مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

دپارتمان سایت آمازون

توضیحات کوتاه :
در حال حاضر آمازون در همه جا حضور دارد. وبسایت آمازون با تغییر در شیوه خرید مشتریان، موجی اقتصادی ایجاد نموده که فراتر از خرید یک کالا است و بر فعالیت های اقتصادی اثر می‌گذارد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.6k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
دپارتمان سایت آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

آمازون خرده فروشی سنتی را دستخوش تغییرات اساسی نموده است. از آنجا که آمازون فروشگاه فیزیکی نیست، نسبت به فروشندگان سنتی هزینه‌های کمتری دارد که منجر به ارائه کالاهای ارزان‌تر می‌شود و به دست آوردن سود کمتر برای آنها مشکلی محسوب نمی‌شود. این امر باعث شده است که کارشناسان اقتصادی نگرانی خود را از نقش ضدتورمی آمازون ابراز دارند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

نقش آمازون در اقتصاد آمریکا

در حال حاضر آمازون در همه جا حضور دارد. کمپانی آمازون با تغییر در شیوه خرید مشتریان، موجی اقتصادی ایجاد نموده که فراتر از خرید یک کالا است و به صورت مستقیم و غیرمستقیم از طریق تورم، اشتغال یا سرمایه گذاری بر فعالیت های اقتصادی اثر می‌گذارد. در حال حاضر، آمازون به دنبال گسترش فعالیت‌های خود از طریق افتتاح دومین مقر خود می‌باشد.

 

فروش در آمازون

 

افزایش خرید و فروش در آمازون

آمازون ابتدا با فروش کتاب، کار خود را آغاز نمود و پس از آن تقریباً هر آنچه که قابل تصور است را به لیست کالاهای خود افزود. این کالاها طیف وسیعی را از حلقه نامزدی گرفته تا مبلمان دربر می‌گیرد. علاوه بر این، راحتی تحویل کالا نیز باعث شده است که مشتریان به خرید در آمازون اقبالی بیش از پیش نشان دهند، به گونه‌ای که فروش کالاهای عمومی و الکترونیکی در آمازون آمریکا از 2 درصد فروش کل کالاهای عمومی در سال 2006 به بیش از 60 درصد در سال 2016 رسید.

همچنین، در ده سال گذشته، فروش این دسته از کالاها در وبسایت آمازون از 7 درصد فروش اینترنتی به 66 درصد رسیده است. رشد این شرکت همچنان ادامه دارد. تنها در سال 2016، فروش شرکت نسبت به سال 2015 افزایشی 29 درصدی را تجربه نمود. از دید کلان، اینکه مصرف کنندگان بیشتر خرید کنند نشانه خوبی است، چون به افزایش درآمد ملی منجر می‌شود. با این وجود، خرید مشتریان در آمازون هنوز آنقدر زیاد نیست که به افزایش درآمد ملی منجر شود. اما در آینده امکان پذیر است.

آمازون به کاهش تورم کمک می‌کند

آمازون خرده فروشی سنتی را دستخوش تغییرات اساسی نموده است. از آنجا که آمازون فروشگاه فیزیکی نیست، نسبت به فروشندگان سنتی هزینه‌های کمتری دارد که منجر به ارائه کالاهای ارزان‌تر می‌شود و به دست آوردن سود کمتر برای آنها مشکلی محسوب نمی‌شود. این امر باعث شده است که کارشناسان اقتصادی نگرانی خود را از نقش ضدتورمی آمازون ابراز دارند. به طور ایده‌آل، میزان اشتغال بالا باید با افزایش دستمزد همراه باشد. برای کسب منابع مالی مورد نیاز جهت پرداخت حقوق بیشتر، شرکت‌ها مجبورند قیمت‌ها را افزایش دهند، که این امر منجر به افزایش تورم می‌گردد.

این منطق "منحنی فیلیپ" است اما آمازون این قانون را هم زیر سؤال برده است. رقابت بالاتر و قیمت‌های پایین‌تر باعث می‌شود شرکت‌ها نتوانند برای جبران افزایش حقوق، قیمت‌ها را افزایش دهند. سال گذشته و به دنبال خریداری فروشگاه Whole Food توسط آمازون، چارلز اوانز رییس شرکت Chicago Federal Reverse نگرانی خود از این بابت را ابراز نمود: "ما می دانیم که تکنولوژی همه چیز را تغییر می‌دهد. در حال حاضر تکنولوژی بسیاری از مدل‌های کسب و کار که در گذشته بسیار موفق بودند را دستخوش تغییر نموده است. اگر بازیگران عرصه اقتصادی تحت فشار رقابت بیشتر باشند، مشخص نیست که آیا بسیاری از آنها توانایی نگه داشتن حاشیه سود خود را خواهند داشت یا خیر."

 

دپارتمان سایت آمازون

 

آمازون باعث ایجاد شغل می شود

در پایان ماه دسامبر 2017، آمازون 566 هزار کارمند در سرتاسر جهان داشت و در اکتبر سال 2018، این رقم به 575 هزار رسیده است. این تعداد کارمندان شامل کارکنان تمام وقت و پاره وقت می‌شود. برای یک شرکت به بزرگی آمازون، این تعداد کارمند کم اما قابل انتظار است، زیرا آمازون برخلاف والمارت که 2.3 میلیون کارمند در سرتاسر جهان دارد، فروشگاهی فیزیکی نیست و قاعدتاً به چنین تعداد زیادی کارمند نیاز ندارد.

همچنین آمازون برای کارهایی مانند تحویل کالا، از شرکت‌ها یا پیمانکاران ثالث استفاده می‌نماید. این افراد سفارشات آمازون را درب منزل مشتریان تحویل می‌دهند اما در استخدام آمازون نمی‌باشند. آیا این مهم است؟ بله و خیر. به هر حال کاری که این افراد انجام می‌دهند یک شغل محسوب می‌شود. این یعنی آمازون برای افراد شغل ایجاد نموده است. اما استخدام کارکنان پیمانی به شرکت کمک می‌کند هزینه‌های خود را پایین نگه دارد. در گذشته نیز کارکنان پیمانی از آمازون به دلیل دستمزد کمتر از حد معمول شکایت نموده بودند. همچنین آمازون به دلیل شرایط کاری سخت مورد انتقادهای زیادی قرار گرفته است.

هرچند آمازون مورد انتقادهای زیادی قرار گرفته است، اما نمی توان از این نکته غافل شد که آمازون به ایجاد مشاغل زیادی کمک نموده است. به هر حال این امری طبیعی است که با وجود غولی مانند آمازون، برخی کسب و کارهای کوچک توان رقابت نداشته باشند و مجبور به بستن کسب و کار خود شوند. در حال حاضر، آمازون به دنبال انتخاب یک شهر برای تأسیس دومین مقر خود در آن شهر می‌باشد. بدین وسیله، در شهر مورد نظر 50 هزار شغل جدید و 5 میلیارد دلار سرمایه گذاری ایجاد خواهد شد.

آمازون ارائه خدمات به مشتریان را ساده تر نموده است

زیرساخت‌های انبارداری آمازون نه تنها به تحویل آسان و سریع کالا به مشتریان در سرتاسر دنیا منجر می‌شود بلکه به کسب و کارهای کوچک نیز کمک می‌نماید. ارائه کالاهای این کسب و کارها در آمازون باعث می‌شود که مشتریان بیشتری به سمت آنها جذب شده و تحویل کالا نیز به عهده آمازون خواهد بود. بیش از 20 هزار شرکت کوچک و متوسط در سرتاسر جهان، فروشی بیش از یک میلیون دلار را در سال 2017 از طریق آمازون تجربه نمودند. پیشرفت کسب و کارهای کوچک منجر به ایجاد مشاغل بیشتر می‌گردد. آمازون اعلام نموده است که در نتیجه فعالیت‌های آمازون،  900 هزار شغل در خارج از آمازون برای کارآفرینان و کسب و کارهای کوچک ایجاد شده است.

 

مقاله پیشنهادی: شاخص های مهم برای موفقیت در آمازون

وبسایت آمازون

 

پرداخت مالیات توسط آمازون

مالیات بر درآمد: آیا آمازون مالیات پرداخت می‌نماید؟ بله. آیا این مالیات زیاد است؟ خیر. به طور کلی مالیاتی که آمازون پرداخت می‌کند 13 درصد درآمد است، در حالی که مقدار معمول 26.9 درصد است. اما آمازون تنها غول تجاری نیست که مالیات اندکی می‌پردازد. فیسبوک، Alphabet، و اپل نیز نرخ مالیاتی بسیار پایین‌تر از میانگین می پردازند.

مالیات فروش: از آنجا که آمازون فروشگاه فیزیکی نیست و در برخی ایالت‌ها نیز کارمند ندارد، نیازی به پرداخت مالیات فروش ندارد. مالیات بر فروش مبحثی پیچیده است که در ایالت‌های مختلف قوانین مربوط به آن متفاوت می‌باشد. اگر بخواهیم به طور ساده توضیح بدهیم، این نوع مالیات در بسیاری از ایالت‌ها نیازمند این است که شرکت حضور فیزیکی داشته باشد. بنابراین نداشتن انبار یا کارمند در این ایالت‌ها باعث شده است که آمازون از پرداخت مالیات معاف باشد.

سرمایه گذاری در آمازون پرسود است

در چهارم سپتامبر 2018، آمازون تبدیل به سومین شرکت تریلیون دلاری شد. امسال آمازون بسیاری از رکوردها را شکست. مثلاً قیمت سهام آن در بورس به 2000 دلار رسید. افزایش قیمت سهام باعث شد که مدیرعامل شرکت، جف بیزوس، که 17 درصد سهام را در اختیار دارد، تبدیل به ثروتمندترین فرد جهان شود. سهام آمازون در بورس به مدت چندین سال ارزش شگفت انگیزی داشته‌ است.

21 سال پیش، آمازون برای اولین بار وارد بورس شد. اگر فردی در آن زمان 100 دلار در این شرکت سرمایه گذاری کرده باشد، امسال سرمایه او به 120 هزار و 630 دلار رسیده است. در ده سال گذشته، سهام آمازون رشدی 2661 درصدی داشته است. در پنج سال اخیر این رقم 529 درصد بوده است. بنابراین سودی که سهام آمازون به همراه داشته است و فعالیت‌های اقتصادی که می تواند در آینده ایجاد کند غیرقابل تصور است.

 

کسب و کار آمازون

 

آمازون خود نیز سرمایه گذاری می کند

آمازون نه تنها برای افرادی که در بورس این شرکت سرمایه گذاری می‌کنند سود کلانی به همراه دارد، بلکه خود شرکت نیز در کسب و کارهای مختلف سرمایه گذاری نموده است. در پایان سال 2017، شرکت سرمایه‌ای بالغ بر 22.28 میلیارد دلار در قالب اوراق بهادار داشت. همچنین معادل 737 میلیون دلار سرمایه خالص در شرکت‌های سهامی عام و خاص در اختیار داشت.

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/amazon-department
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط