چگونه در آمازون بفروشیم؟

  • 23 اسفند 1397
  • 182
  • 0

هفت سوالی که مشخص می‌کند FBA در آمازون برای شما مناسب است یا نه؟!

شاید از خود بپرسید، اگر سرویس FBA آمازون، دارای امکانات فوق العاده ای است، پس چرا همه از آن استفاده نمی‌کنند؟ همانطور که می‌دانید برای ثبت نام در این سرویس، نیازی به پرداخت هزینه اضافی نیست، چون محصولات شما، شرایط لازم برای حمل رایگان و دریافت تخفیفات پرایم آمازون را دارند و میلیون‌ها مشتری، با در نظر گرفتن این ویژگی‌ها، به خرید از آمازون رغبت پیدا کرده‌اند. یکی دیگر از امکانات پرطرفدار آمازون که مزیت فروش در این سایت را بالاتر می‌برد، سبد خرید است. خدمات این سرویس نیز به عهده آمازون است و طی آن آمازون، خدمات مشتریان را از طرف شما برای مشتری انجام می‌دهد. همچنین نگهداری و توزیع محصول نیز به عهده آمازون است. در این سرویس می‌توانید شرایط را برای صادرات کالا فراهم کنید و حتی می‌توانید موجودی کالای خود در آمازون را از طریق سایت خودتان یا کانال‌های دیگر به مشتریان ارسال کنید. 
 
 
فروش در آمازون

 

چرا تعداد فروشندگانی که از FBA استفاده نمی‌کنند، بیش از افرادی است که از این سرویس استفاده می‌کنند؟

مطمئناً بیشتر فروشندگان یا اصلاً از سرویس FBA اطلاعی ندارند یا مزایای آن را به درستی نفهمیده‌اند و بنابراین نمی‌توانند آن را برای کار خود به کار گیرند. با این حال، برخی از فروشندگان با وجود شناخت کامل از FBA و مزایای زیاد آن، همچنان حاضر به استفاده از آن نیستند. در اینجا، 7 سؤال برای شما مطرح کرده‌ایم که پاسخ به آنها مشخص می‌کند که آیا FBA، برای شما مناسب است یا خیر.

سود خالص در آمازون چقدر است؟

با در نظر گرفتن هزینه‌های نگهداری و ارسال کالا، اگر سود خالص شما پایین باشد، استفاده شما از سرویس FBA، توجیهی نخواهد داشت. این هزینه‌ها، بعد از پرداخت هزینه‌های ارجاعی فروش در آمازون مشخص می‌شود و برای اقلام کوچکی مثل دی وی دی، کتاب و بازی بین 55/1 تا 93/1 دلار است . اگر محصولی را برای فروش انتخاب کنید که بزرگ و گران باشد، هزینه‌ ارسال آن از 100 دلار بالاتر خواهد رفت. تلویزیون‌های صفحه بزرگ یا دوچرخه‌های ثابت از این قبیل می‌باشند. اگر سود شما از فروش، تفاوت زیادی با هزینه‌های FBA نداشته باشد، پس این سرویس برای شما مناسب نیست.

میزان فروش در آمازون چقدر است؟

در صورتی که کالا به صورت انبوه ارسال شود، FBA برای شما سودآورتر خواهد بود. بنابراین اگر فقط تعداد محدودی از محصول را به مراکز آماده سازی و ارسال آمازون ارسال کنید، هزینه حمل به ازای هر واحد بسیار زیاد خواهد بود. در مقابل اگر صدها یا هزاران واحد از کالا با تریلی یا کامیون ارسال شود، هزینه ارسال هر واحد کاهش می‌یابد و سود خالصتان کم نخواهد شد.

موجودی انبار در آمازون مهم می باشد؟

برخی از محصولات پرطرفدار به سرعت فروخته می‌شوند و بنابراین انبار آنها باید به طور مرتب پر شود. در مقابل بیشتر اقلام گران‌قیمت یا کمیاب، ماه‌ها بر روی قفسه می‌مانند تا بالاخره یکی از آنها فروخته شود. هزینه ماهیانه نگهداری کالا چندان زیاد نیست، اما در صورتی که محصول شما به مدت طولانی مثلاً شش ماه در مرکز ارسال کالای آمازون بماند، ناچار به پرداخت هزینه نگهداری آن خواهید بود. برای شش ماه بایستی به ازای هر 02/0 متر مکعب، 25/11 دلار بپردازید. اگر کالا به مدت 12 ماه در انبار بماند، دو برابر این مقدار را باید بپردازید. 
 
 
فروش در آمازون و راهنمای گام به گام آن
 

آیا برای موفقیت در سطح جهانی، همه نیازهای خود را پیش بینی کرده‌اید؟

همه افراد، بینش لازم را برای راه اندازی و مدیریت بیزینس های آنلاین در سطح کشوری و بین المللی ندارند. این کار نیازمند به کارگیری و آموزش افراد مناسب، خرید تجهیزات لازم برای بسته بندی و برچسب زدن به محصولات، برقراری رابطه با شبکه‌های حمل کالا و ارائه خدمات با کیفیت به مشتریان است. اگر قصد دارید همه این کارها را خودتان انجام دهید، پس احتمالاً از سرویس FBA آمازون استفاده نخواهید کرد. در مقابل اگر هدف شما تهیه و فروش محصولات با کیفیت به مشتریان است، قطعاً کارهایی که گفتیم را به آمازون واگذار خواهید کرد.

حفظ نام محصول یا برند برایتان مهمتر است یا فروش و سودآوری در آمازون

مشتریان اعتماد زیادی به آمازون دارند، به همین خاطر، سرویس FBA، سرمایه بزرگی برای آمازون به حساب می‌آید. شاید با خود فکر کنید که استفاده از برند آمازون، ارزش برند شخصیتان را پائین می‌آورد. هر محصولی که در آمازون فروخته می‌شود و با سرویس FBA به دست مشتری می‌رسد، داخل جعبه‌ای قرار دارد که طرحی از آمازون به صورت لبخند بر روی آن درج شده است. بیشتر مشتریان، محصولات را از طریق FBA سفارش می‌دهند و حتی نام بیزینسی که از آن خرید کرده‌اند را هم نمی‌دانند. اگر برند شما به موفقیت تجاریتان کمک می‌کند، استفاده از سرویس FBA، گزینه خوبی برای شما نخواهد بود چون آمازون نام برندتان را تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهد. اما از طرف دیگر، اگر هدف شما صرفاً تهیه و فروش کالا و سودآوری است، استفاده از FBA و گمنام ماندنتان، چندان اهمیتی نخواهد داشت. 

رشد و توسعه بیزینس آمازون، تجربه خوشایندی برایتان است؟

بیشتر خرده فروشان آنلاین همانند آقای جف بزوس، کار فروش را از گاراژ منزل خود یا والدینشان شروع کرده‌اند. آن‌ها بعد از این که به موفقیت رسیدند، قدم مهم بعدی، یعنی گسترش کسب و کار را برداشتند. رشد بیزینس نیازمند به کارگیری افراد متخصص، داشتن فضای لازم برای انبار کالا و گسترش زیرساخت‌ها است. این کار، هزینه‌های زیادی را به صاحبان کسب و کار تحمیل می‌کند که البته بیشتر آنها از پس پرداخت آن برنمی آیند. البته برخی نیز سرمایه لازم برای این کار را دارند. اگر شما جزء دسته اول هستید، دیگر نگران نباشید. سرویس FBA، کار شما را آسان کرده است. با این سرویس می‌توانید با مقدار کمی از موجودی انبار، فروش را شروع کنید یا در صورت تمایل، همه آنها را یک جا ارسال کنید.

آیا به کسب و کار آمازون اعتماد دارید؟

برای برخی افراد، این نکته می تواند مانع بزرگی برای کارکردن در آمازون باشد. اما بیشتر مشتریان به آمازون اعتماد دارند، چون هر روز میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا از آن خرید می‌کنند. آمازون، بالاترین نرخ رضایت مشتری را در میان خرده فروشان آنلاین دنیا دارد. با این توصیفات، اگر همچنان آمازون را رقیب خود می دانید یا تصور می‌کنید که آمازون باعث نابودی کسب و کارهای کوچک می‌شود، بهتر است نظر خود را عوض کنید. امروزه بسیاری از افراد مشتری مداری آمازون را سرمایه بزرگ این شرکت می‌دانند و به این دلیل به آن اعتماد دارند. 
 
 
کسب ثروت آنلاین
 

سود و زیانتان را در نظر بگیرید

امروزه سرویس FBA، به بخش جدا نشدنی بیشتر بیزینس ها تبدیل شده است. از نظر بسیاری از افراد، FBA، به آنها امکان داده است تا با سرعت دلخواه خود رشد و پیشرفت کنند. عده دیگری هم معتقدند که باید خودشان زیرساخت‌های لازم را برای ایجاد سرویسی مشابه FBA ایجاد کنند. برای این که بفهمیم ریسک کدام یک بیشتر است، کافی است اهدافتان را ارزیابی کنید و به ندای درونتان گوش کنید و بعد از خودتان بپرسید آیا واقعاً FBA برایتان مناسب هست یا نه؟ اگر به تازگی فروش آنلاین در آمازون را شروع کرده‌اید، به طور مرتب هر تعداد محصولی که می‌توانید به انبار آمازون بفرستید. در این نوع بیزینس، سرعت حرف اول را می زند. بودجه‌تان را برای خرید کالا در نظر بگیرید، اما محصولات را به شکل مداوم به انبار آمازون برسانید. در روزهای اول، به حداقل‌ها فکر نکنید. سفارشات و محصولات کوچک ارزشی ندارد. توقف نکنید و از همه امکاناتی که در دسترستان هست استفاده کنید و به چیزهایی فکر کنید که می‌تواند بازده کاری شما را بالا ببرد. این همان آینده روشنی است که پیش روی شما قرار دارد.
چگونه در آمازون بفروشیم؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 1

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط