افزایش 30 درصدی محصولات از 10 فروردین ماه 1398

همراهان عزیز هم اکنون می توانند با قیمت های فعلی نسبت به خرید دوره ها اقدام نمایند.

چگونه تحمل هر مشکلی را داشته باشیم؟

  • 29 آبان 1396
  • 1365
  • 2

چگونه تحمل هر مشکلی را داشته باشیم؟

تحمل مشکلات | مبارزه با سختی ها | فرار از مشکلات زندگی | تحمل سختی ها | نحوه مواجه شدن با مشکلات | فرار از مشکلات نکنید | تحمل هر مشکلی |چگونه تحمل هر مشکلی را داشته باشیم | نحوه مواجهه با مشکلات | اعتماد به نفس

تحمل مشکل را داشتن

در زندگی همه ما گاهی اوقات شرایط بدی رخ می دهد. آیا  شده است که از سر کار اخراج شوید و یا اینکه از همسرمان طلاق بگیرید یا از همه بدتر یکی از فامیل یا خانواده خود را  از دست دهید، حالا در این شرایط سخت چگونه باید تمام احساسات و منطق خود را کنترل کنید؟ یا اصلا چگونه باید دقیقا با این مشکلات روبرو شوید؟ من ایمان دارم که می توانیم دنیا را جای بهتری برای زندگی کردن کنیم. دوست من زمانی که اتفاق بدی در زندگی ما می افتد، باید بدانیم که به بهترین شکل ممکن اوضاع را مرتب کنیم، من پنج نکته اساسی را به شما می گویم  که اگر بتوانید این پنج نکته را رعایت کنید می توانید در شرایط سخت بهتر عمل کنید.

 

کسب درآمد از وبسایت آمازون

 

تأثیر اعتماد به نفس بر روی میزان تحمل مشکلات

نکته اول اینکه که اعتماد به نفس داشته باشید ، اعتماد به نفس هم این نیست که بگویید من خیلی قوی ام، من می توانم همه چیز را حل کنم و  من من من ...

این من ها اتفاقی را نمی تواند درست کند، اعتماد به نفس اینکه که خودتان را بشناسید، اینکه که خودتان را باور داشته باشید. بدانید که می توانید خوب عمل کنید، اعتماد به نفس یعنی که اگر در گذشته خودتان زمانی که در مشکلات قبلی خودتان توانستید. حل کرده و  آنها را مدیریت کنید، آن را به یاد بیاورید، اعتماد به نفس یعنی که باور داشته باشید که می توانید مدیر خوبی باشید، می توانید شرایط را بهتر کنید ، اعتماد به نفس یعنی اینکه بدانید فردا روز دیگری است، اگر امروز را از دست دادید یا اگر امروز یک سختی دارید. ولی فردا روشن و امیدوار کننده است، اعتماد به نفس از تمام گذشته ما گرفته می شود، زمانی که اعتماد به نفس خود پایین می آید. سعی کنید تمام کارهای خوبی که در زمان مشکلات داشتید و آنها را حل کردید و پیروز شدید را به یاد بیاورید. همه آنها را در ذهنتان مرور کنید، همین باعث می شود که اعتماد به نفس بالایی برای خود بسازید.

 

به دنبال راه حل مشکلات خود باشید

 

در خصوص مشکلات خود نگرش مثبت و سازنده‌ای داشته باشید

گزینه دوم، نگرش مثبتی داشته باشید ، در دنیا بیش از هفت میلیارد و خورده ای آدم زندگی می کند که اگر در طول تاریخ زندگی همه آدمها را بررسی کنید، حتما بدون شک همه آنها مشکلاتی داشتند، اگر اتفاق بدی برای شما می افتد، اگر از سر کارتات اخراج می شوید ،  اگر یکی از عزیزانتان  را از دست می دهید ، اگر هر اتفاق بدی زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد، باید بدانید که تنها نیستید و در طول تاریخ یا حتی همین الان در همین ساعت کسانی هستند که دقیقا همین مشکلی که شما الان دارید را  دارند ، ولی خوب زاویه نگرشتان را عوض کنید ، حس کنید که تنها نیستید ، می توانید زندگی بقیه را نگاه کنید، از زندگی خود درس بگیرید که چطور آنها توانستند با مشکلات خود روبرو شوند، پس هیچوقت این جمله را نگویید که این اتفاق فقط برای من افتاد یا هیچ کسی مرا درک نمی کند، نه اصلا اینطور نیست، چون در کل دنیا در همین لحظه تعداد زیادی از افراد هستند که مشکلات مشابه مشکلات شما را دارند، فقط باید زاویه دید خود را نسبت به مسائل تغییر بدهید .

به راهکارها بیندیشید و آنها را اجرا نمایید

مورد سوم، برنامه ریزی کنید، اگر یک اتفاق بدی در زندگیتان افتاد دقیقا از خودتان بپرسید. من چگونه می توانم اوضاع را تغییر بدهم، یک برنامه تهیه کنید و قدم به قدم آن را اجرا کنید، سعی کنید  برنامه های خود را فوق العاده کوتاه باشد. مثلا خیلی ساده اگر از  سر کار خود اخراج شدید به جای اینکه ناراحت شوید یا برای بقیه داستان اخراج شدن شما را تعریف کنید، بهترین راه این است  که از خودتان بپرسید الان من باید چه کار کنم؟ نیاز به یک شغل دیگری دارید ، برای اینکه این شغل جدید را بدست بیاورید باید کار جدید بدست بیاورید، پس اولین مرحله اینکه شروع کنید که یک کار جدید پیدا کنید، می توانید سراغ شرکت ها و روزنامه ها بروید ، ولی  اولین مرحله این است که باید بفهمید چه کاری باید کنید؟ یک برنامه ریزی خوب و قدم به قدم روزانه می تواند شما را سریع به هدفتان برساند و حتی می تواند مشکل را کامل حل کند ولی اگر بگویید که چرا من اخراج شدم یا دنبال داستان باشید و شکایت کنید که چرا من و مواردی دیگر .. با این کارها بیشتر مشکلات را بزرگتر می کنید .

از دوستان خود کمک بگیرید

مورد چهارم، از بقیه کمک بگیرید، یک اتفاق بدی که می افتد. اولین کاری که می کنید، همیشه دوستانی داشته باشید، خانواده ای داشته باشید که بتوانید از آنها  کمک بگیرید، به همین سادگی، وقتی که ماشینتان کنار جاده خراب می شود به جای اینکه لگد به لاستیک بزنید، عصبانی شوید خیلی راحت می توانید از بقیه کمک بگیرید، در زندگی سعی کنید. اگر تا الان دوستانی ندارید که بتوانند به شما کمک کنند از امروز دوستانی پیدا کنید که حاضر باشند برایتان کاری بکنند و این دوستی معمولا باید دوطرفه باشد و شما هم باید حاضر باشید که برای آنها کار کنید. توجه داشته باشید. اگر چنین دوستان یا خانواده خوبی داشته باشید می توانید زمانی که در شرایط سختی قرار گرفتید به راحتی مدیریتش کنید.

 

توانایی پذیرش حقیقت را داشته باشید

 

توانایی پذیرش حقیقت را داشته باشید

مورد پنجم، واقعیت را قبول کنید، چیزهای خیلی زیادی در دنیا هست که ما نمی تونیم تغییرشان بدهیم یا حتی قدرتش را نداریم  که روی آنها تاثیر بگذاریم. اگر همین را قبول کنیم. می توانیم به این نتیجه برسیم که ما حداقل کاری که می توانیم کنیم اینکه که نگرشمان را تغییر بدهیم، پس به جای اینکه سعی کنید همه چیزهای اطرافتان را تغییر بدهید اول ذهنتان را  تغییر بدهید. دوست عزیزم امیدوارم این پنج نکته را در زندگیتان اجرا کنید و آرزو می کنم که هیچ وقت مشکلی برایتان اتفاق نیفتد که بخواهید مدیریتش کنید، اما همیشه باید ذهنتان را آماده کنید، ذهنتان را قوی کنید که بتوانید از پس سختیها یا کم کاستی های زندگی بربیایید.

امیدوارم به تمام آرزوها و رویاهایتان برسید و تا زمانی که به رویاهایتان نرسیدید ازآنها دست نکشید.  

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشتری بهره را از مطالب مقاله چگونه تحمل هر مشکلی را داشته باشیم؟ برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمانبندی خود بوده و آن ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه ، مدرس موفقیت و کارآفرین

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
Mohammad در تاریخ ۱۳۹۷/۰۴/۰۴ گفته:
۰ ۰ | ۰

با عرض احترام خدمت استاد بزرگوار و کاربران عزیز ! به نظر من همان طوری که استاد اشاره کرد هیچکی بدون مشکلات نیست در دنیا ؛‌ پس باید مسوولیت زندگی خودمان رو قبول کنیم و هر روز بیشترین تلاش ممکن را کنیم ... یکبار دیگر از استاد عزت خواه عزیز تشکر و چقدر عالیه که من با این سایت آشنا شدم و از مطالب گفته شده بهره می برم ؛‌ دلتون شاد باد الهی !

سهیلا بدیعی/پشتیبانی عزت خواه دات کام در تاریخ ۱۳۹۷/۰۴/۰۴ پاسخ داده:
۰ ۰ | ۱

درود به شما محمد عزیز  
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
سهیلا بدیعی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

کاملا درست است. تشکر و تقدیر برای شما که همواره لطفتان را به ما ارزانی دارید. از ابراز لطف و رضایت شما بی نهایت سپاسگزاریم.

شاد و پیروز باشید.


 

پاسخ

شورش در تاریخ ۱۳۹۶/۱۰/۲۹ گفته:
۰ ۰ | ۰

با سلام خدمت دوست عزیزم
استاد من تقریبا یک ماه است که برنامه های شما را نگاه می کنم و واقعا ممنونم که همه تلاشتان را میکنید که هر دفعه برنامه بهتری نسبت به دفعات قبل بسازید.

شبنم شیخی پور/پشتیبانی عزت خواه دات کام در تاریخ ۱۳۹۶/۱۰/۲۹ پاسخ داده:
۰ ۰ | ۰

درود به شما شورش عزیز

امیدوارم شاد و سلامت باشید

شبنم شیخی پورهستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

تلاش ما در تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام در راستای یاری رساندن به تمامی دانشجویان و کاربران عزیز بوده تا با بهره گرفتن از صحبت های استاد به موفقیت های روزافزونی دست یافته و خشنودی را به مجموعه عزت خواه دات کام وارد نمایند. به امید مشاهده موفقیت های بیکران شما دوست عزیز.

 

با سپاس فراوان از همراهی شما

پایدار و شاد باشید

شبنم شیخی پور

پاسخ

مطالب مرتبط