افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

رازهای موفقیت ایلان ماسک

توضیحات کوتاه :
ایلان ماسک، مهندس، کارآفرین، مخترع و بیزینس‌من در عمر 45 ساله خود کارهای زیادی را انجام داده است. هشتاد و سومین فرد ثروتمند جهان که ثروت خالص تقریبی او  برابر با 11 و نیم میلیارد دلار است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.8k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
رازهای موفقیت ایلان ماسک

 

خلاصه ای از مقاله

 ایلان ماسک، مغز متفکر چند مورد از هیجان انگیزترین شرکت‌های فناوری در جهان است. در این مقاله، 15 نکته در مورد ایلان ماسک  را بیان خواهیم کرد که ممکن است همه از آن اطلاع نداشته باشند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

واقعیت هایی که در مورد ایلان ماسک نمی‌دانید

ایلان ماسک، مهندس، کارآفرین، مخترع و بیزینس‌من که در عمر 45 ساله خود کارهای بسیار زیادی را انجام داده است. او هشتاد و سومین فرد ثروتمند جهان است که ثروت خالص تقریبی او  برابر با 11 و نیم میلیارد دلار است و همچنان به سرعت در حال افزایش می‌باشد. ایلان ماسک، مغز متفکر چند مورد از هیجان انگیزترین شرکت‌های فناوری در جهان است. در این مقاله، 15 نکته در مورد ایلان ماسک  را بیان خواهیم کرد که ممکن است همه از آن اطلاع نداشته باشند.

 

چگونه بیزینس خود را مدیریت کنیم؟

 

1. ایلان ماسک، از کودکی شروع به کار کرد

وقتی ایلان دوازده ساله بود، اولین بازی را کدنویسی کرد و به قیمت 500 دلار به فروش رساند. اسم بازی او Blast Star و با سیستم Commodore vic-20 طراحی شده بود. هنوز هم نسخه وب این بازی در اینترنت موجود است و می‌توانید آن را بازی کنید. او هم مثل بیل گیتس، کدنویسی را از سن پایین شروع کرد. او در زمان کودکی خود، هر روز 5 ساعت را صرف مطالعه می‌کرد و به این وسیله دانش زیادی را کسب کرد.

یکی از کارهای جالبی که انجام داد این بود که به تنهایی، ترس از تاریکی را در خودش درمان کرد. او با مطالعه فیزیک پایه دریافت که تاریکی ناشی از عدم وجود فوتون‌ها در طول موج مرئی است و ترس از غیاب فوتون‌ها بی‌معنی می‌باشد. از آنجا که بسیار باهوش و علاقه‌مند به علم بود، مدرسه برایش غیرقابل تحمل بود و همکلاسی‌هایش هر روز او را اذیت می‌کردند.

 

مسیر وفقیت ایلان ماسک

 

2. ایلان ماسک از دوران دانشجویی مدیریت هزینه داشت

درست است که خانواده ایلان مرفه بودند، اما هنگام تحصیل تقریباً هیچ پولی نداشت. به گفته خود ایلان، او با اضافه کردن فلفل قرمز به رشته چینی ارزان قیمت، از بیماری و کمبود ویتامین سی جلوگیری می‌کرده است.

3. ایلان ماسک رویای کارآفرینی را دنبال کرد

تنها پس از دو روز از آغاز دوره دکترای فیزیک کاربردی، وی از دانشگاه انصراف داد تا رویای کارآفرینی خود را دنبال کند. ایلان ماسک، بعد از اخذ مدرک در رشته‌های اقتصاد و فیزیک کاربردی، در سال 1995 و در سن 24 سالگی برای دوره دکترا در استنفورد ثبت نام کرد. بعد از دو روز خسته شد و با برادرش یک بیزینس راه اندازی کرد به اسم Zip2. او 28 هزار دلار از پدرش قرض گرفت و یک شرکت نرم افزاری راه اندازی کرد که به عنوان راهنمای شهری برای ناشران روزنامه‌ها عمل می‌کرد. این ماجرا، مربوط به قبل از ظهور گوگل‌مپ و زمانی است که همه از دفترچه تلفن استفاده می‌کردند. او چند سال بعد این شرکت را به قیمت 22 میلیون دلار به فروش رساند.

 

مقاله پیشنهادی: مناظره جالب جک ما و ایلان ماسک درباره هوش مصنوعی

افراد موفق

 

4. ایلان ماسک به علایقش احترام می گذاشت

ایلان در سال 1999 وقتی که 29 ساله بود، این ماشین را به قیمت یک میلیون دلار خرید. احتمالاً بیمه کردن مک لارن خیلی سخت است، به همین دلیل به خود زحمت این کار را نداد. کمی بعد، او با ماشینش تصادف کرد. ایلان به خاطر این کار به خودش می‌خندد. اما عشق او به ماشین همیشه شدید بوده است. همچنین ماشین lotus Esprit استفاده شده در فیلم جیمز باند سال 1977 به نام «جاسوسی که عاشق من بود» هم متعلق به ماسک است. او این ماشین را در سال 2013 در یک حراجی و به قیمت یک میلیون دلار خرید. ایلان قصد دارد به عنوان یک پروژه تفریحی، این ماشین را تبدیل به یک زیردریایی کند. وقتی بچه بود عاشق این فیلم جیمز باند بود و وقتی فهمید این ماشین در واقعیت تبدیل به زیردریایی نمی‌شود، سرخورده شد. 

 

تسلا

 

5. شخصیت تونی استارک در فیلم Iron Man بر اساس شخصیت ایلان ماسک ساخته است

تونی استارکِ نابغه انسان دوستِ عجیب و غریبِ میلیاردر، بر اساس شخصیت ماسک خلق شده است. طبق گفته رابرت داونی جوینور و کارگردان این سری فیلمها، شخصیت تونی استارک در واقع نسخه پر زرق و برق‌تر شخصیت ایلان ماسک است. او همچنین یک حضور کوتاه در فیلم Iron man دارد که برای تشکر از داونی جونیور برای انتخاب هوش ایلان انجام شده است.

6. ایلان ماسک یکی از مؤسسان شرکت Mafia PayPal بود

پس از موفقیت شرکت Zip، انتخاب هدف بعدی برای ماسک خیلی سخت نبود: صنعت بانکداری. بنابراین او Xcom را پایه گذاری کرد و به مدت چند سال با PayPal رقابت می‌کرد تا در نهایت تصمیم گرفتند که با یکدیگر ادغام شوند. متأسفانه در سال 2000 به دلیل عدم توافق در شیوه مدیریتی، از سمت مدیرعاملی کنار گذاشته شد. وقتی PayPal به فروش رسید، سهم او 165 میلیون دلار بود. چه اتفاقی برای دیگر اعضای PayPal افتاد؟ تمامی این افراد به موفقیت عظیمی دست یافتند.

سه نفر از آنها یوتیوب ر ا راه انداختند. یکی دیگر از آنها LinkedIn  را شروع کرد که بعداً توسط مایکروسافت به قیمت 26 میلیارد دلار خریداری شد. یکی دیگر از اعضا، وبسایت Yelp و دیگری Kiva را تأسیس کرد. تعدادی دیگری از این افراد هم تبدیل به سرمایه گذاران معتبری در سیلیکون ولی شده‌اند و سرمایه گذاران اولیه پروژه‌هایی مانند فیسبوک، توییتر، اسنپ چت و اوبر بوده‌اند. ایلان ماسک نیز در  میان این افراد بود که با تسلا و اسپیس ایکس دنیا را تغییر داد.

 

رموز موفقیت ایلان ماسک

 

7. ایلان ماسک تمام سرمایه خود را صرف هدفش کرد

او نیز مانند بسیاری از افرادی که جهان را دستخوش تغییر کردند، تجربه‌ای داشت که در آن مجبور شد تمامی سرمایه مالی خود را صرف هدف جدیدش کند. او هر چه داشت را صرف هدفش کرد و تنها راهی که برای نجاتش متصور بود این بود که در رسیدن به این هدف موفق شود. پس از فروش PayPal تمام سرمایه اش را همراه با پس اندازش که روی هم 180 میلیون دلار بود جمع کرد. 100 میلیون دلار در اسپیس ایکس، هفتاد میلیون در تسلا و 10 میلیون دلار را در Solar City سرمایه گذاری کرد. در آن زمان، او برای پرداخت اجاره خانه خود، مجبور بود پول قرض کند. 

8. زندگی شخصی ایلان ماسک

ماسک در سال 2008 با Talula Riley بازیگر بریتانیایی ازدواج کرد. آن‌ها در سال 2012 جدایی خود را اعلام کردند. جدایی آنها بسیار دوستانه به نظر می‌رسید. در سال 2013 دوباره ازدواج کردند و دوباره در سال 2014 تقاضای طلاق کردند. طلاق آنها در سال 2016 نهایی شد و احتمالاً دیگر با هم ازدواج نمی‌کنند. مشخص است که ازدواج آنها، آینده‌ای ندارد. ایلان زندگی خانوادگی خودش را وقف اهداف و آرزوهایش می‌کند. از این لحاظ می‌توانیم او را با هنری فورد یا حتی تسلای واقعی مشابه بدانیم.

9. حقوق پایه ایلان ماسک در شرکت تسلا یک دلار در سال است

افراد کمی اطلاع دارند که او تسلا را تأسیس نکرده است بلکه آن را کشف و خریداری کرده است. ایلان پس از مشاجره با مدیرعامل اصلی، او را اخراج کرد و خودش به جای او نشست. دو مورد از خودروهای تسلا جزء ده خودرو گران دنیا هستند.

 

 ایلان ماسک

 

10. ایلان ماسک اعلام کرده است که دوست دارد زندگیش در مریخ به پایان برسد و نه در زمین

ماسک در شرکت SpaceX یک مأموریت بلندپروازانه را دنبال می‌کند که شامل سفر به مریخ و انتقال زندگی انسان به سیاره‌های دیگر است. او پیشگام جنبشی است که سیاره مریخ را قابل سکونت کند. هدف اصلی او این است که هزینه سفرهای فضایی را به 100 هزار دلار کاهش بدهد. هزینه کنونی ده میلیارد دلار است بنابراین راه زیادی تا آن هدف باقی مانده است، اما ایلان در این هدف مصمم هست. او قصد دارد که تا چهار سال دیگر مردم را به مریخ بفرستد. اما پیش از آن، قرار است ماسک، موشک‌هایی را به مریخ بفرستد که حامل منابع مورد نیاز برای سکونت مردم هستند.

ثابت شده است که مریخ بهترین گزینه است و ایلان حتی در این زمینه چند نظریه در مورد شبیه سازی جو مریخ به زمین دارد. یکی از آنها این است که قطب شمال و جنوب مریخ را گرم کنیم تا کل سیاره گرم و قابل سکونت شود. هدف شخصی ایلان این است که یک میلیون نفر را به مریخ بفرستد تا مطمئن شود که نوع بشر، شانس بیشتری برای بقا داشته باشد.

11. نظر ایلان ماسک در مورد هوش مصنوعی

او عقیده دارد که دنیا به اشتباه دنبال هوش مصنوعی می‌رود. انتظار می‌رود که مدیر عامل یک شرکت فناوری واقعاً عاشق هوش مصنوعی باشد اما اینطور نیست. با این وجود، او در چند شرکت مربوط به هوش مصنوعی سرمایه گذاری و یک شرکت تحقیقاتی هوش مصنوعی هم تأسیس کرده است. از نظر او، ایجاد یک شبکه عصبی که از طریق آن، مغز ما به اینترنت متصل می‌شود راه حل اصلی می‌باشد. به این طریق می‌توان هوش مصنوعی را انسانی کرد و اگر هوش مصنوعی بخشی از خود ما باشد، نمی‌تواند ما را بکشد.

 

رازهای موفقیت ایلان ماسک

 

12. ساخت گیگافکتوری تسلا به دست ایلان ماسک

او در هدفش برای تغییر سوخت فسیلی به انرژی پایدار مصمم می‌باشد، به همین دلیل نیاز به تعداد زیادی باتری دارد که باید بیشتر از آن تعدادی باشد که کل جهان روی هم بتواند تولید کند. به همین دلیل او دارد کارخانه خودش را می‌سازد. وقتی ساخت این کارخانه تمام شود و به ظرفیت کامل برسد، می‌تواند در طول یک سال به همان اندازه باتری تولید کند که در طول تاریخ در کل جهان ساخته شده است. برای درک بهتر موضوع، اگر 99 گیگافکتوری دیگر وجود داشته باشد، می‌توان انرژی پایدار کل زمین را تأمین کرد.

13. به لطف ایلان ماسک، می‌توانید از نظر انرژی خودکفا شوید

مدتی پیش، او از یک نوع جدید از صفحات خورشیدی رونمایی کرد که ظاهری شبیه به کاشی‌های شیروانی معمولی دارند و ظرفیت ذخیره نور خورشید را دارند. همچنین دیوارهای برقی هم هستند که می توانند برق کل خانه را تأمین کنند و به این طریق شما از لحاظ انرژی خودکفا خواهید شد. بهترین نکته در این مورد این است که قیمت مدل 3 خودروهای تسلا از قیمت خودروهای بنزینی بعلاوه قیمت یک سال ذخیره بنزین ارزان‌تر است. قیمت سقف‌های مجهز به پنل های خورشیدی هم از قیمت شیروانی‌های عادی ارزان‌تر می‌باشد. همچنین، اگر شما یک خودروی تسلا بخرید، تا آخر عمر می‌توانید از منابع شارژ برق تسلا که در سرتاسر جهان در حال گسترش هستند، برق مجانی بگیرید.

14. ایلان ماسک، سه ملیت رسمی دارد

ایلان ماسک متولد آفریقای جنوبی است، اما در 19 سالگی به کانادا رفت و شهروند آنجا شد. وی در سال 2002 به آمریکا رفت و شهروند آمریکا شد.

 

چگونه با فروش کالا در آمازون کسب درآمد کنیم؟

 

15. ایلان قصد دارد کل جهان را به اینترنت متصل کند

به همین خاطر ایلان ماسک از دولت درخواست کرده است که به او اجازه بدهد 4425 ماهواره را در مدار زمین قرار بدهد تا بتواند اینترنت مجانی در اختیار کل دنیا قرار دهد. این یک پروژه استثنایی است که سرمایه مورد نیاز برای ساخت اولین شهر در مریخ را برای آن تولید می‌کند. گوگل و فیسبوک هم به دنبال حل مشکل اینترنت هستند. راه حل فیسبوک، استفاده از هواپیماهایی شبیه پهپادهای خورشیدی و راه حل گوگل، بالن‌های هلیومی است. از این بین، به نظر می‌رسد که ایلان شانس بیشتری برای انجام این کار داشته باشد، چون زیرساختهای مورد نیاز را در اختیار دارد.

 

ایلان ماسک

 

افرادی مانند ایلان ماسک خیلی زیاد نیستند به همین دلیل است که بسیاری او را تحسین می‌کنند و واقعاً امیدواریم در کار خود موفق شود. کسی نمی‌داند. شاید در طول حیاتمان بتوانیم ویدیوهای زنده از مریخ داشته باشیم.

 

هدف ما از ارائه این مطالب کمک به شما دوست عزیز است تا با استفاده از موارد مطرح شده، در زندگی شخصی یا حرفه‌ای خود یک گام جلوتر بروید. اگر مشتاق هستید در کنار یک زندگی آرام، شغلی فارغ از مکان و زمان را هم تجربه کنید، برای کسب اطلاعات لازم درمورد فروشندگی در وبسایت آمازون با ما در آموزش فروش در آمازون همراه باشید. همچنین با دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی از تجربیات دانشجویان این دوره بهره ببرید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/elon-musk-success-secrets
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط