تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

شگردهای فروش در آمازون

توضیحات کوتاه :
افزایش فروش و تبلیغات در آمازون همواره مورد توجه مدیرعامل آن جف بیزوس بوده است. آمازون که کار خود را با فروش کتاب آغاز کرد طی مدت زمان کوتاهی توانست به فروش قابل توجه دست‌یابد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.7k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
شگردهای فروش در آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

 مدیران آمازون همواره به‌دنبال راه‌های خلاقانه برای تبلیغ محصولات و افزایش فروش خود بوده‌اند. یکی از این راه‌های خلاقانه برای تبلیغات از طریق Amazon Theaters امکان‌پذیر شد. هرچند آمازون و بیزوس تاکید داشتند که در حوزه سرگرمی فعالیت کنند، اما مأموریت فالون این بود که راهی بیابد که از طریق آن مشتریان بدانند که آمازون تنها یک وبسایت برای خرید کتاب و سی‌دی نیست.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

افزایش فروش آمازون

مسأله افزایش فروش و تبلیغات در آمازون همواره مورد توجه مدیرعامل آن جف بیزوس بوده است. آمازون که کار خود را با فروش کتاب آغاز کرد طی مدت زمان کوتاهی توانست به فروش قابل توجه و گسترش حوزه فعالیت‌های خود دست‌یابد. مدیران آمازون همواره به‌دنبال راه‌های خلاقانه برای تبلیغ محصولات و افزایش فروش خود بوده‌اند. یکی از این راه‌های خلاقانه برای تبلیغات از طریق Amazon Theaters امکان‌پذیر شد.

 

بهترین شگردهای فروش در آمازون

 

فیلم‌های تبلیغاتی در آمازون

هرچند آمازون و بیزوس تاکید داشتند که در حوزه سرگرمی فعالیت کنند (تاکید بر این بود که فیلم‌های "Amazon Theater" به‌عنوان هدیه به مشتریان ارائه شود)، اما مأموریت فالون این بود که راهی بیابد که از طریق آن مشتریان بدانند که آمازون تنها یک وبسایت برای خرید کتاب و سی‌دی نیست؛ بلکه یک فروشگاه آنلاین همه منظوره است که هرگونه کالایی را می‌توان در آن تهیه نمود. بنابراین گروه خلاق فالون پنج فیلمنامه نوشتند که درباره سرنوشت بود و هر فیلمنامه به گونه‌ای طراحی شد که در آنها یک محصول نمایش داده می‌شود که مصرف‌کنندگان لزوماً آن را به آمازون مرتبط نمی‌دانستند. آژانس، شرکت فیلمسازی RSA USA تحت مدیریت برادران ریدلی و تونی اسکات را استخدام کرد تا در پروژه همکاری کنند. شرکت RSA USA این پنج فیلمنامه را به پنج نفر از کارگردانان خود داد و بازیگران آن هم شامل مینی درایور، بلیر آندروود، دریل هانا و کریس ناث بودند که برای بازی در این فیلم‌ها انتخاب شدند. هر سه‌شنبه به مدت پنج هفته از 9 نوامبر تا 7 دسامبر 2004، یک فیلم جدید 5 تا ده دقیقه‌ای در وبسایت آمازون به نمایش درآمد. این فیلم‌ها، که بودجه هرکدام از آنها 500 هزار دلار تخمین زده می‌شد، تحت حمایت مالی شرکت JP Morgan Chase & Co بودند. برند Chase در تمامی فیلم‌ها حضورداشت و ویزا کارت پلاتینوم Chase در وبسایت آمازون نیز به نمایش درآمد.

داستان فیلم‌های آمازون

فیلم "Portrait" که بر محصولات حوزه مد تاکید دارد با بازی مینی درایور در نقش یک رئیس حسود، داستان یک کارمند زن را به تصویر می‌کشد که با آنکه در ظاهر از اضافه وزن رنج می‌برد، اما زیبایی درونی‌اش توسط یک عکاس پرتره جادویی کشف می‌شود. فیلم "Agent Orange" به کارگردانی تونی اسکات نیز درباره محصولات مد و زیبایی بود و داستان عاشقانه پرتعلیق و توهمی را به نمایش می‌گذارد که در آن یک ماهی قرمز باعث می‌شود غریبه‌ها در مترو با هم آشنا شوند. فیلم “Do Geese See God” با بازی آندروود در نقش یک مرد که در رقابتی بیهوده با زمان قرار می‌گیرد، وسایل برقی خانگی را به تصویر می‌کشد. در فیلم "Tooth Fairy" نیز لوازم خانگی به نمایش در می‌آیند و فیلم داستان پدری را روایت می‌کند که در جستجوی یک دندان است که توسط دخترش مخفی شده است. سری فیلم‌های "Amazon Theater" با فیلم "Careful What You Wish For" به پایان می‌رسد که داستان پاداش و جزا است با بازی دریل هانا و در این فیلم انواع مختلفی ازجواهرات به نمایش در می‌آید.

 

شگردهای فروش در آمازون

 

تبلیغ محصولات آمازون در فیلم

برای اینکه قرار دادن محصولات در این فیلم‌ها ضربه‌ای به داستان وارد نکند، دقت زیادی به خرج داده شد که این محصولات به صورت زیرپوستی درون هر فیلم قرار گیرند. به جای تاکید بیش از اندازه بر حضور این محصولات در فیلم‌ها، پس از قرار دادن این محصولات در میان دکور فیلم‌ها، فالون و آمازون محصولات را در تیتراژ پایانی به‌عنوان بازیگران فیلم نمایش دادند. این تیتراژها تعاملی نیز بودند؛ بدین معنا که بینندگان می‌توانستند بر روی نام بازیگر و کارگردان کلیک کرده و پس از آن به یک صفحه "بوتیک هنرمندان" هدایت می‌شدند که برای آنها هدایا، پیشنهادات انسان دوستانه، لیستی از دیگر فیلم‌ها، کتاب‌ها و سی‌دی‌های متعلق به آن هنرمند نمایش داده می‌شد که می‌توانستند آنها را خریداری نمایند. به همین ترتیب، بینندگان فیلم‌های "Amazon Theaters" می‌توانستند بر روی هر محصول موجود در تیتراژ کلیک کرده و به صفحه مربوطه در آمازون بروند و آن محصول را خریداری نمایند. فیلم‌های "Amazon Theater" پس از نمایش در وبسایت آمازون در کل فصل تعطیلات 2004، در سینماها نیز قبل از نمایش فیلم‌های سینمایی دیگر به نمایش در می‌آمدند.

نتیجه تبلیغات آمازون

نشریه Adweek این تبلیغات را تحسین کرده و بیان داشت که این فیلم‌ها نشان می‌دهند "ادغام تلویزیون و کامپیوتر به چه معنا است: یک درگاه خرید درون یک برنامه تلویزیونی". نشریه Advertising Age نیز فیلم‌ها را در لیست ده فیلم اول فیلم‌ها و سریال‌های اینترنتی خود در سال 2004 قرار داد. اما بزوس بر توانایی "Amazon Theater" در ارتقای فروش محصولات تاکید زیادی نداشت و بر این باور بود که این فیلم‌ها بیشتر برای سرگرمی ساخته شده اند. او در مصاحبه با وال استریت ژورنال بیان داشت که اگر این فیلم‌ها برای آمازون تبلیغ می‌کردند، "بدترین شکل تبلیغات در دنیا هستند". البته آمازون توانست ترافیک و فعالیت‌های خرید مربوط به "Amazon Theater" را رهگیری کند اما هیچ آماری در این خصوص ارائه نداد. سخنگویان آمازون و فالون ادعا نمودند که این کمپین در تمامی حوزه‌ها موفق بوده و آمازون بیان داشت که به دنبال راه‌های جدیدی برای ارائه محصولات سرگرمی تعاملی و قرار دادن فیلم‌های کوتاه در وبسایت خود می‌باشد.

جشنواره فیلم آمازون

در ماه مارس 2005، آمازون با همکاری جشنواره فیلم تریبکا و اسپانسر آن، امریکن اکسپرس، اعلام نمود که رقابت‌های فیلم کوتاه جشنواره فیلم کوتاه Amazon Theater/Tribeca در راه است. آمازون از فیلمسازان دعوت نمود تا فیلم‌های کوتاه حداکثر هفت دقیقه‌ای را به جشنواره ارائه دهند و مشتریان آمازون می‌توانستند این فیلم‌ها را به صورت رایگان در وبسایت آمازون تماشا نمایند و به فیلم‌های مورد علاقه خود رأی دهند. پنج فیلمی که بیشترین رأی را دریافت نمودند در جشنواره فیلم تریبکا، از 19 آوریل تا 1می سال 2005، به نمایش درآمدند. پس از یک دور رأی‌گیری دیگر از مشتریان، فیلمساز منتخب، جایزه‌ای به میزان 50 هزار دلار در یک کارت اعتباری امریکن اکسپرس برای ساخت فیلم‌های آینده دریافت کرد. اکنون می‌توانیم تصدیق کنیم که آمازون دات کام همه جا حضور دارد.

 

مقاله پیشنهادی: نحوه کار آمازون و جایگاه آن در بازار

فروش در آمازون

 

بهبود رتبه فروش در آمازون

اکنون به این موضوع می‌پردازیم که چگونه می‌توانید کسب‌وکار خود در آمازون را بهبود بخشیده و آن را تا رتبه‌های بالا بیاورید. البته ما در دوره RB در عزت خواه دات کام تمامی نکات را شرح داده‌ایم اما با این موارد می‌توانید به پیشرفت قابل توجهی دست یابید. برای افزایش موجودی خود در آمازون، باید مطمئن شوید که هر خرید به‌طور کامل و منطقی انجام پذیرفته است. قبل از خرید محصول، باید درباره آن تحقیقات مفصلی انجام دهید وگرنه ممکن است محصولی انتخاب کنید که غیررقابتی، غیرقابل اعتماد یا مشکل‌دار بوده و شاید مجبور شوید محصولات خود را قبل از موعد برنامه‌ریزی شده از انبار آمازون بیرون بیاورید.
در اینجا لیستی از مواردی را به شما ارائه می‌نماییم که باید قبل از خرید یک محصول در نظر داشته باشید:

1- رتبه فروش محصول در آمازون را چک کنید

دو نوع کد ASIN را باید چک کنید:

  • کدهایی که رتبه بسیار بالا داشته باشند
  • آن‌هایی که اصلاً رتبه ندارند

یک کد ASIN با رتبه بالا شما را قادر می‌سازد که یک محصول را که مورد علاقه تعداد زیادی از مشتریان است به فروش برسانید. اینگونه، فروش شما تضمین می‌شود. از سوی دیگر، کالایی که هیچ رتبه‌ای ندارد یا رتبه پایینی دارد، می‌تواند فرصت‌های جدیدی را برای شما به همراه آورده و شما را تبدیل به بهترین فروشنده نماید.

2- نظرات مشتریان در مورد محصول را مطالعه نمایید

داشتن تعداد زیادی نظر مثبت از سوی مشتریان نشانه خوبی برای یک کالا است. اما مراقب باشید که یک یا دو نظر منفی، کلیت موضوع را تحت‌تأثیر قرار ندهد. نظرات غیرمرتبط نیز ممکن است وجود داشته باشد، مثلاً زمانی که مشتری توضیحات مربوط به محصول را به دقت نخوانده است و بر مبنای آن نظری ارسال می‌نماید.

3- نحوه ارسال کالا توسط FBA آمازون را بررسی نمایید

محصولی که توسط یک فروشنده دیگر FBA نشده است می‌تواند برای شما گزینه خوبی باشد البته در صورتی‌ که شما فروشنده FBA باشید. در اینصورت مشتریان تمایل دارند از شما که فروشنده FBA هستید خرید نمایند. اما باید مراقب باشید. از خود بپرسید چرا این کالا FBA نیست. در برخی موارد ممکن است به این دلیل باشد که محصول خطرناک بوده و FBA شدن آن ممنوع است.

 

مقاله پیشنهادی: روش های جذب مشتری و افزایش فروش

جف بزوس مدیر عامل شرکت آمازون

 

4- به نوسانات قیمت محصول مورد نظر توجه نمایید

تاریخچه آن کالا را بررسی نمایید. اگر قیمت کالا به‌طور چشمگیری بالا و پایین رفته است می‌تواند نشانگر جنگ و رقابت بر سر قیمت با دیگر فروشندگان باشد و بهتر است که وارد آن نشوید.

5- رقابت در حوزه مورد نظر را بررسی نمایید

باید بدانید چند فروشنده، محصول مورد نظر شما را به فروش می‌رسانند که در آمازون به این موضوع "عمق ارائه" (offer depth) گفته می‌شود. خریدن محصولی که فروشندگان زیادی ندارد می‌تواند به راحتی شما را به فروشنده اصلی آن کالا تبدیل نماید. اما در عین حال، کالایی که فروشندگان زیادی دارد می‌تواند نشانگر این موضوع باشد که برای این محصول تقاضای زیادی وجود دارد و در این صورت شما نیز سهمی از این بازار خواهید داشت.

6- به رتبه جستجو در آمازون دقت نمایید

نتایج جستجو در آمازون نشان می‌دهد که رتبه یک محصول بالا است یا پایین. هرکدام از این دو رتبه مزایا و معایبی برای شما به همراه دارند. همه اینها به استراتژی سئوی شما در آمازون بستگی دارد. کالایی که رتبه بالا دارد به شما این امکان را می‌دهد که بر سودآوری کالایی سرمایه‌گذاری کنید که موفقیت آن از قبل تضمین شده است. یک کالا با رتبه پایین شما را قادر می‌سازد در یک حوزه دست نخورده فعالیت کرده و خود را به فروشنده اصلی آن کالا  تبدیل نمایید.

7- دسته‌بندی محصولات را درست انتخاب نمایید

احتمالاً قبلاً هم به دسته‌بندی محصولات فکر کرده‌اید. شاید در یک دسته خاص فعالیت می‌کنید و فروش خوبی هم دارید. اما در صورتی که دلیل خوبی برای ورود به دسته‌های دیگر دارید، از اینکه وارد آن حوزه‌های جدید شوید هراس نداشته باشید. می‌توانید در ابتدا وارد حوزه‌ای شوید که شبیه به حوزه فعلیتان است.

شما می‌توانید با تماشای دوره جامع و کامل آربی اطلاعات بسیار دقیق‌تری در خصوص شگردهای مختلف فروش در آمازون کسب نمایید و با همراهی گام‌به‌گام با آموزش‌های موجود در این دوره فروش خود را در سایت آمازون به بهترین نحو مدیریت نمایید.

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/tips-on-selling-on-amazon
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
صادق گفته:
۰ | ۰

جف بزوس تو همه زمینه ها وارد شده و همه آرزوهاشو برآورده کرده.

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما صادق عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

همراهی شما انرژی ما را برای ادامه این مسیر بیشتر می نماید. سپاس از حضور پر مهرتان.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط