چرا به آرزو و رویاهای خود نمیرسیم؟

  • 3 شهريور 1399
  • 5.4k
  • 20

نداشتن هدف و رویایی در زندگی همانند ادامه دادن مسیری است که مقصدی برای آن مشخص نشده است. چون هدفی وجود ندارد و مسیری مشخص نیست به زودی سرگردان می شوی و انرژی خود را برای ادامه راه از دست می دهی. قبل از شروع نمودن مسیر زندگی ابتدا هدف و رویای خود را مشخص کن تا انگیزه و انرژی ای باشد برای عبور از موانع این مسیر، هر چقدر رویای تو بزرگتر باشد و از درون تو سرچشمه بگیرد، اراده بیشتری برای ادامه مسیر خواهی داشت و به موفقیت هایی دست خواهی یافت که قبلا به آن فکر نکرده بودی.

 

 

تاثیر عمیق داشتن رویا در زندگی

دلیل نداشتن رویا در زندگی چیست؟ 
چرا به رویاهای خود دست پیدا نمی کنیم؟
 اصلا، چرا باید رویا داشته باشیم؟

خیلی از افراد چنین تصوری دارند که در شرایط بد اقتصادی و اجتماعی تنها باید به دنبال گذران امورات زندگی بود و داشتن رویا را کار بیهوده ای می دانند، در صورتی که زندگی حاصل همین رویاهای کوچک و بزرگ است.

زمانی که رویایی در زندگی نداشته باشی، دیگر لذتی وجود نخواهد داشت و زندگی تنها با روزمرگی سپری می شود. رویاها کیفیت زندگی را مشخص می نمایند. می توان بدون داشتن رویا زندگی کرد ولی زندگی جذابیت خود را از دست می دهد و با مواجه شدن با مشکلات خیلی زود توان خود را از دست می دهی.

فردی را تصور کن که تنها به حقوق 2 الی 3 میلیونی آخر ماه خود فکر می کند و با وجود هزینه های بالای زندگی همیشه در مضیقه قرار دارد. تا زمانی که این فرد بزرگ فکر نکند، رویای میلیاردر شدن را نداشته باشد و به درآمدهای خیلی بالا فکر نکند مسلما شرایط برای به دست آوردن درآمد بالا برای او مهیا نمی شود و هر روز انگیزه خود را برای ادامه مسیر از دست می دهد و زندگی او حول همان درآمد ناچیز می چرخد.

" داشتن رویاهای بزرگ می تواند انگیزه ای باشد برای ادامه دادن مسیری که پر است از موانع و مشکلات. "

تصویر روشن و واضحی از رویای خود در زندگی داشته باش

داشتن رویا یک مرحله از موفقیت می باشد. مرحله بعدی برای دستیابی به رویاهای بزرگ، این است که باید ذهن خود را آماده و رویای خود را با تمام جزییات در ذهن تصویرسازی کنی. این تصاویر باید همراه با تمام جزییات باشند.

زمانی که تو چیزی را به دست آورده باشی به مرور زمان برای تو عادی می شود و به جزییات آن توجهی نمیکنی ولی برای رویاهای خود باید جزییات را در نظر بگیری و خود را در آن جایگاه تصور نمایی. این جزییات است که رویای تو را شکل می دهند و به واقعیت بدل می نمایند.

هر چقدر بتوانی تصویرسازی واضح تری از رویاهای خود در ذهن خود شکل دهی مسلما راه های دستیابی به آن برای تو مشخص تر می شود و زودتر به رویاهای خود دست پیدا می کنی.

 

دلیل نرسیدن به رویا و آرزوهای خود

 

قدرت داشتن رویا

اگر رویایی داری تمام تلاش خود را انجام بده تا به رویای خود دست پیدا کنی و اگر رویایی در زندگی نداری، زمانی را برای پیدا کردن رویای خود اختصاص بده.

این زمان می تواند از 1 ساعت تا 1 سال متفاوت باشد. فرقی ندارد چقدر زمان می برد، فقط این کار را انجام بده.

زمانی که رویای درستی را برای خود انتخاب نمایی مسلما به موفقیت های بزرگی دست پیدا خواهی کرد. پس مرحله پیدا نمودن رویا و اهداف می تواند مهم ترین مرحله برای داشتن زندگی شادتر و بهتر باشد. رویای تو باید چیزی باشد که تو را به وجد بیاورد. رویایی که هیجانی در تو به وجود نیاورد مسلما رویای تو نیست و توسط شرایط حاکم بر جامعه و یا خانواده بر تو تحمیل شده است.

زمانی رویاها نیروی محرکه ای برای زندگی می شوند که بزرگ باشند. آنقدر بزرگ که با فکر کردن به آن هیجان زده شوی و هر روز تلاش نمایی یک قدم برای به دست آوردن آن برداری. آنگاه که رویای واقعی خود را پیدا نمودی چنان اشتیاقی در تو به وجود می آورد که با انرژی بسیار زیاد از تمام موانع بر سر راه عبور کنی بطوریکه قبلا تصور آن را نمی کردی.

" رویای خود را باور کن. "

بهترین نسخه خودت باش

رویاها زندگی متفاوتی برای هر شخصی می سازند، پس با دنبال نمودن رویای خود زندگی منحصر به فرد خود را شکل بده. این مسیر می تواند تو را به شخصیت فوق العاده ای بدل نماید. شخصیتی که از دیروز تو بهتر خواهد بود و این پیشرفت ادامه خواهد داشت.

موفقیت در این است که با خود در رقابت باشی نه با افراد دیگر. با بهتر شدن از دیروز خود می توانی در این رقابت پیروز باشی. موفقیت های تو می تواند تاثیر شگرفی بر روی جهان بگذارد پس از همین الان تلاش کن هر روز در زندگی نسخه بهتری از خود را به دنیا ارایه دهی.

 

یادگیری شیوه زندگی و بیزینس آنلاین

 

شغل تو بخش مهمی از زندگی تو را تشکیل می دهد. بنابراین کیفیت آن و اینکه مورد علاقه تو باشد، در حس و حال و موفقیت تو بی شک بسیار تاثیر گذار است. اگر به کسب درآمد و شروع یک بیزینس از طریق یک وبسایت فروشگاهی جهانی و آنلاین علاقه مند هستی، مطالعه مقاله فروش در سایت آمازون را به تو پیشنهاد می کنم.

 

چرا به آرزو و رویاهای خود نمیرسیم؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

نظرات کاربران

20 نظر

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh