مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

بهترین روش مطالعه سریع و دقیق کتاب

خلاصه فایل دانلود رایگان :
بهترین روش مطالعه سریع و دقیق کتاب  از نظر شما چیست؟ تقریبا همه افراد بعد از گذشت مدتی از مطالعه کتابی با مشکل فراموش کردن مطالب آن مواجه می شوند. اما روش ها و مراحلی وجود دارد که به مطالعه سریع و دقیق کتاب کمک می کند که در این قسمت از برنامه الان وقتشه به صورت کامل به آنها پرداخته شده است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

4.96

تعداد امتیازها: 23

  • 7.1k
  • 4
بهترین روش مطالعه سریع و دقیق کتاب

 

چگونه سریع و دقیق مطالعه کنید ؟


آیا شما هم وقتی کتابی را مطالعه می کنید یا چیزی را یاد می گیرید بعد از مدتی آن را فراموش می کنید یا چند سال بعد از مطالعه مطالب و کتب های زیاد، متوجه می شوید که درصد خیلی کمی از آن مطالب در ذهن شما باقی مانده؟ تقریبا همه انسان ها با این مشکل مواجه هستند. در این ویدئو 7 مرحله مهم را به شما آموزش می دهم که با اجرای آنها می توانید آنچه مطالعه می کنید، بهتر و بیشتر به خاطر بسپارید و کتاب ها را سریع و دقیق مطالعه کنید.

 

منحنی فراموشی کتاب خوانی

 

مطالعه کردن 7 مرحله دارد که کیفیت آن بستگی به این نکته دارد که این مراحل را تا چقدر ادامه می دهید. در واقع به همان میزان، مطالب در ذهن شما می ماند.


مرحله اول : شروع مطالعه


در مرحله اول مطالعه کتابی را شروع می کنید و دقت خاصی هم برای مطالعه آن ندارید مانند خواندن یک رمان یا کتاب داستان. یعنی نیاز به نکته برداری و خلاصه نویسی نیست. در این مرحله نباید انتظار داشته باشید مطالب و نکات زیادی خاطرتان مانده باشد و این طبیعی است. طبق منحنی فراموشی هر چقدر زمان می گذرد، درصد اطلاعات موجود در مغز کاهش می یابد. یکی از راه های که می توان این درصد را افزایش داد، تکرار است.

 

بهترین روش مطالعه سریع


مرحله دوم : هایلایت مطالب مطالعه شده


در این مرحله، از روش هایلایت مطالب استفاده می شود. البته این روش دو عیب دارد. عیب اول این است که یادتان نمی آید چه مواردی را هایلایت کردید و مورد دوم احتمالا موارد زیادی را هایلایت خواهید کرد.

 

تند خوانی


مرحله سوم : مرور مطالب هایلایت شده


بر فرض مثال مطالب هایلایت شده را قیچی و کنار هم بگذارید تا به یک کتاب کوچکتر تبدیل شود و آن را مجددا بخوانید. در ویدئو اپلیکیشنی که به شما در این زمینه کمک می کند را معرفی کردم.


مرحله چهارم : دسته بندی و طبقه بندی هایلایت ها


در این مرحله با توجه به موضوع کتاب هایی که مطالعه کردید، دسته بندی هایی می سازید و هایلایت های مربوط به آن را در دسته بندی مربوطه قرار می دهید. این کار به نظم دادن مطالب کمک زیادی می کند.

 

بهترین روش مطالعه


مرحله پنجم : شروع یادداشت برداری از مطالب


در این مرحله برای یادداشت برداری اقدام می کنید. بهتر است در این مرحله یادداشت برداری را با زبان و کلمات خودتان انجام دهید. برای اطلاع از روش درست یادداشت برداری تا انتهای ویدئو با من همراه باشید تا اپلیکیشن کاربردی آن را به شما معرفی کنم.


مرحله ششم : خلاصه نویسی مفید


در این مرحله سعی کنید خلاصه ای از آنچه خواندید را بنویسید. به عبارت دیگر یک نسخه خیلی کوتاه به زبان و کلمات خودتان از آن کتاب بنویسید. فردی می تواند این مرحله را به خوبی انجام دهدکه واقعا آن مطالب را فهمیده باشد.

 

خلاصه نویسی


مرحله هفتم : انتشار مطالب


خلاصه ای که آماده کردید را برای انتشار آماده کنید. در این مرحله چون قرار است آن را با دیگران به اشتراک بگذارید با دیدگاهی قوی تر به آن فکر می کنید و اشکالات آن را برطرف می کنید تا آنچه به اسم شما منتشر می شود، بدون اشکال باشد. وقتی شما به این مرحله برسید، بیشترین میزان و درصد از مطالبی که باید در ذهن شما بماند، عملی شده و با انتشار آن به دیگران هم کمک می کنید.


معرفی وبسایت کاربردی – پیشنهاد ویژه برای شما


این ویدئو را تا انتها مشاهده کنید تا با وبسایت و برنامه ای آشنا شوید که در این خصوص می تواند به شما کمک ویژه ای بکند.


آیا تا به حال به دنبال آموزشی بودید که زندگی و کسب و کار را در کنار هم با موفقیت و رضایت پیش ببرید؟ دوره ای که در ابتدا ساخت لایف استایل، اصلاح باورهای نادرست و ساخت نگرش درست بیزینس را به شما آموزش دهد و سپس شما را برای ورود به عرصه ی جهانی بیزینس آنلاین آمازون آماده کند. با دوره پاراسل زندگی ابتدا می توانید لایف استایل و باورهای درست را بسازید و سپس با دوره آربی فروشندگی در وبسایت بزرگ آمازون را تجربه کنید و رسیدن به این دو هدف مهم با هم، در دوره آربی اکسترا به شما ارائه می شود.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/the-best-way-to-read-books
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
پیمان گفته:
۰ | ۰

بارها اینو تجربه کردم که افزایش خلاقیت با خواندن کتاب‌های مرتبط، تمرین و تجربه کسب میشه.

خان گفته:
۰ | ۰

سلام آقای عزت خواه خیلی متشکرم از زحمات تون واقعا شما قابل ستایش هستید

سهیلا بدیعی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

ممنون بابت حضور آکنده از لطف و مهربانیتان در مجموعه عزت خواه دات کام.

پاسخ

مطالب مرتبط