افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

برتری سایت آمازون

توضیحات کوتاه :
آمازون در سال 1995 فعالیت خود را شروع کرد و در آن زمان صرفاً سایت فروش کتاب بود. در اولین ماه ظهور خود، به بیش از 40 کشور مختلف، کتاب ارسال می‌کرد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.6k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
برتری سایت آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

آمازون به یکی از بزرگترین شرکت‌های تجارت الکترونیک تبدیل شده و تا سال 2017، چهل و چهار درصد از کل فروش الکترونیک ایالات متحده را به خود اختصاص داده است. موفقیت آمازون، بیشتر از فعالیت‌ها و تکنولوژی‌های خلاقانه آن ریشه می‌گیرد که بسیاری از آنها به دلیل وجود مدیر این شرکت، جف بیزوس است.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

آمازون، بزرگترین سایت تجارت الکترونیک

آمازون در سال 1995 فعالیت خود را شروع کرد و در آن زمان صرفاً سایت فروش کتاب بود. در اولین ماه ظهور خود، به بیش از 40 کشور مختلف، کتاب ارسال می‌کرد. از آن زمان تا به حال، آمازون به یکی از بزرگترین شرکت‌های تجارت الکترونیک تبدیل شده و تا سال 2017، چهل و چهار درصد از کل فروش الکترونیک ایالات متحده را به خود اختصاص داده است. چگونه آمازون به چنین نتایج بزرگی دست یافته است؟

 

برتری سایت آمازون و برترین روش کسب درآمد بدون وقفه

 

1. موفقیت آمازون به دنبال خلاقیت و ابتکار عمل

موفقیت آمازون، بیشتر از فعالیت‌ها و تکنولوژی‌های خلاقانه آن ریشه می‌گیرد که بسیاری از آنها به دلیل وجود مدیر این شرکت، جف بیزوس است. ابزار Echo را تصور کنید، یک دستگاه صوتی فوق‌العاده. می‌توان از اکو برای پخش موسیقی، جستجوی تیم ورزشی مورد علاقه و حتی برای بررسی وضعیت آب و هوا، تنها با گفتن چند کلمه استفاده کرد. این تکنولوژی خلاقانه، یک سرمایه‌گذاری بزرگ برای تجارت الکترونیک غول‌آسای آمازون بود. نوعی از سرمایه‌گذاری، که منجر به تسریع حصول نتایج مورد انتظار گشت. تنها در سال 2017 ، بیش از 22 میلیون دستگاه Echo به فروش رسیده است. گرچه نگرش‌های پیشگامانه آمازون همیشه به نتیجه نرسیده‌اند اما دستاوردهایی همچون اکو نشان داده است که خلاقیت به نتایج شگرفی در شرکت‌های تجارت الکترونیک خواهد انجامید.

2. ارائه خدمات مشتری در آمازون

به دلیل تعهد آمازون نسبت به خدمات مشتری در سراسر جهان، آمازون دامنه‌ای از ابزار مفید را ایجاد کرده است. این ابزار به کاربران کمک می‌کند برای سفارش بسته‌ها یا ارجاع محصول و همچنین تغییر سفارش انجام شده استفاه کنند. همین امر موجب آسانی و راحتی در تجربه خرید آنلاین می‌شود. تیم خدمات مشتری آمازون به خاطر تعهد و سرعت رسیدگی به مشکلات مشتریان چندین جایزه را از آن خود کرده است. یکی از رسالت‌های آمازون، رسیدن به بالاترین درجه مشتری مداری در قرن حاضر است. تعهد برند برای رسیدن به این هدف منجر به سود شده است.
رسانه اجتماعی یکی دیگر از ابزارهای قدرتمندی است که آمازون برای خریداران در نظر گرفته است و موجب شده است کیفیت خدمات مشتری خود را افزایش دهد. زمانی که همه امور و مراحل به درستی انجام شود، رسانه اجتماعی می‌تواند به تجارت الکترونیک کمک کند، خواسته‌های مشتریان را مورد توجه قرار دهد و زیر ساخت حس وفاداری مشتریانی که به برند شما متعهد بوده‌اند را مستحکم سازد.

 

مقاله پیشنهادی: خدمات آمازون برای مشتری های پرایم

برتری سایت amazon

 

3. مدیریت و اجرا در سایت آمازون

آمازون با مدیریت سفارش‌های مشتری همه امور را به درستی انجام خواهد داد. آمازون محصولات و سرویس‌هایی که مورد درخواست مشتریان بوده، را انتخاب می‌کند و به وسیله مراکز توزیع کالا در سراسر جهان، به سرعت برای مشتری ارسال می‌کند. آمازون با وندورها روابط خوبی دارد و قیمت‌های تخفیف خورده را به مشتریان ارائه می‌دهد. بزرگ‌ترین فروشگاه خرده فروشی جهان برنامه‌هایی دارد، تا در سال جاری در اروپا سرمایه گذاری‌های بیشتری را انجام دهد و هزاران کارمند دیگر را استخدام کند. این شرکت همچنین به دنبال راه‌اندازی فروشگاه‌های فیزیکی است تا قابلیت تحویل کالا در همان روز سفارش را از طریق پهپاد ایجاد کند.  

4. تنوع محصولات در آمازون

آمازون که به عنوان یک فروشگاه کتاب آنلاین شروع به کار کرد، اکنون هر کالایی از جمله سوپ و آجیل را هم عرضه می‌کند. یک سرچ در آمازون نشان می‌دهد که بیش از 3000 مورد برای سوپ سبزیجات ارائه شده است. کلمه " آجیل" را سرچ کنید، بیش از 37 هزار نتیجه خواهید یافت. آمازون اکنون محصولاتی در زمینه موسیقی، کتاب، وسایل الکترونیک، سلامتی و آرایشی، وسایل خودرو، خواروبار و پوشاک دارد. صاحبان کسب و کار می‌توانند با  گروه متخصصان آمازون قرار داد ببندند تا  از خدمات متنوعی از جمله، پشتیبانی IT، خدمات مبلمان و حتی خدمات سمعی بصری استفاده ببرند. آمازون با تنوع خدماتی که دارد، به طور پیوسته قدرت و اعتماد بیشتری کسب می‌کند. صرف نظر از اینکه شما در چه صنعتی هستید، باید نسبت به ایجاد تنوع، بی‌باک و جسور باشید. توسعه محصولات و بازار جدید باعث می‌شود، فرصت‌های تجاری بیشتری را برای رشد سازمان خود پیدا کنید. باید در هر زمان که ممکن است، رشد دیجیتال خود را نیز افزایش دهید. برای مثال، در حال حاضر آمازون، 6/3 بیلیون لینک ورودی و 8/3 دامین ارجاع دارد. در اختیار داشتن لینک‌های متعدد و متنوع برای هر شرکت سئوی موفق، نقش اساسی را ایفا می کند.

 

مقاله پیشنهادی: آمازون ویکی پدیای محصولات

تجربه کاربری در آمازون

 

5. تجربه کاربران در آمازون

تجارب خوب و مثبت کاربران موجب می‌شود مشتریان تجارت الکترونیک، آنچه را به دنبالش هستند بیابند و به خرید ترغیب شوند. در نتیجه میزان فروش بالا می‌رود. به همین دلیل است که آمازون یک تیم ویژه برای تجربه کاربری استخدام می‌کند. این تیم از متخصصان حوزه‌های مختلف از جمله موارد مربوط به جستجوی کاربر، طراحی تعامل دو جانبه و توسعه وب را شامل می‌شود. کارشناسان تجربه کاربری با مهندسان آمازون و مدیران محصولات همکاری و مشارکت دارند تا تجربه کاربری یکپارچه و بی عیبی که باعث ترغیب مشتری شود، ارائه دهند. خوشبختانه، هر شرکتی می‌تواند تجارب کاربر آنلاین خودش را ارتقا دهد، به شرط آنکه از شریک بازاریابی دیجیتال مناسبی کمک بگیرد.

6. طراحی با استفاده از محتوا

بی‌شک محتوای طولانی، بخش مهمی از سئوی تجارت الکترونیک است. برای افزایش بازدید یک صفحه در موتور جستجو، به کلمات کلیدی قوی نیاز دارید. به همین دلیل است که آمازون از توضیحات طولانی محصول و سؤالات متداول در صفحه محصول استفاده می‌کند. با نگاهی به صفحه محصول در آمازون، متوجه خواهید شد که محتوای طولانی، نتیجه عکس بر تجربه کاربری ندارد. کپی محصولات آمازون اهمیت کمتری نسبت به موارد موجود در گزینه‌های "Add to cart" و "Buy Now"  دارند. ظهور یکپارچه طراحی و محتوا موجب می‌شود صفحه آمازون ترافیک وب بالایی را جذب کند.

نگرش جف بیزوس

آیا کسی به یاد می‌آورد که آمازون در چه زمانی سود ده نبوده است؟ اگر نگاهی به گذشته داشته باشید شاید به یاد بیاورید که بیزوس به سرمایه‌گذاران هشدار داد رسیدن به سود طولانی مدت خواهد بود. در سال 1999، او در Inc.Magazine اعلام کرد، آمازون طولانی مدت سود دهی نخواهد داشت. طرز فکر او مبنی بر اینکه "اگر صبر داشته باشید، به سود خواهید رسید" شرکت را به سمت استراتژی‌های جدید خود سوق داد تا سرانجام در 2003، شرکت اولین سود خود را اعلام کرد. مهم نیست چه نوع نگاهی به این قضیه داشته باشید، آمازون از یک فروشگاه کتاب خرده فروشی آنلاین کوچک، به غول صنعت تبدیل شد. حتی می‌توان گفت، آمازون صنعت را برای سلطه کلی ایجاد کرد.

 

چگونه می توانیم با برترین سایت فروشگاهی دنیا به درآمد میلیاردی برسیم؟

 

تثبیت موقعیت تجارت الکترونیک برای رسیدن به موفقیت در آمازون

اکنون که به یک درک کلی از چگونگی رسیدن آمازون به این سطح از تجارت الکترونیک رسیدیم، توضیحاتی ارائه می‌شود تا بفهمیم برای تجارت الکترونیک خود چگونه از موفقیت این شرکت الگو برداری کنیم. علاوه بر ویژگی‌هایی که در بالا ذکر شد، دیجیتال مارکتینگ یکی از موارد سرعت دهنده به رشد تجارت الکترونیک است. زمانی که شرکت‌ها به این واقعیت پی ببرند، تعداد کمی از آنها متوجه خواهند شد که دقیقاً کدام خدمات دیجیتال مارکتینگ، رشد بهینه و برگشت سرمایه را برای آنها فراهم خواهد کرد. به خاطر داشته باشید که تجارت الکترونیک به دامنه‌ای از خلاقیت‌ها و ابتکار عمل وابسته است نه تنها یک مورد. به طور مثال، احتمالاً سرمایه زیادی را صرف SEO یا سرویس PPC می‌کنید تا اطمینان حاصل کنید وبسایت، خریداران محصول خاصی را جذب می‌کند. اما در صورتی که سایت شما برای جذب کاربر بهینه نباشد، به آسانی آنها از موتور جستجو برای پیدا کردن یک تأمین کننده دیگر استفاده می‌کنند. برای به دست آوردن حداکثر نتایج، به تاکتیک‌های بازاریابی دیجیتال نیاز دارید تا مشتریان را به سمت کانال فروش شما سوق دهد.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/amazon-advantages
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط