افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

استراتژی بازاریابی درونگرا - 7 استراتژی مفید برای استارت آپ ها

توضیحات کوتاه :
بازاریابی درونگرا چیست ؟ بازاریابی درونگرا یا بازاریابی جاذبه ای با اهمیت دادن به تولید محتوای با کیفیت و بروز، در عرصه بازاریابی پیشتاز شده است و استراتژی های زیادی را در پیش گرفته است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 710
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
استراتژی بازاریابی درونگرا - 7 استراتژی مفید برای استارت آپ ها

 

خلاصه ای از مقاله :

در این مقاله پیرامون استراتژی های مهم بازاریابی درونگرا یا بازاریابی جاذبه ای صحبت شده است و ویژگی ها و مزیت های بازاریابی درونگرا مورد بررسی قرار گرفته است.

 

آنچه در این مقاله می خوانید :


مزیت های بازاریابی درونگرا یا بازاریابی جاذبه ای چیست ؟


بازاریابی درونگرا (Inbound marketing  ) یا بازاریابی جاذبه ای طی چند سال گذشته در دنیای بازاریابی و تبلیغات به طور فزاینده ای محبوب شده است و جای تعجب نیست که چرا این اتفاق رخ داده است.

در حالی که کمپین های تبلیغاتی برونگرا سنتی سعی در ترغیب مخاطبان ناآشنا با پیام های فروش دارند، تمرکز کمپین های "درونگرا" بر روی ارزشی است که می توانند به کاربران ارائه دهند؛ و این امر کاربران را وادار می کند تا در صورت نیاز به طور طبیعی به سمت آن تجارت بروند.

به طور کلی، استراتژی های بازاریابی درونگرا هزینه کمتری دارند، طیف وسیعی از مزایا را در اختیار دارند و در طولانی مدت نرخ بازده بالاتری ایجاد می کنند.

بنابراین، اگر این مزایا برای شما جالب است، استراتژی های بازاریابی درونگرا را که از محبوب ترین آنها هستند، در نظر بگیرید. در این مرحله، آنها برای همه استارت آپ های جدید ضروری هستند.

 

بازاریابی جاذبه ای

 


1. بازاریابی محتوایی در سایت - استراتژی بازاریابی درونگرا


بازاریابی محتوا در سایت از چند جهت مفید است. نه تنها محتوای جدید، خوانندگان جدید را به سمت سایت شما سوق می دهد، بلکه خوانندگان و مشتریان فعلی شما را با نام تجاری شما درگیر می کند و به شما امکان می دهد ماندگاری مشتری را به حداکثر برسانید.

شما باید محتوای بسیار دقیق، اصلی و ارزشمندی تهیه کنید که همیشه ساده و بی پیرایه نیست؛ اما با یک جریان ثابت از محتوا با کیفیت بالا، متوجه خواهید شد که مزایای آن بسیار زیاد است.

بازاریابی محتوا همچنین محرک همنشری (syndication ) را برای رسانه های اجتماعی و کمپین های ایمیل شما فراهم می کند و رتبه بندی جستجوی شما را افزایش می دهد.

در یک نظرسنجی که اخیراً انجام شده، از 357 بازاریاب، 93 درصد پاسخ دهندگان گفته اند که قصد دارند بودجه بازاریابی محتوایی در سایت خود را افزایش دهند یا همان میزان را حفظ کنند. پس نمی توان اهمیت آن را در بازاریابی درونگرا نادیده گرفت. این ستایش بسیار خوبی برای قدرت محتوا در سایت است!

 

بازاریابی محتوا


2. بازاریابی محتوای خارج از سایت و بازاریابی درونگرا


کمپین بازاریابی محتوای خارج از سایت شما نیز به روشی مشابه عمل خواهد کرد و شما را وادار می کند محتوایی خوب، هدفمند و ارزشمند تهیه کنید، اما به جای انتشار آن در سایت خود، آن را در سایت دیگری منتشر می کنید ( به طور خوشبینانه در نشریه رسانه های اصلی! ).

مزیت در اینجا فرصتی برای به دست آوردن بازدید مخاطبین جدید است که ممکن است تا به حال نام شما را نشنیده باشند. به واسطه همکاری با ناشران بزرگتر و بهتر، ترافیک ارجاع دریافت خواهید کرد و اعتبار برند شما به طور پیوسته افزایش می یابد و این کار به گسترش بازاریابی درونگرا کمک می کند.


3. بهینه سازی موتور جستجو (SEO)


بازاریابی محتوایی در داخل و خارج از سایت، محرک قابل توجهی برای افزایش دیده شدن در جستجو را در اختیار شما قرار می دهد. محتوای داخل سایت پیوندهای درونگرا را به خود جلب می کند، در حالی که محتوای خارج از سایت مستقیماً پیوندهایی را به سایت شما ایجاد می کند.

هرچه وب سایت شما از پیوندهای ورودی با کیفیت و با ارزش بیشتری برخوردار باشد، در موتورهای جستجو رتبه بالاتری خواهد داشت. در حقیقت، گزارش اخیر گوگل اشاره کرد که دو عامل از سه فاکتور برتر رتبه بندی در الگوریتم، محتوا و پیوندهای ورودی هستند.

اما دیگر مولفه های فنی تری نیز برای سئو وجود دارند که شما باید برای تقویت ترافیک درونگرا یا جاذبه ای از موتورهای جستجو، از آنها استفاده کنید. این موارد شامل بهینه سازی برای دستگاه های تلفن همراه، بهبود سرعت سایت و هدف قرار دادن عبارات کلیدی و مناسب استراتژیک است. این یک استراتژی زمان بر بوده، اما کاملا سودمند در بازاریابی درونگرا است.

 

سئو سایت

 


4. بازاریابی در شبکه های اجتماعی


بازاریابی ارگانیک در شبکه های اجتماعی تعداد قابل توجهی از بازدیدها را به خود اختصاص داده است، اما همچنان یکی از موثرترین استراتژی ها برای ایجاد دیدی جدید است.

شما این قدرت را دارید که از طریق رسانه های اجتماعی تقریباً با هر کسی در دنیا در تعامل باشید و به تدریج مخاطبان وفاداری بدست آورید ( البته به شرطی که با بصیرت مطالب ارزشمندی ارائه دهید ).

محتوای داخل و خارج از سایت خود را در اینجا به صورت همنشری بنویسید، در این صورت دنبال کنندگان شما حتی دلیل بیشتری برای ماندن در کنار شما خواهند داشت.

رسانه های اجتماعی به تنهایی می توانند جریان پایداری در سایت شما ایجاد کرده و برند شما را بسازند، اما قدرت واقعی آن در تقویت اثرات سایر استراتژی های بازاریابی درونگرا شما است.

طبق همان نظرسنجی که قبلاً به آن اشاره شد، 65 درصد از پاسخ دهندگان – بالاترین درصد از بین 10 استراتژی بازاریابی موجود در نظرسنجی – گفتند که آنها معتقدند که بازاریابی در رسانه های اجتماعی می تواند در 5 سال آینده حتی موثرتر هم باشد.


5. بازاریابی اینفلوئنسرها


بازاریابی اینفلوئنسر از نظر مفهومی نسبتاً ساده است، اما انجام آن عملی سخت تر است. ایده این است که " اینفلوئنسرها " را در صنعت خود هدف قرار دهید – آنها افرادی رهبر، پیش برنده و متزلزل کننده های فکر هستند که بهترین شهرت و بیشترین تعداد مخاطبان را در جایگاه شما دارند.

با کار کردن با این افراد در پروژه های محتوای مشترک یا حتی فقط مبادلات بی ضرر در شبکه های اجتماعی، متقابلا باعث پیشرفت مخاطبان خود می شوید ( اغلب برای منافع متقابل ) و از طریق این عامل، شهرت بهتری کسب می کنید.

سخت ترین قسمت، شناسایی اینفلوئنسری است که به احتمال زیاد به نفع برند شما بوده و سپس ترغیب وی به تعامل با کمپین شما است. به نظر می رسد بازاریابی اینفلوئنسر در این لیست مهمترین استراتژی بازاریابی درونگرا باشد، که بیشترین میزان بازاریابان (38 درصد) موافق با این بیانیه مطرح شده در نظرسنجی هستند – در این مورد می گویند آنها " در حال حاضر از این استراتژی استفاده نمی کنند، اما برنامه ریزی کرده اند در آینده آن را به کار ببرند. "

 

اینفلوئنسری

 


6. خبرنامه های ایمیل – یکی از استراتژی های بازاریابی درونگرا


شک داشتیم که آیا خبرنامه های ایمیل را در این لیست قرار دهیم یا نه، زیرا ممکن است بازاریابی از طریق ایمیل به عنوان یک استراتژی برونگرا در نظر گرفته شود.

با این وجود، خبرنامه های ایمیل معمولاً حول محور ارائه محتوا به مشترکان می چرخند و وفاداری و ماندگاری آنها را افزایش می دهند، در حالی که همزمان یک جریان ترافیکی تکراری را به سایت شما راه می اندازند.

از آنجا که محتوای شما برای خوانندگان و مشترکان شما ارزش قائل است و شما فقط از آن به عنوان راهی برای تبلیغ محصولات و خدمات خود استفاده نمی کنید، می تواند نوعی بازاریابی درونگرا یا بازاریابی جاذبه ای محسوب شود.

علاوه بر این، بازاریابی از طریق ایمیل ممکن است یک میوه نسبتاً در دسترس باشد. در این نظرسنجی، بازاریابی از طریق ایمیل به عنوان دومین تاکتیک آسان برای انجام گزارش شده است، اما روشی است که پنجمین ROI برتر را از ده استراتژی ارائه شده، ارائه می دهد.

 

7. برند شخصی و بازاریابی درونگرا


سرانجام، برند شخصی ممکن است در رابطه با تقریباً هر یک از استراتژی های ذکر شده استفاده شود. به عنوان مثال، ممکن است برخی از اعضای تیم سطح بالاتر، خود محتوای بیشتری را در سایت ارسال کنند و برای فرصت انتشار پست مهمان یا حتی برای کمک به استراتژی محتوای خارج از سایت، به نشریات اصلی مراجعه کنند.

مطمئناً، شما می خواهید این محتوا را در شبکه های اجتماعی همنشری کنید. همچنین می توانید در کمپین های بازاریابی اینفلوئنسر نیز درخواست تجدید نظر شخصی بیشتری داشته باشید.

با گره زدن برند تجاری خود به تعدادی از برند های شخصی، شرکت خود را در دسترس، انسانی و قابل اعتمادتر خواهید کرد؛ سه ویژگی که این روزها برای مصرف کنندگان سخت به وجود می آید.

یک کیفیت تقریباً جادویی در مورد این استراتژی از استراتژی های بازاریابی درونگرا وجود دارد، نه به دلیل نحوه کار آنها در سطح فردی، بلکه به خاطر چگونگی همکاری آنها با هم.

 

بازاریابی درونگرا

 

همه این استراتژی ها قدرت تقویت و تکمیل یکدیگر را دارند، اگر در نهایت از آنها با هم استفاده کنید، بازده کل شما را تا چند برابر افزایش می دهند. منابع خود را برای تسخیر این تاکتیک ها جمع کنید، رویکرد خود را تنظیم و اصلاح کنید، در این صورت هیچ چیز نمی تواند مانع حرکت بازاریابی درونگرا استارت آپ شما شود.

 

یادگیری شیوه زندگی و بیزینس آنلاین

 

یکی از مهارت های مهم در دنیای امروز، کسب درآمد آنلاین آن هم به دلار است. برای رسیدن به این هدف باید به دنبال پلتفرم های مهم، جهانی و بزرگ باشید که وبسایت آمازون یکی از آنها است. با دوره جامع فروش در آمازون ، می توانید این هدف را محقق کنید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/inbound-strategies-startups
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh