چگونه تحمل هر مشکلی را داشته باشیم؟

  • 1802
  • 2

 

 

جهت مشاهده کامل ویدئو و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید

چگونه تحمل هر مشکلی را داشته باشیم؟

تحمل مشکلات | مبارزه با سختی ها | فرار از مشکلات زندگی | تحمل سختی ها | نحوه مواجه شدن با مشکلات | فرار از مشکلات نکنید | تحمل هر مشکلی |چگونه تحمل هر مشکلی را داشته باشیم | نحوه مواجهه با مشکلات | اعتماد به نفس

تحمل مشکل را داشتن

در زندگی همه ما گاهی اوقات شرایط بدی رخ می دهد. آیا  شده است که از سر کار اخراج شوید و یا اینکه از همسرمان طلاق بگیرید یا از همه بدتر یکی از افراد فامیل یا خانواده خود را  از دست دهید، حالا در این شرایط سخت چگونه باید تمام احساسات و منطق خود را کنترل کنید؟ یا اصلاً چگونه باید دقیقاً با این مشکلات روبرو شوید؟ من ایمان دارم که می توانیم دنیا را جای بهتری برای زندگی کردن کنیم. دوست من زمانی که اتفاق بدی در زندگی ما می افتد، باید بدانیم که به بهترین شکل ممکن اوضاع را مرتب کنیم، من پنج نکته اساسی را به شما می گویم  که اگر بتوانید این پنج نکته را رعایت کنید می توانید در شرایط سخت بهتر عمل کنید.

 

کسب درآمد از وبسایت آمازون

 

تأثیر اعتماد به نفس بر روی میزان تحمل مشکلات

نکته اول اینکه که اعتماد به نفس داشته باشید، اعتماد به نفس هم این نیست که بگویید من خیلی قوی ام، من می توانم همه چیز را حل کنم و  من من من ... . این من ها اتفاقی را نمی تواند درست کند، اعتماد به نفس یعنی این که خودتان را بشناسید، اینکه خودتان را باور داشته باشید. بدانید که می توانید خوب عمل کنید، اعتماد به نفس یعنی اگر در گذشته خودتان زمانی که در مشکلات قبلی خودتان توانستید آنها را حل کنید و مدیریت کنید، آن را به یاد بیاورید، اعتماد به نفس یعنی که باور داشته باشید می توانید مدیر خوبی باشید، می توانید شرایط را بهتر کنید، اعتماد به نفس یعنی اینکه بدانید فردا روز دیگری است، اگر امروز را از دست دادید یا اگر امروز یک سختی دارید. ولی فردا روشن و امیدوار کننده است، اعتماد به نفس از تمام گذشته ما گرفته می شود، زمانی که اعتماد به نفس تان پایین می آید سعی کنید تمام کارهای خوبی که در زمان مشکلات داشتید و آنها را حل کردید و پیروز شدید را به یاد بیاورید. همه آنها را در ذهنتان مرور کنید، همین باعث می شود که اعتماد به نفس بالایی برای خود بسازید.

 

به دنبال راه حل مشکلات خود باشید

 

در خصوص مشکلات خود نگرش مثبت و سازنده‌ای داشته باشید

گزینه دوم، نگرش مثبتی داشته باشید، در دنیا بیش از هفت میلیارد آدم زندگی می کند که اگر در طول تاریخ زندگی همه آدمها را بررسی کنید، حتماً بدون شک همه آنها مشکلاتی داشتند، اگر اتفاق بدی برای شما می افتد، اگر از سر کارتان اخراج می شوید،  اگر یکی از عزیزانتان  را از دست می دهید، اگر هر اتفاق بدی زندگی شما را تحت تأثیر قرار می دهد، باید بدانید که تنها نیستید و در طول تاریخ یا حتی همین الآن در همین ساعت کسانی هستند که دقیقاً همین مشکلی که شما الآن دارید را  دارند، ولی خوب زاویه نگرشتان را عوض کنید، حس کنید که تنها نیستید، می توانید زندگی بقیه را نگاه کنید، از زندگی خود درس بگیرید که چطور آنها توانستند با مشکلات خود روبرو شوند، پس هیچوقت این جمله را نگویید که این اتفاق فقط برای من افتاد یا هیچ کسی مرا درک نمی کند، نه اصلاً اینطور نیست، چون در کل دنیا در همین لحظه تعداد زیادی از افراد هستند که مشکلات مشابه مشکلات شما را دارند، فقط باید زاویه دید خود را نسبت به مسائل تغییر بدهید.

شاید این تصور در ذهن شما شکل بگیرید که اکنون سنی از شما گذشته است و دیگر زمان مناسبی برای تغییر نوع نگرش یا سبک زندگیتان نیست. اما نکته خوبی که وجود دارد این است که فارغ از سن و سال و سایر ویژگی ها می توانید این تغییر را ایجاد کنید. از هم اکنون تصمیم بگیرید نگرش مثبت را در خودتان تقویت کنید. افردی را بیابید که در طول زندگی شان همواره مثبت و بوده است و نگرش مثبت اندیش ها را یاد بگیرید. همان موارد را در زندگی روزانه تان به کار بگیرید و سبک زندگات را با تغییرات شگرف همراه سازید.

 

چگونه تحمل هر مشکلی را داشته باشیم

 

به راهکارها بیندیشید و آنها را اجرا نمایید

مورد سوم، برنامه ریزی کنید، اگر یک اتفاق بدی در زندگیتان افتاد دقیقاً از خودتان بپرسید. من چگونه می توانم اوضاع را تغییر بدهم، یک برنامه تهیه کنید و قدم به قدم آن را اجرا کنید، سعی کنید  برنامه هایتان فوق العاده کوتاه باشد. مثلاً خیلی ساده اگر از  سر کار خود اخراج شدید به جای اینکه ناراحت شوید یا برای بقیه داستان اخراج شدن تان را تعریف کنید، بهترین راه این است  که از خودتان بپرسید الآن من باید چه کار کنم؟ نیاز به یک شغل دیگری دارید، برای اینکه این شغل جدید را به دست بیاورید باید کار جدید بدست بیاورید، پس اولین مرحله اینکه شروع کنید که یک کار جدید پیدا کنید، می توانید سراغ شرکت ها و روزنامه ها بروید، ولی اولین مرحله این است که باید بفهمید چه کاری باید انجام دهید؟ یک برنامه ریزی خوب و قدم به قدم روزانه، می تواند شما را سریع به هدفتان برساند و حتی می تواند مشکل را کامل حل کند ولی اگر بگویید که چرا من اخراج شدم یا دنبال داستان باشید و شکایت کنید که چرا من و مواردی دیگر، با این کارها بیشتر مشکلات را بزرگتر می کنید.

 

چگونه تحمل هر مشکلی را داشته باشیم

 

از دوستان خود کمک بگیرید

مورد چهارم، از بقیه کمک بگیرید. اولین کاری که می کنید، همیشه دوستانی داشته باشید، خانواده ای داشته باشید که بتوانید از آنها  کمک بگیرید. به همین سادگی، وقتی که ماشینتان کنار جاده خراب می شود به جای اینکه لگد به لاستیک بزنید، عصبانی شوید خیلی راحت می توانید از بقیه کمک بگیرید. در زندگی سعی کنید دوستانی داشته باشید. اگر تا الآن دوستانی ندارید که بتوانند به شما کمک کنند از امروز دوستانی پیدا کنید که حاضر باشند برایتان کاری بکنند و این دوستی معمولاً باید دوطرفه باشد و شما هم باید حاضر باشید که برای آنها کار کنید. توجه داشته باشید. اگر چنین دوستان یا خانواده خوبی داشته باشید می توانید زمانی که در شرایط سختی قرار گرفتید به راحتی مدیریتش کنید.

 

توانایی پذیرش حقیقت را داشته باشید

 

توانایی پذیرش حقیقت را داشته باشید

مورد پنجم، واقعیت را قبول کنید، چیزهای خیلی زیادی در دنیا هست که ما نمی توانیم تغییرشان بدهیم یا حتی قدرتش را نداریم که روی آنها تأثیر بگذاریم. اگر همین را قبول کنیم، می توانیم به این نتیجه برسیم که ما حداقل کاری که می توانیم انجام دهیم این است که نگرشمان را تغییر بدهیم، پس به جای اینکه سعی کنید همه چیزهای اطرافتان را تغییر بدهید اول ذهنتان را  تغییر بدهید. دوست عزیزم امیدوارم این پنج نکته را در زندگیتان اجرا کنید و آرزو می کنم که هیچ وقت مشکلی برایتان اتفاق نیفتد که بخواهید مدیریتش کنید، اما همیشه باید ذهنتان را آماده کنید، ذهنتان را قوی کنید که بتوانید از پس سختیها یا کم و کاستی های زندگی بربیایید.

امیدوارم به تمام آرزوها و رویاهایتان برسید و تا زمانی که به رویاهایتان نرسیدید ازآنها دست نکشید. با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشتری بهره را از مطالب مقاله چگونه تحمل هر مشکلی را داشته باشیم؟ برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمانبندی خود بوده و آن ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه، مدرس موفقیت و کارآفرین

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/چگونه_تحمل_هر_مشکلی_را_داشته_باشیم

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
Mohammad در تاریخ ۱۳۹۷/۰۴/۰۴ گفته:
۰ ۰ | ۰

با عرض احترام خدمت استاد بزرگوار و کاربران عزیز ! به نظر من همان طوری که استاد اشاره کرد هیچکی بدون مشکلات نیست در دنیا ؛‌ پس باید مسوولیت زندگی خودمان رو قبول کنیم و هر روز بیشترین تلاش ممکن را کنیم ... یکبار دیگر از استاد عزت خواه عزیز تشکر و چقدر عالیه که من با این سایت آشنا شدم و از مطالب گفته شده بهره می برم ؛‌ دلتون شاد باد الهی !

سهیلا بدیعی/پشتیبانی عزت خواه دات کام در تاریخ ۱۳۹۷/۰۴/۰۴ پاسخ داده:
۰ ۰ | ۱

درود به شما محمد عزیز  
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
سهیلا بدیعی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

کاملا درست است. تشکر و تقدیر برای شما که همواره لطفتان را به ما ارزانی دارید. از ابراز لطف و رضایت شما بی نهایت سپاسگزاریم.

شاد و پیروز باشید.


 

پاسخ

شورش در تاریخ ۱۳۹۶/۱۰/۲۹ گفته:
۰ ۰ | ۰

با سلام خدمت دوست عزیزم
استاد من تقریبا یک ماه است که برنامه های شما را نگاه می کنم و واقعا ممنونم که همه تلاشتان را میکنید که هر دفعه برنامه بهتری نسبت به دفعات قبل بسازید.

شبنم شیخی پور/پشتیبانی عزت خواه دات کام در تاریخ ۱۳۹۶/۱۰/۲۹ پاسخ داده:
۰ ۰ | ۰

درود به شما شورش عزیز

امیدوارم شاد و سلامت باشید

شبنم شیخی پورهستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

تلاش ما در تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام در راستای یاری رساندن به تمامی دانشجویان و کاربران عزیز بوده تا با بهره گرفتن از صحبت های استاد به موفقیت های روزافزونی دست یافته و خشنودی را به مجموعه عزت خواه دات کام وارد نمایند. به امید مشاهده موفقیت های بیکران شما دوست عزیز.

 

با سپاس فراوان از همراهی شما

پایدار و شاد باشید

شبنم شیخی پور

پاسخ

مطالب مرتبط

logo-samandehi