نقش خودآگاهی در موفقیت

  • 22 آبان 1397
  • 4886
  • 9

چقدر خودت را می‌شناسی؟ چه تعریفی از شخصیت خود داری؟

ورود تو دوست خوبم را به برنامه الان وقتشه تبریک می گویم. در این قسمت از برنامه الان وقتشه قصد دارم درباره موضوع تاثیر خودآگاهی در زندگی صحبت کنم. برای موفقیت در زندگی نیازمند رشد شخصی هستی. ممکن است هر روز تلاش نمایی که شخصیت خود را ارتقا دهی و به فرد موفق‌تری تبدیل شوی. ولی در این مسیر رفتارها و نظرات دیگران هم ممکن است برای تو مهم باشد و روی تو تأثیر بگذارد. در این ویدیو می‌خواهم به بررسی این موضوع بپردازم. با من همراه باش.

 

اهمیت و تاثیر خود آگاهی در زندگی

 

رسیدن به تعریفی مشخص از شخصیت خود

در گام اول، ابتدا به تعریف شخصیت کنونی خود بپرداز. سپس بررسی کن که تمایل داری به چه شخصیتی تبدیل گردی. با این اقدام به تعریف دقیق‌تری نسبت به شخصیت خودت دست می‌یابی. با تماشا این ویدیو راهکاری در این خصوص برای تو دوست خوبم ارائه می‌گردد که در این زمینه به تو کمک خواهد کرد.

بررسی اهمیت نظرات دیگران در موفقیت یا عدم موفقیت

استفاده از نظرات دیگران هم می‌تواند تو را در مسیر موفقیت‌های بیشتر قرار دهد و هم نتیجه برعکس داشته باشد. شاید افراد زندگی تو در فرکانس منفی و بدی باشند که استفاده از نظرات آنها نه تنها به تو کمکی نخواهد کرد، بلکه به ضرر تو تمام خواهد شد. بسیاری از مشکلاتی که اکنون در جامعه وجود دارد به این خاطر است که افراد نمی‌توانند به راحتی با هم صحبت کنند. بنابراین برای بهره مندی از نظرات دیگران سعی کن مهارت صحبت کردن صحیح و راحت را به خوبی یاد بگیری.

راهکارهایی برای برخورد صحیح با نظرات دیگران

در این خصوص 2 راهکار را معرفی می‌ نمایم.

  • راهکار اول: بخش زیادی از مکالماتی که نتیجه مثبتی برای زندگی تو ندارد را کاملاً حذف کن.
  • راهکار دوم: برای خودت فیلتر ذهنی بساز. در دوره پاراسل زندگی ساخت فیلتر ذهنی کاملاً توضیح داده می‌شود و نکات مهمی در این خصوص بیان می‌گردد. با یادگیری و استفاده از این 2 راهکار بسیاری از مسائل در این خصوص برای تو برطرف می‌گردد چرا که یاد گرفتی به شیوه‌ای صحیح با نظراتی که فکر می‌کنی به ضرر زندگی تو هستند برخورد نمایی و بهترین مسیر را برای زندگی خود انتخاب کنی.

ملزومات کسب موفقیت در زندگی

برای رسیدن به موفقیت نیازمند مهارت و ساخت نگرش صحیح هستی. این 2 مورد همراه با هم نتیجه خوبی را برای تو رقم خواهند زد. عدم وجود هر یک از آنها تو را از مسیر پیروزی دور می‌سازد.

هر چند وقت یکبار، جایگاه خود را در مسیر موفقیت بررسی کن

درست است که در مسیر اقدام قدم گذاشته‌ای ولی لازم است هر چند وقت یکبار جایگاه خود را در این مسیر بررسی نمایی تا مطمئن شوی که از مسیر اصلی خارج نشده باشی. با توجه به اهداف و مواردی که در مرحله اول برای رسیدن به شخصیت ایده آل خود تعریف نمودی، اکنون زمان آن رسیده که بررسی کنی تا چه حد در این مسیر پیشرفت کرده ای. اگر مسیر را اشتباه انتخاب نمایی، چنانچه ساعت‌ها نیز در طول روز برای آن تلاش کنی باز هم به دستاوردهای دلخواه خود دست نمی‌یابی.

خصوصیات لیدرها و رهبران موفق

قبل از اینکه رهبر جامعه یا تیمی باشی، ابتدا رهبر زندگی خود باش. آیا می‌توانی به خوبی تصمیم بگیری؟ نسبت به کارها و اقدامات زندگی خود قدرت کنترل داری؟ اگر همچنان تمایل داری نسب به جزئیات این موضوع بیشتر مطلع گردی و تکنیک و راهکارهای لازم را یاد بگیری تا زندگی شادتر و موفق‌تری را تجربه نمایی از تو دعوت می‌کنم با من همراه باشی، ویدیو زیر را دانلود نمایی و با دقت تماشا کنی. این ویدیو به صورت رایگان در اختیار تو قرار گرفته است...

نقش خودآگاهی در موفقیت

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

نظرات کاربران

9 نظر

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط