تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

استراتژی های مؤثر فروش

توضیحات کوتاه :
یکی از دغدغه‌های اصلی فروشندگان، فروش موفق محصولات است. در صورتی که مشتریان شما اندک هستند یا نمی‌دانید به چه روشی به مشتری نزدیک شوید این ترفندها در افزایش فروش به شما کمک می‌کنند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
استراتژی های مؤثر فروش

 

خلاصه ای از مقاله

در این مقاله به 14 استراتژی مؤثر برای فروش اشاره می کنیم. این استراتژی ها کمک می کنند تا فروش و در آمد خود را افزایش داده و مشتری های بیشتری را جذب نمایید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

14 استراتژی افزایش فروش

یکی از دغدغه‌های اصلی فروشندگان، فروش موفق محصولات است و از آنجا که محصولات صرفاً برای مشتریان تولید می‌شوند، بنابراین موفقیت در فروش و افزایش فروش نیز مستلزم یافتن افرادی است که محصول یا خدمات تولید کنندگان را بخرند.

این کار ممکن است برای برخی از فروشندگان دشوار باشد، اما اگر هدف شما افزایش فروش باشد، باید بدانید کدام استراتژی‌های فروش برای جذب مشتری، موثرتر است.

شاید شما محصول بسیار خوبی داشته باشید اما تعداد مشتریان شما به اندازه‌ای که می‌خواهید نباشد یا نمی‌دانید با چه روشی به مشتریان خود نزدیک شوید یا احتمالاً شعار فروش شما برای آنها گیج کننده است. نگران نباشید. در این مقاله قصد داریم به معرفی 14 ترفند افزایش فروش بپردازیم.

 

چگونه درآمد خود را افزایش دهیم؟

 

استراتژی‌های افزایش فروش و درآمد

1. شناخت نیاز مشتری اولین قدم برای افزایش فروش

اصولاً هدف افراد از خرید محصولات، دست‌یابی به مزایا و فوایدی است که برایشان به همراه دارد. قبل از شناسایی مشتری خود و فروش محصول به آنها، ابتدا  فهرستی از مزایایی که مشتری از محصول شما انتظار دارد را مشخص کنید.

شما می‌توانید این کار را در قالب فرم‌های نظرخواهی انجام دهید و با محصول تولیدی خود مقایسه کنید. در این صورت می‌توانید تصمیم بگیرید آیا محصول شما، ویژگی‌های مورد نظر را دارد یا نه و بر اساس آنها، انتظار به فروش رفتن محصول خود را داشته باشید.

2. مشتری خود را به طور دقیق تعریف کنید

یعنی باید مشخص کنید که کدام دسته از افراد، بیشتر و زودتر از دیگران، به دنبال خرید محصول شما هستند. وقتی مشتریان را از نظر سن، جنسیت، میزان تحصیلات، محل زندگی، وضعیت تأهل و تعداد فرزندان، دسته بندی کنید، روند فروش محصول به آنها، راحت‌تر خواهد بود.

مثلاً اگر محصول شما در زمینه مراقبت از پوست باشد، مشخص کنید که مشتری شما خانم است یا آقا، چند سال دارد، در چه منطقه آب و هوایی زندگی می‌کند. در این صورت می‌توانید شعار تبلیغاتی خود را نیز بر همین اساس تنظیم کنید.

 

استراتژی های  فروش

 

3. هدف محصول خود را مشخص کنید

از خودتان بپرسید، محصول شما، چه مشکلی را از خریدار حل خواهد کرد. اگر مشتری خود را به درستی شناخته باشید، آن‌ها هم حاضر هستند برای حل مشکل خود، به شما پول پرداخت کنند. گاهی اوقات مشکل پیش روی مشتری کاملاً شفاف و واضح است.

اما گاهی اوقات، این طور نیست. گاهی اوقات اصلاً مشکلی برای مشتری وجود ندارد. در این صورت، آن‌ها هم ضرورتی برای خرید محصول نمی‌بینند.

4. برای افزایش فروش مزیت رقابتی محصول خود را مشخص کنید

یکی از استراتژی‌های کارآمد فروش این است که مزیت رقابتی محصول خود را مشخص کنید. یعنی معلوم کنید محصول شما چه مزیتی دارد که او را از خرید محصولات یا خدمات مشابه رقبای شما بی‌نیاز می‌کند.

گاهی اوقات در زمینه ارائه خدمات، شما به نیروهای انسانی بسیار حرفه‌ای و کارآمد یا تکنولوژی‌های صنعتی دسترسی دارید که باعث متمایز شدن شرکت شما می‌شود.

در واقع مزیت رقابتی، ارزشی است که سازمان یا شرکت شما به مشتریان خود عرضه می‌کند و رقبای بالقوه و بالفعل شما فاقد آن هستند. 

 

مقاله پیشنهادی: اصول بازاریابی در فروش

فروشندگی

 

5. به کمک بازاریابی و تولید محتوا فروش خود را افزایش دهید

امروزه، در مقایسه با گذشته، راه‌های بیشتری برای دست یابی به محصول یا مشتری وجود دارد. شاید در این لحظه بپرسید که کدام یک بهتر است؟ امروزه می‌توانید از شبکه‌هایی مثل فیسبوک، توییتر و وبلاگ‌ها برای بازاریابی دیجیتال محصول یا خدمات خود استفاده کنید.

وقتی از طریق این کانال‌ها، با مشتریان خود ارتباط برقرار می‌کنید، بیش از روش‌های سنتی بازاریابی به افراد دسترسی خواهید داشت. از جمله مزایای بازاریابی محتوا می‌توان به امکان دسترسی بیشتر به مشتریان واجد شرایط و پائین بودن هزینه جذب مشتری اشاره کرد.

6. از بازاریابی تلفنی برای فروش محصول خود بهره ببرید

اولین تماس با مشتری جهت فروش کالا که به نام «تماس سرد» نیز شناخته می‌شود، کار سخت و پردردسری است. حال این کار را چه به صورت حضوری یا تلفنی انجام دهید، باید این قدرت را داشته باشید که مشتری بالقوه خود را برای خرید محصول آماده کنید.

به ویژه اگر محصولتان جدید باشد، ناچار هستید از طریق برقراری تماس با مشتریان، او را جذب خود کنید.

 

مقاله پیشنهادی: ترفندهای فروش در اینستاگرام - اینستاگرام بهترین بستر برای تبلیغ برند و فروش محصولات

استراتژی های  فروش

 

7. از روش‌های خلاقانه برای فروش استفاده کنید

روش 100 تماس، یکی از شیوه‌های کارآمدی است که در ابتدای فرآیند فروش به شما کمک می‌کند بر ترس طرد شدن از سوی مشتری غلبه کنید. سعی کنید هرچه سریعتر، با 100 نفر ارتباط برقرار کنید.

در این روش، نباید نگران بازخورد افراد نسبت به تماس یا نتیجه بخش نبودن آن باشید، بلکه تعداد افرادی که با آنها تماس می‌گیرید اهمیت دارد. وقتی بالاخره بتوانید محصولتان را بفروشید، ترستان از بین خواهد رفت.

8. بهترین قیمت را برای فروش محصول خود انتخاب کنید

برای این که بتوانید بهترین قیمت را برای محصول انتخاب کنید، لازم است در سطح بازار تحقیق کنید. در صورتی که قیمت بالایی برای محصول خود در نظر گرفته‌اید، باید کالای با کیفیتی هم به آنها عرضه کنید.

قیمتی که برای محصول خود در نظر می‌گیرید، بستگی به ارزشی دارد که محصول برای مشتری دارد. یعنی آیا مشتری در ارزیابی‌هایی که از محاسن محصول یا خدمت دارد، آن را کالای با ارزشی می‌داند و آیا انتظارات او را برآورده می‌کند یا خیر.

اگر بتوانید محصولی به بازار عرضه کنید که نسبت به محصول رقبا برتری داشته باشد، می‌توانید قیمت بالاتری برای آن انتخاب کنید.

 

جذب مشتری

 

9. اصول و فنون مذاکره در فروش را بیاموزید

افرادی که مهارت‌های لازم برای مذاکره کردن را دارند، معمولاً به دنبال یافتن راه حل یا برنامه‌ای هستند که به نفع هر دو طرف باشد. در واقع این افراد به دنبال یک راه‌حل «برد-برد» می‌باشند که طی آن هر دو طرف از نتیجه مذاکره راضی هستند.

فردی که دارای مهارت مذاکره است، این سه خصوصیت را دارد:

  • برای این که خواسته واقعی شما را بشناسند، سوال های خوبی از شما می‌پرسد.
  • صبور است.
  • خود را از قبل آماده می‌کند.

10. محصولتان را به درستی معرفی کنید

یکی دیگر از راهکارهای موثر فروش این است که اصول پرزنت محصول را بدانید. از جمله این که روش‌های خلاقانه و جذابی برای معرفی خود و محصولتان به کار ببرید. استفاده از پاورپوینت یکی از بهترین راه‌ها برای این کار است.

11. برای کسب و کار خود مشتری دائمی جذب کنید

وقتی مشتری، محصول شما را خرید، نباید رابطه شما با او به پایان برسد، بلکه باید از روش‌های جذب مشتری استفاده کنید.

از جمله این که به دنبال ایجاد ارتباطی قوی با او باشید. تنها با این روش است که می‌توانید در مشتری اعتماد ایجاد کنید و برای محصول خود ارزش افزایی کنید.

 

استراتژی های موثر فروش

 

12. یکی از محصولات را رایگان در اختیار مشتری قرار دهید

وقتی شرایطی را فراهم می‌کنید که مشتری بتواند از نزدیک محصول شما را ببیند، لمس و استفاده کند، احتمال خرید محصول از سوی او به خودی خود افزایش خواهد یافت.

به این منظور می‌توانید، ویدیویی کوتاه از نحوه استفاده از محصول را برای او بفرستید یا قسمت واقعاً خوبی  از محصول یا خدمات خود را به صورت رایگان برای مشتری ارسال کنید. در این صورت مشتری با دیدن این اقدام شما هیجان زده شده و مشتاق خریدن بخش‌های بعدی خواهد بود.

مثلاً اگر در زمینه فروش محصولات آموزشی مانند زبان فعالیت می‌کنید، می‌توانید قسمت کوچکی از بسته آموزشی خود را برای او بفرستید. اگر مشتری از دیدن آن احساس رضایت کند، قطعاً مایل به خرید مابقی آن خواهد بود.

13. مشتری را در جریان فروش محصول خود قرار دهید

اگر قصد دارید به زودی، محصول خود را بفروشید، مشتریان را در جریان قرار دهید. زیرا آنها با شنیدن آن خوشحال خواهند شد و نسبت به شما اعتماد پیدا خواهند کرد. این کار، حتی آنها را نسبت به خرید محصول، راغب‌تر خواهد کرد.

14. از شعار تبلیغاتی مناسب استفاده کنید

برای ساخت یک شعار تبلیغاتی خوب، یک یا دو مورد از مزایای محصولات خود را انتخاب کنید و آن‌ها را در تیتر قرار دهید. مشتری باید به طور دقیق و شفاف بداند که قرار است چه استفاده‌ای از محصول شما کند. در این مورد، کاملاً به جزئیات توجه کنید.

در صورتی که محصول شما، مزایای متعددی داشته باشد، هر مشتری ممکن است از یکی از ابعاد آن استفاده بیشتری کند. در این صورت، برای هر گروه از آنها، شعار تبلیغاتی متفاوتی در نظر بگیرید.

 

چگونه از اینترنت درآمد دلاری کسب کنیم؟

 

در این مقاله، با 14 استراتژی کارآمد برای فروش محصول آشنا شدید. میزان استفاده شما، از این راه کارها، بسته به محصولی که می‌خواهید بفروشید متفاوت خواهد بود.

به این معنا که برای بعضی از محصولات، به کارگیری شعار تبلیغاتی جذاب کار ساز خواهد بود، برای برخی دیگر ارائه خدمات پس از فروش، باعث جذب مشتریان خواهد شد، اما در کل، به کارگیری درست این  راهکارها، در نهایت باید به افزایش جذب مشتریان و فروش بیشتر منتهی شود.

 

هدف ما از ارائه این مطالب کمک به شما دوست عزیز است تا با استفاده از موارد مطرح شده، در زندگی شخصی یا حرفه‌ای خود یک گام جلوتر بروید. اگر مشتاق هستید در کنار یک زندگی آرام، شغلی فارغ از مکان و زمان را هم تجربه کنید، برای کسب اطلاعات لازم درمورد فروشندگی در وبسایت آمازون با ما در آموزش فروش در آمازون همراه باشید. همچنین با دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی از تجربیات دانشجویاتن این دوره بهره ببرید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/effective-sales-strategies
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط