تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

درس های موفقیت از ایلان ماسک (بخش سوم)

توضیحات کوتاه :
بررسی زندگی افراد موفق می‌تواند انگیزه زیادی برای تبدیل شدن به فردی مثل آنها را در هر کسی ایجاد کند. ایلان ماسک یکی از این افراد است که می‌تواند انگیزه زیادی به شما بدهد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.9k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
درس های موفقیت از ایلان ماسک (بخش سوم)

 

 

جهت مشاهده کامل ویدئو و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید

 

خلاصه ای از مقاله

ایلان ماسک مالک شرکت SpaceX و شرکت های بزرگ زیاد دیگری می‌باشد. این شرکت توانسته است تحول بسیار عظیمی را در عرصه هوا و فضا ایجاد کند. در این مقاله بخش سوم  مصاحبه او با کریس آندرسون قرار گرفته است.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

برنامه های جدید SpaceX برای مهاجرت به مریخ

بررسی زندگی افراد موفق می‌تواند انگیزه زیادی برای تبدیل شدن به فردی مثل آنها را در هر کسی ایجاد کند. ایلان ماسک یکی از این افراد است که می‌تواند انگیزه زیادی به شما بدهد. او مالک شرکت SpaceX و شرکت های بزرگ زیاد دیگری می‌باشد. این شرکت توانسته است تحول بسیار عظیمی را در عرصه هوا و فضا ایجاد کند. در ادامه، متن مصاحبه او با کریس آندرسون قرار گرفته است.

 

چگونه می توان در مدیریت بیزینس موفق بود

 

کریس: «بسیار خوب. جالب است. فکر می‌کنم باید در مورد موضوع دیگری صحبت کنیم، در واقع موضوع بسیار مهمی است. می‌خواهم از تو یک سؤال در مورد سیاست بپرسم، فقط یکی. من تقریباً با سیاست رابطه خوبی ندارم ولی می‌خواهم این را از تو بپرسم. شما عضو گروه مشاوره‌ای هستید که گفته است شما واقعاً به تغییرات آب‌و‌هوایی اعتقادی ندارید و مردم زیادی هستند که فکر می‌کنند شما نباید این کار را انجام بدهید. آن‌ها می‌خواهند شما از آن‌جا بیرون بیایید. به آن‌ها چه خواهید گفت؟»

ایلان ماسک: «خوب اول از همه، من فکر می‌کنم که فقط عضو دو شورای مشورتی هستم که شکل آن‌ها به این‌صورت است که وارد اتاقی می‌شوید و نظر دیگران را در مورد مسائل مختلف می‌پرسید، پس مانند یک جلسه است که هر یک ماه یا دو ماه برگزار می‌شود. این تمام مشارکت من است. ولی من به این فکر می‌کنم که افرادی در آن جلسه‌ها هستند برای انجام کاری به نفع تغییرات آب‌و‌هوایی یا مسائل اجتماعی، بحث می‌کنند. من خودم تاکنون در این جلسه‌ها شرکت کرده‌ام و از آنها استفاده کردم و به نفع مهاجرت و تغییرات آب‌و‌هوایی گفت‌و‌گو کرده‌ام. اگر من این کار را نمی‌کردم، این‌ها موضوعاتی نبودند که قبلاً در دستور کار جلسه‌ها قرار داشته باشند. خوب شاید هیچ اتفاقی نیافتد، ولی حداقل حرف‌هایی زده شده است.»

کریس: «بسیار خوب. بیایید در مورد اسپیس‌ایکس و مریخ صحبت کنیم. آخرین باری که شما اینجا بودید در مورد چیزی حرف زدید که مانند یک رویای فوق‌العاده بلندپروازانه بود تا موشک‌هایی را توسعه بدهید که واقعاً دوباره قابل‌ استفاده باشند. شما رفتید و انجامش دادید.»
ایلان ماسک: «بالاخره! خیلی طول کشید.»

 

موفقیت ایلان ماسک

 

+: «در مورد این برای ما صحبت کنید. این که این‌جا می‌بینیم چیست؟ »
-: «خب این یکی از تقویت کننده‌های موشک ما است که به سرعت، از ارتفاعی بالا در فضا برمی‌گردد. فکر می‌کنم حدوداً هفتم ماه مارس، زمان تحویل محموله بود.»

+: «سرعت فیلم زیاد شده است؟»
-: «این ورژنِ کند ‌شده آن است.»

+: «فکر کردم این ورژنِ سریع‌شده باشد. شگفت‌آور است. قبل از این‌که بفهمید چطور باید انجامش دهید، تعدادی از این موشک‌ها با شکست روبرو شدند و این پنجمین موشک است یا ششمین؟»
-: «الآن روی موشک هشتم یا نهم هستیم.»

پرتاب موشک توسط تسلا که دنیای ما را متحول خواهد کرد

+: «برای اولین بار، یکی از موشک‌هایی که فرود آمده بود را پرتاب کردید.»
-: «بله، ما تقویت‌کننده‌ی موشک را فرود آوردیم و سپس برای پرواز آماده‌اش کردیم و دوباره آن را پرتاب کردیم، بنابراین، این اولین پرواز مجدد یک تقویت‌کننده‌ی موشکِ مداری است که پروازی مناسب است. مهم است درک کنیم که قابلیت استفاده‌ی مجدد، فقط زمانی مناسب است که سریع و کامل باشد. مثل یک هواپیما یا ماشین که قابلیت استفاده‌ی مجدد آن‌ها سریع و کامل است. شما هواپیمایتان را که بین پروازها به کارخانه‌ی بوئینگ نمی‌فرستید.»

+: «درست است. پس این به شما این اجازه را می‌دهد که در رویای این ایده‌ی واقعاً بلندپروازانه باشید که انسان‌های بسیار بسیار زیادی را به مریخ بفرستید، حدس می‌زنم در مدت 10 یا 20 سال آینده. و این موشک فوق العاده را برای این کار طراحی کرده‌اید. به ما کمک کنید تا اندازه آن را بهتر درک کنیم.»
-: «خوب، در تصویر می‌توانید ببینید که این یک آدم است و آن، یک موشک است.»

+: «اگر یک آسمان‌خراش بود، مانند یک آسمان‌خراش 40 طبقه ‌بود، درست است؟»
-: «احتمالاً کمی بیشتر، بله. در واقع، سطح نیروی رانش این موشک، چهار برابر نیروی رانش موشک «ساترن 5» است که به ماه پرتاب شد.»

+: «چهار برابر نیروی رانش بزرگ‌ترین موشکی که بشر قبلاً ساخته است.»
-: «بله»

+: «به همین راحتی!»
-: «بله.»
-: «در مقیاس هواپیمای بوئینگ 747، این هواپیما تقریباً نیروی رانش 250٫000 پوند دارد، پس برای هر 10 میلیون پوند نیروی رانش، 40 فروند هواپیمای 747 لازم است. نیروی رانش این موشک، معادل 120 فروند 747 است، در صورتی که همه‌ی موتورهای آن هم روشن باشند. »

+ک «در نتیجه با این‌که این وسیله طراحی شده است تا از جاذبه‌ی زمین فرار کند، فکر کنم دفعه‌ قبل به من گفتید که می‌تواند یک فروند 747 کاملاً بارگیری شده شامل آدم‌ها، بار و همه‌چیز را به مدار ببرد.»
-: «دقیقاً. می‌تواند یک 747 کاملاً پُر، با حداکثر سوخت، حداکثر مسافر و حداکثر بار را با خود حمل کند. »

+: «پس بر همین اساس، شما اخیراً این سیستم حمل‌و‌نقل بین سیاره‌ای را ارائه کرده‌اید. این تصویری است که نشان داده‌اید. در مدت 20 تا 30 سال آینده، آدم‌ها وارد این موشک‌ها می‌شوند؟»
-: «امیدوارم این یک برنامه‌ی 8 تا 10 ساله باشد. امیدواریم. هدف ما این است. اهداف داخلی ما کمی فشرده‌ است.»

+: «بسیار خوب. »

 

مقاله پیشنهادی:مناظره جک ما با ایلان ماسک، هوش مصنوعی و آینده

ایلان ماسک چگونه موفق شد

 

برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه

-: «با این‌که این وسیله واقعاً بزرگ به‌نظر می‌رسد و در مقایسه با موشک‌های دیگر بزرگ است، فکر می‌کنم فضاپیماهای آینده باعث می‌شوند این موشک مثل یک قایق پارویی به‌نظر برسد. فضاپیماهای آینده بسیار بزرگ خواهند بود. »

+: «چرا ایلان؟ چرا باید یک شهر روی مریخ بسازیم که فکر می‌کنم در دوره حیات تو یک میلیون نفر ساکن آن باشند. طبق چیزی که گفتید، آیا آن کاری است که دوست دارید انجام دهید؟ »
-: «فکر می‌کنم مهم است که آیند‌ه‌ای الهام‌بخش و جذاب داشته باشیم. من فقط مطمئنم که باید چیزی وجود داشته باشد که وقتی صبح از خواب بیدار می‌شوید، بخواهید به آن دلیل زندگی کنید. مثلاً، دلیل زندگی‌کردن شما چیست؟ هدف چیست؟ چه‌چیزی به شما الهام می‌بخشد؟ چه‌چیزی را در مورد آینده دوست دارید؟ و اگر ما آن بالا نباشیم، اگر آینده شامل این نباشد که آن بالا در میان ستارگان باشیم به نظرم واقعاً افسرده‌کننده خواهد بود. این آینده‌ای نیست که قرار است داشته باشیم. »

+: «مردم می‌خواهند به این، به عنوان یک گزینه نگاه کنند. چون در حال حاضر اتفاق‌های بسیار بدی بر روی زمین در حال رخ دادن است، از تغییرات جوی گرفته تا فقر. هر کسی مسئله‌ی خودش را دارد. و این نوعی انحراف به‌ نظر می‌رسد. آیا شما نباید به این موضوع فکر کنید و به دنبال حل مشکلات این‌جا و زمان حال باشید؟ برای این‌که منصف باشیم، واقعاً کارهایی انجام داده‌اید. مثلاً انرژی پایدار. ولی چرا فقط به دنبال انجام همین کارها نیستید؟»
-: «فکر می‌کنم. من به آینده از نقطه‌نظر احتمالات نگاه می‌کنم. مانند یک جریان منشعب از احتمالات، و کارهایی هستند که ما می‌توانیم انجام دهیم تا روی آن احتمالات تأثیر بگذاریم. یا به سرعتِ یک چیز اضافه کنیم، یا سرعت چیز دیگری را کم کنیم. ممکن است من چیز جدیدی را در مورد جریان احتمالات معرفی کنم. انرژی پایدار در هر صورت اتفاق خواهد افتاد. اگر شرکت تسلا هم نبود، اگر تسلا هرگز وجود نداشت، ضروری بود که اتفاق بیافتد. این یک نیاز مفرط است. اگر انرژی پایدار ندارید، به این معنی است که انرژی ناپایدار دارید و این انرژی بالاخره تمام خواهد شد و قوانین اقتصاد، به ‌ناچار انسان را به‌سمت انرژی پایدار خواهد بُرد.»

 

ایلان ماسک

 

نظرات ایلان ماسک درباره شرکت تسلا

-: «ارزش اصلی یک شرکت مثل تسلا میزان شتابی است که به پیشرفت انرژی پایدار می‌دهد، یعنی سریع‌تر از آن که از طریقی دیگر اتفاق بیفتد. بنابراین وقتی فکر می‌کنم که مثلاً مزیت اساسی شرکتی مانند تسلا چیست، خوشبختانه خواهم گفت: اگر به پیشرفت انرژی پایدار، یک دهه یا حتی دو دهه شتاب بخشیده، اتفاق واقعاً خوبی رخ داده است. این چیزی است که من به‌عنوان مزیت اساسی و امیدوارکننده‌ی تسلا در نظر می‌گیرم. سپس بحث تبدیل‌شدن به موجودی چند‌سیاره‌ای و تمدنی فرازمینی پیش می‌آید. این گریزناپذیر نیست. من فکر می‌کنم آینده‌ی انرژی پایدار تا حد زیادی اجتناب‌ناپذیر است، ولی تمدنی فرازمینی، قطعاً اجتناب‌ناپذیر نیست.

اگر به پیشرفت‌ها در زمینه‌ی فضا نگاه کنید، در سال 1969 توانستید یک نفر را به ماه بفرستید. سال 1969 ما شاتل فضایی داشتیم. شاتل فضایی فقط توانست افراد را به مدار پایینی زمین ببرد. بعد شاتل فضایی از دور خارج شد و ایالات متحده هم نتوانست کسی را به مدار بفرستد. روند پیشرفت به این شکل است. از پایین به سمت هیچ. مردم در اشتباه هستند. آن‌ها فکر می‌کنند که تکنولوژی خود ‌به ‌خود پیشرفت می‌کند. تکنولوژی خود ‌به‌ خود پیشرفت نمی‌کند. تنها زمانی پیشرفت می‌کند که افراد زیادی سخت کار کنند تا آن را بهتر کنند. اگر به حال خودش رها شود، پسرفت نیز خواهد کرد. به تمدن‌های بزرگی مانند مصر باستان نگاه کنید، آن‌ها توانستند اهرام را بسازند و فراموش کردند که این کار را چگونه انجام داده‌اند. بعد از رومی‌ها، آن‌ کانال‌های شگفت‌آور آب را ساختند و اکنون از یاد برده‌اند که چگونه این کار را انجام داده ‌اند.»

 

فروش در آمازون

 

ایلان ماسک و رویای شکست مرزهای زمان و مکان

+: «ایلان، با گوش دادن به شما و نگاه‌کردن به کارهای مختلفی که انجام داده‌اید، تقریباً به ‌نظر می‌رسد که انگیزه‌ای منحصر ‌به ‌فرد و مضاعف در مورد همه ‌چیز دارید که به ‌نظر من خیلی جالب است. یک مورد تمایل به انجام کاری که در بلند‌مدت به نفع بشریت است و دیگری، علاقه به انجام چیزهای هیجان‌انگیز می‌باشد و شما اغلب به این شکل فکر می‌کنید که یکی از آنها باید محرک دیگری باشد. شما با تسلا به دنبال انرژی پایدار هستید. به همین دلیل ماشین‌های خیلی جذاب را ساخته‌اید. ما باید به انرژی خورشیدی دست پیدا کنیم.

در نتیجه نیاز است این سقف‌های زیبا را بسازیم. ما هنوز در مورد جدیدترین کار شما صحبت نکردیم که البته زمان آن را نیز نداریم اما شما می‌خواهید انسان را از دست هوش مصنوعیِ بد نجات دهید و قصد دارید آن رابطِ بسیار جالب میان مغز و ماشین را تولید کنید که به همه‌ی ما حافظه نامحدود، قدرت تله‌پاتی و موارد این چنینی را می‌دهد. در مورد مریخ، چیزی که به نظر می‌رسد می‌گویید این است که لازم است انسان را نجات دهیم و یک نقشه‌ی پشتیبان داشته باشیم. اما در کنار آن نیاز داریم که الهام‌بخش بشریت نیز باشیم و این راهی برای این کار است.»

 

نحوه کسب درآمد از آمازون

 

-: «فکر می‌کنم ارزش زیبایی و الهام کمی دست‌کم گرفته شده است. بدون شک. اما من می‌خواهم شفاف باشم. من سعی نمی‌کنم که نجات‌دهنده‌‌ی کسی باشم. این‌طور نیست. من تنها سعی می‌کنم به آینده فکر کنم و ناراحت نباشم.»

+: «فکر کنم همه این‌جا موافق باشند که این‌طور نیست و هیچ‌کدام از این‌ موارد قرار نیست که حتماً اتفاق بیافتد. این شما هستید که در ذهنتان این رویاها را دارید. به چیزهایی فکر می‌کنید که هیچ شخص دیگری جرأت نمی‌کند، به آنها فکر کند. ایلان ماسک، این حقیقت که شما واقعاً آن را انجام می‌دهید، موضوع بسیار قابل‌توجهی است. ممنون که به همه‌ی ما کمک کردی تا رویای بزرگ‌تری داشته باشیم.»
-: «اما اگر روزی واقعاً داشت به دیوانگی تبدیل می‌شد به من خواهید گفت؟»

+: «حتماً، فوق العاده بود. واقعاً فوق‌العاده بود.»

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/success-lesson-from-elon-musk-part3
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط