افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

ناامیدی چیست ؟ چرا احساس شکست و ناامیدی میکنیم ؟

خلاصه فایل دانلود رایگان :
احساس شکست و ناامیدی برای شما چطور معنا می شود؟ چه لحظاتی از زندگی این احساس را تجربه کردید؟ حتما شما هم با این حس روبرو شدید و آن را در دوره های مختلف زندگی تجربه کردید. در این ویدئو می خواهیم به این موضوع بپردازیم که احساس شکست و ناامیدی در افراد مختلف چگونه هست و از همه مهمتر شرایط جامعه امروزی چطور روی تجربه این حس برای افراد مختلف تاثیر می گذارد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

3.5

تعداد امتیازها: 2

  • 1.1k
  • 0
ناامیدی چیست ؟ چرا احساس شکست و ناامیدی میکنیم ؟

 

دلایلی برای احساس شکست و ناامیدی


اگر شمام هم بعضی اوقات در تنهایی احساس شکست، عدم اعتماد به نفس و عدم توانایی می کنید، تنها نیستید. در این ویدئو این موضوع را بررسی می کنیم که چرا ما احساس شکست و ناامیدی می کنیم و حس می کنیم به اهدافی که مدنظر داشتیم، نرسیدیم.

شاید شما هم در شبکه های اجتماعی دیده باشید، افرادی در رشته هایی که شما هم در آن فعال هستید، در حال فعالیت هستند، فوق‌ العاده موفق و شاد هستند و خیلی از کارهایی که شاید اهداف شما می باشد را انجام میدهند و موضوع مهمتر اینکه شاید سن آنها خیلی کمتر از شما باشد، در این زمان است که ناخودآگاه خودتان را با آنها مقایسه می کنید، متوجه تناقض ها می شوید و احساس شکست و ناامیدی به سراغتان می آید.

 

احساس شکست و ناامیدی

 


تاثیر احساس شکست و ناامیدی


کم کم به خودتان شک می کنید و این تاثیر را درون شما میگذارد که شاید فقط شما هستید که نمیتوانید، حتما شما لیاقت و استعداد ندارید و... و این باعث می شود احساس شکست و ناامیدی را تجربه کنید و حتی کارهایی که به سادگی انجام می دادید، برای شما سخت شود، بخاطر اینکه هدف های خودتان را گم می کنید. ولی قبل از هر چیز به این سوال مهم جواب بدهید که آیا همه ما با هم و از یکجا شروع کردیم؟ دنیایی که در آن زندگی می کنیم عادلانه هست؟ خب باید به این نکته توجه داشت که این دنیایی که ما در آن  زندگی میکنیم متاسفانه یا خوشبختانه برای خیلی از افراد عادلانه نیست و همه امکانات به شکل مساوی تقسیم نشده ‌اند.

 

تجربه شکست و ناامیدی

 


 راهکاری برای رهایی از احساس شکست و ناامیدی


باید خوب فکر کنید، نقطه عطف زندگی خودتان را پیدا کنید و دست از مقایسه خودتان با دیگران بردارید. روی این موضوع تمرکز کنید که خودتان چه می خواهید و نظاره گر مسیر خودتان باشید و اگر به زندگی دیگران و افراد موفق نگاه می کنید فقط در حد الهام گرفتن باشد. وقتی اهداف شخصی خودتان را پیدا کنید و با تمرکز روی آنها زندگی ای بسازید که از هر لحظه آن لذت ببرید، از احساس شکست و ناامید فاصله خواهید گرفت.

 

اگر شما هم تمایل دارید هم زندگی و هم کسب و کار خودتان را بهبود ببخشید و با خرید یک دوره، صاحب چندین دوره ارزشمند با قیمتی بسیار مناسب و استثنایی شوید، شرکت در دوره ویژه آربی پلاس به شما پیشنهاد می شود.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/what-is-disappointment
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط