موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

ساتوشی ناکاموتو کیست ؟ خالق بیتکوین ناشناس

توضیحات کوتاه :
ساتوشی ناکاموتو نام مستعاری است که توسط سازندگان ارز رمزنگاری شده بیتکوین به کار برده می شود. این شخصیت مبهم در دنیای ارزهای دیجیتال مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته که در این مقاله بیشتر درباره آن توضیح می دهیم تا برای کسانی که در دنیای رمزارها در حال فعالیت هستند، این موضوع مشخص تر و شفاف تر شود.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 12

  • 1.6k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 5 دقیقه
ساتوشی ناکاموتو کیست ؟ خالق بیتکوین ناشناس

 

خلاصه ای از مقاله :

درباره ساتوشی ناکاموتو که به عنوان خالق ناشناش بیتکوین معرفی می شود، گمانه زنی ها و حرف های زیادی وجود دارد که همچنان مبهم و بدون قطعیت است. بیتکوین به عنوان پادشاه ارزهای دیجیتال، بیشتر مورد توجه است به همین دلیل شناختن خالق آن هم بیشتر در ذهن افراد وجود دارد که در این مقاله سعی کردیم بیشتر در این خصوص توضیح دهیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید :

 

ساتوشی ناکاموتو کیست؟


اگرچه نام ساتوشی ناکاموتو را اغلب مترادف با بیتکوین می شناسند، اما شخص واقعی ای که این نام را داشته باشد، هرگز پیدا نشده است، به همین دلیل بسیاری از مردم بر این باورند که این نام مستعار، متعلق به شخصی با هویت متفاوت یا حتی گروهی از افراد است.

 

ساتوشی ناکامونو کیست ؟

 

درباره ساتوشی ناکاموتو


ساتوشی ناکاموتو احتمالا یک شخص حقیقی نیست. این نام ممکن است نام مستعار برای خالق یا سازندگان بیتکوین باشد که ترجیح می دهند ناشناس باقی بمانند. برای اکثر مردم، ساتوشی ناکاموتو معمایی ترین شخصیت در دنیای ارز دیجیتال شده است. هنوز مشخص نیست که آیا این نام به یک فرد اشاره دارد یا گروهی از افراد. آنچه مشخص است این است که ساتوشی ناکاموتو مقاله ای در سال 2008 منتشر کرد که در آن از شروع و توسعه ارزهای دیجیتال خبر داد.

 

اکانت ساتوشی ناکاموتو

 

مشاهده ویدئو نتیجه یک سال تست استراتژی ترید بدون ضرر 

استراتژی ترید حسین عزت خواه 

 

این مقاله که با عنوان Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System منتشر شد، استفاده از شبکه همتا به همتا را راه حلی برای مشکل دوبار خرج کردن، توصیف کرد. این مشکل- که یک ارز دیجیتال یا توکن می تواند در معاملات متعدد نسخه برداری شود - در ارزهای فیزیکی یافت نمی شود، زیرا یک اسکناس یا سکه فیزیکی می تواند ماهیتاً، فقط در یک مکان واحد وجود داشته باشد. از آنجا که یک ارز دیجیتال ماهیت فیزیکی ندارد، استفاده از آن در یک معامله لزوماً آن را از مالکیت شخصی خارج نمی کند.

 

درباره ساتوشی ناکاموتو خالق بیتکوین

 

با این حال، اگر به شخص ثالث مطمئن واقعاً نتوان اعتماد کرد، این مدل که بر مبنای اعتماد طراحی شده است، همچنان خطر تقلب را در پی دارد. حذف شخص ثالث تنها با ایجاد رمزنگاری در معاملات امکان پذیر است.

ناکاموتو یک رویکرد غیرمتمرکز در معاملات را پیشنهاد کرد که با ایجاد بلاکچین به مدلی بی همتا تبدیل شد. در یک بلاکچین، پلمپ زمانی برای انجام یک معامله بر اساس اثبات کار به پایان پلمپ زمانی قبلی اضافه می شود و به این ترتیب سوابق ثبت شده و قابل تغییر نخواهند بود.

از آنجا که سوابق تراکنش ها در بسیاری از گره های سیستم توزیع می شود، این امکان برای هکرها وجود نخواهد داشت که کنترل کافی سیستم را برای دستکاری کیف پول به نفع خود به دست آورند. سوابق بلاکچین ایمن نگه داشته می شوند زیرا مقدار قدرت محاسباتی مورد نیاز برای نقض کردن آنها باعث جلوگیری از حملات در مقیاس کوچک می شود.

طبق قرارداد، بیت کوین با حرف «B» بزرگ باید هنگام اشاره کردن به سیستم، شبکه، پروتکل و غیره مورد استفاده قرار گیرد. و هنگام اشاره به نشانه ها یا واحدهای بیتکوین در مبادلات، باید از بیتکوین با حرف «b» کوچک استفاده شود.

راه حل های مقابله با مشکل دوبار خرج کردن، از لحاظ تاریخی شامل استفاده از واسطه های شخص ثالث مورد اعتماد بوده که می توانند بررسی کنند آیا ارز دیجیتالی قبلاً توسط دارنده آن خرج شده است یا خیر. در بیشتر موارد، اشخاص ثالث مانند بانک ها، می توانند به طور موثر معاملات را بدون افزودن ریسک قابل توجهی انجام دهند.

 

لیست تمام پست های ساتوشی ناکاموتو به صورت دسته بندی شده 

اکانت ساتوشی ناکاموتو در انجمن P2P

 

ارز رمزنگاری شده چیست؟


تاریخچه ساتوشی ناکاموتو


شخصیت ساتوشی ناکاموتو از اولین روزهای فعالیت بیتکوین که اولین نسخه نرم افزار را در سال 2009 شروع به کار کرد، مورد بحث بوده است. ارتباط با ناکاموتو به صورت الکترونیکی انجام می شد و به دلیل فقدان جزئیات شخصی و سوابق هویتی، دستیابی به هویت پشت این نام ناممکن بود.

به هر حال، مشارکت ناکاموتو با بیتکوین در سال 2010 پایان یافت. آخرین مکاتبه ای که با ناکاموتو انجام شده است، در یک ایمیل به یک توسعه دهنده رمزنگاری دیگر بود. ناتوانی در پیدا کردن چهره صاحب این نام، به ویژه با افزایش تعداد، محبوبیت و حتی بدنامی ارزهای رمزنگاری شده، باعث گمانه زنی های قابل توجهی در مورد هویت ناکاموتو شده است.

 

 

در حالی که هویت ناکاموتو به شخص یا اشخاص قابل اثباتی نسبت داده نشده است، تخمین زده می شود که ارزش بیتکوین تحت کنترل ناکاموتو- که تصور می شود تعدادش حدود 1 میلیون باشد- ممکن است از 50 میلیارد دلار بیشتر باشد. با توجه به اینکه حداکثر تعداد ممکن بیتکوین تولید شده 21 میلیون عدد است، سهم ناکاموتو که 5 درصد از کل بیتکوین است، دارای توانایی بازار قابل توجهی است. تا کنون چندین نفر به عنوان ساتوشی ناکاموتوی واقعی مطرح شده اند، ولی هیچکدام به طور قطع ثابت نشده است.

به تازگی از تندیسی با هدف تجلیل از خالق بیتکوین ، ساتوشی ناکاموتو رونمایی شده است . این مجسمه در نزدیکی رود دانوب واقع در بوداپست بر روی سکوی سنگی قرار داده شده است؛ روی آن هم عنوان «ساتوشی ناکاموتو»، نام مستعاری که برای خالق بیت‌کوین در نظر گرفته شده، حکاکی شده است.

 

مجسمه ساتوشی ناکاموتو

 

دوریان ناکاموتو (Dorian Nakamoto )


دوریان ناکاموتو یک مهندس و چهره دانشگاهی در کالیفرنیا است که در مارس 2014 توسط لی مک گراث گودمن در مقاله ای در نیوزویک به عنوان خالق بیتکوین معرفی شد. در مقاله مک گرت آمده است: « نیوزویک ردپای یک مرد ژاپنی- آمریکایی 64 ساله را پیدا کرده است که نام واقعی او ساتوشی ناکاموتو است» اما تحقیقات بعدی، این شخص را از دور گمانه زنی ها خارج کرد.

 

دوریان ناکاموتو

پست ساتوشی ناکاموتو در مورد هویتش

 

هال فینی ( Hal Finney )


بیتکوین محصول جنبش سایپرپانک است و یکی از ارکان آن جنبش هال فینی بود. فینی در سال 2014 درگذشت. او قبل و بعد از راه اندازی بیتکوین، در این حوزه فعال بود و اولین فردی است که در یک تراکنش بیتکوین دریافت کرده است. او همچنین به طور تصادفی در چند بلوک دور از دوریان ناکاموتو زندگی می کرده است، که تصور می شود، ممکن است الهام بخش نام مستعار اختراع شده توسط فینی بوده است.

 

هال فینی

 

نیک زابو ( Nick Szabo )


مانند فینی، زابو از دست اندرکاران اولیه بود و با افراد زیادی در آن حلقه دوست بود. در سال 2005، او درباره یک ارز دیجیتال به نام « Bitgold » که به شخص ثالث وابسته نیست، در یک وبلاگ مطلبی منتشر کرد.

 

نیک زابو

 

کریگ رایت ( Craig Wright )


کریگ رایت، فردی دانشگاهی و تاجری استرالیایی است، که به عنوان یکی دیگر از احتمالات هویت اصلی ناکاموتو، از او نام برده می شود. دو مقاله چاپ شده در Wired و Gizmodo نشان دادند که رایت ممکن است عامل پشت بیتکوین باشد، اما تحقیقات بعدی به این نتیجه رسید که او قصد جعل این هویت را داشته است. او هنوز هم ادعا می کند که فرد پشت بیتکوین اوست.

 

گریک رایت

 

سرنخ هایی از بلاکچین بیتکوین


تجزیه و تحلیل بلاکچین بیتکوین با درصد قطعیت بالایی آدرسهای احتمالی ساتوشی ناکاموتو را آشکار کرد. بر اساس تجزیه و تحلیل زنجیره ای سرجیو دمین لرنر، دانشمند ارشد آزمایشگاه RSK ، ساتوشی حدود 1 میلیون بیتکوین یا 100 میلیون دلار آمریکا دارد. قدمت این آدرس ها به آغاز بیتکوین در سال 2009 برمی گردد.

در طی این سالها، بیتکوین های برخی از آدرسهای اولیه منتقل شده اند، که بسیاری را بر آن داشت که حدس بزنند آیا این کار ساتوشی است یا نه (هرچند برخی از ماینرهای دیگر نیز فعال بودند). این تجزیه و تحلیل تا کنون نشان داده است که هیچ یک از این تراکنش ها به احتمال زیاد از آدرس های ساتوشی نبوده و ذخیره بیتکوین وی هنوز غیرفعال است.  

در 21 مه 2020، یک حساب توییتری به نام @whale_alert که بلاکچین های مختلف را رصد می کند و تراکنش های بزرگ را گزارش می دهد، توییت کرد:
40 #BTC (391.055 دلار) از کیف پول احتمالی متعلق به #ساتوشی (غیرفعال از سال 2009) به کیف پول ناشناخته ای منتقل شد. کویین های این معامله در نخستین ماه از پیدایش بیتکوین استخراج شده اند.

 

وال آلرت

 

این امر بلافاصله باعث ایجاد موجی در توییتر شد. صفحه توییتر Bitcoin@ با انتشار یک نظرسنجی در مورد اینکه آیا کاربران توییتر در مورد اخباری مبنی بر اینکه ممکن است این فرد ساتوشی بوده باشد، نظر صعودی، خنثی یا نزولی دارند، توئیتی منتشر کرد. در ابتدا، دیدگاه نزولی برتری داشت. یک روز بعد ، 34  درصد از پاسخ دهندگان گفتند که دیدگاه صعودی دارند، 35.6 درصد گفتند که نظرشان خنثی است و 30 درصد نیز بیان کردند که این روند نزولی است.

 

اکانت توییتر بیتکوین

 

اگرچه شاخص های بلاکچین نشان می داد که این شخص، فردی غیر از ساتوشی است، اما بسیاری از کاربران توییتر تصور می کردند که این نگرانی وجود دارد که ساتوشی دارایی بیتکوین خود را کنار گذاشته است. به نظر می رسید ترس و عدم اطمینان بخش نظرات را پر کرده است، به طوری که برخی از آنها می پرسیدند که آیا باید داراییشان را بفروشند و برخی دیگر نیز می گفتند که بلادرنگ قصد فروش آن را دارند.

با این حال عده ای نیز سعی کردند صدای خود را به گوش سایرین برسانند و توضیح دهند که این آدرسها به احتمال زیاد ساتوشی نیستند و حتی اگر اینطور باشد، آنها می توانند به جای تبادل کوین ها، آنها را به آدرس دیگری انتقال دهند (با در نظر گرفتن اینکه ساتوشی در واقع بیتکوین خود را تخلیه نمی کند). بسیاری نیز می پرسند که چرا فروش یا جابجایی بیتکوین توسط ساتوشی باید اهمیتی داشته باشد، زیرا بیتکوین غیر متمرکز است و اقدامات یک شخص، حتی اگر آن شخص ساتوشی باشد، نباید تغییری در این موضوع ایجاد کند.

صرف نظر از این موضوع، بلافاصله پس از انتشار این خبر، قیمت بیتکوین 4 درصد کاهش یافت و بار دیگر میزان بی ثباتی این بازارها را نشان داد و اینکه اخبار، حتی اگر اثبات نشده یا نادرست باشند، به راحتی می توانند بازار را تحت تاثیر دهند. همچنین نشان داد که حتی اگر بیتکوین غیر متمرکز، یعنی بدون رهبر یا نقطه کنترلی، باشد، جامعه هنوز آنقدر نسبت به سازندگانش حساسیت دارد که حرکات یک شخص می تواند تا حد زیادی بر سیستم اثر داشته باشد.

 

ما تصمیم گرفتیم مفاهیم پیچیده دنیای کریپتوکارنسی و ارزهای دیجیتال را به ساده ترین شکل که شامل اطلاعات مفید و کارآمد می باشد، به شما آموزش دهیم تا بتوانید برای خود استراتژی بلند مدت داشته باشید و به صورت روزانه ترید کنید. اگر به این بازار علاقه مند هستید، می توانید برای کسب اطلاعات دقیق تر در خصوص دوره ایزی کوین توضیحات صفحه محصول را مطالعه کنید و از این فرصت استفاده کنید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/who-is-the-real-satoshi-nakamoto
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط