مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

اقدامات اخیر آمازون

توضیحات کوتاه :
آمازون اعلام کرد که به دنبال احداث دومین دفتر آمازون است و این کار باعث ایجاد 50000 فرصت شغلی و تزریق 5 میلیارد سرمایه خواهد بود.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.4k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
اقدامات اخیر آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

 آمازون اعلام کرد که به دنبال احداث دومین دفتر آمازون است. آمازون فهرستی از خواسته‌ها و شرایط خود را ارسال کرد و منتظر دریافت پیشنهادات شد. از آنجا که شرکت‌ها از آینده درخشان سرمایه‌گذاری در آمازون که با ارزش‌ترین شرکت دنیا است با خبر بودند، بنابراین رقابتی میان شرکت‌های مختلف صورت گرفت. همگی آنها معتقد بودند که برای همکاری با آمازون شرایط لازم مثل کارکنان با کفایت، حمل‌ونقل، فرهنگ مناسب و پایین بودن میزان مالیات را دارند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

دفتر دوم آمازون و رقابت شهرها برای جلب نظر آمازون

صدها نفر از شهرداران و مدیران شهری این سالگرد را به خاطر خواهند داشت. یک سال پیش در چنین روزی، آمازون اعلام کرد که به دنبال احداث دومین دفتر آمازون است و این کار باعث ایجاد 50000 فرصت شغلی و تزریق 5 میلیارد سرمایه خواهد بود. این جست‌وجو از این لحاظ عجیب است که آمازون کارهایی از این دست را بیشتر به صورت عمومی انجام می‌دهد. این کار دیگر به شکل یک الگوی فرهنگی درآمده است که در همه جا از برنامه "Saturday Night Live" تا پروژه‌های فارغ‌التحصیلی مهندسی خود را نشان داده است. این نوع از جست‌وجوی مشارکتی برای یافتن مکان تقریباً همیشه به صورت مخفیانه انجام می‌شود و معمولاً بعد از قطعی شدن پروژه تصمیمات اعلام می‌شوند. آمازون در عوض، فهرستی از خواسته‌ها و شرایط خود را ارسال کرد و منتظر دریافت پیشنهادات شد. از آنجا که شرکت‌ها از آینده درخشان سرمایه‌گذاری در آمازون که با ارزش‌ترین شرکت دنیا است با خبر بودند، بنابراین رقابتی میان شرکت‌های مختلف صورت گرفت. همگی آنها معتقد بودند که برای همکاری با آمازون شرایط لازم مثل کارکنان با کفایت، حمل‌ونقل، فرهنگ مناسب و پایین بودن میزان مالیات را دارند.

 

همین حالا کسب درآمد کنید

 

به گفته بری بروم، مدیرعامل شورای اقتصادی Greater Sacramento که یک شرکت عمومی خصوصی است، براساس تجربه شخصی خود معتقد است که شرکت‌ها معمولاً قراردادهای خود را به شکل پنهانی و تنها با حضور مشاوران واسطه انجام می‌دهند. این پروژه‌ها معمولاً، پس از مقایسه مخفیانه قیمت‌ها انجام می‌شود. واسطه‌ها نیز امور مربوط به رقابت شرکت‌ها را مدیریت می‌کنند. تا زمانی که تصمیم نهایی گرفته نشود، هیچ‌گونه اطلاعاتی به بیرون درز نخواهد کرد. بروم در ادامه می‌گوید صاحبان شرکت‌ها برنده شدن در یک رقابت را منوط به شرایط آب و هوایی، فرهنگ و کیفیت زندگی می‌دانند، در حالی که در این رقابت‌ها، توانایی مالی حرف اول را می‌زند. او معتقد است حتی شرکت‌هایی که بر سر یک بسته تشویقی 1 میلیارد دلاری چانه‌زنی می‌کنند، روز بعد می‌گویند که این شهر را به خاطر تسهیلات و امکانات آن انتخاب کرده‌اند. در این میان آمازون این جرات را دارد که مستقیماً اعلام کند به‌دنبال افراد با استعداد، یک مکان هیجان‌انگیز و مجموعه‌ای بزرگ از مشوق‌ها است که سود آن را به شکل قابل توجهی افزایش دهد. آمازون تا آخر سال محلی که برای احداث دفتر دوم خود انتخاب کرده است را اعلام خواهد کرد. گزینه‌های آمازون برای این کار، یکی از دو شهر لس آنجلس و بوستون است. این شرکت اوایل تابستان امسال، کار بازدید از مکان‌های پیشنهادی را به پایان رسانده است و در حال حاضر به‌طور دقیق مشغول بررسی دقیق کلیه جوانب است تا هیچ موضوعی از چشم آن دور نماند.

ایده Prime Air Bus

Prime Air Bus، موضوع پایان‌نامه یکی از دانشجویان مهندسی انستیتو پلی تکنیک Rensselaer به‌نام Cody Seipp در سال 2018 است. پروژه Seipp در سال 2051 در شهر دیترویت عملی خواهد شد. در آن زمان، 33 سال از انتخاب این شهر به عنوان دفتر دوم آمازون گذشته است و این شهر، کنترل کلیه امور توسعه‌ای شرکت را در دست گرفته است. اتوبوس شناوری که قرار است تا آن زمان ساخته شود، امکان پرواز بین پشت‌بام و سطح زمین را فراهم کرده است.

 

مقاله پیشنهادی: خدمات آمازون برای مشتری های پرایم

اقدامات اخیر آمازون

 

دیترویت و آمازون

Cody Seipp، که طراح معماری است، تقریباً 1000 ساعت از وقت خود را صرف تصویرسازی درباره یکی از دستاوردهای آتی آمازون کرده است. او در نظر دارد در پایان‌نامه خود دیترویت – که یکی از 238 شهر فعال آمازون است را به عنوان یکی از دفاتر آمازون معرفی کند. او کتابچه 138 صفحه‌ای تهیه کرده است که تصویر عجیبی از دیترویت سال 2051 ارائه کرده است. در آن زمان 33 سال از زمانی که که آمازون کنترل کاملی بر سیاست‌ها و عملیات نوسازی دارد گذشته است. Seipp با رتبه A فارغ‌التحصیل شد، اما درخواستی از سوی آمازون برای عملی کردن طرح خود دریافت نکرد. او تنها مهندسی نیست که برای تغییر سازه‌های آمازون طرح و ایده می‌دهد. در نیوارک برخی از ساختمان‌هایی که برای احداث دفتر دوم آمازون پیشنهاد شده است، از سوی این شرکت پذیرفته نشده‌اند، زیرا به نظر مسئولان آمازون، ظاهری ملال‌آور داشته و فاقد هویت بوده‌اند. به گفته Joel Levin، که در شرکت ساختمانی Fifth Avenue North and Heller Manus Architects کار می‌کند، " هیجان و نشاط، یکی از فاکتورهای مهمی است که آمازون را به انتخاب نیوارک به عنوان محل احداث دفتر خود ترغیب خواهد کرد." ساختمان‌های دوقلوی این شرکت که در مرکز نیوارک قرار دارد و الهام گرفته از معبد زیگورات می‌باشند، از مصالح بادوامی ساخته شده است. شرکت Fifth Avenue North and Heller Manus Architects، ایالت نیوجرسی را به عنوان محلی برای احداث دفتر دوم آمازون معرفی می‌کند، زیرا در طراحی ساختمان‌های آن، مؤلفه هیجان در نظر گرفته شده است و احتمالاً بتواند نظر مساعد مسئولان شرکت آمازون را به خود جلب کند.

رقابت برخی از شهرها برای ترغیب آمازون به احداث دفتر دوم

گفته می‌شود مقامات برخی از شهرها با ارائه اعتبارهای مالیاتی و مشوق‌های دیگر به آمازون، سخت به دنبال ترغیب این شرکت برای احداث دفتر خود در شهرهایشان هستند. تقریباً به جز چند شهر، بقیه نه در مجامع عمومی و نه حتی در شورای محلی شهرشان، از مقدار این اعتبارات سخنی به میان نیاورده‌اند. در این جا به‌نام برخی از شهرها که اطلاعات مربوط به مزایده خود را منتشر کرده‌اند، اشاره خواهیم کرد:

  • بخش مونتگومری واقع در ایالت مریلند. این شهر علاوه بر ارائه مشوق‌های مالیاتی به مبلغ 5/8 میلیارد دلار به آمازون، حاضر به ایجاد زیرساخت‌های لازم برای این شرکت نیز خواهد بود.
  • نیوارک، ایالت نیوجرسی. در این شهر یک شرکت محلی - ایالتی برای احداث دفتر دوم آمازون، مبلغ 7 میلیارد دلار پیشنهاد کرده است.
  • شهر پیتسبرگ در ایالت پنسیلوانیا. این شهر، پیشنهاد تخفیف مالیاتی به ارزش 2 میلیارد دلار به آمازون داده است.
  • ایالت جورجیا اعلام کرده است که ارزش بسته تشویقی که به آمازون خواهد داد، بیش از 1 میلیارد دلار است، اما هنوز رقم دقیق آن را اعلام نکرده است.
  • به گزارش Delaware Online، ایالت فیلادفیا، حداقل مبلغ 545000 دلار صرفاً برای هزینه‌های مزایده خرج کرده است که از این میان، 245000 دلار برای تحقیق و بررسی، بازاریابی و تبلیغات و 300000 باقی‌مانده را برای شرکت توسعه صنعتی فیلادلفیا هزینه کرده است. این شرکت غیرانتفاعی در زمینه توسعه اقتصادی فعالیت می‌کند.

 

مقاله پیشنهادی: کسب درآمد از آمازون چگونه است ؟

اقدامات آمازون

 

استراتژی آمازون برای انتخاب شهر مورد نظر

آمازون تلاش کرده است تا روند انتخاب شهری که برای دفتر دوم خود انتخاب کرده است، کاملاً مخفیانه بماند. در لیست نهایی آمازون، 20 شهر وجود دارند. آمازون از مسئولان آنها خواسته است نه تنها در مورد فرآیند مورد نظر صحبتی نکنند، بلکه در زمان بازدید از شهرها که در بهار و تابستان صورت خواهد گرفت، به رسانه‌ها، اجازه تهیه خبر ندهند.

گمانه زنی‌ها درباره شهر انتخابی آمازون

عده‌ای از ناظران، به دلایل زیر ایالت واشنگتن دی سی که سه شهر مهم از 20 شهر نهایی در آن قرار دارد ( بخش مونتگومری، مریلند، واشنگتن‌دی‌سی و ویرجینیای شمالی)، را برنده احتمالی این مزایده می‌دانند: جف بیزوس، مدیرعامل آمازون، در حال بازسازی کاخ بزرگی در این ایالت است و فضای زیادی برای احداث اماکن تفریحی عمومی دارد. آمازون، همچنان با دولت در زمینه بیزینس رایانش ابری همکاری دارد و رونق این کار روزبه‌روز در حال افزایش است.

مقامات محلی هنوز در این‌باره اظهارنظر نکرده‌اند و مطمئناً دلایل دیگری نیز برای این رقابت هیجان‌انگیز وجود دارد. مایکروسافت و بوئینگ که دو شرکت مهم منطقه سیاتل هستند در شهر کلمبوس حضور دارند، با این حال دسترسی هوایی آسان میان سیاتل و برنده مزایده، یکی از شروط اولیه آمازون برای انتخاب شهرها بود.

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/amazon-recent-actions
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط