افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

نگاهی به کمپانی آمازون

توضیحات کوتاه :
شرکت آمازون با قدرت به گسترش خدمات خود در حوزه‌های مختلف ادامه می‌دهد، روز به روز بر تعداد مشتریانش افزوده می‌شود و جایگاه خود را به عنوان یک پیشتاز در همه عرصه‌های جهانی تحکیم می‌بخشد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 3

  • 1.2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 1 دقیقه
نگاهی به کمپانی آمازون

آمازون در همه حوزه ها بی‌رقیب است

شرکت آمازون همچنان با قدرت به گسترش خدمات خود در حوزه‌های مختلف ادامه می‌دهد و روز به روز هم به تعداد مشتریان آن افزوده می‌شود. آمازون همچنان در حال ورود به صنایع مختلف است و جایگاه خود را به عنوان یک پیشتاز در همه عرصه‌های جهانی تحکیم می‌بخشد. با گسترش امپراطوری جف بیزوس، شرکت‌های رقیب در همه عرصه‌ها مجبور به رقابت شده‌اند و برخی از آنها هم توان رقابت با آمازون را ندارند. آمازون در حال ورود به همه حوزه‌ها است، چه این حوزه، خریداری شرکت Whole Foods باشد، چه همکاری با شرکت نایک و چه ارائه خدمات جدید در وبسایت خود مانند Wardrobe. آمازون هرگز از پیشرفت باز نمی‌ماند. در 28 ژوئن امسال، ثروت جف بیزوس به 138 میلیارد دلار رسید که او را تبدیل به ثروتمندترین فرد جهان نمود. همه دوست دارند جای جف بیزوس باشند، به ویژه این 9 شرکت که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم:

 

کسب درآمد با آمازون

 

1. شرکت بارنز و نوبل

اولین شرکتی که آمازون از صحنه رقابت حذف کرد، کتابفروشی بارنز و نوبل بود. آمازون در ابتدا کار خود را با فروش کتاب آغاز کرد و در حال حاضر نیز در حوزه فروش کتاب در جهان پیشتاز است. آمازون کیندل که در سال 2007 به بازار معرفی شد، در حال حاضر بازار کتاب را در دست گرفته است. در سال 2014، فوربز تخمین زد که کیندل 19.5 درصد فروش جهانی کتاب را در دست داشته باشد. طبق گزارش مورگان استنلی، آمازون از فروش دستگاههای کیندل، 5 میلیارد دلار به دست آورده است. این فروش‌ها باعث پیشرفت آمازون و شکست رقبا شده است.در سال 2015، ارزش سهام بارنز و نوبل به بالاترین میزان خود در طول تاریخ شرکت و به 28.66 دلار رسید. اما با رشد آمازون، رشد بارنز و نوبل با توقف مواجه شد. از آن زمان تاکنون، ارزش سهام آمازون دوبرابر شده و ارزش سهام بارنز و نوبل رو به کاهش گذاشته و در نهایت در ژوئن امسال به پایین‌ترین حد خود یعنی 5.95 دلار رسید. ارزش سهام بارنز و نوبل از سال 2015 تاکنون به میزان 80 درصد کاهش داشته است. آیا بارنز و نوبل می‌تواند به رقابت با آمازون ادامه دهد؟ طبق گزارش‌های منتشر شده، به ازای هر کتابفروشی که بارنز و نوبل مجبور به بستن شده، آمازون یک کتابفروشی باز کرده است.

2. فروشگاه Macy’s

سیر نزولی فروشگاه Macy’s مدتی است که آغاز شده و آمازون هم به این نزول کمک کرده است. هرچند میسی در سه ماهه اول امسال فروش خوبی داشته است ( افزایش 3.6 درصدی در فروش)، اما این فروشگاه تحت تهدید دائمی آمازون است. از 28 ژوئن امسال، ارزش سهام میسی به میزان 45 درصد کمتر از بالاترین میزان خود در سال 2015 ثبت شد. سرویس Wardrobe آمازون که به تازگی معرفی شده و به مشتریان اجازه می‌دهد قبل از خرید لباس آن را پرو کنند، می‌تواند به شکست بیشتر میسی منجر شود. شرکت مورگان استنلی در ماه آوریل امسال تخمین زد که آمازون از والمارت پیشی گرفته و تبدیل به بازیگر بلامنازع در حوزه پوشاک شود. فروشگاه میسی تنها فروشگاه زنجیره‌ای نیست که متضرر شده است. فروشگاه‌های Nordstrom و Kohl نیز همین فشار را تجربه کرده‌اند و آینده سختی در پیش رو دارند.

3. شرکت Costco

شرکت کاستکو یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های خرده‌فروشی بود. مدل عضویت آن بهترین در نوع خود بود و خرده فروشان عادی را با مشکل مواجه کرده بود. اما با گسترش آمازون، رشد کاستکو هم متوقف شده است. در سال 1993، کاستکو با Price Club ادغام شد و در این 24 سال، تعداد اعضای آن به 80 میلیون رسیده است. در مقابل، تعداد اعضای آمازون پرایم که در سال 2005 معرفی شد، پس از سیزده سال به 90 میلیون رسیده و همچنان نیز ادامه دارد.

 

کمپانی آمازون و کسب درآمد

 

4. وبسایت Etsy

وبسایت اتسی که بازار آنلاین برای صنایع دستی است، در تابستان سال 2017 مجبور شد 22 درصد کارمندان خود را تعدیل نماید. این تعدیل نیرو به دلیل افتتاح بخش صنایع دستی آمازون در سال 2015 انجام گرفت. قانون جدید مبنی بر اجازه فروشگاههای آنلاین برای دریافت مالیات از فروشندگان هم می‌تواند بیشتر به ضرر اتسی باشد. رشد آمازون باعث شده است که علیرغم افزایش عرضه محصولات در اتسی، سود آن تغییری نداشته باشد. پس از ارائه در بورس در سال 2015، ارزش سهام اتسی به 30 دلار به ازای هر سهم افزایش یافت. اما ارزش سهام اتسی در این مدت با نوسانات زیادی مواجه بوده و اکنون به 40 دلار رسیده است. بقای اتسی در گرو این است که بتواند همچنان جذابیت صنایع دستی خود را حفظ کند.

5. شرکت Blue Apron

در کمتر از دو هفته پس از خریداری Whole Foods توسط آمازون، Blue Apron که یک شرکت تحویل غذا در نیویورک است وارد بورس نیویورک شد و بزرگترین سقوط سهام در سال 2017 را به خود اختصاص داد. این بدترین زمانی بود که این شرکت می توانست برای این کار در نظر بگیرد. سهام این شرکت همچنان در حال سقوط هستند. خبرهای بد برای Blue Apron  همچنان ادامه دارد چون آمازون به تازگی سرویس تحویل غذای آماده خود را نیز معرفی نموده است. شعار "ما آماده می‌کنیم. شما آشپزی کنید" چیزی نبودکه سرمایه گذاران Blue Apron مشتاق شنیدنش باشند.

6. شرکت Foot Locker

فروشندگان پوشاک ورزشی بدون حضور آمازون هم وضع خوبی نداشتند. رقابت بالا، گزینه‌های ارزانتر و عادات خرید جوانان نیز باعث شده که این فروشگاه‌ها تحت فشار باشند. شرکت Foot Locker در سه ماهه اول سال 2017 با کاهش درآمد مواجه شد که به سقوط ارزش سهام به میزان 17 درصد تنها در یک روز انجامید. در 28 ژوئن امسال، در مقایسه با بالاترین ارزش سهام ثبت شده در سال 2017، ارزش سهام این شرکت به میزان 29 درصد کاهش یافت. در ماه می امسال، این شرکت اعلام نمود که 110 فروشگاه خود را می‌بندد.

7. تمامی فروشگاههای خواروبار در دنیا

خریداری فروشگاه Whole Foods توسط آمازون باعث شد که ارزش سهام صنعت سوپرمارکت کاهش یابد. برای رقبا در این صنعت، ادغام یک سوپرمارکت لوکس و یک غول تجارت آنلاین خبر خوبی نیست. همچنین انتشار این خبر مبنی بر اینکه مشتریان Whole Foods برای خرید مایحتاج خود دیگر نیازی به ترک منزل ندارند، یک ضرر بزرگ برای همه سوپرمارکتها به همراه خواهد داشت. کلیک روی گزینه‌ها، جایگزین رفتن به جمعه بازار و سوپرمارکت برای خرید خواروبار است.

8. شرکت UPS و FedEx

طبق گزارش وال استریت ژورنال، آمازون در حال آمادگی برای رقابت با شرکتهای پستی UPS و FedEx است و به دنبال ایجاد شبکه باربری مستقل خود است. آمازون در حال طراحی یک خدمت برای بیزینس‌ها است به نام "تحویل با آمازون". آمازون در قالب این برنامه، بسته‌ها را مستقیماً از کارخانه دریافت می‌کند و به دست مشتری می‌رساند. در ابتدا قرار است این برنامه به صورت آزمایشی در لس آنجلس اجرا شود و در آینده به شهرهای دیگر هم گسترش خواهد یافت. برنامه جدید، به ویژه اگر قرار باشد منجر به کاهش هزینه‌ها توسط آمازون شود، رقابت شدیدی را در صنعت پست ایجاد خواهد نمود.

9. شرکت Walgreens ،CVS و Rite-Aid

آمازون مدت زیادی است که به دنبال ورود به صنعت داروسازی است. در 28 ژوئن امسال، آمازون شرکت دارویی آنلاین PillPack را خریداری نمود. به دنبال انتشار این خبر، ارزش سهام شرکت‌های دارویی Walgreen ،CVS و Rite-Aid کاهش یافت که منجر به ضرر 12.8 میلیارد دلاری آنها شد. حضور PillPack در عرصه آنلاین و برتری آمازون در حوزه ارسال و تحویل می‌تواند منجر به خرید راحتتر دارو توسط مشتریان شود.

 

چگونه میلیاردر شویم

 

پیشرفت چشمگیر آمازون واقعاً خارق‌العاده است. این شرکت که در ابتدا تنها یک کتابفروشی آنلاین بود، اکنون تبدیل به یک شرکت 815 میلیارد دلاری شده است که همچنان به رشد خود ادامه می دهد و در نحوه خرید، توزیع و مصرف کالاها دگرگونی ایجاد می‌کند. این میزان رشد ممکن است برای ما غیر قابل درک باشد اما نحوه رسیدن به این میزان از پیشرفت بسیار ساده است. جف بیزوس می‌گوید: "ما به مدت 23 سال است که بر این سه اصل پایبند بوده‌ایم که همین سه اصل باعث پیشرفت ما شده‌اند: در اولویت قرار دادن مشتری، نوآوری و صبر."

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/a-look-at-amazon-firm
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط