موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

کارآفرینی و موفقیت - اصول راه اندازی کسب و کار

توضیحات کوتاه :
کارآفرینی و راه اندازی یک کسب و کار مستفل می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد. برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق باید نکات زیادی را در نظر بگیرید تا ارزش بیزینس خود را بالا ببرید و موفق شوید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.6k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
کارآفرینی و موفقیت - اصول راه اندازی کسب و کار

 

خلاصه‌ای از مقاله:

کار آفرینی و راه اندازی یک کسب و کار می تواند چالش های زیادی در بر داشته باشد. امروزه تعداد زیادی از افراد به دنبال رهایی از زندگی کارمندی هستند تا بتوانند با کارآفرینی به استقلال مالی و کسب درآمد آزادانه برسند. اما کارآفرینی نیز اصولی دارد که باید رعایت شود در غیر این صورت به موفقیتی که مورد انتظار است منجر نخواهد شد.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 

آیا خود را کارآفرین می دانید؟

کارآفرینی و کارآفرین شدن چه خصوصیاتی نیاز دارد؟ چه افرادی می توانند در مسیر خوداشتغالی به موفقیت برسند؟ برای راه اندازی کسب و کار چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟ بسیاری از کارآفرینان قبل از شروع به کار شرکت خود سؤالات درستی را نمی‌پرسند.

بسیاری از آنها چندین بار در کسب ‌و ‌کار خود شکست می‌خورند تا در نهایت تجربه کافی کسب می‌کنند و بالاخره موفق می‌شوند. اما اگر قصد دارید که استارتاپ راه اندازی کنید و بیزینس خود را داشته باشید می‌توانید از تجربیات دیگران استفاده کنید تا نیازی به تکرار اشتباهات دیگران نداشته باشید.

 

راه اندازی بیزینس خود

 

در کارآفرینی اجرای ایده مهمتر از خود ایده است

ایده‌ها همه جا پیدا می‌شوند. ایده‌های خوب هم به تعداد زیاد یافت می‌شوند. ممکن است ایده بسیاری از شرکت‌های بزرگ و موفق دنیا به فکر یک فرد دیگر هم رسیده باشد. اما چرا آنها موفق نشده‌اند؟ چون ایده خود را عملی نکرده‌اند.

ایده‌ها تا وقتی که اجرایی نشوند هیچ معنایی ندارند. بسیاری از مردم ایده‌های خوبی در ذهن خود دارند. در واقع، همین لحظه که در حال خواندن این مقاله هستید، حداقل 5 نفر هستند که یک ایده یکسان را در ذهن دارند. اما بسیاری از آنها اید‌ه‌های خود را اصلاً اجرایی نمی‌کنند یا آنها را به خوبی اجرا نمی‌کنند.

کسب درآمد تنها از طریق عمل کردن به ایده‌ها حاصل می‌شود. بنابراین وقتی ایده‌ها یکی یکی به ذهن شما می‌آیند، باید به این هم فکر کنید که با مهارت‌ها و زمانی که در اختیار دارید، چگونه می‌توانید ایده‌ها را به مرحله اجرا برسانید.

کاری را انجام دهید که حقیقتاً به آن عشق می‌ورزید

بسیاری از مواقع، کارآفرینی مشکلات زیادی به همراه دارد. برای اجرایی کردن ایده و رشد دادن آن، نیازمند تلاش و زمان زیادی هستید. ممکن است این کار زمان زیادی ببرد. بنابراین باید حقیقتاً عاشق این کار باشید تا در طول مسیر خسته نشوید.

اگر شما نسبت به کار خود عشق و اشتیاق فراوان نداشته باشید، برای رسیدن به موفقیت، آن زمان و انرژی زیادی که لازمه رسیدن به موفقیت است را نخواهید داشت تا صرف کار خود کنید. عدم علاقه به کار، در محصول و خدمات نهایی نمایان می‌شود و تمام تلاش‌ها و زحمات شما را بر باد می‌دهد.

 

کسب درآمد

 

آیا منابع و مهارت‌های لازم برای کارآفرینی را در اختیار دارید؟

قبل از راه‌اندازی هر کسب و ‌کاری، شما باید واقع‌گرایانه عمل کرده و زمان مورد نیاز برای رسیدن به هدف و مهارت‌های مورد نیاز برای انجام کار را بررسی کنید. یا اینکه اگر مهارت‌های لازم را در اختیار ندارید، یادگیری آنها چه مدت زمان لازم دارد و اینکه چقدر طول می‌کشد که ایده خود را عملی کنید؟

به عنوان مثال، این روزها همه یک ایده برای طراحی اپ موبایل دارند. اما اگر شما کدنویسی بلد نباشید، رسیدن به موفقیت مطمئناً نیاز به زمان بیشتری دارد. مسلماً شما می‌توانید هر مهارتی را برای موفقیت بیزینس خود یاد بگیرید اما باید بدانید که این کار زمان‌بر است.

بنابراین باید در این زمینه واقع‌گرا باشید و در مورد منابع و زمان مورد نیاز به دقت بررسی‌های لازم را انجام دهید. پیشنهاد می‌کنیم اگر منابع مالی و زمان محدودی در اختیار دارید، با ایده‌ای شروع کنید که نیاز به منابع مالی و زمان زیادی نداشته باشد.

مطمئناً صرف هزینه زیاد برای یک ایده به خصوص زمانی که سرمایه بالایی در اختیار ندارید نمی‌تواند عاقلانه باشد.

 

کارآفرینی

 

مقاله پیشنهادی: مهارت های کارآفرینی برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار

تقاضا و رقابت در بازار را بررسی کنید

تحلیل و درک تقاضای بازار، اولین کاری است که قبل از راه اندازی بیزینس باید انجام دهید. اگر مردم چیزی که شما به فروش می‌رسانید را نخواهند یا تعداد افراد زیادی آن محصول را به فروش برسانند، نمی‌توانید درآمدی کسب کنید.

سه راه برای رقابت کردن وجود دارد: بر اساس قیمت، ارزش یا هر دو. بنابراین می‌توانید محصول خود را ارزانتر از رقبا به فروش برسانید، برای قیمت مشابه، ارزش بالاتری خلق کنید یا اینکه ارزش بالاتری خلق کنید و ارزان‌تر هم ارائه دهید.

هرچه تقاضای بازار برای کالا یا خدمات شما بیشتر باشد، می‌توانید قیمت آن را بالاتر ببرید. تقاضای بازار بر اساس تعداد افراد خواهان کالا یا خدمات و تعداد افراد ارائه دهنده آن محاسبه می‌شود. هر چه بیشتر در مورد بازار تحقیق کنید و بدانید، راحت‌تر می‌توانید محصول یا خدمات خود را به فروش برسانید.

برای تحلیل تقاضای بازار می‌توانید از مشتریان بالقوه به صورت مستقیم سؤال کنید یا از پرسشنامه‌های آنلاین استفاده کنید. اگر می‌بینید که هیچ فرد دیگری کالا یا خدمات شما را ارائه نمی‌دهد، به این معناست که آن محصول یا خدمت متقاضی ندارد.

این بخش از کار را کاملاً جدی بگیرید چون هر چه بیشتر درمورد بازار و رقبا بدانید، موفق شدن شما راحتتر خواهد بود.

 

مقاله پیشنهادی : فروش در دیجی کالا

 

راه اندازی کسب و کار

 

استراتژی کسب و کار و بازاریابی واقعی داشته باشید

رسیدن به یک استراتژی بازاریابی و کسب‌ و کار دشوار است. استراتژی به معنای اصول پایه‌ای است که تمامی فعالیت‌های کسب و کار را شکل می‌دهد. بنابراین اینکه بگویید "من می‌خواهم تا پایان سال درآمد را به 20 درصد برسانم" یا "می‌خواهم از رسانه‌های اجتماعی برای تبلیغات استفاده کنم" استراتژی محسوب نمی‌شود.

استراتژی باید تمامی الگوهای تصمیم گیری شما را شکل دهد و تخصیص بودجه نیز باید بر اساس استراتژی‌های کلی بیزینس انجام شود. هر کارآفرینی سعی می نماید استراتژی درستی برای کسب و کار خود داشته باشد.

 

اصول پایه کارآفرینی

 

مقاله پیشنهادی: 7 استراتژی توسعه کسب و کار

اولین مشتری خود را پیدا کنید

حال که قصد کارآفرینی دارید و یک ایده بیزینس خوب دارید، چگونه برای خود مشتری پیدا می‌کنید؟ هرچند این موضوع به نوع کالا یا خدمات شما بستگی دارد، اما به طور کلی راحتترین راه این است که محصول خود را در همان جامعه‌ای به فروش برسانید که تحقیقات بازار را در آن انجام دادید.

وقتی مردم از قبل شما را بشناسند، احتمال اینکه از شما خرید کنند بیشتر می‌شود و شما در بهترین نقطه برای شروع قرار خواهید گرفت.

نگران این نباشید که آیا می‌توانید محصول خود را به افراد زیادی بفروشید یا خیر. بر فروش اولین محصول خود به اولین مشتری تمرکز کنید. حتی اگر شما بهترین محصول ممکن را به فروش برسانید و بتوانید فروشی رؤیایی را تجربه کنید، اما باز هم یافتن اولین مشتری سخت است.

البته این موضوع بسیار معمول است و شما باید به نحوی فروش داشته باشید که بتوانید آن را مدیریت کنید. بدترین چیز برای یک بیزینس نوپا این است که بیش از حد بفروشد و نتواند تقاضا را مدیریت کند.

تا می‌توانید از سرمایه خود در کارآفرینی استفاده کنید

بسیاری از شرکت‌ها زودتر از موعد مناسب به دنبال سرمایه‌گذار می‌روند. درست است که کسب سرمایه برای استارتاپ‌ها سخت‌تر شده است اما باید سعی کنید در حد امکان از سرمایه‌ای که خودتان تهیه کرده‌اید استفاده کنید.

اگر در مراحل اولیه به دنبال جذب سرمایه گذار باشید، باید در تصمیم گیری‌های خود به حرف سرمایه‌گذاران گوش کنید و نظر آنها را نیز اعمال نمایید. در این صورت آن آزادی که به عنوان کارآفرین به دنبالش بودید را نخواهید داشت.

 

فروشندگی در سایت آمازون

 

در نهایت اینکه تبدیل شدن به یک کارآفرین و دنبال نمودن مسیر کارآفرینی می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد. برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق باید نکات زیادی را در نظر بگیرید تا ارزش بیزینس خود را بالا ببرید و در بازار پر رقابت امروز موفق شوید.

 

دوست عزیز تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت شما داشته باشیم. اگر مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالب و ویدیوهای معرفی بیزینس بزرگ آمازون، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش‌های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/entrepreneurship-basic-principles
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط