش دید و توان خود را صرف رفع آنها نمود.

برخی افراد به جای آنکه درصدد پیدا کردن راه حل‌های مناسب باشند، صورت مسئله را پاک می‌کنند. همین امر موجب می‌شود از اهداف خود چشم پوشی کنند. نگرش افراد موفق کاملاً متفاوت است. آنها با خود می‌اندیشند "این پیامد ناگوار، برای آنها چه نتایج مثبتی را به همراه داشته است؟" شیرینی زندگی برای آنها با حل چالش‌ها بیشتر خواهد شد.

5. بر علاقه‌های خود تمرکز داشته باشید

افرادی که علاقه‌های خود را پیدا می‌کنند و هم راستا با آنها گام بر می‌دارند بیش از سایر افراد، موفق خواهند شد. تصور کنید هر روز باید کاری را انجام دهید که هیچ علاقه‌ای به آن ندارید. هر روز صبح با اکراه از خواب بیدار می‌شوید و از شب قبل هیچ پیش زمینه یا پیش طرحی برای انجام آن ندارید. رسیدن به هدف بدون انگیزه و با دلسردی مطمئناً سخت خواهد بود. اما در صورتی که با شور و علاقه درصدد انجام و پیشبرد اهداف خود باشید، انرژی و توان شما مضاعف گشته و راه شما برای رسیدن به مقصد سهل‌تر خواهد شد.

6. به جای آنکه به گذشته فکر کنید، توجه خود را به آینده معطوف کنید

زندگی همانند رودخانه‌ای است که همیشه جریان دارد و هیچگاه متوقف نخواهد شد. شاید گاهی آب جریان کمتر و کند تری داشته باشد اما هیچگاه مسیر برگشت ندارد. با این نوع نگرش، نگاه به گذشته نه تنها فایده‌ای نخواهد داشت بلکه گاهی موجب یاس و دلسردی خواهد شدو مانعی برای دستیابی به موفقیت. اما می‌توان از آن عبرت گرفت و با روش‌های تازه درصدد جبران نواقص گذشته بود.

 

تاکتیک‌های موفقیت و میلیاردر شدن

 

7. عقاید اشتباه را اصلاح کنید

برخی عقاید اشتباه موجب انحراف از مسیر می‌شوند. در صورتی که این عقاید اشتباه را اصلاح ننمایید، هرگز به حقیقت نخواهید رسید. برخی افراد حقیقت و عقاید را به مغز بادام و پوسته بادام تشبیه می‌کنند. تا پوسته بادام شکسته نشود، حقیقت آن که همان مغز بادام است، نمایان نخواهد شد.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/life-success-tactics
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط