مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

سه روش طلایی برای بدست آوردن دوباره انگیزه و اشتیاق

توضیحات کوتاه :
انگیزه و اشتیاق داشتن یکی از رموز موفقیت است. موفقیت زمانی حاصل می‌شود که همه مراحل زندگی انگیزه داشته باشی. بعد از کسب هر موفقیت کوچک برای خود پاداشی در نظر بگیر و انگیزه خود را حفظ کن.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 3

  • 20.7k
  • 3
  • مدت زمان مطالعه 5 دقیقه
سه روش طلایی برای بدست آوردن دوباره انگیزه و اشتیاق

 

 

جهت دانلود ویدئو و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید

 

خلاصه ای از مقاله

انگیزه و اشتیاق در زندگی چه نقشی دارد؟ گاهی چنان انرژی و انگیزه‌ای داری که سر از پا نمی‌شناسی و با شور و شوق فراوان کارها را انجام می‌دهی و حتی به دیگران هم انرژی منتقل می‌کنی و گاهی انرژی بلند شدن از رختخواب را هم نداری. با تمرین و ممارست می‌توانی سطح انرژی خود را هر روز بالا نگه داری و هر روز با انگیزه کارهایت را به پایان برسانی.

 

آنچه در این مقاله می خوانید: 

سه روش طلایی برای بدست آوردن دوباره انگیزه و اشتیاق

درود به تو دوست خوبم

انگیزه و اشتیاق را چطور تعریف می کنی؟ تا حالا شده اشتیاقت را از دست بدهی؟ به طور مثال بعضی از روزها از سطح انرژی خیلی بالایی برخودار هستید و هر کدام از دوستانت یا همکارهایت را می‌بینی، لبخند می‌زنی از هدف‌های خودت برای آن ها صحبت می‌کنی، اما چندی نمی‌گذرد که آنقدر انرژی پایین می‌آید، که حتی نمی‌توانی از رختخواب خودت بیرون بیایی تا روزت را شروع کنی.

 

آشنایی با فرمول ثروتمند شدن

 

چگونه انگیزه خود را حفظ کنیم

اکثر مردم می خواهند حداقل یک چیز را در زندگی خود تغییر دهند. اما یافتن انگیزه فقط برای شروع می تواند چالش برانگیز باشد. این کمک می کند تا درک کنی که انگیزه برای تو چیست، بنابراین می توانی راه های خود را برای ایجاد انگیزه پیدا کنی.

انگیزه چیست؟

انگیزه، دستیابی به اهداف یا نیازهاست و تحت تأثیرموارد زیر قرار دارد:

  • هدف تو چیست؟
  • چه چیزی بدست خواهی آورد؟
  • انتظارات شخصی تو چیست؟

چرا انگیزه مهم است؟

انگیزه مهم است زیرا:

  • اهدافی را برای تو فراهم می کند که در جهت رسیدن به آنها تلاش کنی
  • به تو کمک می کند مشکلات را حل کنی
  • به تو کمک می کند عادت های قدیمی را تغییر دهی
  • به توکمک می کند تا با چالش ها و فرصت ها کنار بیایی

حالا ما به چه شکل می‌توانیم سطح انرژی پایین خود را به سطح انرژی بالا برسانیم؟ من سه نکته طلایی برای این موضوع بیان می‌کنم، که اگر آن‌ها را اجرا نمائی، هر روز می‌توانی قدم به قدم سطح انرژی خود را بالاتر برده و انرژی بدست آورده را نگه‌داری.

1. برای بازدهی بیشتر به میزان کافی استراحت نمایید

نکته اول که بسیار ساده برای بالا بردن انگیزه و اشتیاق این است که در طول شبانه‌روز خواب و استراحت کافی داشته‌ باشی، مثلا بین 6 تا 7 ساعت هر روز باید استراحت کنی.

من زمانی که مسابقات کیک بوکسینگ را ادامه می‌دادم و به صورت حرفه‌ای ورزش می‌کردم، بعضی از رزمی‌کاران را می‌دیدم که زمانی که نزدیک به مسابقات می‌شدند، تمریناتشان را چند برابر می‌کردند و زمان استراحتشان را کاهش می‌دادند.

این بسیار بد است، به این علت که باعث استاپ شدن بدن این افراد می‌شود و درست با همان سرعتی که پیشرفت می‌کنند، به طور ناگهانی استاپ می‌شوند و دیگه اصلا انگیزه‌ای نخواهند داشت، حتی علاقه‌ای ندارند حتی یک بار در روز تمرین کنند، پس این نکته را همیشه به یاد داشته باشید که باید اولین مورد مهم برای تو استراحت باشد.

 

مقاله پیشنهادی: راهکارهای تقویت خود مراقبتی

افزایش انگیزه برای انجام کارها

 

2. جهت افزایش انگیزه، اهداف خود را در ذهنتان تصویرسازی نمایید

نکته دوم برای حفظ انگیزه این است که شما باید ویژوآلایز انجام دهید، یعنی تمام اهداف و آرزوهای خود را تصویرسازی کنید، حتی در درون ذهن خود با آن‌ها زندگی کنید، هر روز، قبل از اینکه شروع به کار کنید، وقتی که هنوز در رختخواب هستید، به اهداف خود فکر کنید.

حس کنید که اگر آن اهداف را داشتید چه احساسی پیدا می‌کردید؟ دقیقا مثل کودکی که از پدر و مادرش می‌پرسد: اگر من را به باغ وحش ببرید آنجا چه شکلی دارد؟ او در ذهنش ویژوآلایز می‌کند و همین باعث خوشحالی و شادی در کودک می‌شود.

 

انگیزه و اشتیاق در زندگی

 

3. به خودتان پاداش دهید

نکته سوم در خصوص بالا بردن اشتیاق این صورت است که به خودت جایزه دهی، زمانی که به یک دستاوردی رسیدی، یک قدم به هدفت نزدیکتر شدی، حالا این هدف می‌تواند هر چیزی باشد از جمله خواندن ده صفحه از کتاب، رفتن به مکان خاص، شروع یک مرحله آموزشی، انجام یک کار خاص هر چند کوچک، فقط باید برای خودت یک جایزه در نظر بگیری.

وقتی این کار را می‌کنی به خودت نشان می‌دهی که من توانستم این کار را انجام دهم و قدم‌های بعدی را با انگیزه بیشتری خواهی برداشت.

 

 

داشتن انگیزه، کلید موفقیت در کارها است

 

خودتان را به داشتن تحرک و انرژی بالا عادت دهید

و حال وقت بیان نکته آخر است که باید به شما بگویم. برای حفظ انگیزه و اشتیاق خود، کل روز خود را با کلیپ‌ها و موزیک‌های انگیزشی پر کنید این امر یک تلنگری برای شما خواهد بود که حواست را جمع کن، الآن وقت آن نیست که تو کم انرژی و افسرده شوی.

الآن وقتشه که بجنبی، یک طور دیگه به زندگی نگاه کنی، اگر هم دوستانی داری که انگیزه بالایی دارند و با سطح انرژی بالاتری هستند، با آن‌ها بیشتر تعامل داشته باش.

در آخر می‌خواهم بهت بگویم: هر روز باید خودتان را با سطح انرژی بالا نگه دارید، یعنی به چه شکل؟ نمی‌خواهد در مورد یک هفته و یک ماه و دو ماه صحبت کنید، فقط به خودتان قول دهید، یک روز با سطح انرژی بالا زندگی کنید، فقط یک روز.

برای فردا این کار را دوباره انجام دهید، من به این عمل انگیزه یک روزه می گویم، که اگر این را همیشه داشته باشی، شما می‌توانید بعد از بیست و یک روز یا همان یک ماه، همیشه با سطح انرژی بالا باشی.

 

مقاله پیشنهادی: بارزترین ویژگی های افراد موفق و با انگیزه

فعالیت های خود را با انگیزه دنبال کنیم

 

در صورتی که این اشتیاق و انگیزه را در خود ایجاد کنی، مطمئناً راه رسیدن به هدف را برای خود هموارتر نموده‌ای. کارهایی را که در گذشته انجام داده‌ای به خاطر بیاور.

کاری که با انگیزه صورت گرفته است به تو حس و حال بهتری منتقل نموده و با سرعت بیشتر انجام پذیرفته است یا فعالیتی که به اجبار و بدون اشتیاق بوده است. حتی اکنون نیز که به آنها فکر می‌کنی کدام یک خاطرات بهتری را برای تو تداعی می‌کند.

این عادت خوب را در خودت تقویت کن و از منافع آن بهره‌مند شو. امیدوارم همیشه در زندگی خود موفق باشی و این سه نکته طلایی را اجرا کن.

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشتری بهره را از مطالب مقاله سه روش طلایی برای بدست آوردن دوباره انگیزه و اشتیاق برده و شاهد اثرات آن در بهبود لایف استایل خود بوده و آن‌ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه ، مدرس موفقیت و کارآفرینی

 

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بیزینس بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/بدست-آوردن-دوباره-انگیزه-اشتیاق
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 3 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
مهتاب گفته:
۰ | ۱

انقدر توقع از خودمون زیاده که موفقیت ها به چشممون نمیاد تا به خودمون پاداش بدیم. حق باشماست باید موفقیت هامون رو بلدشون کنیم و به خودمون پاداش بدیم تا انگیزه ای برای ادامه مسیر باشه.

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

درود به شما مهتاب عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

حضور شما و اطلاع از نظرات شما، عامل انرژی و انگیزه مجموعه ما است تا هر روز تلاش خود را در ارتقاء سطح پشتیبانی و خدمت رسانی به شما همراهان عزیز افزایش دهیم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
احسان ترکی گفته:
۰ | ۱

سپاس از استاد عزیز
از مطالب کاربردی
بسیاری از مطالب موفقیت را می خوانیم ولی حرکتی انجام نمیدهیم ، چون کاربردی نیستند
این نکته بسیار ارزنده ای بود ، انگیزه ی یک روزه
ممنون

شبنم شیخی پور/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

درود به شما دوست عزیز

امیدوارم شاد و سلامت باشید

شبنم شیخی پورهستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

با سپاس فراوان بابت لطف و ابزار محبت شما دوست عزیز

تلاش ما در تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام در راستای یاری رساندن به تمامی دانشجویان و کاربران عزیز بوده تا با بهره گرفتن از صحبت های استاد به موفقیت های روزافزونی دست یافته و خشنودی را به مجموعه عزت خواه دات کام وارد نمایند. به امید مشاهده موفقیت های بیکران شما دوست عزیز.

 

با سپاس فراوان از همراهی شما

پایدار و شاد باشید

شبنم شیخی پور

پاسخ

مطالب مرتبط