مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

قوانین پولدار شدن در جوانی

توضیحات کوتاه :
پولدار شدن در جوانی و رسیدن به استقلال مالی بی شک جزء اهداف و رویاهای افراد زیادی می‌باشد. اما باید راز و رمزهای کسب ثروت را یاد گرفت تا بتوان این هدف را به واقعیت تبدیل کرد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

3.67

تعداد امتیازها: 3

  • 7k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
قوانین پولدار شدن در جوانی

 

خلاصه ای از مقاله

در این مقاله قصد داریم 10 قانونی که وارن بافت در زمینه ثروتمند شدن عنوان کرده است را نام برده و آنها را برای شما توضیح دهیم. در حال حاضر ثروت وارن بافت حدود 62 میلیارد دلار است و او یکی از ثروتمندترین افراد جهان است.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

موفقیت وارن بافت در ثروتمند شدن

بسیاری از جوانان به دنبال این هستند که در سن 25 سالگی ثروتمند شوند. اما خیلی زود بعد از تجربه کردن شکست، احساس ناامیدی می‌کنند. شما باید برای دستیابی به موفقیت به سختی تلاش کنید. در این مقاله قصد داریم 10 قانونی که وارن بافت در زمینه ثروتمند شدن عنوان کرده است را نام برده و آنها را برای شما توضیح دهیم. در حال حاضر ثروت وارن بافت حدود 62 میلیارد دلار است و او یکی از ثروتمندترین افراد جهان است.

در سال 1962، زمانی که شروع به خرید سهام در Berkshire Hathaway کرد، سرمایه اولیه او 7.50 دلار بود. اما اکنون وارن بافت 78 ساله، مدیرعامل این شرکت شده است و سهام این شرکت ارزش 119000 دلاری دارد. در ادامه به رازهای موفقیت این شخص اشاره کرده و به شما خواهیم گفت که با به کارگیری این رازها در زندگی، چگونه می‌توانید به موفقیت دست پیدا کنید.

 

تغییر و تحول در کسب و کار

 

1. سودهای خود را دوباره سرمایه گذاری کنید

زمانی که پولی را به دست می‌آورید، در ابتدا وسوسه می‌شوید که آن را خرج کنید اما این کار را نکنید. به جای آن، سودی که به دست آورده‌اید را دوباره سرمایه گذاری کنید. بافِت این موضوع را خیلی زود فهمید. در دوران دبیرستان، او و دوستانش، یک دستگاه پین بال خریدند و آن را داخل یک آرایشگاه قرار دادند. با پولی که از این طریق به دست آوردند، دستگاه‌های بیشتری را خریداری کرده و در 8 مغازه دیگر قرار دادند. زمانی که دوستان او سهم خود را فروختند، بافت از درآمد حاصل سهام خرید و یک کسب و کار کوچک دیگر را به راه انداخت.

وارن از قدرت سود ترکیبی اطلاع کافی دارد. اگر شما سرمایه گذاری 1000 دلاری دارید که در سال 10 درصد سود به دست می‌آورید، یعنی شما در هر 12 ماه سال، 100 دلار پول نقد خواهید داشت. اگر شما این پول را خرج کنید، سرمایه شما برای همیشه از دست می‌رود و شما همیشه 10 دلار در کل سال به دست می‌آورید. با این حال، شما می‌توانید این پول را با همان نرخ باز پرداخت سرمایه گذاری کنید. سپس در سال دوم شما در ازای 1000 دلار، 10 درصد آن را درآمد خواهید داشت.

1100 به این معنا است که شما 110 دلار به دست آروده اید نه 100 دلار. این تفاوت در گذر زمان تفاوت اصلی را نشان می‌دهد. اگر شما این نوع سرمایه گذاری را ادامه دهید، بعد از 10 سال می‌توانید هر سال 235 دلار سود به دست بیاورید. به همین دلیل است که Berkshire Hathaway سود سهام را پرداخت نمی‌کند. وارن بافت می‌داند که اگر شما سود سهام خود را دوباره روی بیزینس Berkshire یا هر بیزینس دیگری دوباره سرمایه گذاری کنید، می‌توانید به سود بیشتری دست پیدا کنید.

 

وارن بافت

 

2. به دنبال متفاوت بودن باشید

هیچ وقت سعی نکنید بر مبنای گفته‌های دیگران تصمیم‌گیری کنید. زمانی که بافت در سال 1956 مدیریت مالی خود را با 100000 دلار و تعداد اندکی سرمایه گذار دیگر آغاز کرد از نظر سایر دانش آموزان عجیب و غریب شناخته شد. او در اوماها کار می‌کرد نه در وال استریت و به خانواده خود درباره اینکه پول‌های خود را چه کار می‌کند نیز حرفی نزد. همه تصور می‌کردند که او شکست می‌خورد اما زمانی که این شراکت خود را 14 سال بعد تمام کرد، بیش از 100 میلیون دلار به دست آورده بود.

بن گراهام، پدر سرمایه گذاری اعتقاد دارد: «اگر دیگران با شما موافق باشند، به این معنا نیست که شما کار درست را انجام می‌دهید. زمانی کاری که انجام می‌دهید درست است که واقعیت‌ها و تحلیل‌های مربوط به آن درست باشند». شما باید به عنوان یک سرمایه گذار به صورت مستقل فکر کنید. این بدین معنا است که همیشه به دنبال متفاوت بودن باشید و خودتان را از دیگران جدا کنید. هیچ وقت کورکورانه دیگران را دنبال نکنید.

زمانی که وارن بافت احساس کرد ایده‌ی خوبی دارد، سعی نکرد با نوک انگشتان پای خود درجه حرارت آب را بررسی کند، او کاملاً درون آب پرید. این کار در دنیای سرمایه گذاری بسیار نادر است چرا که بسیاری از افراد به دنبال موقعیت‌های کوچکی هستند که سود مناسب و قابل اطمینانی به آنها بدهند. این دسته از افراد به هیچ عنوان به دنبال سود بیشتر از 10 درصد نیستند. وارن بافت بر این باور است زمانی که فرصتی پیش پای شما قرار می‌گیرد، باید با تمام دارایی خود به سمت آن بروید. این جمله به این معنا است که شما نمی‌توانید وقت خود را تلف کنید، بلکه باید با تمام وجود عمل کنید.

 

مقاله پیشنهادی: راز ثروتمند شدن وارن بافت (بخش اول)

قوانین پولدار شدن

 

3. قبل از شروع یک معامله، تمام جوانب را بررسی کنید

همیشه در هنگام شروع کار همه چیز خوب و عالی به نظر می‌رسد. چرا که شما چیزی برای عرضه به طرف مقابل دارید. بافت این درس را به سختی در دوران کودکی خود یاد گرفت. ارنست، پدر بزرگ وارن، او و یکی از دوستانش را برای پیدا کردن مغازه مواد غذایی خانوادگی خود، بعد از یک برف و بوران شدید استخدام کرد. آن‌ها بیش از 5 ساعت با بیل حفاری کردند. به طوری که دیگر نمی‌توانستند دست‌های یخ زده خود را تکان دهند. پس از آن، پدر بزرگ او کمتر از 90 سنت را به آنها داد تا آن را بین خود تقسیم کنند.

وارن به هیچ عنوان مذاکره نمی‌کند. او قیمتی که می‌خواهد برای خرید یک شرکت پرداخت کند را خیلی واضح می‌گوید و از قیمت پیشنهادی خود عقب نشینی نمی‌کند. معامله یا به نتیجه می‌رسد یا او بی خیال معامله می‌شود. اما بیشتر اوقات او می‌تواند معامله را به نتیجه برساند چرا که همیشه قیمت مناسب و منطقی را پیشنهاد می‌دهد.

 

قوانین پولدار شدن در جوانی

 

4. برای موفق شدن، مصمم باشید

با داشتن استقامت و ابتکار، شما می‌توانید رقبای قوی‌تر خود را هم شکست دهید. بافت، مبلمان مارتین نبراسکا را در سال 1983 به دست آورد. چرا که او راه و روش بنیانگذار این شرکت، یعنی رز بلومکین را دوست داشت. رز به عنوان یک مهاجر روس، توانست فروشگاه مارتین را از یک مؤسسه رهنی به بزرگ‌ترین مغازه مبلمان در آمریکای شمالی تبدیل کند. استراتژی او این بود که محصولات خود را با قیمت پایین‌تری نسبت به رقبا به فروش برساند و در زمینه مذاکره کردن بسیار بی رحم بود. دست راست وارن بافت، چارلی مونگر، تعریف خوبی از داشتن پشتکار ارائه داده است. به گفته او «گاهی ممکن است شما با سختی‌های زیادی در طول زندگی رو به رو شوید. شما باید ثابت قدم باقی بمانید و دست از تلاش برندارید.»

5. ریسک پذیر باشید

در سال 1995، هویی، یکی از کارکنان پسر بافت، توسط FBI به تثبیت قیمت بازار متهم شد. بافت به هویی توصیه کرد در صورتی که در شرکت ماندگار شد، بهترین و بدترین حالت ممکن را تصور کند. پسر او خیلی سریع متوجه شد که خطرات احتمالی ماندن خیلی بیشتر از رفتن است. به همین دلیل روز بعد کار خود را رها کرد. وارن بافت ریسک پذیری را به شکل کاملاً متفاوتی نسبت به دیگر سرمایه گذاران قضاوت می‌کند.

در وال استریت و کلاس‌های MBA در سراسر کشور، ریسک کردن همواره با بی ثباتی مترادف است. بافت با این باور مخالف است. او می‌گوید با ریسک کردن ممکن است صرفاً تنها سرمایه اولیه خود را از دست دهید. این چیزی نیست که شما بتوانید از طریق تنوع، انتخاب‌های جایگزین یا به کارگیری دیگر استراتژی‌های مدیریتی، آن را کمتر کنید. برای بافت، ریسک کردن دو وجه بیشتر ندارد. ممکن است در آخر ریسک کنند یا خیر. اگر انتخاب نهایی ریسک کردن بود، آنگاه بافت از آن کار دور می‌ماند.

 

کسب درآمد و موفقیت مالی

 

6. معنای واقعی موفقیت را دریابید

با وجود داشتن ثروت هنگفت، بافت موفقیت را با پول و دلار برای خود معنا نمی‌کند. در سال 2006، او وعده داد که تقریباً تمام ثروت خود را به مؤسسات خیریه، به ویژه مؤسسات بیل و ملیندا گیتس اهدا کند. او معتقد است: «زمانی که شما نیز به سن من برسید، موفقیت خود در زندگی را با این مقیاس مشخص می کنید که چه تعداد از کسانی که می‌خواهید شما را دوست داشته باشند، در واقعیت هم دوستتان دارند. این آخرین آزمون در زندگی شما به شمار می‌رود.»

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/getting-rich-rules
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط