افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه از تک تک لحظه های زندگی لذت ببریم؟

توضیحات کوتاه :
رفتار شما می‌تواند تاثیر شگرفی بر اطرافیان شما بگذارد و زندگی آنها را بهتر و شادتر یا بدتر نماید. زندگی کوتاه است و به سرعت می‌گذرد، سعی نمایید تاثیر مثبتی از خود بر جای گذارید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

4.6

تعداد امتیازها: 5

  • 11.4k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
چگونه از تک تک لحظه های زندگی لذت ببریم؟

 

 

جهت مشاهده کامل ویدئو و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید

 

خلاصه ای از مقاله

نگرش شما نسبت به زندگی تعیین کننده رفتار شما با دیگران می‌باشد. زمانی که مثبت‌اندیش باشید و جنبه‌های مثبت زندگی را ببینید مسلما شادتر و با انگیزه‌تر، زندگی را ادامه می‌دهید و دیگران از قرار گرفتن در کنار شما لذت خواهند برد و تمایل بیشتری برای ارتباط با شما خواهند داشت.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

چگونه از لحظه های زندگی لذت ببریم؟

در این بخش در مورد لذت بردن در کار و زندگی صحبت می‌شود و می‌خواهیم نکاتی را یاد بگیریم، همانطور که می‌دانید چه خوب و چه بد زمان به هر حال می‌گذرد و سپری می‌شود اما خیلی مهم است از کاری که انجام می‌دهیم و بهترین روزهای عمرمان را با آن سپری می‌کنیم لذت ببریم.

 

افزایش درآمد در شغل و حرفه شما

 

نگرش مثبت، زندگی زیباتر

نکته اول اینکه باید نگرش خود را نسبت به شادی و لذت بردن از زندگی تغییر دهیم، به این معنی که در زندگی یا کار هر نکته‌ای که می‌بینیم باید به دنبال این باشیم که بتواند ما را شاد و خوشحال کند و حس خوبی به ما بدهد و همین‌طور باعث شود که این حس را با اطرافیانمان هم داشته باشیم.

تمرین خوش اخلاقی

نکته دیگر اینکه که ما باید تمرین کنیم که خوش‌مشرب باشیم یعنی اینکه تمرین کنیم اگر می‌توانیم خیلی آدم عادی یا آدم خوش‌اخلاقی باشیم، آدم خوش‌اخلاقی بودن را انتخاب کنیم، هم بتوانیم خودمان و هم آدم‌های اطرافمان را شاد کنیم، مثلا نکته‌ای که خیلی حائز اهمیت است وقتی که شما به یک رستوران می‌روید و غذای خیلی خوبی هم برای شما سرو می‌شود، وقتی که می‌خواهید تشکر کنید، خوب معمولاً همه با یک کلمه "ممنون یا تشکر" این کار را انجام می‌دهند یا یک جمله بلندتر: غذای شما خوب بود، اما شما سعی کنید متفاوت باشید.

 

مقاله پیشنهادی: 15 رفتاری که باعث می شود دیگران بیشتر به شما احترام بگذارند

چگونه ازتک تک لحظه های زندگی لذت بریم

 

همیشه در حد ده یا بیست ثانیه به خصوصیات شخصیتی یک نفر فکر کنید، وقتی می‌خواهید که از سرویس‌دهنده تشکر کنید به سبک متفاوتی تشکر کنید، مثلاً بگویید سرویستان فوق‌العاده بود از اینکه منظم بودید و سرویس خوبی داشتید، سرویس‌های شما فوق‌العاده هستند یا اینکه چنین سرویس یا خدمتی را در سطح شهر هرگز ندیدم و اینکه به سرویس‌دهنده بگویید که فوق‌العاده خوش‌اخلاق هستند. در حد یک جمله یا دو جمله از خدمت‌دهنده تشکر کنید و مواردی را به آنها بگویید که آنها شایسگتی آن را دارند که بشنوند، البته موارد عالی و خوبی هست که همه آدم‌های روی زمین واقعا لیاقت این را دارند که در مورد نقاط مثبت که دارند هر روز بشنوند. مثلاً در اکثر اوقات به رستورانی می‌روید و بین نمره یک تا ده به آن رستوران، نمره 7 را به رضایتی که داشتید و نمره سه که از ده می‌ماند انتقاد می‌کنید و این را باید به بهترین وجه ممکن انجام دهید ولی به خاطر داشته باشید که اول نکات مثبت و عالی را مطرح کنید.

 

چگونه از زندگی خود لذت ببریم؟

 

نحوه رفتار شما تا چه اندازه بر روی اشخاص تأثیرگذار خواهد بود؟

روزانه در طول زندگی‌مان از صبح تا شب آدم‌های مختلفی را می‌بینیم، مثلاً فرض کنید ما ده نفر را در طول روز می‌بینیم، باید مطمئن باشید که بر روی هر ده نفر در حال تأثیر گذاشتن هستید، به این مثال توجه کنید: اگر کارفرمایی به کارمندش توهین کرده و شخصیت او را زیر سؤال می‌برد و او را ناراحت می‌کند. زمانی که این کارمند با ماشین خود به خانه برمی گردد اگر در زمان برگشت تصادف کند کارفرمای او مقصر خواهد بود، این دنیا متشکل از اثر پروانه‌ای است یعنی هر تأثیری که در این دنیا بگذاریم قطعاً همان اثرش به سمت ما باز می‌گردد، اگر همسایه‌تان را دیدید صورتتان را برگردانید در ضمیر ناخودآگاه آن شخص و روحیه او تأثیر بدی گذاشتید، قطعاً تا آخر شب هر اتفاقی برای آن شخص بیفتد شما نیز در آن نقش خواهید داشت. اگر در شروع روز با او خوب برخورد می‌کردید و یک لبخند و احوال‌پرسی کوچکی داشتید قطعاً می‌توانستید در افتادن اتفاقات خوب موثر باشید گرچه در اتفاقات بد هم نیز اینگونه می‌باشد. به همین راحتی، ما آدمها قدرت انتخاب داریم می‌توانیم خیلی خوب باشیم و خیلی خوب رفتار کنیم، می‌توانیم خوش‌اخلاق باشیم یا نه یک آدم خیلی خشک و بد اخلاقی باشیم که حوصله هیچ‌کسی را ندارد و صبح را بد شروع می‌کند و تا شب هم به همان ترتیب پیش می‌رود ولی این قدرت انتخاب است که باید هوشیار باشیم و بدانیم داریم چه کاری می‌کنیم حتی همان سلام و احوال‌پرسی خوب که ما از دوستان و همکارانمان دریغ می‌کنیم موارد زیادی را در این جهان به هم می‌ریزد، قطعاً یک تشکر خوب می‌توانید خیلی چیزها را در زندگی تغییر بدهید. شما که از همسرتان بابت غذای خوشمزه‌ای که برای شما آماده کرده است تشکر می‌کنید، قطعاً در فکر و ذهن کسی که از او تشکر می‌کنید، انسان خوش‌اخلاق و عالی خواهید بود و وقتی که از فردی بابت خدمات عالی‌اش تشکر می‌کنیم آن شخص نیز تبدیل به یک فرد عالی‌تری می‌شود.

 

مقاله پیشنهادی: آدم های شاد چه خصوصیات رفتاری فوق العاده ای دارند؟

چگونه از تک تک لحظه های زندگی لذت ببریم

 

اعمال و رفتار افراد همانند یک دایره در حال گردش است. هر رفتاری که از شما سر بزند روی نفر بعدی اثر می‌گذارد و این دایره به چرخش خودش ادامه می‌دهد. گاهی ممکن است محیط این دایره کوچک باشد و به سرعت نتیجه رفتارتان را شاهد باشید اما بسیاری از مواقع نیز این دایره وسعت بیشتری دارد و بالطبع زمان بیشتری طول می‌کشد تا نتیجه رفتار خودتان را شاهد باشید اما به هرحال هر رفتاری که از شما سر بزند، نتیجه آن به خود شما بر می‌گردد. بنابراین سعی کنید همیشه مثبت باشید و اثرات مثبتی بر دیگران داشته باشید تا در نهایت شاهد وقایع و اتفاقات خوبی برای خودتان باشید.

تصمیم گیری برای حل مشکلات

در زندگی سعی کنید همیشه به بعد دوم هر مساله یا مشکلی هم توجه کنید. اگر می‌بینید که فردی فقط در زندگی تنها به مشکل و مسأله تأکید می‌کند. شما سعی کنید که متفاوت باشید و نگاه متفاوتی به مسائل و مشکلات داشته باشید، قطعاً هر مشکل یا مسأله‌ای که در زندگی هست یا به وجود می‌آید قطعاً همراه خودش نیز کلید حل مشکل یا مساله را هم با خود می‌آورد .

 

تصمیم گیری برای حل مشکلات

 

داشتن شخصیت و نگرش مثبت

سعی کنید که شخصیت خودتان را به یک شخصیت مثبت و عالی ارتقاء دهید و همیشه انرژی‌دهنده مثبت به دوستان و اطرافیانتان باشید که بتوانید با این انرژی مثبت همه را جذب شخصیت خودتان کنید و قطعاً می‌توانید در این بعد هم محبوبیت بیشتری را هم در بین دوستانتان بدست آورید و البته این هرگز به این معنا نیست که همیشه بدون تفکر مسائل را مثبت ببینیم نه! هرگز! ولی چون می‌خواهید متفاوت و موفق باشید سعی کنید که مثبت‌اندیشی را با تمرین در زندگی خودتان جاری کنید. اگر خیلی چیزها بد یا ناراحت کننده هست، درست، همه اینها حقیقت‌های دنیا است، اما مهم این چشم‌های ماست که قسمت بد یا خوب‌اش را ببینیم، در طول روز چیزهای خوب و بد اتفاق می‌افتد، ولی شما باید مغزتان برنامه‌ریزی شده باشد که موارد مثبت را ببینید و باور کنید.

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشتری بهره را از مطالب مقاله چگونه از تک تک لحظه های زندگی لذت ببریم؟ برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمان‌بندی خود بوده و آن ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه ، مدرس موفقیت و کارآفرینی

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/چگونه_از_لحظات_خود_لذت_ببریم
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
صدرا گفته:
۰ | ۰

ممنونم استاد عزیز که برای بهتر کردن زندگی ما اینهمه تلاش می کنی و با ویدیو و مطالب فوق العاده مسیر زندگیمون رو هموارتر می کنی

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما صدرا عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

تشکر و تقدیر برای شماست که همواره لطفتان را به ما ارزانی می دارید. از زحمات شما بی‌نهایت تشکر می‌کنیم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط