افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

حرفه مدلینگ را از کجا و چگونه شروع کنیم؟

توضیحات کوتاه :
مسیر موفقیت آسان نیست شغل و حرفه مورد علاقه شما هر چه که باشد باید برای رسیدن به هدف تلاش کنید. آتفه یک مدل ایرانی موفق است که حرفه مدلینگ را با تمام چالش‌هایش دوست دارد. 

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 4.1k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
حرفه مدلینگ را از کجا و چگونه شروع کنیم؟

خلاصه‌ای از مقاله: 
در این مقاله، بخش دوم مصاحبه کوشا گودرزی با آتفه مدل ایرانی را می خوانید. وی در این جا، نکات مهمی در مورد دست یابی به موفقیت در حرفه مدلینگ را یادآوری خواهد کرد. 

آنچه در این مقاله می‌خوانید: 

راز های دست یابی به موفقیت از زبان مدل موفق ایرانی
دست یابی به موفقیت اتفاقی نیست
برای موفقیت همیشه در حال یادگیری باشید
مشکلات کسب و کار خود را بشناسید
کسب و کاری را انتخاب کنید که همیشه بتوانید انجام دهید
برای موفقیت عاشق سختی‌ها باشید
آیا در کسب و کار خود آینده نگر هستید ؟

راز های دست یابی به موفقیت از زبان مدل موفق ایرانی

-: سختی حرفه مدلینگ را در چه می‌بینید. آن جنبه‌ای که دیگران متوجه آن نمی‌شوند. دوست دارم آن جنبه‌اش را بگویید. پشت درهای تمرین چه می‌گذرد که همه از آن خبر ندارند. کجا اشک‌هایت سرازیر می‌شود؟
+: خیلی مواقع هست که ممکن است من ناراحت بشوم. البته این موضوع بستگی به روحیه دارد. مثلاً ممکن است شب فشن شو، از کار آرایشگر خود راضی نباشید. 

-: آیا این موضوع تحت کنترل تو است؟
+: اصلاً تحت کنترل من نیست. بارها شده است که آرایش و لباسی که طراح به من پوشانده بود را اصلاً دوست نداشتم، ولی بالاخره باید طوری راه می‌رفتم که نشان بدهم این لباس را خیلی دوست دارم. چون باید به کار آن طراح ارزش بدهید. چون شاید سلیقه من نباشد، اما در هر حال، مورد پسند عده‌ای هست. 

 

کسب و کارتان را بهتر مدیریت کنید

 

-: از سختی‌هایی که دارید می گویید، یکی این است که خیلی وقت‌ها لباس و آرایش خود را دوست نداری یا مثلاً کامنت هایی می‌دهند و از تو انتقاد می‌کنند. آیا این کار بر تو تأثیر می‌گذارد.
+: البته تاثیرگذار است. مثلاً ممکن است لباسی را به من بپوشانند که خودم آن را بسیار دوست دارم و احساس می‌کنم خیلی به من آمده است، بعد ممکن است فوراً طراح یا شخص دیگری بگوید که این لباس اصلاً مناسب اندام تو نیست. یا این لباس را نمی‌توانی به درستی معرفی کنی، آن را دربیاور و به شخص دیگری بده. به همین خاطر ممکن است ناراحت بشوم و بگویم مگر من چه کم دارم که می گویند باید این لباس را دربیاورم و به شخص دیگری بدهم. با این حال باید آنقدر قوی باشید که دیگر آن مساله را چندان جدی نگیرید. و با خودتان فکر کنید که حتماً مشکل از من بوده است. 

 

حرفه مدلینگ را از کجا و چگونه شروع کنیم؟

 

دست یابی به موفقیت اتفاقی نیست

-: خودت هم دوست داشتی که رشته دندانپزشکی را دنبال کنی و کار مادلینگ را هم انجام بدهی؟ آیا خودت را در آن موفق می دانی؟
+: بله، من از نظر خودم فکر می‌کنم موفق هستم و البته نظر خودم بیشتر مهم است و نه نظر کسانی که دارند من را از بیرون نگاه می‌کنند. شاید از نظر دیگران من به جای خاصی نرسیده باشم ولی به نظر خودم موفق هستم. بعضی از دختران علاقه مند به مادلینگ هستند که در خانه می‌نشینند و این طرز تفکر را دارند که شاید روزی جایی راه بروند و فردی آنها را کشف کند و به موفقیت برساند. اصلاً این طور نیست و فقط در فیلم‌ها اتفاق می افتد.

-:  پس باید چه کار کند؟ آیا باید در مسیر آن قدم بزنند؟
+: بله باید در مسیر آن قدم بزند. من دوستی دارم که می‌گفت هر بار به فشن شو می‌رفته است، او را رد می‌کرده‌اند. فشن شوی بسیار بزرگی به نام «Fat Ffashion Show» است که من خودم تا به حال در آن شرکت نکرده‌ام و آرزوی هر مدلی این است که در آن شرکت کند. 

-: برای شرکت در Fat Fashion Show، اولاً که نباید fat«چاق» باشی.
+: fat مخفف Fashion At Toronto است.

-: فرض کن شخصی به تو می‌گوید که می‌خواهد در این فشن شو که اسم بردی شرکت کند و قرار است که تو مشخص کنی آیا آن فرد به درد این کار می‌خورد یا نه. 
+: اولاً که time management او باید خوب باشد. این که چه ساعت کجا باشد خیلی مهم است.

-: مدیریت زمان
+: کسانی که در صنعت مد کار می‌کنند، به مساله مدیریت زمان اهمیت زیادی می‌دهند. بعد از آن راه رفتن خیلی مهم است، این که چطور خودش را بگیرد و راه برود بسیار مهم است. اگر برای فوتوشوتینگ باشد، آن موقع است که نه زیبایی، بلکه استخوان بندی صورت اهمیت دارد. یعنی آناتومی صورت، زاویه فک و مواردی از این قبیل بسیار مهم است. طبیعی بودن صورت هم تا حد زیادی مهم است. این که صورت‌تان مصنوعی نباشد. 

 

مقاله پیشنهادی: تنها راز موفقیت

حرفه مدلینگ را از کجا و چگونه شروع کنیم؟

 

برای موفقیت همیشه در حال یادگیری باشید

+: در این میان کسی که ده سال است در کار مادلینگ است و تصور می‌کند که در نوع خود بهترین است، باز هم جا برای یاد گرفتن دارد. به خاطر این که انسان هیچ وقت کامل نیست. به خاطر دارم دو سال پیش برای یک فشن شو رفته بودم. اول می‌خواستند راه رفتن ما را ببینند تا متوجه شوند به چه کسی باید چه چیزی را یاد بدهند که برای فشن شو او را آماده کنند. با خودم فکر می‌کردم که من بهترین هستم. چون در حال حاضر تجربیات زیادی دارم و خوب می‌توانم راه بروم. من فقط یک بار راه رفتم، اما ایرادهای زیادی از من گرفتند. گفتم من دیگر چرا؟ من که خیلی باید خوب باشم. البته خوب هم راه می‌رفتم، ولی آنها چیزهای زیادی به من یاد دادند. مثلاً من دستم را خیلی تکان می‌دادم یا طوری تکان می‌دادم که نباید. بنابراین تمرین کردم. در آنجا ایراد یک نفر را جلوی همه عنوان می‌کنند. یعنی در حضور آرایشگر، کسی که مو درست می‌کند، طراحان و بقیه مدل‌ها. یعنی ممکن است تو جلوی 50 نفر راه بروی، وقتی هم از تو ایراد می‌گیرند، بقیه متوجه می‌شوند. نباید با خودتان بگویید وای من خجالت می‌کشم و ناراحت شوید.

-: این‌ها مواردی است که باید در ذهنتان داشته باشید و آنها را قبول کنید. 
+: بله.  

-: یادم می‌آید خانمی که یاد می‌داد بسیار سخت گیر بود، ولی من از او بسیار یاد گرفتم که از آنها برای فشن شوهای بعدی استفاده کردم. 

 

حرفه مدلینگ را از کجا و چگونه شروع کنیم؟

 

مشکلات کسب و کار خود را بشناسید

+: تا این جا راجع به خوبی‌های این کار صحبت کردیم. دوست دارم درباره واقعیت قضیه هم بدانیم. آیا واقعاً شغلی است که آدم بتواند آن را دنبال کند؟ 

-: این شغل مثل بقیه شغل‌ها، امتیازات منفی خودش را دارد. مثلاً شغلی است که زود در آن بازنشسته می‌شوید. 
+: یعنی از وقتی چروک‌ها ظاهر می‌شوند؟

-: نه فقط چروک‌ها. ببینید سن مادلینگ تا 29 و 30 سالگی است. در واقع 28، 29 و نهایتاً 30 سالگی. بعد از آن واقعاً بعید است کسی شما را انتخاب کند. به خاطر این که سن آن همین است. در سایر کشورها، همین سن است. البته مدل‌های خیلی معروف، استثنا هستند. بعضی از آنها مثل آدریانا لیما، تا 35 و 40 سالگی در کار مادلینگ هستند. به این خاطر که معروف‌تر هستند. مدل‌های معمولی مثل ما یا کمی بالاتر، تا همین 28، 29 و 30 سالگی می‌توانند کار کنند. امتیاز منفی این کار همین است. بنابراین باید با خودتان فکر کنید که وقتی سن‌تان بالا رفت، بعد از مادلینگ می‌خواهید چه کار کنید. آیا می‌خواهید شغل جدیدی یاد بگیرید؟ آیا می‌خواهید مثل بقیه از 9 صبح تا 5 عصر سر کار باشید؟ یکی از دلایلی که من صد در صد وجود خود را برای این کار نگذاشتم و درسم را هم در کنار آن ادامه دادم، همین بود. یعنی من از همان ابتدا می‌دانستم که بعد از بازنشستگی از مادلینگ، باید به فکر آینده خودم هم باشم. 

 

مقاله پیشنهادی: راه های دستیابی به شفل رویایی

حرفه مدلینگ را از کجا و چگونه شروع کنیم؟

 

کسب و کاری را انتخاب کنید که همیشه بتوانید انجام دهید

-: آیا هر هفته کار هست و تو را دعوت می‌کنند برای کار؟
+: نه، شغل من به این معنی نیست که چون مدل هستم، هر ماه درآمد داشته باشم. کار من هم مثل شغل‌های دیگر ممکن است یک ماه کار زیادی داشته باشم، اما یک ماه هم ممکن است هیچ پیشنهاد کاری نداشته باشم، اما در عین حال باید پول لازم برای پرداخت مخارج خود را داشته باشم. 

-: آیا در دوستان و اطرافیان خود کسی را می‌شناسی که کار مادلینگ انجام دهند و تمرکز خود را صرفاً بر روی این کار قرار داده باشد؟
+: بله. به من هم مثل آنها پیشنهاداتی برای شرکت در فشن شو داده می‌شد، اما همیشه به خاطر دلایل خودم، آن‌ها را رد می‌کردم. آن‌هایی که به این فشن شوها می‌رفتند و پول زیادی هم در می‌آوردند، تمام تمرکز خود را هم بر روی این کار قرار داده بودند. زندگی آنها وقتی پول داشتند، می‌چرخید. افرادی مثل ما که به آنها پیشنهاد داده نمی‌شد، نه، پول نداشتند. 

-: می‌خواهم از حرف‌های تو این نتیجه را بگیرم دوستان تو که تمرکز خود را روی این کار گذاشتند، توانستند به جایی برسند که زندگی خود را با این کار بچرخانند. درست است؟
+: بله، صد در صد. 

-: وقتی هم و غمّ آن‌ها مادلینگ شد. 
+: بله، درست است. 

-: چقدر جالب!

 

مقاله پیشنهادی: با این روش ها در شغل خود موفق شوید

حرفه مدلینگ را از کجا و چگونه شروع کنیم؟

 

برای موفقیت عاشق سختی‌ها باشید

+: جدا از قضیه مالی و سنی که گفتم، یکی دیگر از سختی‌های آن تمرین کردن است. گاهی اوقات شما ساعت‌ها تمرین می‌کنید. البته ساعت‌های آن هم خوب نیستند. مثلاً ممکن است شما هفت شب، فشن شو داشته باشید، اما این بدان معنی نیست که از هفت شب یا یک ساعت قبل، در اختیار آنها هستید. مثلاً، ممکن است به شما بگویند از 10 صبح یا 12 ظهر باید برای فشن شوی 7 شب آنجا باشید. 

-: یعنی از چند ساعت قبل باید آماده باشید.
+: بنابراین اگر 7 شب فشن شو دارید و باید 12 آنجا باشید، 12 تا 1 کار آرایش انجام می‌شود، 1 تا 1 و سی دقیقه موهایم را درست می‌کنند. از ساعت 1 و سی دقیقه تا 7 شب چه اتفاقی می افتد؟ هیچ اتفاقی نمی‌افتد، بلکه شما باید به صورتی بنشینید که آرایش صورت و مو به هم نخورد. 7 ساعت باید منتظر بمانید. 

 

حرفه مدلینگ را از کجا و چگونه شروع کنیم؟

 

آیا در کسب و کار خود آینده نگر هستید؟

-: هیچ وقت فکر نکردید که از تو به عنوان وسیله‌ای برای نشان دادن لباس‌ها استفاده می‌کنند؟ مدل‌ها کلاً این طور حس نمی‌کنند؟
+: نه، شاید بعضی از فشن شوها به صورتی باشند که به مدل‌های خودشان اهمیت ندهند، اما من، همیشه سعی کرده‌ام در فشن شوهایی شرکت کنم که می دانم به مدل‌ها اهمیت می‌دهند و پشت صحنه، کاملاً از آنها چه از نظر تغذیه و چه از نظر روحی مواظبت می‌کنند. من در یکی از فشن شوهایی که به تازگی رفتم، هر مدلی دستیار مخصوص خودش را برای انجام دادن کارهایش داشت. 

-: پس جاهای مختلفی، شرایط مخصوص خودش را دارد.
+: بعضی از مدل‌ها می‌خواهند در همه فشن شوها بروند، چون می‌خواهند همه جا باشند و حتی فشن شوهای بسیار سطح پایین را هم قبول می‌کنند. فشن شویی که ورودی آن 10 یا 20 دلار باشد، معلوم است که به مدل خود یا پول نمی‌دهد یا پول بسیار ناچیزی می‌دهد. بنابراین ارزش زیادی هم برای مدل خود قائل نیستند. پس دیگر این انتخاب من است تا در فشن شویی شرکت کنم که برایم ارزش قائل باشند. ورودی آخرین فشن شویی که من شرکت کردم، 80 دلار بود. 

 

چطور با آمازون درآمد میلیاردی کسب کنیم؟

 

-: دوستی داشتیم که می‌گفت کسی که بخواهد موضوع مورد علاقه‌اش را دنبال کند، حتماً باید به اصطلاح یک تخته‌اش کم باشد. نظر تو چیست؟ آیا این موضوع صحت دارد یا نه؟
+: یک تخته‌اش کم باشد؟

-: یعنی فقط دنبال آن کار برود. 
+: بله. البته من یک تخته‌ام کم نبود که فقط دنبال مادلینگ بروم. چون من، اوایل که وارد این کار شده بودم، درباره نقاط مثبت و منفی این قضیه بسیار تحقیق کردم. بنابراین به این نتیجه رسیدم که من فقط تا سن خاصی، می‌توانم این مدلینگ را ادامه بدهم. برای بعد از آن، من احتیاج به کاری دارم که بتوانم از آن هم منبع درآمدی داشته باشم. 

-: یعنی آینده نگری؟
+: بله، دقیقاً آینده نگری. به همین خاطر در کنار آن به درس هم ادامه دادم تا بتوانم آینده خودم را بسازم.
-:  ممنون

شغل ایده آل شما باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بیزینس بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/how-where-start-modeling
برچسب ها
راز افراد موفق
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط