تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چطور موفقیت فردی را دو برابر کنیم؟

توضیحات کوتاه :
مواردی وجود دارد که با کمک آنها می توان موفقیت های فردی را افزایش داد و با افزایش آنها سطح و سبک زندگی خود را به شکل دلخواه ارتقاء و تغییر داد.  

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.1k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
چطور موفقیت فردی را دو برابر کنیم؟

 

خلاصه ای از مقاله

مسئله‌ای که همیشه باید به خاطر داشته باشید این است که هر چیزی که به عادت تبدیل شود، می‌تواند در زندگی برای ما مضر باشد. برای اولین قدم در پاسخ به این سوال که چطور موفقیت فردی را دو برابر کنیم بهتر است قبل از اینکه دیر شود از این عادات دست بردارید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

در چرخه عادت و روزمرگی گرفتار نشوید

ما انسان‌ها اغلب درگیر چرخه عادت و روزمرگی می‌شویم. ما کارهایی که تصور می‌کنیم برای ما خوب نیستند را انجام داده و در جایی باقی می‌مانیم که برای ما خوب نیست و نباید آنجا باشیم. ما اکثراً نمی‌دانیم که خیلی از مواردی که در زندگی از آنها استفاده می‌کنیم یا خیلی از کارهایی که انجام می‌دهم برایمان مضر هستند. چرا که آنها برای ما عادی شده‌اند و نبودنشان در زندگی برای ما عجیب‌تر از بودنشان است.

مسئله‌ای که همیشه باید به خاطر داشته باشید این است که هر چیزی که به عادت تبدیل شود، می‌تواند در زندگی برای ما مضر باشد. برای اولین قدم در پاسخ به این سوال که چطور موفقیت فردی را دو برابر کنیم بهتر است قبل از اینکه دیر شود از این عادات دست بردارید.

 

با موفقیت درآمد بالا کسب نمایید.

 

همیشه باید این نکته را در ذهن داشته باشید که هر چیزی که در زندگی به عادت تبدیل شده و به ما سودی نمی‌رساند، به شکل‌های مختلف و در سطوح متفاوت به ما ضرر خواهد رساند. در ادامه به 6 نکته اشاره می‌شود که شما باید قبل از اینکه دیر شود آنها را انجام دهید.

در جهت دستیابی به موفقیت دست از تلاش کردن نکشید

همیشه این را به یاد داشته باشید که دقیقاً همان لحظه که شما تصمیم می‌گیرید دست از کار بکشید، در یک قدمی موفقیت در آن کار قرار دارید. مشکلی که خیلی از ما انسان‌ها داریم همین است. ما تا آنجا که می‌شود به هدف نزدیک می‌شویم و سپس مغز ما خالی شده و به ما می‌گوید که رسیدن به آن هدف غیرممکن است. آیا زندگی قرار است همیشه ساده و راحت باشد؟ همین الان به کاری که شما آن را رها کرده‌اید، فکر کنید. کاری که شما در حال انجام آن بوده‌اید اما به طور ناگهانی از آن دست کشیدید.

چرا که شاید آن کار به نظرتان در حال سخت‌تر شدن بود. این کار می‌تواند برای مثال یک پروژه کاری، یک رابطه یا یک برنامه بدنسازی باشد. به یاد بیاورید که چرا آن را شروع کرده‌اید و سپس رو به جلو حرکت کنید. چرا که هر چقدر بیشتر از یک کار دور شوید یا به رها کردن آن فکر کنید، رسیدن به نتیجه نهایی در آن کار سخت‌تر و زمانبرتر می‌شود. حتی در بدترین شرایط ممکن است هرگز نفهمید، زمانی که به خط پایان می‌رسید چه حسی خواهید داشت.

 

مقاله پیشنهادی: تاثیر رشد فردی در رسیدن به موفقیت

چطور موفقیت فردی را دو برابر کنیم؟

 

هرگز کار را به فردا موکول نکنید

مطمئناً شما این جمله را شنیده‌اید که «دیروز همان فردایی بود که از آن حرف می‌زدید.» از این فکر دست بردارید. اینکه کاری که فکر می‌کنید مهم است را به تأخیر بیندازید، دو معنا می‌تواند داشته باشد. ممکن است دلیل آن این باشد که شما از شروع کردن آن کار می‌ترسید، چرا که قرار است زندگی شما را تغییر دهد. شاید هم به این دلیل باشد که شما برای انجام آن دلایل اشتباهی دارید.

برای مثال ممکن است تنها بنا بر تشویق شخص دیگری وارد آن راه شده‌اید. اگر چنین باشد، کاری که می‌خواهید انجام دهید برایتان خیلی دشوار و احتمالاً ناخوشایند خواهد بود. اما به یاد داشته باشید که هر روزی که منتظر شروع آن هستید، روز دیگری است که شما در آن هیچ کمکی به خودتان نکردید.

شما همچنان به خودتان می گویید که تا زمانی که این اتفاق به وقوع بپیوندد یا این کار تمام شود، کار بعدی‌ام را آغاز می‌کنم. اما از خودتان بپرسید که آیا دلیل واقعی شما برای منتظر ماندن همین است؟ یا به احتمال زیاد دلیل اصلی چیز دیگریست؟

دست از قربانی بودن بردارید

خیلی اوقات افراد می گویند که من یک کاری را انجام می‌دهم یا یک انتخابی را می‌کنم چرا که انتخاب دیگری ندارم. شما در هر کاری که انجام می‌دهید حق انتخاب دارید. به جز چند استثناء، در سایر موارد هیچکس دست شما را نگرفته و به زور درون آتش نمی‌کشد. اگر شما خودتان انتخاب کنید که در موقعیتی که چندان مثبت نیست، قرار بگیرید، این خود شما هستید که خودتان را قربانی کرده‌اید.

اگر برای خودتان ارزش قائل باشید، هیچ وقت با کسی که احساس بدی از او می‌گیرید هم‌نشین نمی‌شوید. اگر الان به شغلی مشغول هستید، این شغل انتخاب خود شما بوده است، آن را به وضعیت بد اقتصادی ربط ندهید. اگر محل زندگی خود را دوست ندارید، مطمئناً می‌توانید در جاهای دیگری ساکن شوید. در نهایت باید گفت که شما باید از خودتان بپرسید که آیا شما اصلاً به دنبال حل مشکل خود هستید یا خیر؟

 

مقاله پیشنهادی: موفقیت واقعی به چه معنا است؟

موفقیت

 

توجه داشته باشید که به چه کارهایی بله می‌گویید

شاید برایتان جالب باشد بدانید، هر زمان که شما به شخصی جواب بله بدهید، در جای دیگر و به شخص دیگری نه خواهید گفت. بنابراین شما باید به داشتن شادی بله گفته و به ناراحتی‌ها و مشکلات نه. زمانی که شما به نظر منفی رئیستان درباره خودتان بله می گویید، در حقیقت به اینکه کارهای بزرگ‌تری را به شما بدهند، نه گفته‌اید. زمانی که شما به مشاهده برنامه‌های تلویزیون بله می گویید، پس به شستن ظرف‌های کثیف نه گفته‌اید.

حتی اگر شما به ماندن سرکار تا دیروقت بله بگویید، یعنی به داشتن رابطه با دوستان و خانواده خود نه می گویید. شما نیازی ندارید که به هر چیزی جواب بله دهید. شما نیاز دارید که ببینید چه زمان‌هایی باید بله بگویید تا به اهدافی که در ذهن دارید دست پیدا کنید. اجازه ندهید به جایی برسید که به مواردی که در زندگی شما هیچ اهمیتی ندارد بله گفته و به چیزهایی که زندگی شما را بهتر می‌کنند، نه بگویید.

از انتظار داشتن از دیگران خودداری کنید

فردی را در نظر بگیرید که تمام مدت در یک شرکت مشغول به کار بوده و هر روز در حال پیشرفت و ترقی بوده و کار خود را نیز دوست دارد. اما او اخیراً متوجه شده است که شرایط مثل گذشته نیست. او خیلی روی کار خود دقت کرده و به همین دلیل انتظار دارد که مثل همیشه ارتقا شغلی پیدا کند اما این اتفاق هنوز نیفتاده است. سوالی که باید از چنین فردی پرسید این است که آیا تا کنون درخواستی برای این کار داده است؟

نکته بسیار مهم در این مثال این است که خیلی کم پیش می‌آید که در یک دوره کوتاه به کسی ارتقا شغلی داده شود، به ویژه در شرکت‌های قدیمی‌تر. اگر شما از شرکت خود انتظار ارتقا شغلی دارید و خودتان را برای آن آماده کرده‌اید، باید حدود ده سال صبر کنید تا بتوانید به سمت شغلی مورد نظر خود دست پیدا کنید.

از رئیس خود انتظار نداشته باشید که ذهن شما را بخواند. آن‌ها زمانی متوجه نیازهای کارمندان خود می‌شوند که آنها را با رئیس‌های خود در میان بگذارند. اگر واقعاً به دنبال چیزی هستید، باید آن را به زبان بیاورید. اگر حرف نزنید، به آنها اجازه داده‌اید هر طور که می‌خواهند از رفتار شما برداشت کنند.   

 

موفقیت در کسب درآمد بدون وقفه

 

از دوری کردن، دوری کنید

تصور کنید شما کارمند یک شرکت بزرگ هستید و مدیر شما یک سری کار را به شما محول کرده است که باید آنها را انجام دهید. آیا می‌توانید به راحتی بگویید که من این بخش از کارهایی که گفته‌اید را دوست ندارم و انجام نمی‌دهم؟ شما به هیچ عنوان نمی‌توانید بخش‌های سرگرم کننده زندگی را انتخاب کرده و بخش‌های سخت را کنار بگذارید.

اگر شما برای رسیدن به موفقیت به سختی کار نکنید، نمی‌توانید منتظر رسیدن آن بمانید. اگر تا کنون کاری را تنها به این دلیل که کسل کننده، دشوار یا خسته کننده است، رها کرده‌اید، همین الان برخیزید و آن را انجام دهید. از انجام ندادن کارها دوری کنید. شما در طول مسیر می‌توانید به مواردی دست پیدا کنید که آنها را دوست دارید و در نهایت به هدف نهایی که منتظر آن بوده‌اید، برسید.

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/how-to-double-the-individual-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
maryam گفته:
۰ | ۰

عالی وبسیار اموزنده بود...متشکرم.

آراد زمانی/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما مریم عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
آراد زمانی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

بسیار مفتخریم که تلاش همکاران ما در مجموعه عزت خواه دات کام مورد توجه و پسند شما قرار گرفته است. آنچه که ما را در تلاش روزافزون برای ارائه خدمات به کاربران و دانشجویان گرامی یاری می رساند، آگاهی از این نکته است که این مجموعه سهمی در ایجاد تغییر مثبت در زندگی شما همراهان عزیز داشته است.

شاد و سربلند باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط