افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

رکورد شکنی آمازون

توضیحات کوتاه :
با افزایش درآمد و ارزش آمازون در بازار، رتبه آمازون در میان برترین شرکتهای آمریکایی بالاتر از مایکروسافت و در رتبه سوم است. در نتیجه این افزایش در ارزش سهام، آمازون رکورد فروش شرکت را شکست.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

 • 1.8k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
رکورد شکنی آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

سال گذشته، آمازون بیش از 5 میلیارد آیتم پرایم را تحویل مشتریان نمود. در حال حاضر سهام بازار این غول حوزه تجارت الکترونیک در آمریکا در آستانه گذشتن از 50 درصد است. حمل و نقل این حجم از کالا نیازمند نیروی انسانی، فناوری و زیرساختهای عظیم است. هر چند آمازون برای تحویل و حمل و نقل کالا از کمک شرکتهای شخص ثالث استفاده می‌کند، اما همچنان در حال گسترش شبکه حمل و نقل خویش است تا این فرآیند را بهتر مدیریت کند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

درآمد نجومی آمازون

با افزایش درآمد و ارزش آمازون در بازار، رتبه آمازون در میان برترین شرکتهای آمریکایی بالاتر از مایکروسافت و در رتبه سوم است. پس از اینکه قیمت سهام آمازون با افزایشی 2.6 درصدی به 1451.05 دلار به ازای هر سهم رسید، آمازون از مایکروسافت پیشی گرفت. در نتیجه این افزایش در ارزش سهام، درآمد آمازون از 17.69 میلیارد دلار به 702.46 میلیارد دلار رسید که رکورد فروش شرکت را شکست.

کمپانی آمازون در میان شرکت‌های فناوری موجی جدید ایجاد کرده است که با معرفی اینترنت اشیا، فروشگاه Amazon Go و افتتاح یک کارخانه در انگلستان با 400 کارمند جدید آغاز شد. این امر به افزایش ارزش سهام آمازون در بازار انگلستان نیز کمک می‌کند. همچنین دستیار صوتی الکسا را نیز معرفی نموده است که تجربه مشتریان در خرید را بسیار آسان‌تر می‌کند.

سرویس اینترنت اشیای آمازون نیز در سازمان‌های دولتی و شوراهای محلی مورد استفاده قرار گرفته است. علیرغم رقیبان قدرتمندی مانند مایکروسافت و اوراکل، آمازون امیدوار است تا موقعیت خود در بازار را باز هم بهبود بخشد. شرکت به تازگی اعلام کرده است که با شرکت JP Morgan وارد همکاری شده و تحویل دو روزه رایگان نیز به خدمات آمازون افزوده شده است.

 

رکورد شکنی آمازون در بهترین روش کسب درآمد بدون وقفه در دنیا

 

رکورد شکنی آمازون در روز پرایم

آمازون در ده ساعت اول روز پرایم در مقایسه با ده ساعت اول روز پرایم سال گذشته، فروش بیشتری را تجربه کرد. اعضای پرایم میلیون‌ها دستگاه از دستیار صوتی الکسا را خریداری نمودند. بیش از سه چهارم قیمت‌های روز پرایم رکورد قیمت‌های جمعه سیاه را شکستند. فروشندگان شخص ثالث در آمازون نیز از فروش خود در این روز راضی بودند و بسیاری از آنها رکورد فروش سال قبل خود را شکستند. روز پرایم علاوه بر اینکه روز پرفروشی برای آمازون محسوب می‌شود، فرصت خوبی برای این شرکت است که سیستم خود را برای روزهای شلوغ پیش رو یعنی تعطیلات سال نو آماده نماید.

آمازون با تبلیغات گسترده، تقاضا برای برنامه پرایم را افزایش داده است و این افزایش فراتر از حد انتظار بوده است. در برنامه‌های تلویزیونی که به روز پرایم اختصاص یافته بودند، مجریان در مورد کالاهایی که با قیمت مناسب عرضه شده بودند صحبت می‌کردند و مشتریان می‌توانستند همزمان آن محصولات را خریداری نمایند. رقیبان آمازون مانند eBay و تارگت نیز سعی کردند در این زمینه با آمازون رقابت نمایند.

دیگر فروشندگان آنلاین نیز از مقایسه قیمت‌هایی که مشتریان در روز پرایم و در طول سال انجام می‌دهند سود می‌برند. طبق پژوهش و نظرخواهی انجام گرفته از مشتریان آمازون، 63 درصد مشتریان در هنگام خرید، قیمت‌های آمازون را با سایتهای دیگر مقایسه می‌کنند و 40 درصد آنها در صورتی که قیمت آمازون با قیمت سایتهای دیگر یکسان باشد، ترجیح می‌دهند از آمازون خرید خود را انجام دهند. اما رقبای آمازون در روز پرایم باید با تخفیفات آمازون نیز رقابت کنند. متوسط تخفیف روی کالاها در روز پرایم 38 درصد بود. محصولات برند آمازون و محصولات مرتبط با الکسا متوسط تخفیف 36 درصد را داشتند. از جمله دسته بندی‌های که بیشترین تخفیف را به خود اختصاص داده بودند می‌توان به اسباب بازی (51 درصد)، لوازم اداری (48 درصد) و مراقبت شخصی (40 درصد) اشاره نمود.

 

مقاله پیشنهادی: شاخص های مهم برای موفقیت در آمازون

رکورد شکنی آمازون

 

درآمد آمازون از پرایم

با بیش از 100 میلیون عضو در سرتاسر جهان، درآمد پرایم در حال افزایش است. اعضای پرایم به طور متوسط 1400 دلار در سال از آمازون خرید می‌کنند در صورتی که اعضای غیر پرایم سالیانه مبلغ 600 دلار را صرف خرید در آمازون می‌نمایند. در دوره 36 ساعته روز پرایم امسال، بیش از 100 میلیون کالا خریداری شد که این روز را تبدیل به پرفروش ترین روز در تاریخ آمازون می‌نماید. روز پرایم امسال آمازون از Cyber Monday، جمعه سیاه و روز آمازون سال گذشته فروش بیشتری را تجربه کرد. همچنین برای دستگاههای برند آمازون نیز روز پرفروشی بود که در آن Amazon Fire TV Stick، کنترل از راه دور صوتی الکسا و اکو دات از همه محصولات پرفروش تر بودند.

جف ویلکه، مدیر  بخش جهانی مشتریان آمازون می‌گوید: روز پرایم یک فرصت مناسب برای ما است تا از اعضای پرایم تشکر کرده و بهترین قیمت‌ها را در اختیار آنها قرار دهیم. تغییر مدت روز پرایم از یک روز به یک روز و نیم به ما این فرصت را داد تا به مشتریان بیشتری خدمت رسانی کنیم، قیمت‌های غیرقابل مقایسه ارائه دهیم، دسترسی به محصولات جدید را فراهم کنیم و تجربه ای فراموش نشدنی برای اعضای پرایم رقم زنیم.

همچنین آمازون تخفیفات زیادی را به مدت یک هفته در فروشگاههای Whole Foods ارائه داد. طبق آمار، مشتریان میلیونها دلار کالای تخفیفی خریداری کردند. آمار دیگری که در رابطه با روز پرایم امسال منتشر شده به ترتیب زیر می‌باشد:

 • تعداد افرادی که در 16 جولای امسال عضو پرایم شدند از بقیه روزهای سال بیشتر بود.
 • در این روز تعداد دستگاههای Fire TV و کتابخوان های الکترونیک کیندل بیشتر از روزهای دیگر به فروش رسیدند.
 • کسب و کارهای کوچک و متوسط که در آمازون فروش داشتند، فروشی برابر با یک میلیارد دلار را تجربه نمودند.
 • مشتریان بیش از پنج میلیون آیتم را در دسته‌های زیر خریداری نمودند: اسباب بازی، محصولات زیبایی، کامپیوتر و لوازم جانبی، پوشاک و لوازم آشپزخانه.
 • روز 17 جولای پرفروش ترین روز برای دستگاههای مربوط به خانه هوشمند در کل تاریخ آمازون بود. بیش از یک میلیون دستگاه در این روز به فروش رسید.

 

کمپانی آمازون

 

انبارداری در آمازون

سال گذشته، آمازون بیش از 5 میلیارد آیتم پرایم را تحویل مشتریان نمود. در حال حاضر سهام بازار این غول حوزه تجارت الکترونیک در آمریکا در آستانه گذشتن از 50 درصد است. حمل و نقل این حجم از کالا نیازمند نیروی انسانی، فناوری و زیرساختهای عظیم است. هر چند آمازون برای تحویل و حمل و نقل کالا از کمک شرکتهای شخص ثالث استفاده می‌کند، اما همچنان در حال گسترش شبکه حمل و نقل خویش است تا این فرآیند را بهتر مدیریت کند. شبکه عظیم انبارهای آمازون متشکل از چند نوع ساختمان مختلف است:

 • انبار کانتینرها: در این قسمت، کانتینرهایی که از خارج از آمریکا رسیده‌اند، تا زمانی که موجودی آنها مورد نیاز در انبارهای آمازون اعلام شود، در این مکان باقی می‌مانند. این اولین حلقه زنجیره توزیع در آمازون است.
 • مراکز انبار و ارسال: مراکز ارسال معمول‌ترین نوع ساختمان ها در امپراطوری توزیع آمازون هستند که هدفهای مختلفی را دنبال می‌کنند. آمازون در سال 1997 ساخت شبکه توزیع خود را آغاز نمود که با ساخت دو انبار در سیاتل و دلاور انجام شد. این دو انبار نسبت به استانداردهای کنونی آمازون بسیار کوچک هستند که به ترتیب، 93 هزار و 202 هزار فوت مربع مساحت داشتند. در حال حاضر، آمازون فضایی بالغ بر 100 میلیون فوت مربع را برای انبارهای خود اختصاص داده است و در آینده 35 میلیون فوت مربع دیگر نیز به این مساحت افزوده می‌شود.
 • مراکز دسته بندی: این ساختمانها سفارشات را بر اساس کد پستی دسته بندی می‌کنند. از زمان آغاز به کار این مراکز در سال 2014، آمازون توانسته است فرآیند تحویل را تسریع بخشد و این فرآیند را تا آخرین لحظه در کنترل خود داشته باشد.
 • ایستگاه‌های تحویل: در نقاط شهری، ایستگاه‌های تحویل اغلب آخرین حلقه از زنجیره توزیع هستند قبل از اینکه بسته سفارشی به شرکت‌های پستی تحویل داده شود. این شرکت‌ها و به تازگی رانندگان فلکس، این تحویل‌های کوتاه مدت را انجام می‌دهند. این ایستگاهها اغلب در نزدیکی فرودگاهها بنا شده‌اند.
 • ایستگاه‌های Prime Now: آمازون هنوز فرودگاه مخصوص به خود را ندارد اما به تازگی اعلام کرده است که ایستگاههای بین‌المللی یک و نیم میلیارد دلاری متعلق به Prime Now، گامی در رسیدن به این هدف می‌باشند. این ایستگاهها باعث کاهش وابستگی آمازون به شرکتهای پستی آمریکا مانند UPS و FedEx می‌شوند. اولین گزینه برای ایجاد این ایستگاه، کنتاکی است چون در حال حاضر یازده مرکز ارسال در آن قرار دارد.

 

از آمازون درآمد کسب کنیم

 

شرکت آمازون در طول سالهای اخیر اقدامات زیادی برای بهینه کردن روند ارسال کالا نموده است اما آخرین مراحل تحویل کالا هنوز نیاز به بهبود دارد. یکی از راه حل‌ها برای این مسأله معرفی سرویس فلکس است که وابستگی آمازون به شرکتهای پستی را کاهش می‌دهد. همچنین به این وسیله، آمازون می‌تواند اشتغال زایی کند و علاوه بر آن هزینه‌های ارسال را کاهش دهد.

سرویس فلکس می‌تواند در مدیریت سفارشات سنگین در روزهایی مانند جمعه سیاه نیز بسیار کمک کننده باشد. تمایل آمازون برای در دست گرفتن کنترل تمامی فرایندها در مراکز توزیع این شرکت قابل مشاهده است. مراکز توزیع عظیم آمازون قرار نیست از بین بروند اما قرار است ایستگاههای توزیع کوچک‌تر و قابل مدیریت‌تر در سرتاسر آمریکا ایجاد شوند.

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون و مشاهده نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/amazon-record-breaker
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط