مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

تاثیر کرونا ویروس بر محصولات بسته بندی شده مصرفی در سال 2020

توضیحات کوتاه :
تاثیر کرونا ویروس بر محصولات بسته بندی شده مصرفی منجر گردیده است که نوع خرید مردم متفاوت گردد و افراد برای حفظ سلامتی بیشتر خود به سمت بازارهای آنلاین و خرید غیرحضوری روی آورند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 40

 • 1.3k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
تاثیر کرونا ویروس بر محصولات بسته بندی شده مصرفی در سال 2020

 

خلاصه ای از مقاله

تاثیر کرونا ویروس بر محصولات بسته بندی شده مصرفی در سال 2020 چگونه بوده است؟ شرکت های CPG برای پاسخگویی به حجم عظیمی از مصرف کنندگان چه کارهایی باید انجام دهند؟ در این مقاله به تاثیر ویروس کرونا بر کسب و کارهای آنلاین و فروشگاه های آنلاین می پردازیم و توصیه هایی برای استفاده از این موقعیت خوب تجاری ارائه می کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

کالاهای بسته بندی شده مصرفی یا CPG

کالاهای بسته بندی شده مصرفی Consumer Packaged Goods یا CPG اصطلاحی برای کالاها در صنعت است که مشتریان به طور مکرر از آن استفاده می کنند و به سرعت جایگزین آن را تهیه می کنند.

نمونه هایی از کالاهای بسته بندی شده مصرف کننده شامل مواد غذایی، نوشیدنی ها، مواد آرایشی و محصولات تمیز کننده می باشد. CPG را می توان در تقابل با کالاهای بادوام Durable goods یا DG  دانست.

اصطلاحی برای کالاهایی که مصرفی نیستند یا از بین نمی روند و معمولاً تا زمانی که کالا با مشکلی مواجه نگردد، جایگزین نمی شوند. نمونه کالاهای بادوام شامل لوازم خانگی، مبلمان و اتومبیل است.

 

تاثیر ویروس کرونا در محصولات بسته بندی

 

حضور خرده فروشان در تجارت الکترونیک CPG

شرکت های CPG معمولا خود تولیدکننده هستند و کالاهایی را تولید می کنند که سریعأ به مصرف می رسند و تقاضا برای این کالاها بسیار بالا می باشد.

این شرکت ها جرء دسته عمده فروشان قرار دارند ولی بسیاری از فروشگاه های بزرگ خرده فروشی در زمینه تجارت الکترونیک CPG هم فعالیت می کنند. از جمله آنها می توان به وبسایت آمازون، والمارت و ... اشاره نمود.

به محض ابتلا به بیماری همه گیر کرونا COVID-19 و تاثیر کرونا ویروس بر محصولات بسته بندی، بسیاری از خریداران مواد غذایی از ایمنی وب استفاده کردند و به جای خطر ابتلا به ویروس در فروشگاه های فیزیکی، به خرید در سایت های تجارت الکترونیکی روی آوردند.

در پی تاثیر کرونا ویروس بر محصولات بسته بندی، شرکت های CPG با یک فضای فروش کاملاً جدید مواجه شدند. اگر آنها بخواهند در این چشم انداز دگرگون شده موفق شوند، باید قابلیت های جدیدی را پرورش دهند و استراتژی ها و مشارکت های جدید را اتخاذ کنند.

 

محصولات مصرفی بسته بندی

 

تغییر روند تجارت الکترونیکی

به گفتهBrick Meets Click، با توجه به تاثیر کرونا ویروس بر محصولات بسته بندی، استفاده از خدمات مواد غذایی آنلاین از فوریه تا مارس 2020 بیش از دو برابر شده است و از 13٪ به بیش از 30٪ از مصرف کنندگان ایالات متحده رسیده است.

تجزیه و تحلیل BCG  نشان می دهد که حدود 40٪ از این مصرف کنندگان برای اولین بار مواد غذایی آنلاین را امتحان می کنند. شاید مهمترین یافته این باشد که تقریباً 35٪ از خریداران آمریکایی که در ماه مارس 2020 وارد تجارت الکترونیکی شده اند قصد دارند پس از پایان محدودیت های ویروس کرونا، خرید آنلاین مواد غذایی را ادامه دهند.

پیش بینی می شود تا سال 2022 سهم تجارت الکترونیکی از طبقه بندی مواد غذایی منفرد، سه برابر بیشتر از سطح قبل از کرونا و دو برابر بیشتر از پیش بینی های همه گیر باشد و این نتیجه تاثیر کرونا ویروس بر محصولات بسته بندی و خریدهای آنلاین است.

شرکت های CPG و مواجهه با سونامی تجارت الکترونیک

در گذشته، با تجارت الکترونیکی مواد غذایی که فقط سهم کمی از بازار را به خود اختصاص داده بود، شرکت های کالاهای بسته بندی شده مصرف کننده، حتی بدون اولویت بندی کانال های خرید آنلاین، می توانستند موفق شوند.

تقریباً تمام محصولات آنها خرید از قفسه فیزیکی بود نه دیجیتال. به طور کلی، تجارت الکترونیکی حدود 3٪ از کل فروش مواد غذایی و آشامیدنی قبل از همه گیری کرونا را تشکیل می داد، که بخش کوچکی از حجم کلی آن است.

اما با افزایش فعالیت تجارت الکترونیکی در طی همه گیر شدن ویروس و تاثیر کرونا ویروس بر محصولات بسته بندی، فروش آنلاین مواد غذایی و آشامیدنی براساس تجزیه و تحلیل دقیق BCG  به 15٪ از کل فروش خرده فروشی رسیده است.

 

محصولات بسته بندی مصرفی

 

سه اولویت فوری برای کالاهای بسته بندی شده مصرفی

بر اساس تجزیه و تحلیل ها، تغییر سریع تجارت الکترونیکی بیش از 70 درصد از رشد فروش را در سراسر گروه های غذایی و آشامیدنی تا سال 2022 رقم خواهد زد. با پیشرفت بحران کرونا ویروس، تولید کنندگان CPG باید بلافاصله تمرکز خود را به آینده معطوف کنند.

برای دستیابی به یک برنامه آینده نگر برای موفقیت در این محیط جدید در حال تحول، آنها باید بر روی سه اولویت فوری تمرکز داشته باشند:

 • فرصت کوتاه به دست آمده از کرونا را غنیمت بشمارند و خریداران ارزشمند تجارت الکترونیکی جدید را به دست آورند.
 • طرح کاملی از واقعیت جدید تجارت الکترونیکی مواد غذایی در هنگام از بین رفتن بیماری همه گیر و فراتر از آن ایجاد کنند.
 • توانایی های لازم را برای پیمایش و موفقیت در این محیط جدید ایجاد نمایند

طرح برخی از سوالات مهم در مورد کالاهای بسته بندی شده مصرفی می تواند به شرکت ها در توسعه آنها کمک نماید:

 • شناسه های های پرفروش خرده فروش الکترونیکی که دارای اولویت هستند کدامند و تفاوت قیمت آنها نسبت به کانال های آفلاین چیست؟
 • میزان بازگشت سرمایه حاصل از درآمد تجاری و تبلیغات محصولات چگونه است؟
 • گرایش شبکه توزیع به سمت فعالیت های تجارت الکترونیکی چقدر است؟
 • آیا زنجیره تأمین به اندازه کافی انعطاف پذیر است تا بتواند تغییرات خرده فروشان آنلاین و انتظارات مصرف کننده در مورد سرعت، طبقه بندی و بازده را مدیریت کند؟
 • آیا رقبا نقاط ضعفی دارند که بتوان در کوتاه مدت از آنها بهره برد؟
 • قابلیت های شخصی سازی و بازاریابی عملکرد چقدر پیشرفته است؟

برای اینکه چرخ دنده تجارت الکترونیکی روان کار کند، شرکت ها باید یک فرهنگ سازمانی ایجاد کنند که توانایی مدیریت نیروی کار از نظر فنی، اتخاذ فناوری های پیشرفته و اقدام در یک محیط چابک و سریع را داشته باشد.

 

تاثیر کرونا ویروس

 

در روند اجرای استراتژی چرخان تجارت الکترونیکی، شرکت های CPG بدون شک متوجه خواهند شد که برای دستیابی کارآمد به تخصص و توانایی های لازم و همچنین  تاثیر کرونا ویروس بر محصولات بسته بندی، برای یک فضای فروش آنلاین، باید با شرکا و اکوسیستم ها بپیوندند.

اگر شرکت های CPG به طور همزمان روابط خود را با خرده فروشان تجارت الکترونیکی بهبود ندهند، این مشارکت ها نمی توانند مزایای بالقوه خود را به دست آورند. شرکت های کالاهای مصرفی باید روابط مستقیم با Amazon.com، Walmart.com و موارد مشابه را پرورش دهند.

 

موفقیت در فروش آمازون

 

علاوه بر این، با رسیدن به نقطه اوج تجارت الکترونیکیCPG، فروشندگان بزرگ منطقه ای، به طور فزاینده ای فعالیت های مبتنی بر وب خود را راه اندازی می کنند.

با وقوع چنین اتفاقی، تولیدکنندگان  CPG  باید استراتژی های محلی شامل برنامه ریزی تقاضا، مدیریت موجودی کالا و حمل و نقل به مراکز تجارت الکترونیکی شخصی را تهیه کنند.

در اولین روزهای شیوع بیماری همه گیر کرونا، خرید و فروش آنلاین مواد غذایی بسیار جذاب بود و بسیاری از مزایای تجارت الکترونیکی برای مصرف کنندگان، این اطمینان را حاصل کرده است که خرید آنلاین مواد غذایی برای ادامه کار وجود دارد.

تاثیر کرونا ویروس بر محصولات بسته بندی باعث شد شرکت های CPG  به سرعت وارد عمل می شوند تا قابلیت های تجارت الکترونیکی خود را تغییر و با جلب توجه مصرف کنندگان، به رشد خود ادامه دهند.

این شرکت ها می توانند خود را برای پیروزی در زمان رسیدن نقطه اوج تجارت الکترونیکی آماده کنند. این فرصت مناسبی است تا کسب و کارهای آنلاین همسو با تغییرات ایجاد شده در جهان گام بردارند و هر چه بیشتر و بهتر پاسخگوی مشتریان در این تجارت باشند.

 

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر دوره خرید از علی بابا و فروش در آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است. همچنین نتایج شگفت انگیز دوره آربی مسیر را بهتر به شما نشان می‌دهد.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/coronavirus-cpg
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط