افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

افزایش سطح موفقیت در مدرسه

توضیحات کوتاه :
آیا فکر می‌کنید دانش آموز باهوشی هستید؟ احتمالاً پاسخ شما منفی است. اگر شما هم مثل اکثر دانش آموزان باشید، به احتمال زیاد احساس می‌کنید که مدت زیادی طول می‌کشد تا مفاهیم جدید را یاد بگیرید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

4.5

تعداد امتیازها: 2

 • 1.8k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
افزایش سطح موفقیت در مدرسه

 

خلاصه ای از مقاله

 شاید فکر کنید که دانش آموزان موفق، همگی باهوش آفریده شده‌اند. چرا که اصلاً اهمیتی ندارد که در زندگی شخصی آنها چه اتفاقاتی می‌افتد یا در چه کلاس‌های فوق برنامه‌ای شرکت می‌کنند و نمرات آنها همیشه بالا است. در این مقاله به رموز افزایش سطح موفقیت در مدرسه می پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

عوامل موفقیت افراد موفق چیست؟

آیا فکر می‌کنید دانش آموز باهوشی هستید؟ احتمالاً پاسخ شما منفی است. اگر شما هم مثل اکثر دانش آموزان باشید، به احتمال زیاد احساس می‌کنید که مدت زیادی طول می‌کشد تا مفاهیم جدید را یاد بگیرید. شاید هم به دلیل استرس امتحان، نمی‌توانید انتظاراتی که از شما وجود دارد را برآورده کنید. شاید فکر کنید که دانش آموزان موفق، همگی باهوش آفریده شده‌اند. چرا که اصلاً اهمیتی ندارد که در زندگی شخصی آنها چه اتفاقاتی می‌افتد یا در چه کلاس‌های فوق برنامه‌ای شرکت می‌کنند و نمرات آنها همیشه بالا است.

شاید تصور کنید برای اولین بار است که چنین جمله‌ای عنوان می‌شود، اما نمره همه چیز نیست. نمرات تنها بخشی از تحصیلات را شامل می‌شوند، نه همه آن را. دانش آموزان موفق به هیچ عنوان نسبت به دیگر دانش آموزان باهوش‌تر نیستند. نکته متمایز کننده آنها این است که نظم و سازماندهی بیشتری دارند و بهتر روی نکات مورد نظر متمرکز می‌شوند. همچنین آنها همواره سعی می‌کنند عادت‌های موفقیت و پیروزی را در خودشان بهبود ببخشند. بنابراین حتی اگر فکر می‌کنید دانش آموز باهوشی نیستید، اصلاً نگران نباشید. در این مقاله قصد داریم رمز موفقیت در مدرسه را با شما در میان بگذاریم.

 

مدیریت بیزینس حرفه ای

 

1. برای موفقیت تحصیلی به سیستم‌ها تکیه کنید، نه انگیزه‌ها

دانش آموزانی که در مدرسه عملکرد خوبی دارند به هیچ عنوان صبر نمی‌کنند تا حس و حال یا انگیزه درس خواندن را پیدا کنند و سپس اقدام به درس خواندن نمایند. آن‌ها به سیستم‌ها متکی می‌باشند تا بتوانند اطمینان حاصل کنند که کار را انجام می‌دهند، حتی اگر حس و حال انجام آن کار را نداشته باشند.

2. اطلاعات جدیدی که دریافت می‌کنید را در همان روز مرور کنید

مرورهای روزانه به زمان خیلی زیادی احتیاج ندارند اما یک گام بسیار مهم است که شما به کمک آن می‌توانید مطالب را در بهترین حالت ممکن به ذهن بسپارید. چرا که با انجام این توصیه شما اطلاعاتی که دریافت کرده‌اید را خیلی سریع‌تر به حافظه بلندمدت خود انتقال می‌دهید.

3. همه چیز را یادداشت کنید

برای اینکه مطالب را به شکل مؤثری یاد بگیرید، آن‌ها را یادداشت کنید. یادداشت برداری در حقیقت تکالیف مربوط به خانه، امتحان‌ها و آزمون‌ها، پروژه‌ها و حتی اتفاقات مربوط به مدرسه و خانه را شامل می‌شود. هیچ وقت تصور نکنید که شما نمی‌توانید همه چیز را به خاطر بیاورید. همه موارد مهم را یادداشت نمایید تا سازماندهی داشته باشید. این توصیه شاید در ابتدا کمی سخت به نظر برسد اما نکته‌ای که باید بدانید این است که با بالا رفتن سن، سر شما هم شلوغ‌تر می‌شود. بنابراین، این توصیه به شما کمک می‌کند تا در ادامه مسیر زندگی راحت‌تر باشید.

 

رموز موفقیت در مدرسه

 

4. یک برنامه ریزی هفتگی دقیق داشته باشید

شاید شما نتوانید برای دقیقه به دقیقه زندگی خود برنامه ریزی دقیق داشته باشید، اما داشتن برنامه ریزی همیشه از اهمیت بالایی برخوردار است. سعی کنید برای هر هفته خود یک برنامه ریزی مناسب داشته باشید. برنامه ریزی شما باید بر پایه وظایفی که دارید مثل فعالیت‌های اجتماعی، خانوادگی و موارد مربوط به مدرسه یا هر مورد مهم دیگری باشد. در مرحله بعد شما باید زمان مشخصی در هفته را به انجام تکالیف خود و مطالعه اختصاص دهید. برای مثال، شما می‌توانید یک برنامه مثل نمونه پایین داشته باشید:

 • دوشنبه، چهارشنبه و جمعه: از ساعت 7 بعد از ظهر تا 9:30 شب
 • سه شنبه و پنج شنبه: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 7 شب
 • شنبه و یکشنبه: از ساعت 2 ظهر تا 5 بعد از ظهر

5. از عوامل برهم زننده تمرکز دوری کنید

بزرگ‌ترین مانعی که در مسیر موفقیت شما در مدرسه قرار گرفته است، عوامل بر هم زننده تمرکز است. برای اینکه بتوانید با این عوامل مقابله کنید، نمی‌توانید تنها به اراده خود تکیه کنید. تعداد کمی از ما می‌توانیم با عوامل بر هم زننده‌ای که در این دنیای دیجیتال در اطرافمان وجود دارند، مقابله کنیم. در ادامه به تعدادی راهکار برای رویارویی با این عوامل اشاره خواهیم کرد که شما می‌توانید به کمک آن‌ها قبل از اینکه این عوامل تمرکز شما را بر هم بزنند، آن‌ها را از بین ببرید:

 • هشدار گوشی یا تبلت خود را خاموش کنید
 • برنامه‌هایی که تصور می‌کنید تمرکز شما را بر هم می‌زنند، پاک کنید
 • قبل از شروع مطالعه، گوشی یا تبلت خود را در یک اتاق دیگر قرار دهید
 • برای گوشی یا تبلت خود یک رمز ورود طولانی و پیچیده قرار دهید
 • دسترسی خود به اینترنت را محدود کنید
 • همیشه تنها یک صفحه باز شده در مرورگر خود داشته باشید
 • زمانی که می‌خواهید این تغییرات را اعمال کنید، از حمایت یک دوست قابل اتکا استفاده نمایید

 

موفقیت در مدرسه

 

6. برای عملکرد بهتر وضعیت بدنی مناسبی داشته باشید

داشتن حالت خوب می‌تواند حس و حال شما را بهتر کند و حافظه و یادگیری شما را نیز افزایش دهد. بنابراین هنگام نشستن روی صندلی، صاف نشسته، شانه‌های خود را عقب داده و چانه خود را بالا بیاورید. با این کار شما عملکرد بهتری در مدرسه خواهید داشت.

7. چند کار را به طور همزمان انجام ندهید

هر زمان که شما چند کار را به صورت همزمان انجام می‌دهید، در حقیقت تنها بین کارهای مختلف در رفت و آمد هستید. به همین دلیل هم کیفیت مطالعه شما به شدت افت می‌کند. بنابراین زمانی که در حال مطالعه یا انجام تکالیف خود هستید، به هیچ عنوان چند کار را با هم انجام ندهید. به جای آن، در هر زمان تنها روی یک کار مشخص تمرکز کنید و خواهید دید که در زمان کوتاه‌تری آن کار را به اتمام می‌رسانید.

8. باور داشته باشید که هوش یک صفت ثابت نیست

تحقیقات ثابت کرده است دانش آموزانی که اعتقاد دارند می‌توانند باهوش‌تر شوند، در حقیقت باهوش‌تر نیز خواهند شد. باور سرشار از انرژی است. به عبارت دیگر، هوش صفتی است که شما می‌توانید در طول زمان آن را بهبود ببخشید. هیچ وقت روی خودتان برچسب «کم استعدادی» یا «تنبل بودن» را نزنید. چرا که شما با داشتن یک طرز فکر درست می‌توانید به هوش بیشتری دست پیدا کنید.

9. زمان‌های کاری خود را کوتاه‌تر کنید

مطابق با تحقیقات انجام شده، دانش آموزان نمی‌توانند بیشتر از 45 دقیقه روی یک موضوع تمرکز داشته باشند. به همین دلیل بهتر است بعد از هر 30 الی 45 دقیقه کار، بین 5 الی 10 دقیقه استراحت داده شود. کار کردن در مدت زمان کوتاه‌تر برای اکثریت دانش آموزان موثرتر خواهد بود.

 

افزایش سطح موفقیت در مدرسه

 

10. به طور مرتب ورزش کنید

ورزش کردن به طور مرتب کمک می‌کند تا اطلاعات را بهتر به یاد آورده، تمرکز خود را افزایش داده و خلاق‌تر باشید. موارد گفته شده تنها بخشی از مزایای ورزش کردن می‌باشند. شاید از خودتان بپرسید ورزش کردن چه کمکی می‌تواند به موفقیت دانش آموزان در مدرسه کند؟ ورزش کردن را به عنوان یک بخش ثابت از برنامه هفتگی خود قرار دهید. 3 الی 4 مرتبه در هفته و هر بار به مدت 20 الی 30 دقیقه ورزش کنید.

11. نظم و سازماندهی داشته باشید

دانش آموزانی که منظم نیستند، زمان زیادی را تلف می‌کنند تا وسایل و نوشته‌های خود را پیدا کنند یا کاری که فراموش کرده‌اند را در دقایق آخر انجام دهند. چند توصیه برای داشتن نظم بیشتر به شما ارائه خواهد شد:

 • برای خودتان هشداری بگذارید تا بررسی کنید آیا تکلیفی برای روز بعد دارید یا نه
 • در هنگام آماده شدن برای امتحان یا آزمون بعدی هشدار بگذارید تا آن را به یاد بیاورید
 • آخر هر روز میز خود را مرتب کنید

12. حداقل 8 ساعت خواب شبانه داشته باشید

دانش آموزانی که عملکرد خوبی دارند، همگی یادگیری مؤثری دارند. تحقیقات نشان می‌دهد که داشتن خواب مناسب تأثیر زیادی روی یادگیری افراد دارد. شما با داشتن خواب مناسب، حافظه خود را تقویت کرده و میزان یادگیری خود را افزایش می‌دهید. بنابراین هر روز در یک زمان مشخص به تخت خواب بروید و حداقل 8 ساعت خواب شبانه داشته باشید. اگر این کار را انجام دهید، مطمئن باشید که در وضعیت تحصیلی خود بهبود چشمگیری را مشاهده خواهید کرد.

 

چگونه می توان با فروش در آمازون کسب درآمد میلیاردی داشت

 

13. فضای مطالعه مناسبی ایجاد کنید

به چند توصیه در این زمینه دقت کنید:

 • میز خود را هر روز مرتب کنید
 • اطمینان حاصل کنید تمام لوازم تحریر و دفترهای مورد نیاز خود را در دسترس دارید
 • مطمئن شوید روشنایی اتاق مناسب است
 • محیطی آرام را انتخاب نمایید.
 • چند جمله انگیزشی را در قسمت‌های مختلف اتاق خود قرار دهید
 • از یک صندلی راحت استفاده کنید
 • هر چیزی که تمرکز شما را برهم می زند را حذف کنید

 

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/improve-success-at-school
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط