فرصت درآمدزایی از سایت airbnb با اجاره خانه دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

لیلا جناح - زنی که فقر را شکست داد

خلاصه فایل دانلود رایگان :
لیلا جناح ، کارآفرین اجتماعی موضوع این قسمت از برنامه هیرو تایم است. تحمل سختی‌ها در زندگی ‌می‌تواند شخصیت‌ شما را بسازد. با داشتن دیدگاه مثبت به مشکلات، می‌توان از جنبه‌های خوب و پنهان شکست‌ها و مشکلات بهره برد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 9

  • 13.9k
  • 4
لیلا جناح - زنی که فقر را شکست داد

کارآفرینان و فریلنسرهای موفق راه های زیادی را طی نموده اند تا توانسته اند راهی برای کمک به دیگران برای رهایی از فقر و مشکلات مالی پیدا کنند. خیلی از این افراد دغدغه خود را کمک به افراد فقیری می دانند که موقعیت کاری مناسبی ندارند و به همین دلیل با فقر دست و پنجه نرم می کنند. لیلا جناح – کارآفرین اجتماعی یکی از این افراد است که با تاسیس شرکت سماسورس (Samasource) و برون سپاری کارها از طریق شرکت های بزرگ توانست به افراد نیازمند زیادی کمک نماید تا بتوانند موقعیت بد کاری و اقتصادی خود را ارتقاء دهند و شرایط بهتری برای زندگی خود فراهم نمایند. زندگی این بانوی جوان کارآفرین می تواند الهام بخش افراد زیادی باشد که به فکر کمک به دیگران هستند.

 

 

آشنایی با لیلا جناح

 

لیلا جناح (Leila Janah) در سال 1982 در یک خانواده مهاجر هندی به دنیا آمد. کار کردن را از سن 12 سالگی شروع نمود. به دلیل فقر، خود را متمایز از دیگران می‌دانست و برای رهایی از این حس به درس خواندن پناه برد.

وارد دانشگاه هاروارد شد و برای تامین مخارج دانشگاه به کار نظافت دانشگاه، سرو نوشیدنی به دانشجویان و تدریس به افراد پولدار می‌پرداخت. او در مورد این تجربیات خود می‌گوید که انجام چنین کارهایی شخصیت او را ساخت و صرفه‌جویی و انضباط را از آن دوران یاد گرفته است.

 

لیلا جناح کارآفرین اجتماعی

 

لیلا جناح از سختی دوران کودکی خود می‌گوید و اینکه همین سختی‌ها، انگیزه‌ای شد برای راه‌اندازی کاری که درد و رنج را به یک واقعیت مثبت در جهان تبدیل نماید. او بورسیه ای را دریافت نمود که بخشی از بورسیه، تدریس زبان انگلیسی به بچه های نابینا در روستایی در غنا بود.

او با این دیدگاه به غنا رفت که با یاد دادن زبان انگلیسی و آموزش سخت کوشی و تلاش بیشتر به آن کودکان بتواند تحولی در زندگی آنها ایجاد نماید. اما وقتی به آنجا رسید با وجه دیگری از زندگی این روستاییان مواجه شد.

آنها انسان‌های خیلی سخت کوشی بودند و از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی کردند ولی درآمد ناچیزی داشتند. درآمدی که حتی کفاف تامین دارو برای زنده ماندن از بیماری مالاریا هم نمی شد.

آنها تشنه یادگیری بودند اما امکاناتی نداشتند. لیلا جناح عنوان می کند که این کودکان از چنان استعدادهایی برخوردار بودند که اگر در مکانی دیگر با امکانات بیشتر بودند می توانستند موفقیت های خیلی بزرگی را کسب نمایند.

 

استراتژی های پیشنهادی لیلا جناح در کسب و کارهای اجتماعی


لیلا جناح در مسیر کسب و کارهای اجتماعی خود نکات و راهکارهایی را مدنظر داشته که آنها را به سایر افراد نیز پیشنهاد می کند که در ادامه به توضیح تعدادی از آنها پرداخته می شود.

لیلا جناح معتقد است شما باید کسانی را استخدام کنید که از خودتان بهتر باشند. او می گوید که قدرت و توانایی شما به قدرت تیمی که تشکیل دادید کاملا وابسته است. او همواره بیان می کند که برای اداره یک شرکت خوب، باید افرادی بهتر از خودم را استخدام کنم.

لیلا جناح  همواره تاکید می کند که یاد بگیرید، بسازید و ارزیابی کنید.

یکی از پیش نیازهای یادگیری، امتحان کردن است. شما می توانید مسیری را امتحان کنید، حتی اگر براساس هدفتان پیش نرفت، آن را متوقف یا عوض کنید یا حتی اگر به هدف نزدیک شد، آن را تغییر دهید و بیینید چه اتفاقی رخ می دهد.

لیلا جناح می گوید همواره سعی کنید یک مشکل جدی را حل کنید. او در مورد کار خودش می گوید " من فکر می کنم در خصوص مورد ما دو مشکل اصلی وجود دارد که در واقع همه چیز به آن ربط پیدا می کند. یکی فقر شدید و دیگری تغییرات اقلیم است "

پس شما هم مشکل جدی که در مسیرتان وجود دارد و بقیه عوامل را تحت تاثیر قرار می دهد را پیدا کرده و حل کنید.

 

دلیل موفقیت لیلا جناح

 

لیلا یکی از دلایل موفقیت های خود را زندگی در جامعه ای می داند که از هر نوع امکاناتی برای پیشرفت برخوردار بود. او بعد از اتمام دوره خود به آمریکا بازگشت اما لحظه ای نتوانست غنا و مردمان آنجا را فراموش کند.

او از هر فرصتی استفاده می کرد تا راهی پیدا کند و بتواند به مردمان فقیر کمک نماید. تحقیقات زیادی در زمینه فقر انجام داد و حتی زبانهای رایج آن منطقه که پرتقالی و فرانسه بود را فرا گرفت.

او سفرهای زیادی به کشورهای آفریقایی انجام داد و به دنبال راهی برای کمک به این افراد بود. در این سفرها دریافت که یکی از مشکلات بزرگ این مناطق نبود فرصت های کاری می باشد. او تحت تاثیر ایده محمد یونس قرار گرفت که به افراد فقیر وام هایی پرداخت می نمود تا بتوانند کسب و کاری را راه اندازی نمایند.

 

شیوه تفکر لیلا جناح

 

لیلا جناح به این نتیجه رسید که به سمت فریلنسری (freelancer)  و برون سپاری برود. او معتقد است که ایجاد فرصت، بیشتر از کمک مالی افراد را توانمند می‌سازد و همین اندیشه را سرلوحه کار خود قرار داد.

لیلا جناح در سن 26 سالگی شرکت سماسورس را راه اندازی نمود. شرکت های بزرگی همچون فیسبوک و گوگل پروژه های تکنولوژی هوش مصنوعی خود را به این شرکت برون سپاری می کردند.

اعضای تیم سماسورس به مناطق محروم و فقیر نشین می رفتند و با دادن آموزش هایی به افراد آن مناطق پروژه ها را به آنها تحویل می دادند.

بعد از انجام کارها، کل پروژه توسط تیم جمع آوری می شد و به شرکت های بزرگ تحویل داده می شد. این روند باعث می شود که فرصت های شغلی زیادی برای افرادی که در مناطق محروم زندگی می کنند ایجاد شود.

شرکت سماسورس در کشورهای آمریکا، کنیا، هند و اوگاندا کارمند دارد و بر زندگی بیش از هزاران کارمند و خانواده آنها تاثیر گذاشته است.

 

لیلا جناح کارآفرین اجتماعی

 

چند نکته پیشنهادی لیلا جناح موسس سماسورس

 

لیلا جناح می‌گوید بهترین توصیه‌ای که شنیده، این است که "هیچ‌وقت تسلیم نشو و جا نزن" با ارزش‌ترین چیزها در زندگی در نتیجه شکست‌ها و درس‌های حاصل از آن به دست می‌آید. شکست‌هایی که شخصیت انسان را می‌سازد.

تنها قدرت ما در مقابل شکست‌ها، قدرت واکنش می‌باشد. دانستن این موضوع به شما این آزادی را می‌دهد که واکنش خود را انتخاب کنید و به دنیا نشان دهید که چطور آدمی هستید. همین واکنش‌ها می‌تواند مسیر زندگی شما را تعیین نماید، پس در مقابل مشکلات کمی تامل کنید و بهترین واکنش را انتخاب کنید.

 

پایان زندگی کوتاه لیلا جناح

 

لیلا جناح در 24 ژانویه 2020 در سن 37 سالگی در اثر بیماری سارکوم اپیتلیوئید، نوعی سرطان، درگذشت. تلاش های او نام او را زنده نگاه می دارد و الهام بخش تمام افرادی می شود که به دنبال کمک به هم نوع خود هستند. روحش شاد و یادش گرامی.

 

آموزش فروش در آمازون

 

 

شغلی که شما را از المان زمان و مکان جدا می‌کند و زمینه کسب درآمد 24 ساعته را برای شما فراهم می‌کند، می‌توان در دسته‌بندی شغل‌های ایده آل قرار داد. مشاغلی که در کنار کار و کسب درآمد، امکان زندگی کردن به روش دلخواه را هم فراهم می‌کنند. برای آشنایی با چنین شغلی و راهنمایی گام به گام در این خصوص، مطالعه مقاله آموزش فروش در آمازون را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/leila-janah-interview
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
فاطمه گفته:
۰ | ۰

من یاد گرفتم افکار من زندگیمو میسازه طبق قانون جذب

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما فاطمه عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

سپاسگزار شما هستیم که در راه موفقیت تلاش می کنید و با ابراز لطف و محبت خود، به ما نیز در رسیدن به موفقیت یاری می رسانید.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
شبنم گفته:
۰ | ۰

این برنامتون خیلی عااااالی بود.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما شبنم عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

از رضایت و خشنودی شما همواره بر خود می‌بالیم و علاقه مندیم که همیشه شما را در اوج پیروزی‌هایتان ببینیم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط