تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

قدرت تغییر مرکب در زندگی - عادت های کوچک موثر

خلاصه فایل دانلود رایگان :
قدرت تغییر مرکب در زندگی ما چقدر است ؟ عادت های کوچک موثر ، می توانند راهکاری برای ایجاد تغییرات مستمر و پرفایده در زندگی باشند. با ایجاد همین عادت های کوچک موثر ، متوجه می شوید که چطور کیفیت زندگی شما به صورت سیستمی و مداوم بهبود پیدا می کند. در این قسمت از برنامه الان وقتشه با من همراه باشید تا قدرت تغییر مرکب در زندگی را بررسی کنیم.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 27

  • 7.9k
  • 3
قدرت تغییر مرکب در زندگی - عادت های کوچک موثر

 

آشنایی با مفهوم تغییر مرکب در زندگی


شاید باور شما هم بر این اساس باشد که برای ایجاد تغییرات زیاد در زندگی، باید کارهای خیلی اساسی انجام دهید یا به فرد دیگری تبدیل شوید، اما واقعیت این نیست. در این قسمت از برنامه الان وقتشه قصد دارم در خصوص تغییر مرکب در زندگی صحبت کنم. بخش زیادی از مطالب این ویدئو برگرفته از کتاب Atomic  Habits by James Clear می باشد که پیشنهاد می شود آن را مطالعه کنید.

 

عادت های اتمی

 

کتاب عادت های اتمی در خصوص ساخت عادت های خوب و ترک عادت های بد می باشد و به شما یاد می دهد که چطور همین عادت های بسیار کوچک باعث ایجاد تغییرات بسیار بزرگ در زندگی شما می شوند.

تغییر مرکب، هم می تواند بسیار خوب و هم بسیار بد باشد. اگر در یک سال، هر روز، یک درصد بهتر شوید، تا آخر سال حدودا 37 برابر بهتر شدید و اگر برعکس آن انجام شود، تقریبا به صفر می رسید! اکثرا افراد به دنبال رسیدن به نتایج خیلی خوب در زمان خیلی کوتاه هستند که با پیشنهادهایی که در ویدئو مطرح می شود به خوبی متوجه این موضوع خواهید شد.

 

تغییر مرکب


یک سیستم بسازید و روی سیستم تمرکز کنید


در مرحله هدف گذاری، تنها مشخص کردن و داشتن یک هدف شما را از بقیه متمایز نمی کند و باعث نمی شود از بقیه جلوتر باشید چون دیگران هم ممکن است اهدافی مشابه شما داشته باشند مثل هدف موفقیت در زندگی، برنده شدن در مسابقات المپیک بین ورزشکاران و... سیستم سازی یعنی مثلا اگر هدف شما داشتن یک اتاق مرتب است، هر زمان هر کاری که انجام می دهید، وسایل خود را هر بار بعد از استفاده در جای مشخص خود قرار دهید و... بدین شکل به صورت سیستمی و ناخودآگاه طوری رفتار می کنید که اتاق شما همیشه مرتب بماند. مثال های مرتبط و قابل لمس دیگری نیز در این زمینه برای سیستم سازی در ویدئو مطرح کردم.

 

قدرت تغییر مرکب در زندگی


از هویت به نتیجه برسید


عادت های شما باید درون هویت شما باشند. وقتی شما قصد داشته باشید مشکلات را از لحاظ نتیجه بررسی و حل کنید، شاید در کوتاه مدت بتوانید مشکلاتی را حل کنید ولی برای طولانی مدت نیازمند فاکتور دیگری هستید به نام عادت. عادت باید درون هویت شما شکل گرفته باشد تا شما بتوانید در طولانی مدت، کار را ادامه دهید.


چطور عادت های کوچک اما موثر بسازید ؟

 

  • عادت ها را جلوی چشمانتان نگه دارید!

  • عادت ها را جذاب کنید.

  • عادت ها را با شیوه ای آسان تر کنید.

  • پاداش فوری برای خودتان بسازید.

در نهایت آنچه مهم است، ساخت لایف استایل و ساخت عادت ها و تغییرات هر چند کوچک می باشد. واقعیت زندگی این است که همین تغییرات کوچک را به صورت مداوم، ادامه دهید تا به دنبال آن نتیجه هم حاصل شود. موفقیت چیزی جز ساخت یک سبک زندگی درست به صورت مستمر نیست.

 

عادت های کوچک موثر

 

اگر به دنبال اصلاح باورهای زندگی، ساخت لایف استایل صحیح، یادگیری تکنیک های مدیریت بیزینس به گونه ای که بتوانید شیوه های آزادی بیزینس خود از المان زمان و مکان را یاد بگیرید، هستید و در کل قصد دارید یک زندگی ایده آل و ذهنیت یک کارآفرین را بسازید، با دوره لایف استایل صحیح می توانید به این اهداف برسید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/power-of-compound-change
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
مرتضی علی گفته:
۰ | ۰

عالی بود
اتفاقا من 21 روز اخیر یک عادت جدیدی را وارد زندگیم کرده بودم و قبل از دیدن ویدئوی شما نا امید بودم چون نتیجه ی دلخواهم حاصل نشده بود و همش میگفتم چرا نشد... ولی با دیدن ویدئوی شما جواب سوالم رو گرفتم

فرناز محمدی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

بسیار خوشحالیم که مطالب برای شما مفید بوده است. 

موفق باشید.

پاسخ
Ali گفته:
۰ | ۰

سلام خیلی خوشحالم با سایت شما آشنا شدم

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

ما نیز از حضور و همراهی شما بسیار سپاسگزاریم.

پاسخ

مطالب مرتبط