مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

کسب برتری با فروش در آمازون

توضیحات کوتاه :
امروزه برای یک کارآفرین اینترنتی مزیت‌های بسیاری وجود دارد. یکی از مهم‌ترین مزیت‌ها این است که لازم نیست همه کارها را خودتان انجام دهید و برای محصولاتتان بازاریابی کنید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.1k
  • 2
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
کسب برتری با فروش در آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

نمونه‌های بسیاری از تجارت‌های آنلاین سود‌ده وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید. افزون بر این پلتفرم‌هایی وجود دارند که می‌توانید از آنها به‌عنوان یک اهرم قدرت برای راه‌اندازی سریع و آسان کسب‌وکار خود استفاده کنید. نیازی به راه‌اندازی وبسایت، فروشگاه آنلاین یا وبسایت تجارت الکترونیک ندارید. در واقع این سرویس‌های شخص ثالث، پایه‌های سرمایه‌گذاری بلندمدت شما را شکل می‌دهند. احتمالاً آمازون در حال حاضر یکی از قدرتمندترین‌ها است.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

مزیت‌های کارآفرینی از طریق آمازون

امروزه برای یک کارآفرین اینترنتی مزیت‌های بسیاری وجود دارد. یکی از مهم‌ترین مزیت‌ها این است که لازم نیست همه کارها را خودتان انجام دهید و برای محصولاتتان بازاریابی کنید. نمونه‌های بسیاری از تجارت‌های آنلاین سود‌ده وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید. افزون بر این پلتفرم‌هایی وجود دارند که می‌توانید از آنها به‌عنوان یک اهرم قدرت برای راه‌اندازی سریع و آسان کسب‌وکار خود استفاده کنید. نیازی به راه‌اندازی وبسایت، فروشگاه آنلاین یا وبسایت تجارت الکترونیک ندارید. در واقع این سرویس‌های شخص ثالث، پایه‌های سرمایه‌گذاری بلندمدت شما را شکل می‌دهند. احتمالاً آمازون در حال حاضر یکی از قدرتمندترین‌ها است؛ یک خرده فروش آنلاین برجسته که همه چیز از دستمال کاغذی تا کفش‌های تنیس را می‌فروشد. در صنعت تلویزیون و سینما هم نقش عمده‌ای دارد، حتی فیلم‌ هم تولید می‌کند. سخت‌افزارهایی مثل تبلت Kindel Fire  را به فروش می‌رساند. حتی فروشگاه‌های فیزیکی هم دارد. فروشگاه زنجیره‌ای مواد غذایی Whole Food را هم خریده است و دیگر نیازی به توضیح آن نیست.

 

مقاله پیشنهادی: توصیه هایی برای کسب درآمد از آمازون در سال 2020

فروش در آمازون

 

همه این موارد نشانگر یک شرکت خلاق و قوی است. به‌خاطر همین موارد مثبت است که شما به‌عنوان یک کارآفرین اینترنتی جذب آمازون می‌شوید. یکی از قسمت‌های کمتر شناخته شده (حداقل در این سیل عظیم) کسب‌وکار آمازون این است که افراد می‌توانند محصولاتشان را در سایت به فروش برسانند، به این معنا که شما می‌توانید از گستردگی و تأثیرگذاری بیشتر این نام تجاری بهره‌مند شوید. از سال 2000 این فرصت در قالب "فروش از طریق فروشنده ثالث" ارائه شده است. اگر در این مسیر گام بردارید، در شرکت خوبی قدم گذاشته‌اید. حدود 50 درصد از فروش‌های آمازون از طریق فروشنده ثالث انجام می‌شود. آمازون بیش از 2 میلیارد محصول فروخته شده توسط فروشنده ثالث را ارسال کرده است. پس واضح است که خریداران اعتماد می‌کنند و از شخص ثالث خرید می‌کنند. این یک فرصت سودآور است. فروش شخص ثالث هر سال میلیون‌ها دلار درآمد دارد. می‌توانید سهمی از این بازار را از آن خود کنید و به‌عنوان یک فروشنده، درآمد 5 یا 6 رقمی کسب نمایید. این کار بسیار ساده است. با استفاده از پورتال" Seller Central " آمازون می‌توانید بدون داشتن وبسایت شخصی یک کسب‌وکار آنلاین را مدیریت کنید و اجازه دهید آمازون همه " کارهای سخت و پردردسر" را انجام دهد. ( مطمئناً داشتن یک وبسایت، یک وبلاگ یا یک رسانه فعال اجتماعی که خریداران بالقوه را به صفحه آمازون شما ارجاع دهد نیز خوب است.)

 

راهنمای گام به گام کسب برتری با فروش در آمازون

 

بهترین مزیت فروشندگی در آمازون

  • می‌توانید از ترافیکی که به سمت آمازون دات کام می‌آید استفاده کنید که بالغ بر 150 میلیون نفر در ماه آن هم فقط در ایالات متحده است. این‌ها افرادی آماده خرید هستند. البته همه این افراد آماده خرید محصول شما نیستند بلکه شامل افرادی که از سایت دیدن می‌کنند، بعد در دسته‌بندی شما به‌دنبال محصول می‌گردند و خود شما نیز می‌شود.
  • لازم نیست نگران راه‌اندازی یک وبسایت خرید آنلاین باشید. تنها کافی است محصولتان را در سیستم آمازون ارائه کنید، محصولات برای هر شخصی که از سایت بازدید کند قابل رویت خواهد شد.
  • آمازون یک برند قابل اعتماد است. یکی از موانعی که هر کارآفرین اینترنتی جدید با آن مواجه می‌شود، کسب اعتماد افراد برای خرید است. در صورتی که زیر چتر آمازون عمل کنید، شما از این اعتماد برخوردار خواهید بود.

فروشندگی در آمازون چگونه است؟

اگر تصمیم به فروش محصول در آمازون گرفتید، با رفتن به پورتال Seller Central شروع کنید و به‌عنوان فروشنده آمازون اقدام به ثبت‌نام نمایید. لازم است برای فروشنده ثالث یکی از 20 دسته‌بندی را در نظر بگیرید. برخی از دسته‌های رایج‌تر که سودآورتر نیز هستند شامل پوشاک، مراقبت‌های بهداشتی، محصولات کودک، جواهرات، لوازم باغ و خانه، تلفن همراه، وسایل الکترونیک و... می‌شوند. هر چیزی که شما قصد فروش داشته باشید در این طبقه‌ها ارائه شده است. همچنین بایستی قبل از برخورداری از مزیت‌های فروش در آمازون هزینه‌ای پرداخت کنید. اگر ماهانه بیش از 40 آیتم فروش داشته باشید که هدف شما احتمالاً همین است، ماهانه 39.99 دلار و هزینه‌های دیگری بابت رسیدگی به محصولات پرداخت خواهید کرد. در صورت فروش کمتر، بابت هر آیتم 99 سنت و هزینه‌های جانبی دیگری را پرداخت خواهید کرد. راه بدون دردسر برای فروش در این سایت، تبدیل شدن به فروشنده FBA است. به این معنا که تمام سفارشات شما "به طور خودکار توسط آمازون" انجام می‌شود. به عبارت دیگر، آمازون ارسال، تحویل و در صورت نیاز برگشت و مرجوع نمودن کالا یا تعویض آن را انجام خواهد داد. لازم نیست شما خودتان فهرست موجودی را حفظ یا مدیریت کنید. شما تنها محصولات خود را (که خودتان از عمده‌فروشی‌ها خریده‌اید) به یکی از چندین انبار موجود در کشور می‌فرستید. سپس هربار که کسی کالایی را سفارش می‌دهد، آن‌ها سفارش را دریافت و از جانب شما ارسال می‌کنند. این کار شبیه به یک تجارت مبتنی بر زنجیره تأمین آنلاین است. یک مدل تجاری بدون دردسر که می‌توانید با استفاده از آن، بر بازاریابی و افزایش درآمد حاصل از دورکاری تمرکز کنید.

افزایش فروش در آمازون

این طور نیست که بگوییم همه چیز بی‌دردسر است. برای اینکه به‌عنوان یک فروشنده آمازون درآمد خوبی کسب کنیم، باید به یک سری از نکات توجه داشته باشیم.

بازاریابی و تبلیغات در آمازون

نخست و مهم‌تر از همه این که، نمی‌توانید فقط محصولات را وارد آمازون کنید و منتظر افراد کافی در جستجوی محصولتان باشید. باید به‌دنبال بازاریابی کسب‌وکارتان در رسانه‌های اجتماعی، وبلاگ‌ها، انجمن‌های بازاریابی و فرستادن ایمیل به فهرست‌هایتان باشید. سعی کنید با استفاده از هر رسانه‌ای که می‌توانید نسبت به محصولتان آگاهی ایجاد کنید. برای مثال، می‌توانید پستی در وبلاگ بنویسید بازخوردهای محصولتان را در آن دسته‌بندی ارائه کنید و به صفحه فروشنده آمازون خود لینک بدهید. با هر فعالیت بازاریابی که انجام می‌دهید به فروشگاه آمازون خود لینک ارجاع دهید. در ایمیل خود فهرستی تهیه کنید و از طریق این لیست بازاریابی کنید، روش بسیار موثری خواهد بود.

 

مقاله پیشنهادی: افزایش فروش در بیزینس اینترنتی آمازون

FBA محصولات آمازون

 

دسته بندی مناسب در آمازون

زمانی که کسب‌وکاری در آمازون راه می‌اندازید، باید محصولاتی را بفروشید که مردم به آنها علاقه داشته باشند. به‌همین خاطر لازم است از طریق رسانه‌های اجتماعی، اخبار روزمره و سایر منابع، در جریان امور روز قرار بگیرید. مدهای زودگذری وجود دارند که ممکن است موجب سود دهی سریع شوند -مثل اسپینرهای بازی- برای موفقیت مالی بلندمدت، لازم است بر محصولاتی تمرکز کنید که همیشه قدرتمند ظاهر می‌شوند، مثل کالاهایی برای کم کردن وزن، سلامتی طبیعی، وسایل خودمراقبتی، یوگا، وسایل الکترونیکی مصرفی، لوازم کودک و وسایلی از این قبیل. یک روش خوب برای تخمین یک بازار سودده، چک کردن خود آمازون است تا ببینید پرفروش‌ترین‌ها کدام‌ها هستند.

رقابت در آمازون

دانستن اینکه افراد در دسته‌بندی شما چه کارهایی انجام می‌دهند، بسیار کمک کننده خواهد بود. مشاهده نمایید چطور محصولاتشان را قیمت‌گذاری می‌کنند. از چه نوع بازاریابی استفاده می‌کنند. چه محصولات خاصی، به ویژه چه محصولات جدیدی ارائه می‌کنند. حتی اگر فروشگاه آمازون شما عملکرد خوبی دارد، ضمانتی وجود ندارد که همان‌قدر خوب باقی بماند. شما نمی‌توانید راکد بمانید. همیشه با جریان بازار همگام باشید تا همان قدر سودده باقی بمانید.

افزایش سود فروش در آمازون

شاید تنها با یک محصول در آمازون شروع کنید. اما اگر می‌خواهید واقعاً درآمدزا باشید، بایستی فروشتان را به دامنه کامل‌تری از کالاها افزایش بدهید. مجدداً بایستی بازار را به خوبی رصد کنید و بعد با موج به وجود آمده همراه شوید. به مزیت‌های فصل تعطیلات هم توجه کنید. کریسمس زمانی است که فروشگاه‌های فیزیکی هر سال قسمت عمده‌ای از درآمد خود را کسب می کنند. همین طور فروشندگان آنلاین. دوشنبه بعد از روز شکرگذاری این اتفاق رخ می‌دهد. اطمینان حاصل کنید که برای برآورده کردن سیل سفارشات، موجودی کافی دارید. توجه داشته باشید که راهی برای دوچندان شدن درآمد شما نیز وجود دارد. با پیوستن به برنامه‌های همکاری آمازون می‌توانید از لینک‌های وابسته به محصولات خود در بازاریابی‌هایتان استفاده کنید. بنابراین هنگامی که کسی از آن محصول خرید می‌کند نه تنها از آن فروش سود می‌برید بلکه از کمیسیون ارجاع نیز سهمی خواهید داشت.

گامی مطمئن برای موفقیت فروشنده آمازون

فروش در آمازون راه خوبی برای کارآفرینان آنلاین تازه واردی است که می‌خواهند در این بازار شروع به کار کنند. دیگر از دردسرهای فروش معمولی خبری نیست. اجازه بدهید دیگران به جای شما کارهای سخت ارسال و مدیریت موجودی را انجام دهند و یک نام تجاری قابل اعتماد از جانب شما ایجاد کنند.

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش‌های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/win-by-selling-on-amazon
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 2 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
یکتا گفته:
۰ | ۰

سلام و درود بر شما
درآمدها از آمازون به دلاره یا ریال؟ حسابهای داخل ایران مورد تاییده؟

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما یکتا عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

از حضور پر مهر شما در خانواده عزت خواه دات کام کمال تشکر را داریم. بله درآمدها از سایت آمازون به دلار می باشد. در خصوص سوال دوم شما، کلا ایران مورد تایید وبسایت آمازون نمی باشد و شما نمی توانید از حساب های داخل از ایران استفاده نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره واتساپ 0930222413 با تیم پشتیبانی در ارتباط باشید.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
سام گفته:
۰ | ۰

خیلی ممنون از قرار دادن مقاله های خوب و جدیدتون
سپاس

سهیلا بدیعی/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما سام عزیز 
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
سهیلا بدیعی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

باعث افتخار ما می باشد که مطالب سایت عزت خواه دات کام برای شما مفید واقع شده است و ما شاهد رضایت شما هستیم. از ابراز لطف شما بینهایت متشکریم.

شاد و سربلند باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط