مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

6 توصیه برای سلامت جسمی و روحی در سال 2022

توضیحات کوتاه :
سلامت جسمی و روحی ، کارشناسان مثبت اندیشی بهترین توصیه های خود برای تغییر جهت از اهداف غیرواقعی و رسیدن به اهداف پایدار و ارتقای سلامتی در سال 2022 را به اشتراک می گذارند. در این مقاله به آنها پرداخته ایم.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 7

  • 1.2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
6 توصیه برای سلامت جسمی و روحی در سال 2022

 

خلاصه ای از مقاله :

طبق تحقیقات Strava، اکثر تصمیمات مربوط به تناسب اندام تا 19 ژانویه سال جدید به تعویق می افتند. حتی برخی از مردم به آن «روز ترک» می گویند. اما این بدان معنا نیست که تمام امیدها برای سال 2022 از بین رفته است. در واقع، رهایی از راه حل های غیرمحتمل و معرفی جملات تاکیدی مثبت می تواند بهترین کاری باشد که امسال انجام می دهید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید :


6 ایده برای ارتقای سلامتی در سال 2022


دکتر جیلیان لمپرت، مدیر استراتژی در برنامه امیلی، که یک برنامه در مورد راه های درمان اختلال خوردن است، گفت: «مردم خود را با انتظارات و اهداف غیرواقع بینانه تنظیم می کنند. اما وقتی قادر به دستیابی به آن اهداف نیستند، احساس می کنند شکست خورده اند». جملات تاکیدی می‌تواند راهی برای مقابله با این ناامیدی و یافتن راه‌های معنادارتر و پایدارتر برای برقراری رابطه با خودتان باشد.

برای کمک به جایگزینی اهداف در سال جاری، با کارشناسان مثبت ‌اندیشی بدن مانند لمپرت، نویسنده جوی کاکس، و رهبران گروه Amazon's Body Positive Peers مصاحبه کردیم تا نکات و جملات تاکیدی مورد علاقه‌شان را جمع‌آوری کنیم. Body Positive Peers یک گروه هم گرا است که به عنوان یک منبع انسانی برای کمک به آمازون در مبارزه با تبعیض وزن و در استقبال و حمایت از بدن با هر اندازه و توانایی، فعالیت می کند.

شیلپا وادوداریا، مدیر هیئت مدیره Body Positive Peers و مدیر ارشد استراتژی و عملیات فروش آمازون در ایالات متحده، در این باره می گوید: «تحقیقات دانشگاه ییل نشان می‌ دهد که شیوع تبعیضات سایز بدن در دهه 2000 به میزان 66 درصد افزایش یافته است که با نرخ تبعیض نژادی قابل مقایسه است. این اثرات نامطلوب معمولا در حوالی سال جدید تشدید می شود زیرا فشار جامعه برای تصمیم گیری برای کاهش وزن در همه جا فراگیر می شود».

 

سلامت جسمی و روحی

 

اگر در سال جدید آماده هستید که اهداف خود را با جملات تاکیدی جایگزین کنید، شش ایده برای شما گردآوری کرده ایم:


1. بدنم به من می گوید به چه چیزی نیاز دارد


لمپرت خاطرنشان می‌کند که قدرت اراده نقش چندانی در تصمیم گیری ها ندارد: «علم به کمک ما آمده است تا ثابت کند زمانی که احساس می کنید کمی از کنترل خارج شده اید، قدرت اراده شما از بین نمی رود. بلکه مغز شما برای انجام کاری که قصد انجامش را دارید، آماده نیست».

او اعتقاد دارد که به جای مبارزه با پاسخ طبیعی بدن به اهدافتان، به آنچه بدنتان به شما می گوید گوش دهید. لمپرت می گوید: «با عصب ‌بیولوژی خود هماهنگ شوید تا احساس بهتری داشته باشید. کمی مکث کنید تا به آنچه بدنتان می خواهد گوش دهید. به جای اینکه به دنبال منبع خارجی یا برنامه های رژیمی رنگارنگ باشید تا مشخص کنند چه چیزی را در چه زمانی باید بخورید، به نیازهای درونی خود توجه کنید و از خود بپرسید که به چه چیزی نیاز دارید».

 

نیاز های جسم و روح

 

لمپرت توضیح داد که همین فلسفه را به ورزش نیز می توان تعمیم داد: «ما واقعاً می ‌توانیم رابطه خود را با بدن خود با برآوردن نیازهای بدن به جای مبارزه با آنها تغییر دهیم».


2. من خودم را قبول دارم


دکتر جوی کاکس، نویسنده کتاب «دختران چاق با بدن سیاه: خودمان جامعه خود را می سازیم»، می گوید: «بعضی اوقات ما متوجه نیستیم که چقدر پیام های منفی دریافت می کنیم تا زمانی که تحت تأثیر آنها قرار نگیریم».

کاکس توصیه می کند که در ابتدای سال زمانی را برای مرور مجدد پیام های منفی که در مورد خود جمع آوری کرده اید اختصاص دهید. آن پیام ها را دوباره ارزیابی کنید تا مشخص کنید که آیا واقعاً منعکس کننده احساسات شما هستند یا خیر.
کاکس می‌گوید: «مهم است که با خودتان وقت بگذرانید و ایده ‌ها و افکار خود را در مورد بدنتان و نحوه نمایش آن در جهان ابراز کنید. چه کسی تعیین می کند که بدن شما قابل قبول باشد یا خیر. ممکن است چیزهایی که جامعه نمی پسندد را در مورد خود دوست داشته باشید. از پذیرفتن آنها نترسید».

 

من خودم رو قبول دارم


3. به خودم متعهد خواهم شد


وادوداریا می گوید: «رابطه ما با خودمان مهمترین رابطه ای است که هر یک از ما داریم. ما می‌توانیم همان تعهداتی را که در قبال شریک زندگی خود داریم، برای مراقبت از خودمان نیز داشته باشیم. او توصیه می کند که اهداف و تصمیمات را کنار بگذارید و در عوض با خودتان عهدهای معنادار ببندید: «تعهدها به من این امکان را می‌ دهند که ایده ‌آلی را که جامعه به من می‌گوید برای آن تلاش کنم را کنار بگذارم و روی آن چیزی که هستم و برایم معنایی دارد و مهمترین تعهداتم نسبت به خودم تمرکز کنم».

وادوداریا حتی یک حلقه را به عنوان یادآور تعهداتی که به خودش کرده است- نقش او در مورد وسواس مشتری – در دست می کند: «این به من کمک می کند تا احساس قوی استقلال خود را حفظ کنم».

 

متعهد بودن

 

4. من با خودم صبورم


آماندا ادلشتاین، مدیر حسابداری استارت آپ ها در خدمات وب آمازون و یک مدیر اجرایی در هیئت مدیره Body Positive Peers می گوید: «روش های کنونی موفقیت این پیام را به شما القا می کنند که اگر بیش از حد کار نمی کنید، از خوابتان دست نمی کشید و به موفقیت بیش از حد دست نمی یابید، آدم موفق نیستید. من می خواهم با این پیام مبارزه کنم».

به همین دلیل است که ادلشتاین توصیه می کند که با خودتان صبر و شکیبایی پیشه کنید. یکی از تاکتیک‌ هایی که ادلشتاین برای حذف انتظارات غیرضروری توصیه می‌کند، استفاده از «قانون سه» است. ادلشتاین می‌گوید: «هر روز سه کار را کامل کنید، و اگر بتوانید کارهای بیشتری را نیز انجام دهید که نور علی نور است. من متوجه شدم که این قانون به من کمک می کند تا زندگی خود را اولویت بندی کنم، بر سر برنامه هایم بمانم و زمانی را هم برای امور شخصی بگذارم».

 

مقاله پیشنهادی : بهترین راه ها برای غلبه بر استرس و نگرانی

 

صبر در تحقق اهداف


5. نیازی به تغییر ندارم


جان ریچیو، مدیر ارشد برنامه فنی آمازون و یکی از اعضای Body Positive Peers آمازون، می گوید: «بسیاری از اهداف ما بر اساس این تصور است که روش ما اشتباه است و باید تغییر کند. همیشه یک نفر به شما خواهد گفت که باید به چیز دیگری تبدیل شوید، اما وقتی شروع به پذیرش جایی که هستید می کنید، اهداف شما بسیار پایدارتر خواهند بود.

ریچیو توصیه می کند قبل از متعهد شدن به یک هدف جدید، مکث کنید تا احساس خود را در نظر بگیرید. او می گوید: «اگر به دلیل تأثیرات اجتماعی احساس وحشتناکی به شما دست داده است و مجبور به انجام کاری هستید، احتمالاً این هدف برای شما مناسب نیست». در عوض، او توصیه می کند که اهدافی را دنبال کنید که به شما الهام بخش هستند: «فقط با خود در مورد آنچه که به دنبال آن هستید و چرا با شما طنین انداز می شود، صادق باشید. به خود اجازه دهید دنبال چیزی که واقعاً به آن علاقه دارید، بروید».

 

نیازی به تغییر ندارم

 


6. من کافی هستم


لورا لارنس-موبز، طراح تجربه یادگیری در آمازون و عضو هیئت مدیره Body Positive Peers ، گفت: «دلایل ریشه‌ ای کشمکش با عزت نفس برای همه متفاوت است، اما یک چیز واضح این است  و آن اینکه همه ما این دلایل ریشه‌ ای را داریم. امسال مهم است که به یاد داشته باشید که شما کافی هستید. او ادامه داد: «وقتی شما این احساس ارزشمندی را دارید، آزاد و رها هستید و می توانید که واقعا بهترین باشید».

لارنس موبز هر روز گام‌های کوچکی برمی‌دارد، مانند نوشتن یادداشت ‌های سپاسگزاری و استفاده آگاهانه از رسانه ‌ها، تا به پرورش عزت نفسش کمک کند. او گفت: «من تلاش کرده ‌ام رسانه ‌های حاوی پیام ‌های منفی را حذف کنم و خودم را در معرض انواع رسانه ‌هایی قرار دهم که همچنان احساس ارزشمندی من را تقویت می ‌کنند. دو منبعی که او برای محتوای نشاط ‌بخش توصیه می‌ کند، وبلاگ be nourished و Random Acts of Kindness  هستند.

 

من کافی هستم

 

به جای تعیین اهداف استاندارد و از پیش تعیین شده در سال جاری، سعی کنید اهداف خود را دوباره ارزیابی کنید و یک یا چند مورد تاکیدی را که با روح شما طنین انداز می شود، اجرا کنید. کاکس گفت: چرخش از اهداف به جملات تاکیدی می تواند راهی قدرتمند برای شروع سال شما باشد. این چیزی است که برای آن به شریکی نیاز ندارید. این کاری است که می توانید خودتان برای خودتان انجام دهید».

 

آیا تا به حال به دنبال آموزشی بودید که زندگی و کسب و کار را در کنار هم با موفقیت و رضایت پیش ببرید؟ دوره ای که در ابتدا ساخت لایف استایل، اصلاح باورهای نادرست و ساخت نگرش درست بیزینس را به شما آموزش دهد و سپس شما را برای ورود به عرصه ی جهانی بیزینس آنلاین آمازون آماده کند. با دوره پاراسل زندگی ابتدا می توانید لایف استایل و باورهای درست را بسازید و سپس با دوره آربی فروشندگی در وبسایت بزرگ آمازون را تجربه کنید و رسیدن به این دو هدف مهم با هم، در دوره متخصص فروش در آمازون به شما ارائه می شود.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/tips-for-physical-and-mental-health
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط