تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

آسیای جنوب شرقی بهترین منطقه برای فروشندگان آمازون

توضیحات کوتاه :
فروش در آمازون در منطقه آسیای شرقی یکی از مباحث مطرح برای فروشندگان آمازون است و آسیای جنوب شرقی پررونق ترین منطقه تجارت الکترونیک محسوب می شود که باید بررسی شود فروشندگان آمازون چگونه می توانند جوابگوی این ازدحام باشند ؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 12

  • 1.5k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
آسیای جنوب شرقی بهترین منطقه برای فروشندگان آمازون

 

خلاصه ای از مقاله :

آسیای جنوف شرقی و فروش در آمازون و آمازون سنگاپور از جمله موضوعاتی است که در این مقاله به آن پرداخته شده است. انتظار می رود تا سال 2030 میلادی، بلوک اقتصادی آسیای جنوب شرقی، به چهارمین منطقه بزرگ از نظر تولید ناخالص داخلی (پس از اتحادیه اروپا، ایالات متحده و چین) تبدیل شود و 500 میلیون مشتری جدید طبقه متوسط داشته باشد. اما با وجود رشد روزافزون منطقه، زیرساخت های تجارت الکترونیک در آن هنوز در مراحل اولیه توسعه قرار دارد. روش ها و چالش هایی که در تجارت الکترونیک باید به آن ها توجه نمود، چیست؟ فروشندگان آمازون چگونه باید با آن ها روبرو شوند؟

 

آنچه در این مقاله می خوانید :

 

آمازون در آسیای جنوب شرقی

 

آمار مهم تجارت الکترونیک در آسیای جنوب شرقی


در حال حاضر، فرایند خرید اینترنتی در کشورهای آسیای جنوب شرقی، با نرخ رشد 6/1 برابر از چین پیشی گرفته است. همزمان با شیوع پاندمی کرونا، از دسامبر 2019 تا پایان 2021 میلادی، تعداد مشتریان جدید خرید اینترنتی در کشورهای سنگاپور، مالزی، اندونزی، فیلیپین، تایلند و ویتنام، برابر با جمعیت بریتانیا در سال 2021 میلادی تخمین زده شده است. این رقم قابل توجه، نشان می دهد سایر مناطق اقتصادی با فرصت های رشد کمتری مواجه خواهند شد.

 

فروش در آمازون در منطقه آسیای شرقی

 

مقایسه کشورهای آسیای جنوب شرقی


هر یک از کشورهای آسیای جنوب شرقی دارای قابلیت های متفاوتی از نظر پتانسیل اقتصادی و زیرساخت های تجارت الکترونیک، لجستیک و پرداخت هستند. آسیای جنوب شرقی، منطقه ای دارای تنوعات و تمایزات فراوان است. این منطقه، با وجود شرکت های خصوصی نوبنیان، نظیر Grab (شرکت فناوری آسیای جنوب شرقی که دفتر مرکزی آن در سنگاپور و اندونزی است) و Gojek (شرکت چند منظوره فناوری پرداخت دیجیتال جاکارتا که دفتر مرکزی آن در اندونزی است) از لحاظ نوآوری های اینترنتی با سایر مناطق در حال رقابت است.

سنگاپور یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان، از نظر تولید ناخالص داخلی سرانه (PPP)، محسوب می شود و از نظر تعداد شرکت های خصوصی نوبنیان در رتبه چهارم جهانی قرار دارد. همچنین، این منطقه تا سال 2020 میلادی، دارای 290 میلیون نفر، شامل افراد دارا یا فاقد حساب بانکی، بوده است.

برای درک بهتر چالش های تجارت الکترونیک در آسیای جنوب شرقی، باید پتانسیل تجارت الکترونیک در هر یک از کشورهای عضو را به طور جداگانه و با نظر گرفتن تمام ابعاد مهم آن مورد بررسی قرار داد.

 

پتانسیل آسیای جنوب شرقی برای تجارت الکترونیک

 

با وجود سطح بالای پذیرش تجارت الکترونیک در آسیای جنوب شرقی، سرانه هزینه در این منطقه تا سال 2020 میلادی، به ویژه در خرید کالاهای مصرفی، هنوز به طور قابل توجهی پایین تر از میانگین جهانی است. به استثنای سنگاپور، با متوسط هزینه تجارت الکترونیک 785 دلاری (دلار ایالت متحده) تا سال 2020 میلادی، سایر فروشندگان منطقه کمتر از یک چهارم میانگین جهانی هزینه های آنلاین را می پردازند. همچنین، ما شاهد روش های مختلف خرید و فروش آنلاین در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه، از سنگاپور تا ویتنام، هستیم.

با وجود این که تجارت الکترونیک یک فرایند جهانی است، تا سال 2020 میلادی، روش های پرداخت مرجع براساس پرداخت جهانی (World Pay) هنوز به صورت محلی صورت می گیرد. در کشورهای توسعه یافته نظیر سنگاپور، استفاده از کارت های اعتباری برای خریدهای آنلاین ترجیح داده می شود (56%)، در حالی که در کشورهای در حال توسعه مانند تایلند و ویتنام، کارت های اعتباری کاربرد کمتری دارند (به ترتیب، 21% و 16%) و پرداخت نقدی در این کشورها با 22% در تایلند و 28% در ویتنام، مرسوم تر است.

در حقیقت، زیرساخت های پرداخت، لجستیک و نیز سهولت روند تجارت، حقوق حفاظت IP و تمایلات و ترجیحات مشتری، در کشورهای آسیای جنوب شرقی بسیار متنوع است. در حالی که رشد ارزش ناخالص تجاری رقم قابل توجهی را نشان می دهد، فروشندگان تجارت الکترونیک در این منطقه باید راهکارهای خود را بومی سازی کنند و موانع و فرصت های هر کشور را به دقت مورد بررسی قرار دهند.

 

آسیای جنوب شرقی


چرا سنگاپور آسان ترین نقطه ورود به آسیای جنوب شرقی است؟


سنگاپور به دلیل داشتن زبان انگلیسی و چینی به عنوان زبان های رسمی تجاری، رتبه دوم جهانی سهولت روند تجارت، رتبه اول ترخیص کالا از گمرک و رتبه اول آسیایی حفاظت IP، آسان ترین نقطه ورود به آسیای جنوب شرقی محسوب می شود. محدودیت سنگاپور از نظر وسعت کم، توسط عواملی نظیر سهولت روند تجارت، قدرت خرید، اتصال به آسیا و ارتباط با کشورهای جنوب شرق آسیا، جبران شده است.

بیش از 46% از شرکت های چندملیتی که به عنوان "Asia-light" یا "Asia 101" شناخته می شوند، به دلیل شرایط مناسب سنگاپور از لحاظ قانون مداری، ثبات و دسترسی به منطقه، دفتر مرکزی خود را در این کشور مستقر نموده اند. در حالی که مدت زمان لازم جهت راه اندازی کسب و کار در آسیای جنوب شرقی به طور میانگین 9/34 روز محاسبه شده است، در سنگاپور به 5/1 روز کاهش می یابد. کارایی گمرگ در این کشور، واردات کالا را بسیار آسان نموده است، به طوری که با وجود میانگین ترخیص 3/46 ساعت در آسیای جنوب شرقی، این فرایند در سنگاپور حدود 3 ساعت زمان می برد.

 

آمازون سنگاپور

فروش در آمازون سنگاپور

 

فروش در آمازون در منطقه آسیای جنوب شرقی


در حال حاضر، Amazon.sg اولین فروشگاه اینترنتی آمازون در آسیای جنوب شرقی محسوب می شود. با آمازون سنگاپور، فروش و افزایش درآمد خود را در آسیای جنوب شرقی آغاز کنید. در اینجا 4 دلیل دیگر برای پیوستن شما به آمازون سنگاپور ارائه می شود:

  1. ابزار ایجاد لیست های بین المللی (Build International Listings) این امکان را فراهم می کند تا لیست های خود را به راحتی در سنگاپور تکرار کنید.  

  2. تحویل به مشتری توسط آمازون (Fulfillment by Amazon) به شما در کاهش مشکلات مربوط به تحویل کالا و رضایت مشتریان و نیز توسعه تجارت کمک می کند.

  3. اگر به دنبال شرکت های خدماتی مربوط به لجستیک و گمرک یا بازاریابی و ثبت IP هستید، شبکه خدمات سنگاپور، لیستی از شرکت های معتبر منطقه در اختیار شما قرار می دهد که می توانید کالاهای خود را در سطح بین المللی ارسال نمایید.

  4. هزینه های مرجوعی آمازون در بسیاری از دسته ها نظیر لوازم برقی، خانه، آشپزخانه، اسباب بازی و بازی ها در آمازون سنگاپور بسیار پایین تر از آمازون ایالات متحده است. علاوه بر این، هزینه اشتراک ماهیانه طرح فروش حرفه ای (در حالت معمول: 95/29 دلار سنگاپور)، تا 31 دسامبر 2022 میلادی، لغو شده است. شرایط و قوانین اعمال می شود.

 

فروش محصول در آسیای جنوب شرقی

 

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌ های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده ‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌ رسد اما اگر راهنمای جامع و گام ‌به‌ گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می ‌شود. آشنایی با آموزش فروش در آمازون و مشاهده نتایج دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/southeastasia-ecommerce
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط