افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

7 گام موثر برای پیشرفت در زندگی‌ - موفقیت در زندگی

توضیحات کوتاه :
موفقیت چیست و گام های رسیدن به موفقیت کدامند؟  آیا واقعاً بدون دانستن هدف و آنچه به خاطرش تلاش می‌کنیم، می‌توانیم مسیر دست یابی به موفقیت را هموار کنیم؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 4

  • 1.8k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
7 گام موثر برای پیشرفت در زندگی‌ - موفقیت در زندگی

 

خلاصه ای از مقاله

موفقیت از نظر افراد مختلف، معانی متفاوتی دارد. به عقیده بسیاری، موفقیت یعنی ثروت و آزادی. در نتیجه مثلاً اگر کارآفرین باشید، این اختیار را دارید که درباره زمان و مکان کار کردن خود و کسانی که برای همکاری انتخاب می‌کنید، تصمیم گیری کنید. این در حالی است که از نظر افراد دیگر، موفقیت به معنی کار کردن در شغلی است که به آن علاقه داشته باشند و به کمک درآمد حاصل از آن بتوانند بدهی‌های خود را پرداخت یا امنیت مالی‌شان را تأمین کنند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

راه‌های رسیدن به موفقیت چیست؟

همه ما انسان‌ها در مقطعی از زندگی از خود می‌پرسیم آیا تا به حال موفق بوده‌ایم یا نه. اما به راستی موفقیت چیست و آیا واقعاً بدون دانستن هدف خود و آنچه به خاطرش تلاش می‌کنیم، می‌توانیم مسیر دست یابی خود به موفقیت را هموار کنیم؟

واقعیت این است که موفقیت از نظر افراد مختلف، معانی متفاوتی دارد. به عقیده بسیاری، موفقیت یعنی ثروت و آزادی. در نتیجه مثلاً اگر کارآفرین باشید، این اختیار را دارید که درباره زمان و مکان کار کردن خود و کسانی که برای همکاری انتخاب می‌کنید، تصمیم گیری کنید. این در حالی است که از نظر افراد دیگر، موفقیت به معنی کار کردن در شغلی است که به آن علاقه داشته باشند و به کمک درآمد حاصل از آن بتوانند بدهی‌های خود را پرداخت یا امنیت مالی‌شان را تأمین کنند.

یکی از نکات مهمی که درباره موفقیت باید به خاطر بسپارید این است که هیچ وقت جایگاه کنونی خود را با دیگران مقایسه نکنید، چون در این صورت با مشاهده تفاوت‌ها ممکن است احساس سرخوردگی و ناامیدی به شما دست بدهد و دستاوردهایی که تا این لحظه کسب کرده‌اید را نادیده بگیرید. در این مقاله قصد داریم 7 قانون طلایی موفقیت را به شما معرفی کنیم که با به کارگیری آن‌ها می‌توانید مسیر دست یابی به خواسته‌ها و آرزوهایتان را هموار کنید.

 

چگونه درآمد بیشتری کسب کنیم؟

 

1. نگرش خود را تغییر دهید تا به موفقیت برسید

در بیشتر مواقع، عدم دست یابی شما به موفقیت، ارتباطی به مهارت‌ها و توانایی‌ها یا وضعیت مالی‌تان ندارد، بلکه نگرش و طرز فکر شما نسبت به کاری که انجام می‌دهید، رسیدن به موفقیت را در نظر شما غیر ممکن می‌سازد. مثلاً موضوع کارآفرینی را در نظر بگیرید: بزرگ‌ترین عاملی که مانع موفقیت صاحبان کسب و کار می‌شود این است که تصور می‌کنند صرفاً برای فروش محصول یا خدمات، بیزینس خود را شروع کرده‌اند. آن‌ها تمام انرژی خود را صرف ارائه هر چه بهتر محصول و خدمات می‌کنند، اما اگر مشتری احتمالی هرگز درباره کسب و کار آنها چیزی نشنیده باشد، منطقاً از آنها خرید نخواهد کرد.

چون آنها نتوانسته‌اند به مشتریان ثابت کنند که محصول‌شان از بقیه برندها بهتر است. پس همانطور که می‌بینید هدف از حضور در بیزینس، فروختن محصول یا خدمات نیست، بلکه بازاریابی آن است. بنابراین اگر کارآفرین هستید و می‌خواهید در کار خود پیشرفت داشته باشید، باید به سمت تغییر نگرش ذهنی قدم بردارید. همین قضیه برای کسانی که به دنبال ارتقا شغلی یا تغییر کار خود هستند نیز صادق است. چه عاملی شما را از رقبایتان متمایز خواهد کرد؟ چرا یک شرکت باید شما را استخدام کند؟ تمرکز خود را بر مهارت‌ها یا سال‌هایی که تجربه داشته‌اید معطوف نکنید. چه دستاوری داشته‌اید که از نظر شرکت دیگری جذاب خواهد بود؟ در هر دو مورد، هدف درک مشکلات بازار هدف و ارائه راهکارهای مورد نیاز به آنها است. بنابراین لازم است نگرش خود را تغییر دهید.

 

7 گام موثر برای دست یابی به موفقیت

 

2. برای رسیدن به موفقیت از دیگران کمک بگیرید

از آنجا که مسیر رسیدن به موفقیت را نمی‌توان به تنهایی طی کرد، بنابراین لازم است از کمک دیگران هم استفاده کنیم. متاسفانه، در مدارس به ما یاد داده‌اند که به تنهایی بر روی موضوعی کار کنیم. در نتیجه برای یافتن راه حل یک مشکل، صرفاً به هوش خود تکیه می‌کنیم. وقتی این سناریو را برای کسب و کار و بیزینس خود هم پیاده می‌کنیم، عملاً به پیشرفتی دست نخواهیم یافت. یکی از دلایلی که باعث می‌شود برخی تمایل به کمک گرفتن از دیگران نداشته باشند این است که تصور می‌کنند دیگران از این احساس نیاز، علیه آنها استفاده می‌کنند یا ممکن است آنها را فاقد دانش تلقی کنند. اما واقعیت این است که در بیشتر موارد، دیگران چنین تصوری نسبت به فرد کمک گیرنده نخواهند داشت.

در واقع کمک گرفتن از دیگران باعث می‌شود با بهره گرفتن از راهنمایی و تجربه آنها، جلوی شکست‌های احتمالی خود را بگیرید و به این ترتیب مانع از پیامدهای منفی کسب و کار خود شوید. برای موفقیت در کسب و کار، لازم است از کمک همکاران یا مربیان خود نیز استفاده کنید. بر اساس نتیجه تحقیق صورت گرفته در دانشگاه Olivet Nazarene، 76 درصد افرادی که از کمک مربی و راهنما استفاده کرده‌اند، وجود این افراد را برای کسب موفقیت در زندگی ضروری می‌دانسته‌اند.

مربی، نقشه راه شما را مشخص می‌کند. با این حال، باید شخص واقعاً مناسبی را انتخاب کنید. این فرد همان کسی است که روش فکر کردن شما را به چالش خواهد کشید و توصیه‌های عملی در اختیار شما قرار می‌دهد و باعث می‌شود در قبال کارهایی که انجام می‌دهید مسئولیت پذیر باقی بمانید. از آن مهمتر این که مربی و راهنما از دیدن پیشرفت شما خوشحال می‌شود، چون برای آن وقت و انرژی صرف کرده‌ است و مشاهده می‌کنند که زحماتشان بی نتیجه نمانده است. بنابراین از این که درخواست کمک کنید نترسید.

ویدئو ویژه : ترک عادت های بد زندگی

 

7 گام موثر برای دستیابی به موفقیت

 

3. شانس موفقیت خود را با واگذار کردن کارها افزایش دهید

یکی از ویژگی‌های مشترک افراد موفق این است که از نقاط قوت و توانایی‌های خود مطلع هستند. بنابراین انرژی خود را نیز در همان حوزه صرف می‌کنند و بقیه کارها را به دیگران واگذار می‌کنند. ریچارد برانسون، زمانی گفته است: «هنر واگذای کارها، یکی از مهارت‌های کلیدی است که هر کارآفرینی باید به آن مسلط باشد». امروزه مهارت واگذاری کارها، بیش از هر زمان دیگری در زندگی کاربرد دارد. بر اساس گزارش شرکت Xero، 77 درصد از صاحبان کسب و کار به خاطر فعالیت بیش از اندازه، دچار فرسودگی روانی می‌شوند. همچنین بر اساس گزارش شرکت تحلیل و مشاوره گالوپ، این رقم در مورد کارمندان 44 درصد است.

در واقع خستگی جسمی و روحی باعث می‌شود نتوانید عملکرد درستی از خودتان نشان دهید. بنابراین اگر صاحب بیزینسی هستید و می‌خواهید هر چه سریعتر به هدف‌هایتان برسید، روی کمک اعضای تیم خود هم حساب کنید. البته کسانی که در اطراف خود گرد می‌آورید باید مورد اطمینان باشند و بتوانند به صورت خودجوش و بدون این که نیازی به تذکر باشد، مسئولیت‌های خود را انجام دهند، در غیر این صورت ناچار هستید دوباره آن کار را از ابتدا انجام دهید.

 

7 گام موثر برای دست یابی به موفقیت

 

4. از شکست استقبال کنید

هیچ گاه از اشتباه کردن نترسید. واقعیت این است که به هر حال در مسیر رسیدن خود به موفقیت وپیشرفت، بارها و بارها با شکست مواجه خواهید شد. با این حال، نباید شکست را معیاری برای سنجش توانایی‌های خود بدانید، بلکه باید به آن به چشم درس و تجربه نگاه کنید. درست است که هیچ کس شکست خوردن را دوست ندارد، اما اگر هیچ وقت طعم تلخ آن را نچشیم، آیا قدر دستاوردها و موفقیت‌های خود را خواهیم دانست؟

موفق‌ترین افراد، کسانی هستند که به استقبال خطر می‌روند و در این راه با شکست نیز مواجه می‌شوند. البته این موضوع باعث نمی‌شود که از دنبال کردن هدف‌های خود دست بردارند. اگر اوضاع به شکلی که می‌خواهید پیش نمی‌رود، سعی در نادیده گرفتن آن نکنید. در عوض، از خودتان بپرسید چه عاملی باعث به وجود آمدن این شرایط شده است و برای رفع آن چه کاری می‌توانید انجام دهید. این طرز فکر، به موفقیت شما منتهی خواهد شد. پس، از اشتباه‌های خود استقبال کنید، مسئولیت آنها را بپذیرید و از آنها درس بگیرید.

 

7 گام موثر برای دستیابی به موفقیت

 

5. برای بهتر شدن خودتان تلاش کنید

یکی از رازهای زندگی بهتر این است که همیشه سعی کنید از آنچه هستید بهتر باشید. این کار امکان پذیر نخواهد بود مگر این که سرسختانه و دائم در حال یادگیری باشید و از هر فرصت خوبی که بر سر راهتان قرار می‌گیرد استقبال کنید. مثلاً در دوره‌های آنلاین رایگان، سمینار یا وبینارهای شبکه سازی شرکت کنید یا با مربیان معروف ملاقات کنید. در این راه با افرادی ملاقات خواهید کرد که می‌توانند به گسترش و رشد کسب و کار شما کمک کنند. به خاطر داشته باشید که آنها زمانی همان جایی که شما هستید، قرار داشته‌اند. بعضی از آنها به موفقیت دست یافته‌اند و برخی همچنان در مسیر رسیدن به موفقیت قرار دارند. با این حال، همه آن‌ها می‌توانند به شکلی به شما کمک کنند.

 

پیشنهاد ویژهتکنیک های ساده برای خوش شانسی در زندگی

 

7 گام موثر برای دستیابی به موفقیت

 

6. برای موفقیت خود برنامه ریزی کنید

حال که دیگر می دانید موفقیت چیست، از چه راهی می‌خواهید آن را به دست آورید؟ به عبارت دیگر، آیا نحوه برنامه ریزی برای رسیدن به هدف را می دانید؟ اقداماتی که در نظر دارید انجام دهید را روی یک تکه کاغذ بنویسید. نتیجه یک تحقیق نشان می‌دهد افرادی که هدف‌های خود را می‌نویسند، 33 درصد بیشتر از دیگران موفق به عملی کردن آن‌ها می‌شوند. وقتی نقشه موفقیت خود را مشخص کردید، آن را روی دیوار اتاقتان نصب کنید. هر روز، چند دقیقه‌ای برای نگاه کردن به هدف‌های خود وقت بگذارید و مواردی را که عملی کرده‌اید خط بزنید.

این کار علاوه بر افزایش انگیزه، شما را نسبت به رویاهایتان متعهد نگه می‌دارد. البته از این که طرح و برنامه خود را تغییر دهید نترسید. شاید بعد از چند ماه تصمیم بگیرید هدف‌های خود را تغییر دهید. این کار اشکالی ندارد، فقط باید برنامه خود را مطابق با هدف‌های جدیدتان تغییر دهید. یکی از نکات مهمی که باید در رابطه با برنامه‌ریزی و عملی کردن هدف خود در نظر داشته باشید این است که هدف خود را متناسب با توانایی‌هایتان انتخاب کنید یا اگر هدف بزرگی انتخاب می‌کنید، آن را به چند هدف کوچک و قابل اجرا تقسیم کنید. در این صورت بعد از انجام هر کدام از آنها، انگیزه بیشتری برای ادامه کار پیدا خواهید کرد.

 

7 گام موثر برای دستیابی به موفقیت

 

7. هرگز تسلیم نشوید

جاده موفقیت، پر از فراز و نشیب است و طبیعتاً با شکست‌هایی نیز رو به رو خواهید شد، اما اگر در این راه پشتکار و سرسختی به خرج دهید مطمئناً پیروز خواهید شد. در طول دوران‌های مختلف، افرادی بوده‌اند که با وجود هوش سرشار، صرفاً به خاطر این که زود تسلیم شده‌اند، نتوانسته‌اند به هدف خود دست یابند. در مقابل کسانی هم بوده‌اند که با وجود استعدادهای کم و به دلیل داشتن عزم و اراده توانسته‌اند به دستاورد‌های بزرگی دست یابند.

آن‌ها سخت برای رسیدن به هدف‌های خود مصمم بوده‌اند و هر شکستی که در این راه متحمل شده‌اند، به آنها درس دیگری برای رسیدن به موفقیت آموخته است. اگر واقعاً می‌خواهید در زندگی خود موفق شوید، نباید هیچ گاه از دست‌یابی به آن ناامید و خسته شوید. در عوض هر پیروزی کوچکی که به دست آوردید را جشن بگیرید، چون انگیزه شما را برای ادامه راه افزایش خواهد داد.

 

چگونه بیزینس پرسود آمازون را راه اندازی کنیم؟

 

در این مقاله با 7 قانون طلایی برای پیشرفت وموقیت در زندگی آشنا شدید. فراموش نکنید تا زمانی که هدف واقعی‌تان را نشناسید، نمی‌توانید نقشه مسیر موفقیت خود را ترسیم کنید. هدف خود را روی کاغذی بنویسید و آن را مرور کنید. همچنین اقداماتی که فکر می‌کنید برای رسیدن به آن لازم است انجام شود را بررسی نمایید. سپس از خودتان بپرسید: «خود من چه کاری برای رسیدن به هدفم می‌توانم انجام دهم؟ کجا به کمک دیگران احتیاج دارم؟ آیا حاضر هستم برای موفقیت خود فداکاری کنم و از برخی از خواسته‌هایم چشم پوشی کنم؟ اگر شکست بخورم، پا پس خواهم کشید؟ آیا لازم است در برنامه‌های آموزشی شرکت کنم؟

وقتی در مورد هدف خود و اقداماتی که برای رسیدن به آن باید انجام دهید، بینش واضح و شفافی داشته باشید، راحت‌تر می‌توانید برای آن برنامه ریزی و اقدام کنید. هر روز برای رسیدن به هدف خود اقدامات لازم را انجام دهید. در این صورت جاده موفقیت برای شما هموار خواهد شد.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/steps-achieve-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط