مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه تحمل هر مشکلی را داشته باشیم؟

توضیحات کوتاه :
برای مقابله با مشکلات سعی نمایید اعتمادبه‌نفس داشته باشید و با مدیریت اوضاع، شرایط را برای خود بهتر نمایید. قبل از وقوع هر اتفاقی باید خود را برای آن آماده کنید تا قدرت واکنش بهتر را داشته باشید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 3

  • 8.5k
  • 3
  • مدت زمان مطالعه 5 دقیقه
چگونه تحمل هر مشکلی را داشته باشیم؟

 

 

جهت مشاهده کامل ویدئو و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید

 

خلاصه ای از مقاله

زمانی که اتفاق بدی در زندگی ما می‌افتد، باید یاد بگیریم که به بهترین شکل ممکن اوضاع را مرتب کنیم. این اتفاقات تنها برای ما رخ نداده‌اند و افراد بی‌شماری توانسته‌اند به خوبی از پس مشکلات بر بیایند، پس ما هم می‌توانیم با بالا بردن اعتماد به نفس و نگرش مثبت خود بر هر مشکلی غلبه نموده و شرایط بحرانی را پشت سر بگذاریم .

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

تحمل مشکل را داشتن

در زندگی همه ما گاهی اوقات شرایط بدی رخ می‌دهد. آیا  شده است که از سر کار اخراج شوید و یا اینکه از همسرتان طلاق بگیرید یا از همه بدتر یکی از افراد فامیل یا خانواده خود را  از دست بدهید، حالا در این شرایط سخت چگونه باید تمام احساسات و منطق خود را کنترل کنید؟ یا اصلاً چگونه باید دقیقاً با این مشکلات روبرو شوید؟ من ایمان دارم که می‌توانیم دنیا را جای بهتری برای زندگی کردن کنیم. دوست من زمانی که اتفاق بدی در زندگی ما می‌افتد، باید بدانیم که به بهترین شکل ممکن اوضاع را مرتب کنیم، من پنج نکته اساسی را به شما می‌گویم که اگر بتوانید این پنج نکته را رعایت کنید می‌توانید در شرایط سخت بهتر عمل کنید.

 

کسب درآمد از وبسایت آمازون

 

تأثیر اعتماد به نفس بر روی میزان تحمل مشکلات

نکته اول اینکه که اعتمادبه‌نفس داشته باشید، اعتمادبه‌نفس هم این نیست که بگویید من خیلی قوی‌ام، من می‌توانم همه چیز را حل کنم و  من من من... . این من‌ها اتفاقی را نمی‌تواند درست کند، اعتمادبه‌نفس یعنی این که خودتان را بشناسید، اینکه خودتان را باور داشته باشید. بدانید که می‌توانید خوب عمل کنید، اعتمادبه‌نفس یعنی اگر در گذشته خودتان زمانی که در مشکلات قبلی خودتان توانستید آنها را حل کنید و مدیریت کنید، آن را به یاد بیاورید، اعتمادبه‌نفس یعنی که باور داشته باشید می‌توانید مدیر خوبی باشید، می‌توانید شرایط را بهتر کنید، اعتمادبه‌نفس یعنی اینکه بدانید فردا روز دیگری است، اگر امروز را از دست دادید یا اگر امروز یک سختی دارید. ولی فردا روشن و امیدوارکننده است، اعتمادبه‌نفس از تمام گذشته ما گرفته می‌شود، زمانی که اعتمادبه‌نفستان پایین می‌آید سعی کنید تمام کارهای خوبی که در زمان مشکلات داشتید و آنها را حل کردید و پیروز شدید را به یاد بیاورید. همه آنها را در ذهنتان مرور کنید، همین باعث می‌شود که اعتمادبه‌نفس بالایی برای خود بسازید.

 

مقاله پیشنهادی: 4 راه برای ساخت اعتماد به نفس

به دنبال راه حل مشکلات خود باشید

 

در خصوص مشکلات خود نگرش مثبت و سازنده‌ای داشته باشید

گزینه دوم، نگرش مثبتی داشته باشید، در دنیا بیش از هفت میلیارد آدم زندگی می‌کند که اگر در طول تاریخ زندگی همه آدم‌ها را بررسی کنید، حتماً بدون شک همه آنها مشکلاتی داشته‌اند، اگر اتفاق بدی برای شما می‌افتد، اگر از سر کارتان اخراج می‌شوید، اگر یکی از عزیزانتان را از دست می دهید، اگر هر اتفاق بدی زندگی شما را تحت‌تأثیر قرار می دهد، باید بدانید که تنها نیستید و در طول تاریخ یا حتی همین الآن در همین ساعت کسانی هستند که دقیقاً همین مشکلی که شما الآن دارید را  دارند، ولی خوب زاویه نگرشتان را عوض کنید، حس کنید که تنها نیستید، می‌توانید زندگی بقیه را نگاه کنید، از زندگی خود درس بگیرید که چطور آنها توانستند با مشکلات خود روبرو شوند، پس هیچ‌وقت این جمله را نگویید که این اتفاق فقط برای من افتاد یا هیچ‌کسی مرا درک نمی‌کند، نه اصلاً اینطور نیست، چون در کل دنیا در همین لحظه تعداد زیادی از افراد هستند که مشکلات مشابه مشکلات شما را دارند، فقط باید زاویه دید خود را نسبت به مسائل تغییر بدهید. شاید این تصور در ذهن شما شکل بگیرید که اکنون سنی از شما گذشته است و دیگر زمان مناسبی برای تغییر نوع نگرش یا سبک زندگیتان نیست. اما نکته خوبی که وجود دارد این است که فارغ از سن و سال و سایر ویژگی‌ها می‌توانید این تغییر را ایجاد کنید. از هم اکنون تصمیم بگیرید نگرش مثبت را در خودتان تقویت کنید. افردی را بیابید که در طول زندگیشان همواره مثبت و بوده است و نگرش مثبت‌اندیش‌ها را یاد بگیرید. همان موارد را در زندگی روزانه‌تان به کار بگیرید و سبک زندگیتان را با تغییرات شگرف همراه سازید.

 

چگونه تحمل هر مشکلی را داشته باشیم

 

به راهکارها بیندیشید و آنها را اجرا نمایید

مورد سوم، برنامه‌ریزی کنید، اگر یک اتفاق بدی در زندگیتان افتاد دقیقاً از خودتان بپرسید. من چگونه می‌توانم اوضاع را تغییر بدهم، یک برنامه تهیه کنید و قدم به قدم آن را اجرا کنید، سعی کنید  برنامه‌هایتان فوق‌العاده کوتاه باشد. مثلاً خیلی ساده اگر از سرکار خود اخراج شدید به جای اینکه ناراحت شوید یا برای بقیه داستان اخراج‌شدنتان را تعریف کنید، بهترین راه این است که از خودتان بپرسید الآن من باید چه کار کنم؟ نیاز به یک شغل دیگری دارید، برای اینکه این شغل جدید را به دست بیاورید باید کار جدید بدست بیاورید، پس اولین مرحله اینکه شروع کنید که یک کار جدید پیدا کنید، می‌توانید سراغ شرکت‌ها و روزنامه‌ها بروید، ولی اولین مرحله این است که باید بفهمید چه کاری باید انجام دهید؟ یک برنامه‌ریزی خوب و قدم به قدم روزانه، می‌تواند شما را سریع به هدفتان برساند و حتی می‌تواند مشکل را کامل حل کند ولی اگر بگویید که چرا من اخراج شدم یا دنبال داستان باشید و شکایت کنید که چرا من و مواردی دیگر، با این کارها بیشتر مشکلات را بزرگتر می‌کنید.

 

مقاله پیشنهادی: راهکارهای تقویت خود مراقبتی

چگونه تحمل هر مشکلی را داشته باشیم

 

از دوستان خود کمک بگیرید

مورد چهارم، از بقیه کمک بگیرید. اولین کاری که می‌کنید، همیشه دوستانی داشته باشید، خانواده‌ای داشته باشید که بتوانید از آنها  کمک بگیرید. به همین سادگی، وقتی که ماشینتان کنار جاده خراب می‌شود به جای اینکه لگد به لاستیک بزنید، عصبانی شوید، خیلی راحت می‌توانید از بقیه کمک بگیرید. در زندگی سعی کنید دوستانی داشته باشید. اگر تا الآن دوستانی ندارید که بتوانند به شما کمک کنند، از امروز دوستانی پیدا کنید که حاضر باشند برایتان کاری بکنند و این دوستی معمولاً باید دوطرفه باشد و شما هم باید حاضر باشید که برای آنها کار کنید. توجه داشته باشید. اگر چنین دوستان یا خانواده خوبی داشته باشید می‌توانید زمانی که در شرایط سختی قرار گرفتید به راحتی مدیریتش کنید.

 

توانایی پذیرش حقیقت را داشته باشید

 

توانایی پذیرش حقیقت را داشته باشید

مورد پنجم، واقعیت را قبول کنید، چیزهای خیلی زیادی در دنیا هست که ما نمی‌توانیم تغییرشان بدهیم یا حتی قدرتش را نداریم که روی آنها تأثیر بگذاریم. اگر همین را قبول کنیم، می‌توانیم به این نتیجه برسیم که ما حداقل کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که نگرشمان را تغییر بدهیم، پس به جای اینکه سعی کنید همه چیزهای اطرافتان را تغییر بدهید اول ذهنتان را  تغییر بدهید. دوست عزیزم امیدوارم این پنج نکته را در زندگیتان اجرا کنید و آرزو می کنم که هیچ‌وقت مشکلی برایتان اتفاق نیفتد که بخواهید مدیریتش کنید، اما همیشه باید ذهنتان را آماده کنید، ذهنتان را قوی کنید که بتوانید از پس سختیها یا کم و کاستی‌های زندگی بربیایید.

امیدوارم به تمام آرزوها و رویاهایتان برسید و تا زمانی که به رویاهایتان نرسیدید ازآنها دست نکشید. با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشتری بهره را از مطالب مقاله چگونه تحمل هر مشکلی را داشته باشیم؟ برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمان‌بندی خود بوده و آن ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه، مدرس موفقیت و کارآفرین

شغل ایده آل شما باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بیزینس بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/چگونه_تحمل_هر_مشکلی_را_داشته_باشیم
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 3 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
شهرزاد گفته:
۰ | ۰

با اعتماد به توانایی های خودمون

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

درود به شما شهرزاد عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

تشکر و تقدیر برای شماست که همواره لطفتان را به ما ارزانی می دارید. از زحمات شما بی‌نهایت تشکر می‌کنیم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
Mohammad Ashraf گفته:
۰ | ۱

با عرض احترام خدمت استاد بزرگوار و کاربران عزیز ! به نظر من همان طوری که استاد اشاره کرد هیچکی بدون مشکلات نیست در دنیا ؛‌ پس باید مسوولیت زندگی خودمان رو قبول کنیم و هر روز بیشترین تلاش ممکن را کنیم ... یکبار دیگر از استاد عزت خواه عزیز تشکر و چقدر عالیه که من با این سایت آشنا شدم و از مطالب گفته شده بهره می برم ؛‌ دلتون شاد باد الهی !

سهیلا بدیعی/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۲

درود به شما محمد عزیز  
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
سهیلا بدیعی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

کاملا درست است. تشکر و تقدیر برای شما که همواره لطفتان را به ما ارزانی دارید. از ابراز لطف و رضایت شما بی نهایت سپاسگزاریم.

شاد و پیروز باشید.


 

پاسخ

مطالب مرتبط