آخرین فرصت دریافت بزرگترین تخفیف سال در بلک فرایدی عزت خواه همین حالا انتخاب کنید

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

تغییر جهان با نو آوری های بیل گیتس

توضیحات کوتاه :
در میان افراد موفقی که در عصر حاضر وجود داشته‌اند رازهای موفقیت بیل گیتس نیز خود نمایی می‌کند. او که به عنوان مدیر شرکت مایکروسافت در اذهان عمومی جا گرفته است درصدد است جهان را تغییر دهد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.9k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
تغییر جهان با نو آوری های بیل گیتس

 

خلاصه ای از مقاله

بیل گیتس با ایده‌های ناب و خلاقانه اش نه تنها در برهه‌ای از زمان توانست لقب ثروتمندترین فرد جهان را از آن خود کند بلکه تلاش کرده است تا به واسطه نوآوری‌هایی که دارد تغییراتی را برای همه مردم جهان به وجود بیاورد. در ادامه با خواندن مصاحبه‌ای که با او انجام گرفته است بیشتر با رویکرد فکری و عملی او آشنا خواهید شد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

بیل گیتس چگونه جهان را تغییر می‌دهد؟

در میان افراد موفقی که در عصر حاضر وجود داشته‌اند رازهای موفقیت بیل گیتس نیز خود نمایی می‌کند. او که به عنوان مدیر شرکت مایکروسافت در اذهان عمومی جا گرفته است با ایده‌های ناب و خلاقانه اش نه تنها در برهه‌ای از زمان توانست لقب ثروتمندترین فرد جهان را از آن خود کند بلکه تلاش کرده است تا به واسطه نوآوری‌هایی که دارد تغییراتی را برای همه مردم جهان به وجود بیاورد. در ادامه با خواندن مصاحبه‌ای که با او انجام گرفته است بیشتر با رویکرد فکری و عملی او آشنا خواهید شد. 

 

چگونه افزایش درآمد داشته باشیم؟

 

مصاحبه با بیل گیتس پیرامون نامه 2019

سلام دوستان من MKBHB هستم. خیلی از افراد در حوزه فناوری تبدیل به میلیاردر شده‌اند و بعد فعالیتهای خیرخواهانه انجام داده‌اند اما در این میان بیل گیتس یک الگو به حساب می‌آید. او قصد دارد 99.96 درصد از ثروتش را به خیریه ببخشد. برای کسانی که می‌خواهند بدانند او با میلیاردها دلار ثروتش دارد چه کاری انجام می‌دهد باید بگویم، بیل و ملیندا هر سال یک نامه منتشر می‌کنند و دیدگاهشان نسبت به اوضاع آن سال و فعالیت‌هایشان در آن زمینه را مطرح می‌کنند. برای مصاحبه با بیل گیتس به سیاتل رفتم و در مورد نامه سال 2019 با او صحبت کردم.

 

مصاحبه با افراد موفق

 

برنامه بیل گیتس برای سال 2019

MKBH: «آقای گیتس، ممنونم که موافقت کردید با من صحبت کنید. امیدوارم در این چند دقیقه بتوانیم تا آنجا که امکان دارد در مورد مسائل زیادی صحبت کنیم. بسیاری از مخاطبان ما، شما را از مایکروسافت می‌شناسند، اما شما به نوعی یک شغل دوم هم دارید که فعالیت‌های انسان دوستانه است و به همان اندازه جذاب و اثرگذار است و من می‌خواهم این دو را به هم ربط بدهم. اول از همه در مورد نامه سالانه شما صحبت کنیم. امکان دارد خلاصه‌ای از نامه سالانه بنیاد بیل و ملیندا گیتس را در یکی دو جمله بگویید»؟

بیل گیتس: «من و ملیندا این شانس را داریم که به سرتاسر جهان سفر کنیم، به ویژه به آفریقا که خیلی از امورِ مربوط به سلامت ما انجام می‌شود. به خیلی از کلاسهای درس سر می‌زنیم که کارهای مربوط به آموزش ما آنجا انجام می‌شود و هر سال به این فکر می‌کنیم که بقیه مردم به چه چیزی علاقه دارند؟ از لحاظ نوآوری‌های جدید، کارهایی که خوب پیش می‌روند یا حتی کارهایی که خوب پیش نمی‌روند!

امسال هم فهرستی از شگفتی‌ها را تدوین کردیم. من رشد جمعیت و هِرَم سِنی در کشورهای مختلف را بررسی کردم و بالاخره مجموعه‌ای از فناوری‌های خوب در کلاسهای درس دیدم تا معلم‌ها واقعاً بتوانند با دانش آموزان ارتباط برقرار کنند نه اینکه فقط تکالیفشان را تصحیح کنند. البته کارهای خیلی متنوعی انجام دادیم که در لیست شگفتی ما قرار می‌گیرند».

 

مصاحبه با بیل گیتس

 

نظر بیل گیتس در مورد حمل و نقل

MKBHB: «یکی از مواردی که برای من جالب بود این بودکه شما بزرگترین عوامل ایجاد گازهای گلخانه‌ای را ذکر کردید. مثل کارخانه‌ها، کشاورزی و حمل و نقل. حمل و نقل برای من جالب بود، چون من خیلی به خودروهای برقی علاقه دارم و در کانالم بسیار به آن پرداخته‌ام. می‌خواهم بدانم که در مورد ماشین‌های برقی چه کاری انجام دادید؟ آیا خودتان استفاده می‌کنید؟ نظرتان در مورد آن چیست»؟

بیل گیتس: «خوب، تسلا یک محصول فوق العاده است که در حال همه گیر شدن است، اما هنوز درصد کمی از بازار را در اختیار دارد، قیمت آنها بالا است و 7500 دلار اعتبار از مالیاتشان را از دست دادند. بنابراین اوضاع دارد سخت‌تر می‌شود. انبوهی از سازنده‌های دیگر وارد این حوزه می‌شوند که بخشی از آن به دلیل قانون آلودگی صفر در کالیفرنیا است و بخشی از آن به خاطر این است که مردم می‌بینند طیف وسیعی از ماشین‌های برقی است که می‌توان از بین آنها انتخاب کرد. بنابراین قیمت‌ها به خاطر عرضه عمده، کاهش خواهند داشت. به علاوه، حمل و نقل فقط شامل ماشین‌های سواری نیست. کامیون، قطار، قایق، هواپیما را نیز شامل می‌شود و حل مشکل کل بخش حمل و نقل آسان نیست. حمل و نقل و صنایع، بخش‌های دشواری هستند و ما نیاز به نوآوری‌های زیادی داریم.

+: «من در جایی خواندم که رانندگی کامیون، یکی از شغل‌های بسیار محبوب در آمریکا است. در واقع در نیمی از ایالت‌های آمریکا، رانندگی کامیون در رتبه اول قرار دارد. بنابراین به نظر می‌رسد ماشین‌های برقی، تنها راه حل مشکل حمل و نقل نباشند».

-: «برای ماشین‌های سواری، انرژی خروجی مورد نیاز کمتر از کامیون است. در نهایت ممکن است باتری برای کامیون کار کند اما یک مشکل بزرگتر به وجود می‌آورد، چون وزنش خیلی بیشتر است. حتی در مورد سواری هم حتی اگر برقی باشند باز هم آلودگی دارند، چون برق مصرفی آنها، به صورت غیرمستقیم آلودگی تولید می‌کند. بنابراین تنها زمانی که کارآیی ماشین‌های برقی با درصد بالا باشد و منابع برقی آلودگی صفر داشته باشند، نقش سواری‌ها در آلودگی صفر می‌شود».

 

مقاله پیشنهادی: رازهای موفقیت بیل گیتس برای کارآفرین ها ( بخش اول)

تغییر جهان

 

دیدگاه بیل گیتس در مورد هوش مصنوعی

+: «در مورد هوش مصنوعی. به نظر می‌رسد آن قدر مهم است که نمی‌توان در سال 2019، آن را نادیده گرفت. با افرادی گفتگو داشتم که نظرشان در مورد هوش مصنوعی و ضعف‌های احتمالی آن منفی بوده و بدبین بودند. آیا شما در مورد منافع و کاربرد هوش مصنوعی یا اثر آن روی اهدافتان خوشبین هستید»؟

-: «هوش مصنوعی به ما کمک کرده است تا در مسائل مهم مثلاً درک سیستم بدن انسان پیشرفت کنیم. بدن انسان بسیار پیچیده است و داده‌هایی که از سنسورهای پیشرفته گرفتیم کمک بسیار زیادی به ما می‌کنند که مثلاً با چاقی مبارزه کنیم یا سرطان را درمان کنیم. حتی برای مغز که از همه پیچیده‌تر است و ما حتی برای بیماری‌هایی مثل آلزایمر و پارکینسون دارو نداریم. ما می‌خواهیم نه تنها طول عمر مردم بلکه کیفیت آن هم افزایش یابد و از طرفی هزینه‌های درمانی هم بالاتر نروند. بنابراین در حوزه هوش مصنوعی من مخالفتی ندارم».

+: «درست است. هوش مصنوعی منافع زیادی دارد: مثلاً برای تحقیقات در حوزه‌های خاص یا کشف الگوهایی که انسان هنوز نتوانسته است کشف کند، از آن می‌توان استفاده کرد. در حوزه پزشکی هم بسیار مفید است. من با شما موافقم و از این بابت بسیار خوشحال هستم. آیا اخبار خوبی از پیشرفتهایی که مردم ممکن است در مورد آنها اطلاعی نداشته باشند، برای ما دارید تا کمی اثر خبرهای بد روزمره را کم کند»؟

 

 نوآوری های بیل گیتس

 

-: « بله. قبلاً 10 درصد کودکانی که متولد می‌شدند قبل از 5 سالگی فوت می‌کردند. در حال حاضر این درصد به 5 رسیده است و با اقدامات درست می‌توانیم تا سال 2030 این میزان را به 2 و نیم درصد برسانیم. بنابراین از 12 میلیون مورد فوت رسیدیم به 6 میلیون. یعنی هر سال 6 میلیون زندگی نجات پیدا می‌کند. اما مشکل اینجا است که خوب نیست به مردم بگوییم نباید از مشکلات باقی مانده عصبانی باشیم. بلکه باید خوشحال باشیم که پیشرفت حاصل شده است و همزمان ناراضی باشیم که هنوز هر سال 6 میلیون کودک فوت می‌کنند. این یک دوگانگی جالب است».

+: «بله، دیدگاه خوبی است. چون همزمان باید به پیشرفت‌ها افتخار کرد و به کارهایی که باید انجام شود توجه داشت. سؤال بعدی من این است که شما در طول دهه گذشته، در بنیاد خود میلیاردها دلار را صرف این مسائل کردید. آیا این پیشرفت‌ها شما را نسبت به آینده خوش بین می‌کنند یا مشکلات باقی مانده در نظر شما بسیار زیاد و دشوار به نظر می‌رسند»؟

 

 بیل گیتس

 

برنامه بیل گیتس برای ارتقا سلامت

-: «به طورکلی، کارهایی که در دنیا در زمینه سلامت انجام شده است، بهتر از حد انتظار ما می‌باشد و نوآوری‌های علمی، ابزارهای جدیدی در اختیار ما قرار می‌دهند. مثل واکسن HIV و مالاریا.  امیدوارم تازمانی که زنده هستم ببینم این بیماریها که بیشتر واگیردار و در کشورهای فقیر هستند ریشه کن شوند. ما نزدیک به ریشه کن کردن فلج اطفال هستیم. در مورد مسائل سیاسی هم می‌بینیم که مردم نمی‌توانند اطمینان کنند یا اینکه جامعه دو قطبی شده است.

من نگران این مسأله هستم. برخلاف زیست شناسی که می‌توان در مورد آن، مطالعه و مشاهده کرد، در حوزه سیاست و مشاهده این روندهای سیاسی، من هم در جایگاهی مثل بقیه قرار دارم. بله، من هم نگرانی‌هایی دارم اما در کل، در شرایط بشر از جمله؛ توانایی‌مان برای تغذیه، جلوگیری از بیماری‌ها، کمک به مردم در داشتن یک زندگی لذت‌بخش، پیشرفت زیادی داشتیم. تا زمانی که متعهد به این‌ها باشیم، این باعث می‌شود که عاشق این کار باشم و خوشبین باقی بمانم».

 

تغییر جهان با نوآوری های بیل گیتس

 

نظر بیل گیتس در مورد فعالیت‌های انسان دوستانه

+: «مسلماً تا آنجا که می‌توانید تلاش می‌کنید تا موفق شوید. سؤال آخر من این است که شما این کارها را انجام می‌دهید، اما من فعالیت‌های انسان دوستانه انجام نمی‌دهم، چون امکاناتش را ندارم. چطور یک نفر مثل من یا افرادی که این مصاحبه را می‌خوانند، می‌توانند در این زمینه‌ها به بهترین نحو کمک کننده باشند؟». 

-: «ای کاش افراد بیشتری می‌توانستند به این کشورها بروند. مثلاً در قالب نیروهای صلح. فقط چند هفته آنجا بمانند تا نیازها را درک کنند و ببینند چه پیشرفتهایی حاصل شده است. بسیاری از کارهای داوطلبانه در آمریکا باعث می‌شود به ما این حس را بدهند که در حال انجام کارهایی برای بشریت هستیم و فراتر از کارهایی است که برای خانواده‌های خودمان انجام می‌دهیم.

در این زمینه مردم تجربیات مختلفی دارند. می‌توان از بچگی شروع کرد و با بخشیدن مقادیر خیلی کمی پول شروع کرد تا کم‌کم تبدیل به عادت شود. انتخاب حوزه‌هایی که خودتان دوست دارید و همچنین انجام کارهای داوطلبانه در آمریکا. این افراد می‌توانند دنیا را متحد کنند و از این چند دستگی‌ها که مهمترین دغدغه من است، جلوگیری کنند».

 

چگونه با فروش کالا در آمازون درآمد دلاری داشته باشیم؟

 

-: «نمی‌توانم مصاحبه با بیل گیتس را بدون این سؤال تمام کنم: آیا هنوز هم می‌توانی از روی صندلی بپری»؟

+: «سؤال خوبی است. فکر کنم نه. شاید اگر صندلی خیلی کوچک باشد بتوانم. قبلاً می‌توانستم از روی سطل آشغال بپرم. اما در حال حاضر تنیس بازی می‌کنم. وضعیت بدنی من خوب است،  اما پرش را دیگر انجام نمی‌دهم".

+: «بسیار عالی. خیلی ممنونم که وقت خود را در اختیار ما گذاشتید».
-: «ممنونم که آمدید. از آشنایی شما خوشحال شدم».

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/bill-gates-innovation
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط