افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

فروش کتاب در آمازون

توضیحات کوتاه :
برای فروش تعداد زیادی کتاب در آمازون ، هم به صورت صوتی و هم به صورت چاپی، باید بر دو بخش مهم متمرکز شوید: تولید کتاب و استراتژی معرفی آن. هر تصمیمی که درباره کتاب خود بگیرید، درست از همان ابتدا، با هدف رساندن آن به دست مخاطبان و پیدا کردن خوانندگان جدید خواهد بود.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 6

  • 843
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
فروش کتاب در آمازون

 

خلاصه ای از مقاله :

این موضوع تا حد زیادی به اهداف شما به عنوان یک نویسنده بستگی دارد. اگر این کار را به صورت پاره وقت انجام می دهید و فقط می خواهید هزینه های انجام شده برای چاپ کتاب جبران شود، استراتژی بازاریابی شما متفاوت با نویسنده ای است که این کار را به صورت تمام وقت انجام می دهد.
در این مطلب نکات ضروری بازاریابی، بسته بندی و تبلیغات کتابتان را یاد می گیرید تا فروش کتابتان به بیشترین مقدار برسد و مانند یک نویسنده درآمد داشته باشید. چه کسی نمی خواهد برای کاری که به آن علاقه دارد دستمزد خوبی دریافت کند؟

 

آنچه در این مقاله می خوانید :

چقدر برای کسب درآمد با فروش کتاب در آمازون تلاش می کنید ؟

هفت معیار ضروری برای پرفروش شدن کتاب

برنامه بازاریابی اجازه ای

 

چقدر برای کسب درآمد با فروش کتاب در آمازون تلاش می کنید ؟


بدون در نظر گرفتن اهدافتان از فروش کتاب، باید هفت نکته را برای وارد کردن کتاب خود به بازار در نظر بگیرید. به خاطر داشته باشید که با میلیون ها کتاب دیگر در رقابت هستید و در حدود 4500 کتاب جدید در هر روز منتشر می شوند.

کتاب های زیادی در بازار وجود دارد. اما نگران نباشید. اگر معیارهای زیر را رعایت کنید، به  جایگاهی می رسید که جزء نویسندگان 5% از پرفروش ترین کتاب ها خواهید شد. فروش کتاب شما درست از لحظه ای شروع می شود که ایدۀ نوشتن آن به ذهنتان می رسد، قبل از این که حتی آن را روی کاغذ بیاورید.

 

فروش کتاب در آمازون

 


هفت معیار ضروری برای پرفروش شدن کتاب


«سی ثانیه. به عنوان یک نویسنده (یا ناشر)، فقط همین مقدار زمان دارید تا دیگران را به کتاب خود علاقه مند کنید.»

 

1. جذابیت جلد کتاب در نگاه اول


به یاد این ضرب المثل مشهور می افتیم که « نمی توان یک کتاب را از روی جلدش قضاوت کرد ». ممکن است این جمله در سال 1946 درست بوده باشد، اما در دنیای امروزی، خوانندگان قطعا کتاب را از روی جلدش قضاوت می کنند و ممکن است بر اساس ظاهر کتاب شما را بخرند. این یک اصل ساده است: اگر ظاهرش خوب باشد، ارزشمند خواهد بود. اکثر کتابها در عرض سه ثانیه نظر خواننده را به خود جلب می کنند. اگر می خواهید کتابهای بیشتری بفروشید، از جلدی استفاده کنید که نظر بیننده را جذب کرده و او را به مرحله بعدی برساند.


2. جذابیت عنوان و عناوین فرعی کتاب


جلد کتاب می تواند توجه خواننده را به خود جلب کند، اما عنوان کتاب عامل اصلی در فروش آن است. این تا حد زیادی به موضوع کتابتان بستگی دارد، اما صرف زمان برای انتخاب یک عنوان یا عنوان فرعی مناسب در تصمیم خرید خوانندگان نقش زیادی دارد.

عنوان کتاب مثل قلابی است که خواننده را به سمت خود می کشاند و عنوان فرعی مثل یک « ارائه آسانسوری » به خواننده نشان می دهد که از خواندن این کتاب باید چه انتظاری داشته باشند. آیا با کمک آن وزنشان را کم می کنند؟ بهتر می توانند صرفه جویی کنند؟ در کمتر از شش ساعت در دوی ماراتن موفق شوند؟

تا جایی که می توانید برای عناوین اصلی و فرعی ایده پردازی کنید. با وجود آن که عنوان به حدس محتوای کتاب کمک می کند، اما عنوان فرعی نقش بیشتری در این زمینه دارد. کتاب های پرفروش معمولا عناوین فرعی خوبی دارند که به خواننده ایده ای از نوشته های پشت جلد کتاب را می دهند.

 

کتاب در آمازون

 


3. نظرات خوانندگان و حجم فروش اولیه کتاب


اگر نظر خواننده به جلد کتاب شما جذب شود و بخواهد بیشتر درباره آن اطلاع کسب کند، بررسی اجمالی نظرات خوانندگان آخرین نقطه فروش خواهد بود.
کتابی با کمتر از 10 نظر، یا بدون هیچ نظری، نسبت به کتاب هایی با نظرات مثبت شانس انتخاب کمتری دارد. این نکته را به خاطر داشته باشید: «نظرات باعث فروش کتاب های بیشتر می شوند». دریافت نظرات یک استراتژی بازاریابی همیشگی است که می توانید روی آن کار کنید.

الگوریتم آمازون ارتباط قدرتمندی با فروش و نظرات کتاب دارد. کتابی که در دو هفته اول پرفروش باشد و رتبه خوبی هم دریافت کند، در ادامه فروش بیشتری خواهد داشت.

به علاوه، این می تواند یک استراتژی بلند مدت مناسب برای شما باشد. اگر می خواهید میزان فروش کتابتان در طول زمان به حداکثر برسد، در 2-3 هفته اول هر کاری که می توانید را انجام دهید. اگر در این دوره بحرانی میزان فروش و رتبه بندی بهتری داشته باشید، کتابتان رشد بلند مدت بیشتری داشته و فروش آن بهتر از رقبا خواهد بود.

دریافت نظرات مثبت به کار زیادی نیاز دارد، اما قطعا ارزشمند است. علاوه بر جلد، نظرات هم به فروش شما کمک می کنند. تلاشهای خود را بر تشکیل یک تیم معرفی قدرتمند متمرکز کنید که یک نسخه رایگان از کتابتان را دریافت کرده و نظر صادقانه خود را درباره آن بیان می کنند.

 

روش فروش کتاب در آمازون

 

برای دریافت نظرات بیشتر در زمان معرفی اولیه می توانید:

  • به صفحه نظرات در پشت کتاب الکترونیکی خود درخواست بدهید و یک لینک مستقیم را به صفحه نظرات کتاب در آمازون ایجاد کنید.
  • از افراد دعوت کنید تا به تیم معرفی کتابتان بپیوندند و دو هفته قبل از انتشار، نظرات اولیه را با یک کپی از کتابتان ارائه کنند.
  • فهرست Amazon’s Top Reviewers را بررسی کرده و از آنها نظراتشان را درخواست کنید.

 

4. توصیف جذاب کتاب


آمازون به نویسندگانش این امکان را می دهد که یک توصیف طولانی از کتاب را در صفحه نویسنده ارائه کند (book description on the author page). از این قابلیت صرفنظر نکنید. با این که جلد، عنوان و نظرات برای فروش بیشتر کافی هستند، اما توصیف مناسب می تواند بر کیفیت محصول شما بیفزاید.

توصیف کتاب شما می تواند به صورت یک صفحه باشد که فهرستی از مزایای کتاب را نشان می دهد. این شامل ترکیبی از سبک، فونت و ساختارهای مختلف برای ارائه توصیف جذاب و مشخصی از کتاب شماست. می توانید از Amazon Book Description Generator Tool  در Kindlepreneur.com به صورت رایگان استفاده کنید. در نتیجه در زمان شما برای کدگذاری HTML صرفه جویی می شود.

 

فروشندگان کتاب در آمازون

 


5. کلیدواژه های آمازون


اگر هیچ نشانه ای وجود نداشته باشد، بازی «جستجوی گنج» چه فایده ای دارد؟ اگر هیچ کس نتواند کتاب شما را پیدا کند، نوشتن درباره آن چه فایده ای خواهد داشت؟ برای آن که افراد بیشتری کتاب شما را بخوانند، باید آن را پیدا کنند و در اینجاست که کلیدواژه ها به کارتان می آیند.

پژوهش و پیاده سازی کلیدواژه های مناسب نقش مهمی در توجه افراد بیشتر به پلتفرم شما دارد. با یک وبلاگ، وبسایت، یا فروش آنلاین، تعیین کلیدواژه ها استراتژی مهمی خواهد بود. اما این کلیدواژه ها را در کجا پیدا می کنیم؟ از کجا می دانیم که این کلیدواژه ها درست هستند؟

یافتن کلیدواژه های مناسب باعث می شود که رتبه کتاب شما بالاتر برود، یعنی مشتریان با جستجوی کلیدواژه های مربوطه انها را پیدا می کنند. رتبه بالا به معنای قابلیت مشاهده بیشتر است که فروش بالاتری را به همراه دارد.

با استفاده از نرم افزار مناسب، می توانید تعداد دفعات جستجوی کلیدواژه ها را پیدا کنید. گوگل نیز به شما جستجوهای مربوطه برای یک کلمه خاص را نشان می دهد. شما به دنبال کلمه ای هستید که حجم جستجوی خوبی دارد، اما دارای رقابت بالایی نیست.

یک تاکتیک دیگر جستجوی عنوان و کلیدواژه های کتاب با استفاده از نوار جستجوی آمازون است. پیشنهادها را بررسی کنید. تصور کنید که خوانندگان به دنبال چه چیزهایی هستند.

شما می توانید تا هفت کلیدواژه یا عبارت کوتاه را در کتاب خود در نظر بگیرید. اکثر افراد در حین جستجوی آمازون یک عبارت کوتاه را به جای یک کلیدواژه تایپ می کنند. شما می توانید جستجو را به صورت ویژه انجام بدهید. این کار سبب محدودیت گزینه ها شده و قابلیت جستجوی کتابتان را افزایش می دهد.

به عنوان مثال، اگر به دنبال کتابی درباره کاهش وزن هستید و سنتان بالای 50 سال است، « کاهش وزن بعد از 50 سالگی» را جستجو کرده و کتاب های مرتبط با این عبارت را بیابید. خوانندگان جستجو را بدین شیوه انجام می دهند. وقتی در نهایت به یک نویسنده موفق تبدیل می شوید، ممکن است افراد دیگر اسمتان را جستجو کنند، به صفحه شما در آمازون بروند و کتابتان را بخرند. اما این بعد از ایجاد برند شما اتفاق می افتد. تا ان زمان باید کاری کنید که کتابتان بیشتر قابل جستجو باشد.

 

فروش در آمازون

 

 

6. ویراستاری حرفه ای


کتابی که ویراستاری ضعیفی دارد نظرات منفی بیشتری خواهد داشت. در حالی که داشتن نظرات منفی درباره یک کتاب طبیعی است، اما این نظرات نباید درباره کیفیت نگارش باشند. زیرا خریداران کتاب به سادگی از آن منصرف می شوند.

منظور ما از کیفیت نگارشی ضعیف خطاهای موقتی نیست (که به سادگی تصحیح می شوند)، بلکه به اشتباهات دستور زبان، غلط املایی و ظاهر نامناسب مربوط می شود. آیا ماشینی می خرید که درهایش جدا شوند؟ البته که خیر. پس خوانندگان نیز کتابی با ویراستاری نامناسب را نمی خرند.

شما می تونید از طریق Upwork یا Freelancer یک ویراستار حرفه ای استخدام کنید. از نویسندگان بپرسید که می توانند چنین شخصی را به شما معرفی کنند یا خیر. ویراستاری بیشترین هزینه را برایتان به همراه دارد، اما به من اعتماد کنید، هزینه هایتان به هدر نمی روند.


7. قیمت گذاری کتاب


معمولا نویسندگان این سوال را از من می پرسند: « باید کتابم را چقدر قیمت گذاری کنم؟ » این یک پاسخ حرفه ای است.

بله، بله، می دانم که می خواهید سود خود را به بیشترین مقدار برسانید، اما نمی خواهید به دلیل قیمت بیش از حد خوانندگان بالقوه را از خود دور کنید. همچنین، به خاطر داشته باشید که برای هر کتابی بین 99/1 یا 99/0 سنت، حق تالیف فقط 35% است، در حالی که کتاب های قیمت گذاری شده بین 99/2 تا 9/99 دلار دارای حق تالیف 70% هستند. قیمت مناسب بین 99/2 – 99/5 دلار است.

برای نسخه های قدیمی نویسندگان فوت شده، قیمت فروش بین 99/9 تا 99/12 دلار است. به خاطر داشته باشید که باید هزینه های چاپ را نیز در نظر بگیرید، اما حق تالیف شما در هر فروش بر اساس قیمت بالای کتاب در نرخ 60% است.

برخی از نکات ضروری را باید در هر کتابی در نظر گرفت. حتی اگر یک بازاریاب خوب در این زمینه وجود نداشته باشد، اگر این قدمها را به درستی طی کنید، فروش کتابهایتان بیشتر خواهد شد.

اکنون، به استراتژی های بازاریابی پیشرفته تری نگاه می کنیم که شامل تبلیغات کتاب و ایجاد یک برند برای نویسنده هستند.

 

فروشندگی کتاب در آمازون

 


برنامه بازاریابی اجازه ای

 

«بازاریابی اجازه ای می تواند غریبه ها را به دوست و دوستان را به مشتریان وفادار تبدیل کند. این فقط یک روند سرگرم کننده نیست – بلکه به آموزش هم مربوط می شود. بازاریابی اجازه ای شامل بازاریابی یک برنامه آموزشی است.

اکنون که شرایط اصلی مورد نیاز برای فروش کتاب را دریافتید، زمان آن فرا رسیده که به بازاریابی اولیه توجه کنید. به طور کلی، اکثر نویسندگان مسلط به بازاریابی نیستند، اما می توانند کار فروش را انجام دهند.

رعایت مراحل فوق باعث می شود که کتاب شما جزء 10% برتر قرار بگیرد، اما اکنون باید یک برنامۀ بازاریابی مدون برای تبلیغات داشته باشید. در اینجاست که می توانید درآمد واقعی کسب کنید.

این استراتژی ها در واقع زیرساخت یک کسب و کار بلند مدت برای فروش کتاب هستند. اگر می خواهید به سود کوتاه مدت برسید، استراتژی ها کمک زیادی به شما نمی کنند، اما اگر می خواهید درآمد بلند مدت و ماهیانه از فروش کتابهایتان در طول زمان داشته باشید، استفاده از انها موثر است.

در ابتدا، این موضوع را درک کنید که برای کسب درآمد از کتابها، فقط توییت زدن یا وبلاگ هفته ای کافی نیست. برای فروش تعداد زیادی کتاب نیازمند یک چیز هستید: ترافیک.

چگونه باید ترافیک دریافت کنید؟ با دعوت کردن. چگونه باید افراد را به خرید کتاب خود دعوت کنید؟ با ارائه هدایتا و ایجاد ارزشی که نتوانند به آن «نه» بگویند. ما این کار را با دریافت فهرست ایمیل طرفداران انجام می دهیم.

با فهرست ایمیل ها، می توانید یک پلتفرم پایدار را برای طرفداران ایجاد کنید که مشتاق انتشار کتاب بعدیتان هستند. تصور کنید در روز معرفی کتاب 1000 خواننده بی صبرانه منتظر خرید کتابتان هستند و برای آن لحظه شماری می کنند. روی «انتشار» کلیک می کنید و یک ایمیل به فهرست خود می فرستید. آنها سریعا کتاب را می خرند و کتابتان در فهرست پرفروش ترین ها، بهترین رده بندی، رتبه بندی بالای آمازون و موتورهای جستجو قرار می گیرد. چقدر دوست دارید به این موقعیت برسید؟

فهرست ایمیل طرفداران علاقه مند به اندازه طلای دیجیتال ارزش دارد، اما ایجاد آن نیازمند صبر، شکیبایی، و کار زیاد است. مشارکت مداوم سبب تقویت فهرست شما شده و مبنایی را برای برند نویسنده به وجود می آورد.

بدون یک فهرست فعال ایمیل، فقط باید بر شانس و ترافیک متداول متکی شوید. با وجود آن که همچنان بدون فهرست هم می توانید خوب پیش بروید، اما دشواری مسیر برای رسیدن به راس موتورهای جستجو دو برابر بیشتر خواهد بود.

اگر پول برایتان در اولویت است، می توانید این فهرست را همین حالا ایجاد کنید. شما این کار را با ارائه یک پاداش در داخل کتاب خود انجام می دهید. آیا چیز ارزشمندی دارید که به خوانندگان خود آن را پیشنهاد دهید؟ در این صورت، آن را ارائه کرده و فهرست خود را تنظیم کنید.

اما به خاطر داشته باشید: افراد به شما مجوز می دهند تا برایشان ایمیل ارسال کنید. این شروع برقراری ارتباط با خواننده است. برای این رابطه ارزش قائل شوید تا نگران فروش کتاب های بیشتر نباشید. خوانندگان به شما کمک می کنند تا کتابتان را بازاریابی کنید و همیشه بهترین مشتری شما باقی خواهند ماند.


کسب درآمد در 24 ساعت شبانه روز و به دلار، هدف افراد زیادی در زمینه بیزینس است اما ممکن است راه و روش آن را ندانند. آنچه در دنیای امروز مشخص است، حرکت به سمت دنیای آنلاین و افزایش خرید و فروش های آنلاین است. وبسایت فروشگاهی آمازون، یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین این وبسایت ها است. اما برای فروشندگی در وبسایت آمازون، شما نیازمند دانش و اطلاعات کافی، بروز و گام به گام هستید، یعنی هر آنچه در آموزش فروش در آمازون ارائه می شود.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/sell-book-on-amazon
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط