مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

فروش در والمارت - فرصتی برای فروشندگان آمازون

توضیحات کوتاه :
فروش در والمارت و فروش محصولات در سایر فروشگاه های بزرگ جهانی ، یکی از روش های کسب درآمد در دنیای آنلاین امروز است. برای کسب درآمد به صورت آنلاین، پلتفرم های زیادی وجود دارد مانند والمارت ، آمازون و... مقایسه والمارت و آمازون را هم در این مقاله توضیح دادیم.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 12

  • 3k
  • 5
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
فروش در والمارت - فرصتی برای فروشندگان آمازون

 

خلاصه ای از مقاله :

فروش محصولات در فروشگاه های بزرگ جهانی ، امروزه یکی از موضوعات پرطرفدار است. همانطور که می دانید اکنون در جهان پلتفرم های بزرگ و زیادی برای فعالیت و کسب درآمد وجود دارد. در این مقاله به فروش در والمارت ، مقایسه آمازون و والمارت از جهات مختلف پرداخته ایم تا افراد علاقه مند، با پلتفرم های مختلف جهت فروشندگی و ویژگی های آنها آشنا شوند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید :

 


چرا فروشندگان آمازون باید در والمارت هم فعالیت داشته باشند ؟

 

آیا تاکنون به فروش در والمارت یا فروش محصولات در فروشگاه های بزرگ جهانی فکر کرده اید؟ پلتفرم والمارت اکنون رقیب اصلی آمازون در سال 2021 است که در اینجا آنها را با هم مقایسه می کنیم.

در پایان سال 2019، دلایل بسیاری برای اینکه شما به عنوان یک فروشنده آمازون در والمارت هم فعالیت کنید وجود داشت. باید بگویم که هنوز هم بر همان باوریم، به ویژه اینکه Walmart از آن زمان روز به روز رشد بیشتری داشته است.

پیشنهاد ما همواره این است که از پلتفرم های متنوعی استفاده کنید. آمازون مکان بسیار خوبی برای تثبیت و یادگیری تجارت الکترونیک است، اما برای افزایش راندمان خود، باید استفاده از سایر پلتفرم ها نیز بخشی از برنامه تجاری شما باشد.

 

فروش در والمارت

 

فروش در والمارت در تجارت الکترونیک در رتبه دوم یعنی بعد از آمازون قرار دارد و مطمئناً یکی از بازارهایی است که می توانید روی آن حساب کنید. اکنون بهتر است برخی از نکات کلیدی در مورد سهم والمارت در تجارت الکترونیکی و چند نکته کوتاه در مورد نحوه فروش در آن را فرا بگیرید.


رشد غافلگیر کننده تجارت الکترونیک پلتفرم والمارت


آمار و ارقام به راحتی موید این مطلب هستند. تجارت الکترونیکی بازار والمارت همچنان در حال رشد است و آنها درست پشت سر آمازون قرار دارند. رشد تجارت الکترونیکی والمارت در ایالات متحده در سه ماهه چهارم سال 2019، 35 درصد بوده و در سال 2020 رشدی 69 درصدی داشته است! این رشد، یک رشد 97 درصدی نسبت به سال گذشته محسوب می شود.

تا پایان سال 2020، فروش الکترونیکی والمارت در ایالات متحده 6.2 درصد از کل فروش آن را تشکیل می داد که بر اساس گزارش Marketplace Pulse ، این رقم 195% بیشتر از رشد 2.1% مدت مشابه در سال قبل است.

ممکن است 6.2 % عدد زیادی به نظر نرسد، اما تصور کنید که فروشگاه والمارت محله شما به عنوان یک خرده فروش بزرگ تخفیف دار، چقدر رفت و آمد دارد. اکنون تصور کنید که هر فروشگاه والمارت در سراسر کشور به همین میزان تردد دارد در حالیکه این فروش 93.8٪ از کل فروش را شامل می شود و بقیه آن به صورت آنلاین انجام شود.

میبینید چه رقم بالایی خواهد بود؟

در سال 2019، والمارت 7/15 میلیارد دلار درآمد از تجارت الکترونیک کسب کرد و در سال 2020 این رقم به 5/21 میلیارد دلار افزایش یافت!

 

کسب درآمد از والمارت

 

در حال حاضر، به دلیل شیوع COVID-19 تجارت الکترونیکی بسیار پرطرفدار شده است، در واقع این همه گیری نشان داده است که تجارت الکترونیک بخش ضروری ای از زندگی روزمره ما است. خدمات آنلاین دیگر صرفا برای راحتی مشتری ارائه نمی شود، بلکه یک امر کاملا اجتناب ناپذیر امروزه است.


مقایسه والمارت و آمازون در کارمزدها


ساختار کارمزد در والمارت نیز مشابه آمازون است. کارمزدهای دسته بندی های محصولات را در آمازون و والمارت مقایسه کردم و متوجه شدم که درصد هزینه ارجاع آنها تقریباً یکسان است، که بسته به نوع نگاه شما می تواند یک امتیاز مثبت یا منفی باشد. نگاهی به کارمزدهای آمازون در مقایسه با کارمزدهای والمارت بیندازید.

از یک طرف شما نسبت به آمازون پول بیشتری به دست نمی آورید اما از طرف دیگر با این سیستم و مقادیر کارمزدها، آشنایی دارید و سود بالقوه شما تغییر خاصی نخواهد کرد. البته اینکه والمارت هزینه 99/39 دلار را برای حساب کاری شما دریافت نمی کند، یک مزیت محسوب می شود.

 

فروش در والمارت با ویژگی های منحصر به فرد


می دانید چه کسانی را می گویم! یک داستان کوتاه: در دوران دانشگاه یکی از کارهای عجیب و غریبی که انجام دادم، کار در یک شرکت تجارت الکترونیکی کوچک با دو نفر کارمند بود که من به عنوان نفر سوم به انها پیوستم. آنها بر اساس مدل دراپ شیپ یا حمل مستقیم کالا از تولید کننده به مصرف کننده، عمل می کردند. در سال 2010، آمازون پرایم تازه شروع به سرعت گرفتن کرده بود.

اساسا مدل کسب و کار این شرکت بر این روال بود که یک حساب آمازون باز کند و برخی لوازم الکترونیکی بی کیفیت چینی را در آن در معرض فروش قرار دهد. اما وقتی با بازخوردهای منفی روبرو می شد، حساب کاربری را از بین می برد و دوباره با حساب جدیدی شروع به فعالیت می کرد!

من فکر می کنم که تنها درصد کمی از فروشندگان به این صورت تجارت می کنند، و هیچ فردی – نه مشتری و نه فروشنده - نمی خواهد با این افراد در معامله باشد. این امر نه تنها مشتریان را نسبت به محصولات برچسب اختصاصی محتاط تر می کند، بلکه کیفیت کلی بازار را پایین می آورد.

بنابراین یکی از نقاط اصلی قوت فروش در والمارت این است که هرکسی نمی تواند حساب فروشندگی باز کند. موانع ورود به فروش در آمازون نسبتاً کم است. کاربر فقط به اطلاعات تماس، کارت اعتباری، حساب بانکی و راهی برای اثبات وجود خود نیاز دارد. بنابراین این امر می تواند منجر به این شود که فروشندگانی، محصولات با کیفیت لازم را ارائه نکنند.

 

والمارت و آمازون

 

اما والمارت یک متخصص حساب را به هر حساب اختصاص می دهد که شخصا هنگام ثبت نام فروشنده، اطلاعات او را بررسی می کند. آنها فقط می خواهند با تاجران تثبیت شده که محصولی با ارزش و با کیفیت ارائه می دهند، همکاری داشته باشند، بنابراین والمارت جای مناسبی برای مبتدیان تجارت الکترونیک نیست.

والمارت به دقت حساب کاربری را بررسی می کند تا مطمئن شود که شما یک شخص حقیقی هستید. آنها قبل از اینکه شما را به عنوان فروشنده ثبت نام کنند، پیشنهادات محصولات کسب و کار شما را بررسی می کنند تا ببینند آیا از استاندارد کیفی خاصی برخوردار هستند یا خیر.

علاوه بر این ، هنگامی که به شما اجازه ثبت نام در والمارت داده شد، هنوز باید فرآیند دیگری را برای فهرست کردن محصولات خود و تأیید همه لیست هایتان با موجودی فوراً قابل پردازش، و سایر الزامات، طی کنید.

تا زمانی که اطلاعات حساب کاربری شما کامل نشود، حساب شما برای فعال شدن تأیید نمی شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراحل تأیید دقیق، معرفی کامل Walmart.com را ببینید. به طور کلی، فروشندگان کمتر به معنای رقابت کمتر و در نهایت فروش بیشتر است.

 

گزینه های پردازش توسط فروشندگان و پردازش توسط والمارت


از فوریه 2020 ، پلتفرم والمارت در حال ارائه یک مدل پردازش داخلی مانند مدل FBA آمازون است. البته برای استفاده از این برنامه، شما باید درخواست بدهید تا ببیند آیا واجد شرایط هستید یا خیر.

 

مقایسه والمارت و آمازون

 

این برنامه که عنوان آن "Walmart Fulfillment Services" یا WFS  است، ادعا می کند که هزینه های آنها با سایر سرویس های پردازش تجارت الکترونیکی قابل رقابت است.

در حال حاضر ، به نظر می رسد والمارت قوانین سختگیرانه ای را برای برنامه WFS اتخاذ کرده است که باز هم به معنای ارجحیت کیفیت بر کمیت است. اگر بتوانید واجد شرایط این برنامه شوید، با فروشندگان کمتر اما با کیفیت بالاتر رقابت خواهید کرد.
 

برخی از معیارهای واجد شرایط بودن برای WFS عبارتند از:

  • محصولات باید از داخل ایالات متحده به مراکز پردازش والمارت ارسال شوند (بنابراین ارسال مستقیم از تأمین کننده خارج از کشور انجام نمی شود)
  • فاقد هرگونه محصول فاسد شدنی و دارای کنترل باشد
  • حداکثر وزن محصول 30 پوند است
  • حداکثر ابعاد محصول: 25ʺ x 20ʺ x14ʺ

ضمنا، مانند FBM ، مدل merchant-fulfilled برای افرادی که پردازش سفارشات خود را، چه در محل کسب و کارشان و چه از طریق PL3 انجام می دهند، مطلوب است. همچنین والمارت اجازه دراپ شیپینگ را هم می دهد.

 

فروشندگی در والمارت

 


مزایای فروش در والمارت


به نظر من، یکی از بزرگترین مزایای فروش در والمارت نسبت به آمازون این است که فروشندگان والمارت می توانند سیاست های خرید مانند جدول زمانی بازگشت/تعویض، مختص به خودشان تعیین کنند.

تقریباً همه فروشندگان آمازون در معرض سیاست های سختگیرانه مرجوعی ها در آمازون قرار گرفته اند که تقریباً همیشه به نفع خریدار است. همانطور که احتمالاً خودتان متوجه شده اید، آمازون در مقابل تغییر عقیده مشتریان، انعطاف زیادی به خرج می دهد، بدون هیچگونه سوالی مرجوعی را می پذیرد و معمولاً این شما هستید که مجبورید مخارج را پرداخت کنید.

اما والمارت حداقل الزامات را در مورد سیاست های مرجوعی مانند دریچه استاندارد 30 روزه (به استثنای محصولات خاصی مانند لپ تاپ یا اقلام لوکس) تعیین می کند. مشتریان همچنین می توانند به صورت فیزیکی مرجوعی های خود را به والمارت بازگردانند.

به طور کلی، به عنوان یک فروشنده والمارت ، شما کنترل بیشتری بر روند بازگشت، بازپرداخت هزینه هایی که می توانید دریافت کنید و غیره خواهید داشت، که اگر شخصا پردازش را انجام میدهید، بسیار مهم خواهند بود. برای اطلاعات بیشتر به صفحه سیاست بازگشت آنها مراجعه کنید.

شما در والمارت به عنوان یک فروشنده، اختیار بیشتری بر روند خدمات به مشتریان دارید. در حالی که آمازون در ارتباطات شما با مشتریان سختگیرانه عمل می کند، در والمارت شما در راس آن هستید و خدمات مستقیم مشتری را به خریداران خود ارائه می دهید. برای استفاده از مزایای والمارت مانند حمل و نقل سریع، خریدار نیازی به عضویت ندارد، بنابراین در کل شما به مخاطبان و خریداران مختلف دسترسی خواهید داشت.

 

ادغام والمارت و شاپیفای


مانند آمازون، می توانید موجودی والمارت و شاپیفای خود را پیوند دهید و به روز رسانی لیست و ردیابی موجودی را بین سیستم عامل ها وارد کنید.
 چند ویژگی منحصر به فرد که این ادغام ارائه می دهد عبارتند از:

 

نحوه فعالیت در والمارت

 

  • ارسال سفارش بخش بخش : اگر مشتری چندین مورد را سفارش دهد اما شما فقط برخی از آنها را در انبار دارید، می توانید موجودی ها را بفرستید و بقیه سفارش به فروشندگان دیگر منتقل شود که می توانند اقلام باقی مانده را پردازش کنند ( البته تا زمانی که بای باکس یا جعبه خرید آن را داشته باشید).

  •  ویرایش لیست بین پلتفرم ها : می توانید SKU ها و لیست ها را بین دو سیستم عامل بارگذاری و منتقل کنید، سپس آنها را به صورت مجزا ویرایش کنید.


استفاده از پلتفرم های مختلف ، استراتژی هوشمند برای کسب درآمد


می خواهیم مجدداً تأکید کنیم که عموماً استفاده از پلتفرم های مختلف تجارت الکترونیکی، یک استراتژی هوشمند به شمار می آید، خواه شاپیفای باشد، یا وبسایت ای بی، والمارت، آمازون یا فروش محصولات در فروشگاه های بزرگ جهانی دیگر. در هر صورت این توسعه بازار، به شما امکان می دهد با افراد بیشتر و مخاطبان مختلف ارتباط برقرار کنید و بازده خود را بالا ببرید.

 

والمارت پلتفرم فروش محصولات

 

همچنین این اطمینان را می دهد که اگر حساب آمازون شما به حالت تعلیق درآید یا لیست محصولات شما به هر دلیلی توقیف شود، در عین حال که مشکلات مربوط به حساب آمازون خود را حل می کنید، از سایر پلتفرم ها درآمد خواهید داشت.

 

کسب درآمد در 24 ساعت شبانه روز و به دلار، هدف افراد زیادی در زمینه بیزینس است اما ممکن است راه و روش آن را ندانند. آنچه در دنیای امروز مشخص است، حرکت به سمت دنیای آنلاین و افزایش خرید و فروش های آنلاین است. وبسایت فروشگاهی آمازون، یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین این وبسایت ها است. اما برای فروشندگی در وبسایت آمازون، شما نیازمند دانش و اطلاعات کافی، بروز و گام به گام هستید، یعنی هر آنچه در آموزش فروش در آمازون ارائه می شود.

همچنین پیشنهاد میکنم صفحه کشور های مورد تایید آمازون را مشاهده کنید و از قسمت جستجو کشور و مدارک خود را بررسی بفرمایید تا ببینید موقعیت شما برای فعالیت در آمازون به چه صورت میباشد 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/walmart
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 5 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
آرمان گفته:
۰ | ۱

من بیشتر وقتا مقاله های سایتو دنبال می کنم چون به مطالعه علاقه دارم. ممنون که مقاله های زیاد و بروز اماده می کنید و وقت میذارید. این مقاله والمارت برام جالب بود

سهیلا بدیعی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

سپاس از حسن نیت شما بابت ارسال نظر.

موفق باشید.

پاسخ
هستی گفته:
۰ | ۱

مقاله مفید و جدیدی بود. البته باید بازم تحقیق کرد دربارش . برای من که علاقه مند به فروش در آمازون و کلا فروش آنلاین هستم جذاب بود

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

از حضور و همراهی شما سپاسگزاریم.

پاسخ

مطالب مرتبط