تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

ایده‌ های فروش در آمازون

توضیحات کوتاه :
امروزه شرکت آمازون بیش از صد برند خصوصی دارد که بیش از 4600 محصول را به فروش می‌رسانند. این رشد عظیم در نتیجه داده‌هایی حاصل شده است که آمازون از بازار آنلاین خود جمع‌آوری می‌کند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.6k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
ایده‌ های فروش در آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

در چند سال اخیر، برندهای خصوصی متعلق به وبسایت آمازون رشد زیادی داشته‌اند. از آنجا که برای آمازون، رشد در درجه بالاتر اهمیت نسبت به سود قرار دارد، این غول حوزه فناوری توانسته است که در بسیاری از دسته کالاها از لوازم الکترونیک گرفته تا مد و لباس، خانه و آشپزخانه، سلامت و بهداشت و غیره برندهای خصوصی خود را تولید کند. آمازون نیز همانند برندهای خصوصی فروشگاههای سنتی، اغلب محصولات خود را به قیمت پایین‌تری عرضه می‌کند و این محصولات هم اغلب سودی برای شرکت ندارند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

برندهای خصوصی آمازون

در سال 2009، کمپانی آمازون اولین برند خصوصی خود را با نام AmazonBasic معرفی کرد. امروزه وبسایت آمازون بیش از صد برند خصوصی دارد که بیش از 4600 محصول را به فروش می‌رسانند. این رشد عظیم در نتیجه داده‌هایی حاصل شده است که آمازون از بازار آنلاین خود جمع‌آوری می‌کند. آمازون بر تمامی نتایج جستجو در وبسایت، اپ موبایل و الکسا دسترسی دارد و به این وسیله می‌تواند تشخیص دهد کالاهای پرطرفدار و پرجستجو کدام هستند.

 

ایده‌هایی که به وسیله آنها می توانید درآمازون به درآمد میلیاردی برسید

 

تاریخچه برندهای خصوصی در صنعت خرده‌فروشی

آمازون اولین شرکتی نیست که محصولاتی را با برند خصوصی خود در بازار متعلق به خودش به فروش می‌رساند. قبل از وبسایت آمازون، شرکت‌هایی مانند والمارت، BJ’s و CVS نیز برندهای خصوصی خود را تولید کرده و در فروشگاه‌های خود به فروش می‌رساندند که قیمت آنها بسیار پایین‌تر از برندهای دیگر بود. در دهه‌های پیش از ظهور بازارهای آنلاین، خرده فروشان قفسه‌های خود را از کالاهایی پر می‌کردند که با مذاکره با سازندگانی مانند نستله یا پراکتر و گمبل تولید شده بودند.

این شرکتهای عظیم تولید کننده کالاهای مصرفی با استفاده از قدرت خود، برندهای کوچک را کنار زدند، بخش اصلی قفسه‌های فروشگاهها را به خود اختصاص دادند و در معاملات خود با شرکتهایی مانند والمارت، خواستار مزایای بیشتری شدند. در نتیجه، والمارت با استفاده از داده‌هایی که از فروشگاههای خود جمع آوری کرده بود توانست برندهای خصوصی خود را تولید کند.

در ظاهر، شرکت آمازون نیز همین رویکرد را پیش گرفته است. یعنی با جمع آوری داده در مورد محصولاتی که در وبسایت آمازون به فروش می‌رسند، برند خصوصی خود را گسترش می‌دهد. اما سهم آمازون از بازار و پلتفرم آن، مزایایی در اختیار آمازون قرار داده‌اند که فروشگاه‌های فیزیکی حتی تصورش را هم نمی‌توانند بکنند.

قیمت گذاری آمازون روی برندهای خصوصی

در چند سال اخیر، برندهای خصوصی متعلق به کمپانی آمازون رشد زیادی داشته‌اند. از آنجا که برای آمازون، رشد در درجه بالاتر اهمیت نسبت به سود قرار دارد، این غول حوزه فناوری توانسته است که در بسیاری از دسته کالاها از لوازم الکترونیک گرفته تا مد و لباس، خانه و آشپزخانه، سلامت و بهداشت و غیره برندهای خصوصی خود را تولید کند. آمازون نیز همانند برندهای خصوصی فروشگاههای سنتی، اغلب محصولات خود را به قیمت پایین‌تری عرضه می‌کند و این محصولات هم اغلب سودی برای شرکت ندارند.

اقتصاد بازارهای پلتفرمی، مشوق‌هایی را برای شرکت ایجاد می‌کنند که رشد را بر سود ترجیح دهند. این یک استراتژی است که باعث می‌شود این شرکت‌ها نسبت به بقیه برندها، قیمت‌های پایین‌تری روی محصولات خود قرار دهند. درآمد آمازون که از چند کانال مختلف مانند فروش انجام شده توسط فروشندگان شخص ثالث به دست می‌آید، منبعی برای امتحان و آزمایش برندهای خصوصی شده است. اما پلتفرم آمازون علاوه بر تأمین منابع مالی برای گسترش برندهای خصوصی، داده‌ها و اطلاعات لازم را نیز در اختیار آنها قرار داده است.

 

فروش در آمازون

 

حجم عظیم داده‌ها و نتایج جستجو

کاتالوگ بازار آمازون از کاتالوگ بزرگ‌ترین فروشگاه‌های سنتی مانند والمارت هم بزرگتر است. آمازون دسترسی فروشندگان به مشتری را تسهیل کرده است که باعث شده برندهای کوچک و استارت‌آپ‌ها نیز به بازاری دست یابند که نیمی از مشتریان آنلاین را به خود اختصاص داده است. این موهبتی دو طرفه است که هم به فروشندگان و هم به خود آمازون سود می‌رساند. آمازون به داده‌ها دسترسی دارد و کیفیت داده‌ها بسیار بالاتر و جزئی تر از داده‌هایی است که فروشندگان سنتی در فروشگاههای خود در اختیار دارند.

ترکیب داده‌های جزئی و ارائه دسترسی به همه باعث شده است که آمازون به سود زیادی دست یابد. به عنوان مثال، Anker که یک برند باتری‌های قابل حمل، اسپیکر و دیگر محصولات الکترونیک است، قبل از سال 2017 تنها در بازار آمازون به فروش می‌رسید. اگر اسپیکر بلوتوث انکر و اسپیکری که توسط آمازون عرضه می‌شود را با هم مقایسه کنیم، این نتایج را خواهیم داشت: اسپیکر آمازون 20 دلار، انکر 40 دلار. هر دو محصول به رنگهای مشکی، آبی و قرمز ارائه می‌شوند.

رنگ آبی آمازون اکنون تمام شده است. بسیاری از برندهای خصوصی برای هر آیتم تعداد محدودی را در موجودی خود قرار می‌دهند تا به این وسیله عملکرد خود را بیازمایند. علاوه بر داده‌های بسیار جزئی، آمازون همچنین 49 درصد جستجوهای آنلاین را به خود اختصاص داده است در حالیکه 39 درصد جستجوهای آنلاین ابتدا در گوگل انجام می‌گیرند و اولین پیشنهاد گوگل هم آمازون است. آمازون می‌تواند محصولات خودش را قبل از رقبایش لیست کند و البته این کار را هم انجام می‌دهد. مثلاً اگر با فرمان صوتی از الکسا بخواهید که یک محصول کلی مانند باتری را برای شما جستجو کند، اولین محصولی که پیشنهاد می‌شود محصول خود آمازون است.

سازندگان و فروشندگان در مقابل برند خصوصی آمازون

با توجه به این قدرت انحصاری آمازون، فروشندگان چه کاری می‌توانند انجام دهند؟ زیرا رقابت با شرکتی قدرتمند که اولین نتایج جستجو در سرچ آنلاین را به خود اختصاص می‌دهد کار عاقلانه و ممکنی به نظر نمی‌رسد. در کوتاه مدت، بیرون آوردن محصولتان از آمازون راه حل خوبی برای تولیدکنندگان نیست. آمازون بیش از نیمی از فروش آنلاین را به خود اختصاص داده است. اگر شما محصولی دارید که خودتان تولید می‌کنید و آن را در آمازون عرضه می‌کنید نباید تنها به آمازون بسنده کنید.

 

کمپانی آمازون

 

شما باید کانالهای فروش دیگری در کنار آمازون برای خود ایجاد کنید. اما این کار کافی نیست. مثلاً صنعت نشر کتاب این کار را انجام داد ولی موفقیت چندانی کسب نکرد. اگر هم به عنوان فروشنده شخص ثالث در آمازون فعالیت می‌کنید نباید محصولاتی را به فروش برسانید که توسط خود آمازون عرضه می‌شوند چون به ویژه اگر فروشنده تازه‌وارد در آمازون باشید هرگز نخواهید توانست با آمازون در این زمینه رقابت کنید.

برای آگاهی از بهترین محصولاتی که می‌توانید در آمازون به فروش برسانید استراتژی‌ها و نرم‌افزارهای زیادی هستند که می‌توانند شما را در انتخاب بهترین محصول یاری رسانند. در دوره آربی نیز این راه حل‌ها به تفصیل بیان شده‌اند.

رقابت آمازون با دیگر فروشگاه‌های خرده‌فروشی

آمازون همچنان با دیگر فروشگاههای بزرگ در رقابت است تا سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهد. به عنوان مثال روز پرایم به این منظور در نظر گرفته شده است تا میزان وفاداری در مشتریان آمازون افزایش یابد. در مقابل، والمارت و تارگت هم برای فصل تعطیلات، تحویل کالای دو روزه و رایگان ارائه دادند. با اینکه آمازون نزدیک به 50 درصد بازار آنلاین را در اختیار دارد اما قصد ندارد عرصه را به رقبای خود واگذار کند. اما کارهای دیگری که جف بیزوس به عنوان مدیرعامل آمازون در فصل تعطیلات می‌تواند انجام دهد چه کارهایی هستند؟

برنامه‌های آمازون برای آینده

جف بیزوس یکی از موفق‌ترین افراد در طول تاریخ است. به عنوان بزرگترین سایت فروش آنلاین، تمرکز همیشگی آمازون و مدیرعاملش بر رضایت مشتری بوده است. این تمرکز بر مشتری همواره به گونه‌ای بوده است که در درجه اول اهمیت و حتی مهم‌تر از سودآوری برای شرکت بوده است. همین تمرکز بر رضایت مشتری عامل اصلی رشد شرکت بوده است. اما در مقابل، آمازون باید عرصه‌ای فراهم کند که نه تنها تجربه‌ای خوشایند برای مشتریانش خلق می‌کند بلکه فروشندگان در آمازون هم به همین تجربه دست یابند.

 

ایده های کسب درآمد بدون وقفه

 

این دید وسیع که آمازون و بیزوس در اختیار دارند در آینده به آنها کمک خواهدکرد که از نوآوران، مخترعان و پیشگامان آینده حمایت کند. همچنین درست است که خرید آنلاین به محیط زیست کمک می‌کند اما آمازون در تلاش است تا کارهای بیشتری برای بهبود وضعیت محیط زیست انجام دهد. بسیاری از شرکت‌ها هستند که در پروژه‌های درخت کاری نیز فعالیت دارند. آمازون هم می‌تواند همین کار را انجام دهد.

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون و مشاهده نتایج شگفت‌انگیز  دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/tips-on-how-to-sell-on-amazon
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
رامین
رامین گفته:
۰ | ۰

واقعا ممنون از اینکه این مقاله رو تهیه کردید. در این مقاله نکته بسیار مهم و یکی دیگر از جنبه های آمازون مشخص شد. برند های خصوص آمازون. خیلی دوست داشتم بدونم آیا آمازون خودش هم محصول در سایتش میفروشه یا نه؟ حالا معلوم شد آمازون داده های حاصل از سرچ محصول در اپ موبایل و سایت خودش رو برسی میکنه و بعد از اینکه فهمید کدوم محصول بیشترین فروش و سرچ رو داره میاد و برند خصوصی خوشد رو در حوضه ایجاد میکنه حدا اقل میشه گفت که آمازون در هر دسته بندی برند مخصوص خودش رو ایجاد کرده. با یان حساب کار برای فروشنده شدن در آمازون به این راحتی نیست و خیلی نیاز به صبر و ددقت زیاد داره. آمازون مثل یه دریا میمونه که فرواوانی درش زیاده ولی اگه بلد نباشی از این دریا ماهی بگیری غرق خواهی شد و به نابودی خواهی رفت. واقعا مقاله مهمی بود. سوالی که میمونه اینکه چطور با وجود برند های خصوص خود آمازون فروشنده های خصوصی میتونن که به درآمد برسند و به بالای جدول بیان؟ آیا خود آقای عزت خواه تونسته که با برند خصوصی آمازون رقابت کنه؟ این مقاله یه کم ترسناک بود. چطور با وجود برند های خصوصی من تاز وارد میتونم که به فروش خوبی دست پیدا کنم؟

سهیلا بدیعی/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما رامین عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
سهیلا بدیعی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

بسیار مفتخریم که تلاش همکاران ما در مجموعه عزت خواه دات کام مورد توجه و پسند شما قرار گرفته است. آنچه که ما را در تلاش روزافزون برای ارائه خدمات به کاربران و دانشجویان گرامی یاری می رساند، آگاهی از این نکته است که این مجموعه سهمی در ایجاد تغییر مثبت در زندگی شما همراهان عزیز داشته است. دوست عزیز هیچ فردی با برند خصوصی آمازون رقابت نمی کند چون این کار عاقلانه ای نیست. افراد با بررسی های لازم و استفاده از نرم افزارهای آنالیز، محصولات مناسب و پرفروش را برای فروش در آمازون انتخاب می کنند.

شاد و سربلند باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط