افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

رتبه سایت آمازون

توضیحات کوتاه :
وبسایت آمازون در سال 2005 با معرفی پرایم، آغازکننده روند تحویل سریع سفارشات آنلاین شد. پرایم تغییری شگرف در عادات خرید مردم ایجاد نمود، تجارت الکترونیک را به جهان معرفی نمود.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

 • 1.4k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
رتبه سایت آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

در این مقاله سعی داریم به مزایای تحویل کالا توسط پرایم بپردازیم تا ببینیم آیا این طرح آنگونه که گفته می‌شود برای مشتری پرسود است یا خیر. در اینجا یک تجربه شخصی به عنوان یک نمونه بررسی می‌شود و از داده‌های آماری استفاده می‌کنیم تا به این نتیجه برسیم که آیا به نسبت هزینه عضویت سالانه، پرایم گزینه خوبی برای تحویل کالا می‌باشد یا خیر.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

سرویس آمازون پرایم

آمازون در سال 2005 با معرفی پرایم، آغازکننده روند تحویل سریع سفارشات آنلاین شد. کالاهایی که مشمول این طرح می‌شدند در ازای پرداخت حق عضویت سالانه 79 دلار، در مدت کمتر از دو روز و به صورت رایگان تحویل مشتری می‌شدند. در ابتدا این طرح غیرقابل اجرا به نظر می‌رسید اما در طول زمان، ارزش روزافزون آن مشخص شد. لازم به ذکر است که در سال 2005 خرید آنلاین مقوله جدیدی نبود. در آن زمان از ظهور و حضور eBay حدود یک دهه می‌گذشت اما نظر عموم بر این بود که خرید اینترنتی به معنای این است که تحویل کالا یک هفته زمان می‌برد مگر اینکه مبلغ بیشتری برای تحویل سریع پرداخت گردد.

به همین دلیل، در آن زمان تحویل گرفتن سفارشات آمازون در طول دو روز نشان از ظهور یک عصر جدید داشت. پرایم تغییری شگرف در عادات خرید مردم ایجاد نمود، تجارت الکترونیک را به جهان معرفی نمود و فروشندگان سنتی را به حاشیه راند. آمازون در طول سالهای گذشته مزایای زیادی را وارد تجارت خود نموده است اما هیچ شکی نیست که تحویل سریع سفارشات، استراتژی اصلی این شرکت می‌باشد.

 

راه اندازی یک بیزینس پر سود و رتبه آمازون

 

مزایای پرایم چیست؟

در این مقاله سعی داریم به مزایای تحویل کالا توسط پرایم بپردازیم تا ببینیم آیا این طرح آنگونه که گفته می‌شود برای مشتری پرسود است یا خیر. در اینجا یک تجربه شخصی به عنوان یک نمونه بررسی می‌شود و از داده‌های آماری استفاده می‌کنیم تا به این نتیجه برسیم که آیا به نسبت هزینه عضویت سالانه، پرایم گزینه خوبی برای تحویل کالا می‌باشد یا خیر.

من در فوریه سال 2011 دوره رایگان یک ماهه پرایم را فعال نموده و چند ماه بعد عضویت سالانه آن به قیمت سالانه 79 دلار را خریداری نمودم. از آن زمان تاکنون نیز عضویت خود را هر سال تمدید نموده‌ام. هزینه‌های عضویت هر ساله به این شرح بوده است:

 • سال 2012 تا 2013، سالانه 79 دلار
 • سالهای 2014، 2015 و 2016 سالانه 99 دلار
 • سالهای 2017 و 2018 سالانه 105.93 دلار (به اضافه 99 دلار مالیات)
 • در سال 2019 باید 119 دلار به اضافه مالیات پرداخت کنم.

 

مقاله پیشنهادی: آشنایی با آمازون پرایم

رتبه سایت آمازون

 

بدون در نظرگرفتن هزینه‌های اضافی ارسال (یعنی ارسال دو روزه رایگان پرایم)، در بیشتر این سالها به طور متوسط برای هر سفارش 1.75 دلار پرداخت کرده‌ام. در سالهایی که تعداد سفارشاتم بیشتر بوده است، این مبلغ به 70 سنت برای هر سفارش رسیده است. اگر عجله داشته باشید و مبلغ بیشتری برای ارسال یک روزه پرداخت کنید (معمولاً 3.99 دلار برای هر سفارش) میانگین هزینه پرداختی به ازای هر سفارش باز هم تغییر می‌کند اما در عوض سرعت ارسال بیشتر شده و به یک روز کاهش می‌یابد. در اینجا چند نکته جالب را ذکر می‌کنیم:

 • سفارشات کل پرایم: 341 عدد
 • کل خریدهای انجام شده: 578 عدد
 • کل هزینه عضویت پرایم پرداخت شده: 745.86 دلار
 • کل هزینه پرداخت شده برای تحویل سریع: 427.3 دلار
 • کل هزینه پرداختی برای پرایم و تحویل سریع: 1173.49 دلار
 • میانگین هزینه پرداختی برای تحویل دو روزه رایگان پرایم به ازای هر سفارش: 1.29 دلار
 • میانگین هزینه ارسال برای هر سفارش (شامل ارسال‌های سریع): 2.03 دلار
 • میانگین سفارشات در سال (2012 تا 2017): 49.67
 • میانگین تعداد سفارشات در سال (2012 تا 2017): 83.16 دلار

مالیات در آمازون

یک نکته دیگر که باید وارد این معادلات شود مالیات است. به مدت زیادی آمازون روی محصولاتش مالیات قرار نمی‌داد که این موضوع در رقابت با فروشندگان محلی یک مزیت بزرگ محسوب می‌شد. اما سیاست‌های آمازون تغییر کردند و سفارشات شما بسته به چند عامل ممکن است مشمول مالیات شوند. این عوامل شامل محل انبار و مکان تحویل کالا می‌شود.

بزرگ‌ترین نشانه این که آیا به سفارشات من مالیات تعلق می‌گیرد یا خیر این است که آیا محصول مورد نظر توسط خود آمازون به فروش رفته یا خیر. از سال 2017 تاکنون، اگر محصولی که خریداری نمودم مستقیماً توسط خود آمازون به فروش رسیده باشد، برای هر محصول مالیاتی در نظر گرفته شده است اما اگر محصول توسط یک فروشنده شخص ثالث به فروش رسیده باشد، مالیات به آن تعلق نمی‌گیرد.

از میان 78 سفارشی که من در سال 2017 داشتم، به 41 مورد مالیات تعلق گرفته است. به گفته تحلیلگران، مزایا و خدمات پرایم آنقدر گسترده و متنوع هستند که هیچ شرکتی نمی‌تواند نظیر آن را ارائه و با آمازون رقابت نماید. آمازون همچنان به گسترش خدمات پرایم و افزودن ارزش به مشتریان ادامه می‌دهد. علاوه بر ارسال دو روزه و رایگان 100 میلیون کالا، پرایم ارسال یک روزه رایگان برای بیش از یک میلیون کالا و دسترسی به حجم وسیعی از ویدئو، کتاب و موسیقی آنلاین را فراهم می‌سازد. آمازون اخیراً تحویل دو ساعته و رایگان سفارشات خواروبار از Wholefoods را نیز به خدمات خود افزوده است. همچنین یک سرویس جدید معرفی شده توسط آمازون، Amazon Key است که از طریق آن مأموران تحویل می‌توانند در غیاب مشتری، سفارشات را در داخل منزل یا خودروی مشتری قرار دهند.

 

مقاله پیشنهادی: مالیات درآمد از آمازون

وبسایت آمازون

 

طبق تخمین‌های JPMorgan، عضویت پرایم آمازون ارزش سالانه 785 دلار دارد، در صورتیکه مشتریان تنها 119 دلار پرداخت می‌نمایند. همچنین، ارزش عضویت پرایم از سال گذشته 12 درصد افزایش داشته است چون مزایایی از قبیل تحویل دو ساعته و رایگان خواروبار از طریق Prime Now امکان پذیر گشته است. طبق این گزارش، پرایم بهترین گزینه در خرید آنلاین محسوب می‌شود.

مشتریان پرایم تنها بخش اندکی از ارزش واقعی این سرویس را پرداخت می‌کنند. آمازون به تازگی حق عضویت پرایم را از 99 دلار به 119 دلار افزایش داده است. تحلیلگران JPMorgan تمامی مزایای عضویت پرایم را بررسی نموده تا مشخص شود آیا پرایم ارزش این قیمت را دارد یا خیر. بر اساس گزارش‌های تحلیلگران، عضویت پرایم در واقع ارزش بیشتر از این را دارد و معادل 785 دلار در سال است. این مبلغ بسیار بیشتر از هزینه‌ای است که آمازون از اعضای پرایم دریافت می‌نماید.

استراتژی‌‌های آمازون و جف بیزوس

مدیر آمازون، جف بیزوس، تقریباً نیمی از عمر خود را صرف خلق و دگرگونی تجارت الکترونیک نموده است و اکنون ثروتمندترین فرد جهان است. فلسفه او، که منجر به تبدیل فروشگاه آنلاینش به یک غول تجاری با ارزش 380 میلیارد دلار گردیده است، از متن نامه‌هایی که به سرمایه‌گذاران از سال 1998 نوشته، قابل مشاهده است. در تمامی نامه‌هایی که او این سالها نوشته است، یک موضوع واحد قابل مشاهده است: فرهنگ سازی کنید، ریسک پذیر باشید و بر بلندمدت تمرکز کنید. بر اساس گفته تحلیلگران، ارزش آمازون در دهه آینده به 3 تریلیون دلار خواهد رسید.

اگر اینگونه باشد، به دلیل فلسفه تجاری بزوس، مقیاس آن گسترده خواهد بود. این فلسفه که به "شیوه آمازون" معروف شده، با بحث و جدل‌هایی همراه بوده است، اما همه کسب‌ و کارها می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. همچنین آمازون به دنبال گسترش فعالیت‌های خود در کشورهای مختلف است. به عنوان مثال، کشور هند به تازگی به لیست کشورهایی که آمازون در آنها فعالیت دارد افزوده شده است.

 

بهترین روش کسب درآمد بدون وقفه و رتبه سایت آمازون

 

آمازون در هند

آمازون برای موفقیت در هندوستان 7 استراتژی را دنبال می‌نماید.

 1. درک عمیق از نیاز مشتریان: آمازون انرژی، زمان و منابع زیادی را صرف درک نکات ظریف مربوط به بازار هندوستان نموده است. به عنوان مثال، آمازون دریافت که مشتریان هندی نسبت به خرید آنلاین احساس خوبی ندارند یا سواد کافی برای خواندن نظرات آنلاین در مورد یک محصول را ندارند. بنابراین کیوسک‌هایی را در فروشگاه‌های محلی کوچک قرار دادند تا خدمات خرید کمکی به مشتریان ارائه دهند.
 2. مشکلات مربوط به پهنای باند: آمازون دریافت که بیش از 500 میلیون مشتری هندی هنوز هم از گوشی‌های مویابل با اینترنت کم سرعت استفاده می‌کنند. بنابراین آنها اپ خود را اصلاح نمودند تا با سرعت کم اینترنت هم قابل استفاده باشد. اپ جدید با وجود سرعت کم اینترنت، یک تجربه جستجوی مناسب را برای کاربران فراهم می‌نماید.
 3. استفاده از هوش مصنوعی برای یافتن آدرس: آدرس‌های مسکونی در هند اغلب دقیق نیستند، که باعث می‌شود عمل ارسال و تحویل با مشکل مواجه شود. آمازون از فناوری یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی استفاده می‌کند تا عملیات ارسال را دقیق‌تر کند. این فناوری شامل نمره اطمینان 0 تا 100 می‌شود.
 4. کشف کلاهبرداری و محصولات تقلبی: تجارت الکترونیک در هند تحت تأثیر تعداد زیادی نظرات غیر واقعی و تقلبی، ضررهای زیادی را متحمل شده است. این امر باعث شده است که مشتریان در خرید آنلاین احتیاط زیادی به خرج دهند. آمازون در حال انجام کارهایی است تا اعتماد را به مشتریان و فروشندگان بازگرداند و با نظرات غیرواقعی و تقلبی در مورد محصولات فروشندگان شخص ثالث مبارزه کند. همچنین محصولات امن را بیشتر تبلیغ می‌کند. تیم هندی آمازون الگوریتم‌هایی را طراحی کرده که نظرات غیر واقعی  و محصولات تقلبی را کشف کند.
 5. گسترش انبارها و مراکز ارسال: آمازون در حال گسترش شبکه انبارهای خود و رساندن تعداد آنها به 67 است. آمازون درک کرده است که گسترش زیرساختها و شبکه‌های ارسال برای بهبود تجربه مشتریان و ارسال کالا توسط ده‌ها هزار فروشنده از اهمیت زیادی برخوردار است.
 6. ارائه کمک به فروشندگان شخص ثالث: علاوه بر ارائه محصولات تولیدی کارخانه‌های بزرگ مانند سامسونگ، آمازون با خرده فروشان آنلاین دیگر نیز که محصولات منحصربفرد ارائه می‌کنند همکاری دارد. آمازون یک اقدام نوآورانه انجام داده است که “Tatkal” نام دارد و نشان می‌دهد یک فروشنده چگونه می‌تواند در عرض 60 دقیقه به یک فروشنده در آمازون تبدیل شود. کارمندان آمازون سوار بر ون‌های مخصوص آمازون از فروشگاههای کوچک دیدن می‌کنند و از محصولات عکس می‌گیرند، آنها را دسته بندی می‌کنند و فروشندگان را آماده فروش آنها می‌کنند.
 7. تحقیق و توسعه محلی: بزرگ‌ترین مرکز تحقیق و توسعه آمازون خارج از سیاتل در بنگلور هندوستان قرار دارد. این نشان دهنده تعهد آمازون به درک نکات بازار و خلق تجربیات منحصربفرد در بازار هند است.

این نکات همگی منجر به ایجاد بازاری برای آمازون شده است. در این نکات درس‌هایی برای همه کسب و کارها است تا با توجه به آنها بازار خود را گسترش دهند.

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر کسب و کار آنلاین آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است. همچنین نتایج شگفت انگیز دوره آربی مسیر را بهتر به شما نشان می‌دهد.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/amazon-ranks
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط