تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

نخستین گام های موفقیت

توضیحات کوتاه :
برای رسیدن به موفقیت در کاری که برای خود در نظر گرفته‌اید، باید از ابتدا شروع کنید. درست مثل حروف الفبا که با حرف «الف» آغاز می‌شود. موفقیت یک اتفاق نیست، بلکه یک فرآیند است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 1.9k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
نخستین گام های موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

برای اینکه بتوانید به یک موفقیت حقیقی دست پیدا کنید، باید هر شروع جدیدی را در نظر گرفته و آن را تا زمان رسیدن به نقطه پایانی پیگیری کنید. سفری موفقیت آمیز خواهد بود که در طی آن در هر مرحله برای برداشتن گام بعدی تلاش کنید. با هر گام، انگیزه لازم برای طی کردن مسیر بدون شکست را به دست می‌آورید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

دستیابی به موفقیت

برای رسیدن به موفقت در کاری که برای خود در نظر گرفته‌اید، باید از ابتدا شروع کنید. درست مثل حروف الفبا که با حرف «الف» آغاز می‌شود. موفقیت یک اتفاق نیست، بلکه یک فرآیند است. برای اینکه هر اقدام بزرگی را به نتیجه برسانید، باید در ابتدا آن را شروع کنید. شاید این شروع کردن به معنای شروع یک کسب و کار نباشد اما به معنای شروع یک ایده‌ی جدید، یک مسیر تازه یا یک راه نو است.

برای اینکه بتوانید به یک موفقیت حقیقی دست پیدا کنید، باید هر شروع جدیدی را در نظر گرفته و آن را تا زمان رسیدن به نقطه پایانی پیگیری کنید. سفری موفقیت آمیز خواهد بود که در طی آن در هر مرحله برای برداشتن گام بعدی تلاش کنید. با هر گام، انگیزه لازم برای طی کردن مسیر بدون شکست را به دست می‌آورید. شاید حرف «ی» نسبت به «الف» خیلی دور به نظر برسد. اما زمانی که روی «الف» تسلط پیدا می‌کنید، می‌توانید درخشش حرف «ی» را در افق ببینید. خلاق‌ترین بخش هر فرآیند، همان آغاز کار است. پس اجازه دهید با «الف» کار را آغاز کنیم.

 

برای همیشه ثروتمند شوید

 

1. داشتن آگاهی

همیشه تلاش کنید تا به چیز بیشتری که در حال حاضر دارید، دست پیدا کنید. سعی کنید همواره خودتان را به عنوان یک شخص بهتر کنید، نه اینکه تنها به دنبال موفقیت باشید. هر چقدر که بیشتر رشد کنید، کلیت زندگی شما نیز رشد بیشتری خواهد داشت. همین الآن یک تصویر از جایی که در هر بخش از زندگی در آنجا قرار گرفته‌اید را در ذهن نگه دارید. اکنون به این فکر کنید که می‌خواهید از نظر شادی، ثروت، موفقیت، سلامتی و عشق به کجا برسید. در مسیر حرکت از جایی که هستید تا جایی که قصد رسیدن به آن را دارید، نسبت به تصمیماتی که شما را از اهداف مورد نظرتان دور می‌کنند، آگاهی کامل داشته باشید. با داشتن آگاهی نسبت به تمام تصمیماتی که امروز می‌گیرید، می‌توانید تصمیاتی را اتخاذ کنید که با رویاهای شما در فردا، هم مسیر باشند.

2. عمل کنید

برای پیروز شدن باید شروع کنید. شرایطی که برای جلو رفتن در زندگی به آن نیاز دارید را برای خود ترسیم کنید. اگر شما نمی‌توانید آنها را پیدا کنید، آن‌ها را بسازید. ابتکار عمل داشته باشید. اگر دری که سمت موفقیت شما باز می‌شود را نمی‌توانید پیدا کنید، خودتان آن درب را با اقدامات دنبال کننده بسازید. اگر شما به اندازه کافی درباره چیزی که می‌خواهید اشتیاق داشته باشید، هیچ چیزی نمی‌تواند شما را از دستیابی به آن باز دارد. فهرستی از اقداماتی که باید انجام دهید تا به جایی که به دنبال آن بوده‌اید دست پیدا کنید، تهیه نمایید.

هدف گذاری خود را تا آنجا که ممکن است قابل دستیابی قرار دهید. دستیابی به یک هدف موفقیت آمیز، انگیزه شما برای دستیابی به هدف بعدی پیش رو را بالا می‌برد و این روند به همین شکل ادامه دارد. آیا تمام این مراحل به درستی انتخاب شده‌اند؟ شاید بله و شاید هم نه. اما مطمئناً تا زمانی که حرکت رو به جلوی خود را آغاز نکنید، متوجه آن نخواهید شد. هنگامی که شروع به حرکت می‌کنید، در تمامی مراحل به یک جایزه دست پیدا می‌کنید. چرا که در هر گام درست یا اشتباه، شما دانش خوبی را به دست آورده و مسیر حرکت درست را پیدا می‌کنید.

 

نخستین گام های موفقیت

 

3. مسئولیت پذیر باشید

چند مورد وجود دارند که باعث می‌شوند یک شخص در طول یک مسیر مسئولیت پذیر باشد. شما باید راه‌هایی به وجود بیاورید که شما را مسئولیت پذیر کرده و از عادات تنبل بودن یا شک و تردید داشتن دور کنند. یکی از راه‌هایی که شما می‌توانید به این مهم دست پیدا کنید، به اشتراک گذاشتن اهداف خود با دیگران است. این افراد باید بتوانند به شما کمک کنند تا انگیزه لازم برای ثابت قدم ماندن و تلاش کردن را داشته باشید.

زمانی که شما درباره کارهایی که قصد انجام آنها را دارید با دیگران صحبت می‌کنید، فشار بیشتری برای انجام دادن آن کار روی شما قرار می‌گیرد. یک گزینه دیگر این است که یک مربی کسب و کار بگیرید تا میزان پیشرفت خود را به صورت هفتگی به او گزارش دهید. بودن در کنار یک شخص دیگر می‌تواند حرکت رو به جلو شما را حفظ کند. زمانی که می‌خواهید میزان پیشرفت خود را مشاهده کنید، تمامی اقدامات خود در زمینه‌های مختلف را دنبال کنید.

فرقی هم نمی‌کند این اقدامات در زمینه مالی، سلامتی و حرفه‌ای باشد یا روابطی که دارید. فرقی نمی‌کند که شما با کسی کار می‌کنید یا مستقل هستید. هر روز همه چیز را بدون هیچ عذر و بهانه‌ای یادداشت کنید. میزان پیشرفت و اشتباهات خود در مسیر دستیابی به موفقیت را پیگیری نمایید. این روند سبب می‌شود تا شما نسبت به تصمیمات خود به آگاهی دست پیدا کنید.

 

موفقیت در زندگی

 

4. داشتن جاذبه

هنگامی که نسبت به قدم‌هایی که باید بردارید، آگاهی لازم را پیدا کردید، زمان عملی کردن آنچه را که می‌خواهید فرا می‌رسد. شما باید اقدامات لازم را انجام داده و مسئولیت آنچه که تولید می‌کنید یا رفتار مورد نظر خود را بپذیرید. شما برای تحقق خواسته‌ها و اهداف خود باید رو به جلو حرکت کنید. این نوع حرکات باعث ایجاد یک اثر جانبی بسیار قدرتمند می‌شود. شما شروع به جذب افراد با طرز فکر مشابه به درون زندگی و کسب و کار خود می‌کنید. قانون جذب می‌گوید: «اینکه چه کسی هستید، بستگی به این دارد که چه کسانی را جذب می‌کنید».

اگر شما می‌خواهید افراد در حال رشد را اطراف خود نگه دارید، خودتان هم باید در حال رشد باشید. اگر شما فرد متعهدی باشید، افراد متعهد را نیز جذب می‌کنید. بدین ترتیب شما در موقعیتی قرار می‌گیرید که یک شبکه از افراد با طرز فکر مشابه را گرد هم جمع می‌کنید. اقدامات هر یک از آنها منجر به موفقیت دیگر اعضای شبکه می‌شود. زمانی که شما بتوانید افراد پیشرو و موفقی را که مسیر پیش رو را به شما نشان می‌دهند، پیدا کنید، به رشد خیلی بیشتری دست پیدا خواهید کرد. 

5. تحقق اهداف

متعهد باشید. سعی کنید برای رشد شخصی خود چه از نظر مالی و چه از دیگر نظرات هزینه کنید. ثابت قدم باشید. تمام افکار، کلمات و اقدامات خود را روی دستاوردهای خود متمرکز نگه دارید. خلاق باشید. تمامی نتایج مورد نظر خود را تجسم کنید. حالت‌های مختلف رشد فردی را به کار گیرید تا بتوانید در تمامی بخش‌های زندگی خود احساس موفقیت کنید. کسانی که از نظر کسب و کار تحسین شما را برانگیخته‌اند، دنبال کنید. کتاب‌های آنها را مطالعه کرده، در سمینارهای آنها شرکت نموده، یک مربی کسب و کار استخدام کرده، از یک درمانگر نوبت ملاقات گرفته و یک مربی شخصی استخدام نمایید.

در صورت امکان کسانی که آنها را تحسین می‌کنید، ملاقات کنید. این افراد و دانش آنها هدایایی هستند که در زمینه رشد شخصی به شما داده می‌شوند. هر روز زمانی را به این ملاقات‌ها و تعاملات اختصاص دهید. با توجه به این تعاملات، شما باید سعی کنید تا بخشی از تیم توسعه شخصی خود باشید و به خاطر تمامی این فرصت‌های یادگیری سپاسگزار باشید. هیچ چیز به اندازه داشتن روحیه یادگیری نمی‌تواند شما را به سمت موفقیت هدایت کند. 

 

فروش در آمازون

 

6. داشتن اقتدار و اختیار

زمانی که کاری که به دنبال آن بوده‌اید را انجام می‌دهید، متوجه می‌شوید که از آنچه تصور می‌کردید سخت‌تر است. شما باید برای دستیابی به موفقیت، روی احساسات خود اختیار کامل داشته باشید. شما حتی نمی‌توانید تصور کنید که چقدر زمان می‌برد تا به یک فرد مؤثر تبدیل شوید. ممکن است متوجه نشده باشید که برای دستیابی به موفقیت تا چه حد باید در زندگی تلاش کنید و چقدر انرژی برای به نتیجه رسیدن صرف کنید.

زمانی که در حال تجربه کردن اولین موفقیت خود هستید، خودتان را طی آن تجربه ساخته و در عین حال از آن لذت ببرید. سفر خود به سمت موفقیت را با حرف «الف» آغاز کرده و از هر راهی که ممکن است خودتان را به حرف «ی» برسانید. شما در طول مسیر حرکت از «الف» تا «ی» رشد کرده و پیشرفت می کنید. همیشه این را به یاد داشته باشید که موفقیت هیچگاه پایانی ندارد.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/the-first-steps-to-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط