جک دورسی - توییتر چگونه متولد شد؟

  • 8 خرداد 1399
  • 1.8k
  • 0

جک دورسی، یک نوآور برجسته، کسی که ایده توییتر را از کودکی در ذهن خود داشت، با این ایده تغییرات بسیار بزرگی در زندگی خود ایجاد کرد. ایده‌ای که با قابلیت های خود، این امکان را فراهم کرد که ارتباط بین انسان‌ها از راه‌های دور ممکن شود و در زمان خود یکی از موفقیت های بزرگ بوده و هست.

 

 

زندگینامه جک دورسی بنیانگذار توییتر

جک دورسی در سنت لوییس ایالت میسوری آمریکا به دنیا آمد. پدر و مادر او عاشق زندگی در شهر بودند و او هم به شهر علاقمند شد و این علاقه خود را به شکل علاقه به نقشه‌ها نشان می‌داد و خود را در نقشه‌ها غرق می‌کرد. او می‌خواست نقشه‌ای از شهر نیویورک درست کند و خودروهای آمبولانس، آتش‌نشانی و تاکسی را روی نقشه به‌صورت زنده با علامت‌های متحرک، مشخص نماید. او در دوران نوجوانی با خرید اولین سیستم کامپیوتری توسط پدر و مادرش، به صورت ابتدایی نقشه‌ها را در سیستم طراحی می‌کرد.

چگونه ایده توییتر در ذهن جک دورسی شکل گرفت؟

جک دورسی کار خود را با برنامه‌نویسی آغاز نمود و در بازه‌ای از زمان به ماساژ درمانی علاقه‌مند شد و مدتی به این کار پرداخت. بعد از تجربه ماساژ درمانی چند سالی وقت خود را برای یادگیری طراحی گل ‌و گیاه صرف کرد و مدتی هم به کار تولیدی شلوار جین پرداخت. او شغل‌های متفاوتی را امتحان نمود تا اینکه ایده توییتر به ذهن او خطور کرد و توانست مسیر زندگی خود را پیدا کند.

 

جک دورسی و توییتر

 

داستان موفقیت موسس توییتر

ایده توییتر در سال 2006 و همراه با همه گیر شدن سرویس پیامک در آمریکا شکل گرفت. جک دورسی در مورد ایده خود می‌گوید ایده‌ای است که، هر کس با یک موبایل 5 دلاری در کنیا می‌تواند همان تجربه گفتگویی را داشته باشد که یک نفر در مرکز سان فرانسیسکو دارد، شرایط را برای همه یکسان می‌کند و به همه این شانس را می دهد تا چیزهایی که برای آنها مهم است را به گوش سرتاسر جهان برسانند. ایده اولیه‌ای که پس از سال‌ها به همان شکل باقی مانده است و توانسته تحولات زیادی در زمینه ارتباطات ایجاد نماید. موفقیت‌های بزرگ از ایده‌های ابتدایی شکل می‌گیرند و این صرف زمان و تلاش است که آنها را پرورش می‌دهد.

 

آموزش فروش در آمازون


شغلی که شما را از المان زمان و مکان جدا می‌کند و زمینه کسب درآمد 24 ساعته را برای شما فراهم می کند، می‌توان در دسته بندی شغل‌های ایده آل قرار داد. مشاغلی که در کنار کار و کسب درآمد، امکان زندگی کردن به روش دلخواه را هم فراهم می‌کنند. برای آشنایی با چنین شغلی مطالعه مقاله آموزش آمازون را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

جک دورسی - توییتر چگونه متولد شد؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

نظرات کاربران

0 نظر

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط