مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

دریافت ریویو مثبت برای محصولات در آمازون

  • 3.5k
  • 0

 

صحبت های محمد جواد عزیز دانشجوی دوره آربی اکسترا


در این مصاحبه پیرامون مبحث ثبت ریویو در آمازون با یکی از دانشجویان دوره آربی اکسترا صحبت می کنیم که شامل نکات و تجربه هایی است، که هم برای خریداران و هم فروشندگان در وبسایت آمازون بسیار مهم و کاربردی خواهد بود.

 

 


فعالیت در آمازون و اهمیت گرفتن ریویو مثبت


در ابتدا وظیفه خودم می دانم که تبریک و تشکری خدمت شما داشته باشم. تشکر بابت حس مثبتی که انتقال می دهید، فایل های انگیزشی که تهیه می کنید و اطلاعات خوبی که به جز موضوع دوره های آموزشی به صورت فایل های مجزا مانند برنامه الان وقتشه، در اختیار سایر افراد می گذارید.

اینکه شما در یک دوره به صورت عالی و کامل مخاطب خود را در نقطه A سوار می کنید و در نقطه B پیدا می کنید، بسیار ارزشمند است آن هم در همه دوره های آموزشی شما. همانطور که می دانید آمازون دائما در حال آپدیت است و تمامی این آپدیت ها که لازمه کار من برای فروشندگی در آمازون است را در دوره آربی دیدم. یعنی در دوره شما به جز فایل های دوره آنچه بسیار مهم است، آپدیت های دوره و پشتیبانی تیم شما است.

من مهندس مکانیک هست اما همیشه علاقه مند هستم که با مخاطبان بیشتری در ارتباط باشم. من به موضوع فروش بسیار علاقه مند بودم که با دوره شما آشنا شدم که اول در دوره پاراسل زندگی شما و بعد دوره آربی شرکت کردم. دوره پاراسل زندگی را شروع کردم و حتی اگر زمان نداشتم، در زمان خواب طبق عادت به فایل ها گوش می دادم و علاقه مند شدم به ادامه و دنبال کردن آموزش های دوره پاراسل زندگی. این دوره به من کمک کرد عادات مثبتی که دارم را مرور و عادات منفی را راحت تر کنار بگذاریم.

بعد هم وارد دوره آربی شدم و همه چیز عالی و گام به گام بود. نکته بسیار مثبت دوره آربی بخش آربی کیو است که پیشنهاد می شود همه دانشجویان از این موتور جستجوی قدرتمند و کامل برای بیزینس آمازون استفاده کنند.


چگونه فروشندگان در آمازون ریویو مثبت بگیرند ؟


خود شما در ویدئویی گفتید که آمازون اکانت تعدا زیادی از فروشندگان که به صورت فیک کار می کردند و ریویو می گذارند را بست. نکته ای که من متوجه شدم این است که ربات ها و سیستم های جستجو گر آمازون هر ثانیه در حال بررسی هستند یعنی همه چیز در حال کنترل است و اگر متوجه شوند که فروشنده در کوتاه مدت ریویو های فیک و غیر استاندارد برای محصول خود دریافت کرده است، سریعا رسیدگی می کنند.

این بیزینس از نظر من نیازمند صبر و حوصله است چون به مرور زمان ساخته می شود و با گذشت زمان، اعتماد سازی انجام می شود و به دنبال آن، خریدار وقتی برند و کیفیت شما را بشناسد، حتی اگر شما محصول را کمی گران تر عرضه کنید باز هم ترجیح می دهد از برند شما خریداری کند. یک شخص به عنوان یک خریدار، کیفیت خوب، پشتیبانی و تعامل خوب را مدنظر قرار می دهد.

پس فقط تعداد زیاد در زمان کوتاه فروختن مهم نیست، مهم ارائه محصول خوب و با کیفیت و رضایت مشتری برای تداوم این مسیر است چون اگر محصول زیادی هم بفروشید ولی محصول خوبی نباشد، مشتری به راحتی ریفاند می کند و ریویو منفی می گذارد که این برای شما و برند شما اصلا خوب نیست. پس وجود یک محصول خوب، کارآمد و با کیفیت در کنار سایر اقدامات مانند تبلیغات، کیورد مناسب و... موفقیت در فروش را حاصل می کند. چون الگوریتم آمازون تغییر کرده و ریویو های فیک، سخت گیرانه بررسی و پیگیری می شود.

قوانین آمازون مشخص و دقیق است در خصوص ریویو این قوانین مهمتر و سخت گیرانه است. در واقع آمازون می گوید کسی که خریدار محصول است فقط خریدار محصول است نه تبلیغ کننده آن پس ریویو او باید حاصل تجربه خرید او و مشخص و همه جانبه باشد.

 

نظرات مثبت برای محصولات در آمازون


شما به عنوان خریدار چگونه فروشنده مدنظرتان را در آمازون انتخاب می کنید ؟


من به عنوان خریدار یک چک لیست برای آیتم هایی که مدنظرم هست، آماده می کنم و برای مثال عواملی مانند کیفیت محصول، بررسی ریویو صحیح و واقعی، قیمت آفرهای که فروشندگان معتبر قرار می دهند و چند عامل دیگر را بررسی می کنم و معتقد هستم کسی که زمان و انرژی بیشتری برای طراحی محصول و ارائه آن در آمازون صرف کرده است، با فروشنده ای که به این عوامل توجهی ندارد، متفاوت است و این نکته برای من تفاوت فروشنده و تصمیم برای خرید از کدام فروشنده را مشخص می کند.


اولویت شما برای بررسی محصول در آمازون کدام است ؟ عکس ، قیمت یا ریویو ؟


از نظر من اولویت اول ریویو است. بین قیمت و عکس اگر قیمت ها در یک رنج باشند، عکس مهمتر است البته سرچ و بررسی این موارد برای انتخاب محصول نیازمند بررسی جوانب دیگری هم هست که در ویدئو بیشتر و کامل تر در خصوص آن توضیح دادم. استاد عزت خواه در این باره موارد و راهکارهای مهمی دیگری که توجه به آنها باعث انتخاب درست تر می شود را مطرح می کنند که باعث بررسی دقیق تر و در نتیجه انتخاب هوشمندانه تری خواهد شد.


اگر فروشنده ریویو منفی بگیرد، بهترین عملکرد برای او چیست از نظر شما ؟


من زمانی که به عنوان خریدار ریویو منفی برای محصولی گذاشتم، معمولا دو برخورد از آنها دیدم. یکی این مورد که پیشنهاد می دهند یک محصول دیگر می فرستند یا پول را بر می گردانند ولی درخواست می کنند که ریویو را به پنج ستاره تغییر دهم. این عملکرد ممکن است در کوتاه مدت خوب باشد و مشتری از آن استقبال کند ولی در بلند مدت این ریویو های فیک مشمول بررسی ها و آنالیزهای آمازون می شود.

البته بعضی از فروشندگان به شدت به محصول خود پایبند هستند و از پرتالی که آمازون برای ارتباط بین فروشنده و خریدار به صورت قانونی قرار داده است، بهترین استفاده را می کنند تا مشکل برطرف شود. من چندین مورد تجربه و به دنبال آن ثبت ریویو مثبت را داشته ام که در این ویدئو به عنوان برخورد دوم کامل توضیح دادم.

آمازون یک دنیای بزرگ آنلاین با آپشن های زیاد و قوانین و طرح های جدید و هوشمند، در حال ادامه مسیر خود است. پس به نظر من  قطعا بودن در آمازون، فروشنده شدن در آمازون و ادامه و ارتقا این مسیر، یک فرصت استثنایی برای هر فردی است که به بیزینس آنلاین علاقه مند است و قصد دارد از این طریق کسب درآمد کند.

هر آنچه برای یادگیری فروش در آمازون نیاز است، کامل و گام به گام در دوره آربی گنجانده شده و اگر موردی هم باشد که از طریق آموزش ها متوجه نشوید به راحتی با تیم پشتیبانی حرفه ای ایشان در ارتباط خواهید بود و راهنمایی می شوید.

یکی از مزیت های خرید آنلاین این است که شما می توانید هزاران مدل و آپشن را در یک بستر ببینید و مقایسه کنید ولی در فروش حضوری این امکان فراهم نیست، تنوع کم است و به دنبال آن قدرت انتخاب شما محدود می شود. جدای از اینکه باید مراحل و مسیری را طی کنید تا به فروشگاه مدنظر برسید.

استاد عزت خواه متذکر می شوند این بیزینس هر روز در حال بهتر شدن است اما نکته مهمی که وجود دارد این است که باید الان با دانش بیشتری وارد این کسب و کار بشوید. الان موارد مهمی برای لانچ کردن محصول و تجربه فروش موفق لازم است. در این مسیر تجربه مهم است اما گاهی این تجربه با امتحان کردن همه مسیر ها توسط خود شخص حاصل می شود که درصد آزمون و خطا بسیار بالا می رود و طبیعتا هزینه های زیادی دارد اما ممکن است شخصی ترجیح بدهد که در این خصوص از آموزش های تخصصی و تجارب دیگران استفاده کند تا درصد این آزمون و خطا کاهش پیدا کند.

 

نظر دانشجویان دوره آربی


ریویو شما برای دوره آربی چیست ؟


من به عنوان کسی که وارد بیزینس آمازون شدم، مراحل آن را طی کردم و به عنوان کسی که با تدریس آشنایی دارم، پیشنهاد می کنم کسانی که قصد یادگیری این بیزینس را دارند حتما وارد دوره آربی بشوند به جای اینکه بخواهند از راهکار دیگر  و تجربه و تست همه چیز از صفر شروع کنند. اگر بخواهم دوره آربی را ریویو کنم قطعا به آن 5 ستاره می دهم.

ریویو بسیار مهم است من به همه کسانی که محصولی را چه در ایران و چه خارج از ایران می خرند، پیشنهاد می کنم حتما برای محصول ریویو بگذارند تا این فرهنگ را یاد بگیریم که نظر و تجربه خودمان را در خصوص یک محصول چه در مورد ویژگی های خوب و چه ویژگی های بد آن با دیگران به اشتراک بگذاریم. چون این کار هم به ما کمک می کند، هم به فروشنده و هم به سایر خریداران در آن پلتفرم. نتیجه این کار هم به بهبود آن سیستم کمک می کند.

 

من همین الان میخواهم به دوره آربی اکسترا ملحق بشوم و با جدیت دوره را شروع کنم

یادگیری شیوه زندگی و بیزینس آنلاین

 

برای مشاهده ویدئوهای سایر همراهان و نتایج دانشجویان دوره های سایت روی لینک زیر کلیک کنید

نظرات دانشجویان دوره آربی اکسترا

 

 

 

شرکت در دوره ی آربی - آموزش فروش در آمازون

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/positive-review-products
ezzatkhah

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 4

مطالب مرتبط