وبسایت عزت خواه در حال به روز رسانی میباشد ، در صورت کاهش سرعت لطفا صبور باشید ، با تشکر از همکاری شما صفحه اصلی

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

حاشیه های سایت آمازون

توضیحات کوتاه :
امروزه با سلطه آمازون بر خرده فروشی آنلاین و حوزه‌هایی از قبیل خدمات رایانش ابری و ورود جف بیزوس به حوزه سفرهای فضایی، این شرکت و مدیریت آن تبدیل به الگویی برای بیزینس‌های مختلف شده‌اند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.6k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
حاشیه های سایت آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

نوآوری‌های آمازون بر هیچکس پوشیده نیست و همه مشتریان همه روزه با این نوآوری‌ها مواجه می‌شوند. اما یک نکته در این مورد نیاز به توجه دارد. آیا تا به حال دقت کرده‌اید که تعداد محصولات و خدماتی که وبسایت آمازون ارائه می‌دهد چه اندازه است؟ تعداد زیاد محصولات و خدمات آمازون ریشه در فلسفه بیزوس مبنی بر آزمایش و نوآوری سریع دارد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چرا آمازون موفق است؟

امروزه با سلطه آمازون بر خرده فروشی آنلاین و دیگر حوزه‌ها از قبیل خدمات رایانش ابری و همچنین با ورود جف بیزوس به حوزه سفرهای فضایی، این شرکت و مدیریت آن تبدیل به الگویی برای بیزینس‌های مختلف شده‌اند. اینکه مدیر شرکت آمازون چگونه توانست شرکت خود را از صفر شروع کند و تبدیل به ثروتمندترین فرد در جهان شود برای کارآفرینان درس‌های مهمی دارد. در این مقاله سعی داریم به فرهنگ سازمانی آمازون بپردازیم که منجر به موفقیت این شرکت در سطح جهانی شده است.

 

حاشیه های سایت آمازون و کسب درآمد میلیاردی

 

نوآوری در آمازون

نوآوری‌های آمازون بر هیچکس پوشیده نیست و همه مشتریان همه روزه با این نوآوری‌ها مواجه می‌شوند. اما یک نکته در این مورد نیاز به توجه دارد. آیا تا به حال دقت کرده‌اید که تعداد محصولات و خدماتی که وبسایت آمازون ارائه می‌دهد چه اندازه است؟ تعداد زیاد محصولات و خدمات آمازون ریشه در فلسفه بیزوس مبنی بر آزمایش و نوآوری سریع دارد. از این لحاظ، بیزوس در نقطه مقابل استیو جابز قرار دارد. استیو جابز به ارائه چند محصول محدود تأکید داشت در حالیکه بیزوس به ارائه تعداد زیادی از محصولات و خدمات باور دارد. برای بیزوس و تیمش در آمازون، نوآوری اهمیت ویژه‌ای دارد. او برای توصیف تیم خود در آمازون مکرراً از واژه‌هایی مانند "پیشرو" یا "مکتشف" استفاده می‌کند.

او به دنبال افرادی است که به نوآوری علاقه داشته باشند و همواره به دنبال راهی باشند که محصولات را بهبود بخشند. خود بیزوس نیز فردی بسیار خلاق و نوآور است. خلاقیت او در ساعت ده هزار ساله‌اش (که یک چالش مهندسی به شمار می‌رود)، شرکت فضایی‌اش به نام Blue Origin، سیستم ایربگ تلفنی‌اش، غذاپز خورشیدی‌اش که در کودکی اختراع کرد یا تلاشهایش در شرکت آمازون قابل مشاهده است.

او خلاقیت را در کارکنان خود ستایش می‌کند و همواره آنها را تشویق به نوآوری می‌کند. او گفته است که یکی از کارهای مورد علاقه‌اش کار تیمی و ایده پردازی است. مشخص است که او عاشق نوآوری است. وقتی شما کارآفرینی را آغاز می‌کنید، فرقی ندارد در چه حوزه‌ای باشید، ناگزیر از نوآوری و خلاقیت هستید. چه هنری فورد باشید، چه برادران رایت، خلاقیت در ژن‌های شما نهفته‌اند. عشق به ایده پردازی، آزمایش و امتحان ایده‌های مختلف همگی بخشی جدایی‌ناپذیر از شخصیت همه مخترعان و کارآفرینان است.

 

مقاله پیشنهادی: اقدامات آمازون در خصوص ویروس کرونا

حاشیه های سایت آمازون

 

تفکر بلندمدت در شرکت آمازون

اگر لازم باشد یک نکته را در مورد جف بیزوس بدانید، این است که او تفکر بلندمدت دارد. زمانی از او درباره رشد درآمد آمازون سؤال شد. او نمی‌دانست درصد رشد شرکت دقیقاً چه میزان بوده است، که این امری غیرطبیعی برای یک مدیرعامل محسوب می‌شود. وقتی از او پرسیده شد که چرا از این رقم اطلاع ندارد او پاسخ داد: "من در حال فکر کردن به چند سال بعد هستم. ارقام مربوط به زمان حال را فراموش کرده‌ام."

خرده فروشی آمازون از سال 1994 تا به حال ادامه داشته است. آن روزها تازه کامپیوتر و اینترنت در حال همه‌گیر شدن بودند. بیزوس از همان زمان می‌دانست که در آینده مردم از طریق اینترنت خرید خواهند نمود. او گفته است که آن روزها از جمله سخت‌ترین روزهای زندگی او بوده‌اند.

او به یک میلیون دلار سرمایه نیاز داشت تا شرکت آمازون را راه‌اندازی کند. اما یک میلیون دلار پول زیادی بود که به راحتی نمی‌شد به دست آورد. به گفته خودش، او با 60 نفر صحبت کرد و 22 نفر موافقت نمودند تا به او 50 هزار دلار بدهند.

چرا یافتن سرمایه گذار اینقدر دشوار بود؟ چون مردم نمی‌دانستند که اینترنت چیست. بیزوس می‌گوید: "اولین پرسشی که آنها مطرح می‌کردند این بود که اینترنت چیست؟" این نکته خیلی مهم است. مردم نمی‌دانستند اینترنت چیست اما بیزوس می‌دانست. او می‌دانست که در آینده مردم خریدهای خود را از طریق اینترنت انجام خواهند داد. این همان تفکر و دید بلندمدت بیزوس است.

آیا در حال حاضر چیزی وجود دارد که اکثر ما از آن بی اطلاع هستیم اما بیزوس در حال برنامه ریزی روی آن است؟ مسلماً بله. تفکر بلندمدت نیازمند صبر بسیار زیاد است. به خصوص اگر شما مدیر عامل یک شرکت باشید و عملیات کاری هر روزه را در دستور کار خود داشته باشید، باید بسیار صبور باشید. همچنین باید آمادگی این را داشته باشید که کارها و تصمیمات شما مورد سوءتفاهم قرار گیرند. این بخشی از نوآوری است.

به عقیده مدیرعامل کمپانی آمازون، "شرکت‌هایی که از دیگران تقلید کرده‌اند در طول زمان موفق نبوده‌اند." پس باید نوآوری داشته باشید و از اینکه مورد سوءتفاهم قرار بگیرید هراسی نداشته باشید. زیرا تمامی افرادی که نوآوری کرده‌اند، مفاهیم پذیرفته شده را زیر سؤال برده‌اند. شرکت‌های مقلد نمی‌توانند نوآوری داشته باشند. البته او در این مورد، مثال‌هایی از خود آمازون ذکر می‌کند.

مثلاً موتور جستجوی A9 تقلیدی از گوگل بود، حراج‌های آمازون تقلیدی از eBay بودند. او در پاسخ به این سؤال که آیا آمازون قصد ورود به حوزه فروشگاههای فیزیکی را دارد یا خیر، گفت: "یکی از کارهایی که ما در آمازون نمی‌توانیم خوب انجام دهیم تقلید از دیگران است. بنابراین وقتی به فروشگاههای فیزیکی نگاه می‌کنم می‌بینم که آنها دارند به خوبی کار می‌کنند. افرادی که در این فروشگاهها کار می‌کنند کار خود را به خوبی انجام می‌دهند. اگر می‌خواهیم وارد چنین حوزه‌ای شویم باید ابتدا از خود بپرسیم چه ایده جدیدی داریم؟ چه کار متفاوتی می‌توانیم انجام دهیم؟

 

مقاله پیشنهادی: روش های کسب درآمد از آمازون بدون سرمایه

وبسایت آمازون

 

این کار چه مزیتی خواهد داشت؟ نباید کاری را انجام دهیم صرفاً به این دلیل که می‌توانیم. نباید کار اضافی انجام دهیم." به عقیده جف بیزوس، تفکر بلندمدت و آزمایش باید بخش اساسی شرکت باشد: "شما نیاز به فرهنگی دارید که از ایده‌های نوآورانه هر چند کوچک استقبال کند. مدیران ارشد باید مشوق ایده‌های جدید باشند. برای به ثمر نشستن ایده‌های جدید، شرکت‌ها باید 5 تا 7 سال صبر کنند.

اکثر شرکت‌ها نمی‌توانند این کار را انجام دهند." تفکر بلندمدت و تمرکز نکردن بر سود کوتاه مدت هم به نفع مشتریان است که نمونه بارز آن برنامه تحویل کالای 25 دلاری آمازون است. اگر آمازون به سود کوتاه مدت توجه کرده بود، هرگز این برنامه اجرا نمی‌شد. همچنین تفکر بلندمدت برای خود شرکت نیز خوب است چون به شما کمک می‌کند از نوآوری استقبال کنید هرچند نتیجه کوتاه مدت نداشته باشد.

عملی نکردن یک ایده تنها به این دلیل که ثمره کوتاه مدت ندارد یک استراتژی مضر برای شرکت به شمار می‌رود. برخی ایده‌ها سریع به بار نمی‌نشینند و نیاز به زمان دارند. اگر به بلندمدت توجه داشته باشید، نتایج بهتری خواهید گرفت. نتایج کوتاه مدت نمی‌توانند به درستی نتایج بلندمدت را پیش بینی کنند. موسس آمازون اعتقاد دارد که اگر بر بلندمدت تمرکز کنیم به نتایجی دست خواهیم یافت که در غیر اینصورت نمی‌توانستیم به آن نتایج برسیم.

آزمایش ایده‌های مختلف در آمازون

آزمایش و ارزیابی آن ایده ها، بخشی از فرهنگ شرکت آمازون است. وقتی در آمازون ایده‌ای به ذهن یک نفر می‌رسد، جف بیزوس اغلب پاسخ می‌دهد: آیا می‌توان آن را ارزیابی کرد؟ حتی اگر بتوانید ایده‌ای را ارزیابی کنید و نتایج به شما نشان دهند که ایده خوبی نیست باز هم به این معنا نیست که شما نباید آن ایده را انجام دهید.

بیزوس می‌گوید: "گاهی اوقات ما ایده‌ها را ارزیابی می‌کنیم و مشاهده می‌کنیم که در کوتاه مدت بر فروش اثر منفی دارند. اما ما آن ایده را عملی می‌کنیم. چون ممکن است در کوتاه مدت اثر منفی داشته باشند اما در بلند مدت اثر آنها مثبت می‌شود. اگر ایده‌ای به نفع مشتری باشد، نشانه خوبی است مبنی بر اینکه در بلند مدت به نفع شرکت نیز خواهد بود. اگر فقط کارهایی را انجام دهید که مطمئن هستید به نفع شرکت خواهد بود، بسیاری از فرصت‌ها را از دست خواهید داد. متاسفانه شرکت‌ها اغلب به دلیل امتحان نکردن ایده‌های جدید مورد نقد قرار نمی‌گیرند. بلکه اغلب به این دلیل مورد انتقاد قرار می‌گیرند که ایده‌ای را امتحان کردند و آن ایده شکست خورد."

 

با وبسایت آمازون درآمد کسب کنیم

 

ترکیب نوآوری، اختراع و آزمایش در آمازون

جف بیزوس و تیمش در آمازون عاشق آزمایش هستند. اگر شما عاشق آزمایش کردن باشید، باید به نوآوری و اختراع هم علاقه داشته باشید. آزمایش و تمایل به اختراع، اساس نوآوری را تشکیل می‌دهد. این سه مفهوم، مفاهیم اساسی در فلسفه جف بیزوس و آمازون هستند که باعث رشد و پیشرفت این شرکت در طول سالهای حیات این شرکت شده‌اند.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس ودنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/unrelated-topics-about-amazon
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط