افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

روش های محبوب شدن و نفوذ در قلب ها

توضیحات کوتاه :
آگاهی از شیوه درست برقراری ارتباط با دیگران در زندگی بسیار حائز اهمیت می‌باشد. لازم است تکنیک‌هایی را یاد بگیرید تا بتوانید با هر فردی که در زندگی آشنا می‌شوید، رابطه بهتری داشته باشید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.4k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
روش های محبوب شدن و نفوذ در قلب ها

 

خلاصه ای از مقاله

در هر جامعه‌ای که زندگی می‌کنید مطمئناً مسائل و مشکلاتی وجود دارد ولی باید یاد بگیرید که کمی بیشتر یکدیگر را دوست داشته باشید و کمی با هم مهربان‌تر باشید. اگر در ارتباط با افراد زندگیتان در قبال کاری که انجام داده‌اند، متوجه نباشید که باید از او تشکر کنید، قسمت بزرگ و مهمی از روابط خود را از دست می‌دهید. شما حتی باید به خاطر وجود بعضی از افراد در زندگی خود شکرگزار باشید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

ساخت روابط اجتماعی موفق

روابط اجتماعی و آگاهی از شیوه درست برقراری ارتباط با دیگران در زندگی امروز بسیار حائز اهمیت می‌باشد. لازم است تکنیک‌هایی را یاد بگیرید تا بتوانید با هر فردی که در زندگی آشنا می‌شوید، رابطه بهتری داشته باشید. آن فرد می‌تواند دوست، همکار، همسر و در کل افراد جامعه‌ای باشند که در آن زندگی می‌کنید. در هر جامعه‌ای که زندگی می‌کنید مطمئناً مسائل و مشکلاتی وجود دارد ولی باید یاد بگیرید که کمی بیشتر یکدیگر را دوست داشته باشید و کمی با هم مهربان‌تر باشید. اگر به شبکه‌های اجتماعی که افراد می‌توانند نظر واقعی خود را اعلام نمایند، نگاهی بیندازید متوجه می‌شوید که حس تنفر در وجود افراد شکل گرفته و خیلی کم پیش می‌آید که یکدیگر را دوست داشته باشند. همه این موارد از یک خشم حاصل می‌شود که در جامعه وجود دارد. همه ما از مواردی در جامعه به شدت عصبانی هستیم و خشم درون خود را با حرف‌های نادرستی که در این فضاها به دیگران می‌گوییم، آزاد می‌کنیم.

 

مقاله پیشنهادی: موفقیت در روابط اجتماعی

روش های محبوب شدن و نفوذ در قلب ها

 

مهارت ارتباط مؤثر با دیگران

اگر می‌خواهید با افرادی که در زندگیتان هستند رابطه بهتری بسازید، یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید این می‌باشد که از او تشکر کنید. خیلی از اوقات افراد کارهایی را در زندگی انجام می‌دهند و ممکن است شما اصلاً آن کارها را نبینید و درنظر نگیرید. خیلی از ما در زندگی به تنها چیزی که نیاز داریم این می‌باشد که فقط دیده و شنیده شویم، فقط از ما تشکر شود و یک حس خوب دریافت کنیم.

راهکار ساخت روابط اجتماعی قوی

اگر در ارتباط با افراد زندگیتان در قبال کاری که انجام داده‌اند، متوجه نباشید که باید از او تشکر کنید، قسمت بزرگ و مهمی از روابط خود را از دست می‌دهید. شما حتی باید به خاطر وجود بعضی از افراد در زندگی خود شکرگزار باشید. علت اینکه خیلی از افراد در زمینه کاری خود، وظایف خود را به خوبی انجام نمی‌دهند این می‌باشد که کارفرمای آنها قدر آن کارمند را نمی‌داند و آن شخص خود را مفید احساس نمی‌کند. این موضوع در زمینه زندگی مشترک هم صدق می‌کند. علت خیلی از طلاق‌ها این می‌باشد که افراد اظهار می‌کنند طرف مقابل اصلاً آنها را درک نمی‌کند. این موارد اتفاق می‌افتد زیرا ما خیلی مواقع اصلاً حاضر نیستیم حرف یکدیگر را بشنویم و برای ساعتی فقط گوش دهیم. زیرا ممکن است خیلی از مواردی که طرف مقابل ما بیان می‌کند نیاز به هیچ کاری جز اینکه شما زمان بگذارید و حرف‌های او را بشنوید، نداشته باشد. وقتی این فرصت را به آن فرد نمی‌دهید، باعث می‌شود خیلی از مسائلی که می‌توانست به راحتی حل شود، حل‌نشده باقی بماند. زیرا حاضر نیستیم گوش کنیم، تشکر کنیم یا حتی ببینیم که آن شخص الان در چه جایگاهی قرار دارد.

 

تصمیم گرفتم برای همیشه ثروتمند باشم


برای مثال زمانی که شما گلدانی را خریداری می‌کنید و در خانه خود قرار می‌دهید شاید هفته اول خیلی برای شما جذاب باشد ولی چند هفته بعد، آن گلدان جزئی از خانه شما می‌شود و دیگر ارزش اولیه را نخواهد داشت. ولی در برخود با افراد زندگی خود نباید این کار را انجام دهید. آن‌ها باید هر لحظه برای شما با ارزش باشند و باید قدر آنها را بدانید.

روش صحیح و سازنده انتقاد از دیگران چیست؟

اگر روزنامه‌ها، شبکه‌های اجتماعی و... را بررسی کنید، متوجه می‌شوید که مملو از انتقاد شده‌اند. انتقاد الزاماً بد نیست ولی باید با روش درست برای این کار اقدام نمایید. اگر انتقاد خود را با جملات نادرستی شروع کنید که باعث شود شخصیت آن فرد زیر سؤال برود، شما هیچ تأثیر مثبتی برای آن فرد یا جامعه نداشتید. اگر در جایگاهی هستید که به خودتان حق انتقاد می‌دهید، در آن زمینه اطلاعات کاملی دارید و این انتقاد تنها نظر شخصی شما نمی‌باشد، حتماً باید از شیوه درست آن مطلع باشید و دقت کنید که جملات را چگونه و کجا به کار می‌برید. 
همین موارد است که جامعه را می‌سازد. جامعه چیزی خارج از شخصیت افراد جامعه نیست. اگر شاهد فحاشی‌های زیادی در فضاهای اجتماعی هستید، آن افراد هم جزء افراد جامعه‌ای هستند که شما در آن زندگی می‌کنید. اگر به فکر انتقاد کردن هستید باید به بهترین شیوه آن را مطرح کنید، شیوه‌ای که کارآمد باشد. یکی دیگر از مسائلی که می‌توان به آن پرداخت، طنز می‌باشد. متاسفانه طنز در جامعه ما به مسخره کردن تبدیل شده است. شاید با همین خندیدن‌های کوتاه‌مدت شخصیت یک نفر تخریب شود. پس همیشه دقت داشته باشید که به چیزهایی می‌خندید.

در روابط اجتماعی خود با دیگران همدلی کنید

در ارتباطات خود با دیگران از ابتدا همه چیز را قضاوت نکنید و زمانی را به گوش دادن به حرف‌های طرف مقابلتان اختصاص دهید. این اقدام باعث می‌گردد اعتماد و توجه او را جلب کنید. با این کار در آن شخص احساس خوبی نسبت به شما ایجاد می‌گردد و می‌پذیرد که شما با صبوری به حرف‌های او گوش می‌دهد.

 

مقاله پیشنهادی: اصول روابط بین فردی

برقراری ارتباطات صمیمی با دیگران

 

در ارتباطات خود با دیگران در حد متعادل صادق باشید

لزومی ندارد که تمام جزئیات زندگی خود را در ارتباط با دیگر افراد برای آنها بیان کنید. ولی این بدان معنا نیست که صادق نباشید. از ادعاهای دروغین و پوچ درباره خود در صحبت کردن با دیگران بپرهیزید. شاید افرادی که در روابط خود از این تکنیک استفاده می‌کنند، در ابتدا مورد توجه قرار گیرند ولی با گذشت زمان عدم صداقت گفتار آنها برای افراد مشخص می‌شود و این باعث می‌گردد این افراد دیگر حس خوبی نسبت به آن شخص نداشته باشند و حتی در برخوردهای بعدی دیگر مانند روز اول به آنها اعتماد نمی‌کنند و با آنها صمیمی نمی‌شوند.
صداقت همیشه رکن مهم روابط اجتماعی سازنده بوده است ولی در این خصوص هم باید تعادل را رعایت نمایید. اینکه در روابط خود به خصوص با افرادی که تازه با آنها آشنا شده‌اید، تمام جزئیات و اتفاقات زندگی خود را بیان کنید، اصلاً کار صحیحی نمی‌باشد. بنابراین بهتر است حد تعادل در صداقت را بشناسید و در ارتباطات اجتماعی خود رعایت نمایید.

چگونه روابط اجتماعی و جامعه‌ای ایده آل بسازیم؟

هیچ‌گاه خودتان را دست کم نگیرید. زمانی که این کار را انجام می‌دهید، باعث ایجاد خشمی در خود می‌شوید و دائم از خود می‌پرسید که چرا نمی‌توانید موفق شوید؟ این مسئله ناشی از این است که شما خودتان را قبول ندارید. اگر خودتان را دست کم بگیرید، کم‌کم این خشم در وجود شما بیشتر و غیرقابل کنترل می‌شود و سعی می‌کنید با فحاشی و انتقاد نادرست، این خشم را آزاد کنید. سعی کنید خودتان را جدی بگیرید و خود را قبول داشته باشید. حتی اگر الان هم زندگی خوبی ندارید بدانید که شما مطمئناً لیاقت زندگی خوب را دارید فقط باید با شیوه درست برای ساخت آن اقدام نمایید زیرا ظرفیت و لیاقت آن را دارید. 
پس ابتدا قبول کنید که شما لیاقت یک زندگی پر از آرامش و ساخت یک شخصیت مهربان را دارید. اگر با این نگرش پیش روید مطمئناً خیلی از انتقادهای بد حذف می‌شوند و حس منفی حاکم بر جامعه نیز از بین می‌رود. در این زمان اگر کسی موفق شد، دیگر حس بدی نسبت به او پیدا نمی‌کنید. زیرا خودتان هم موفق هستید و یا اینکه می‌توانید موفق شوید. با خودتان عهد ببندید که لیاقت آرامش و خوشبختی را دارید و آن را در ذهن خود تبدیل به باور کنید. هر مشکلی که در زندگیتان وجود دارد، بدانید که توانایی حل آن و لیاقت یک زندگی خوب را دارید. پس برای ساخت زندگی بهتر و شادتر همین الان اقدام نمایید.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/popular-ways-of-winning-hearts
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
رحیم گفته:
۰ | ۰

تنها دونستن مهم نیست عمل کردن به این نکات مهم و تاثیرگذاره.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما رحیم عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

حضور شما و اطلاع از نظرات شما، عامل انرژی و انگیزه مجموعه ما است تا هر روز تلاش خود را در ارتقاء سطح پشتیبانی و خدمت رسانی به شما همراهان عزیز افزایش دهیم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط