مصاحبه با امید کردستانی (ایرانی موفق در سیلیکون ولی)

  • 8 اسفند 1398
  • 4.9k
  • 10

امید کردستانی ایرانی که از پیرانشهر به گوگل رسید

لازم است برای رسیدن به موفقیت از دایره امن خود خارج شوید و قدم در مسیری بگذارید که با چالش‌های مختلفی روبرو می‌شوید. چالش‌هایی که توانایی‌های شما را آشکار می‌سازند. امید کردستانی از این چالش‌ها و سختی‌ها استقبال کرد و آنها را تبدیل به فرصت‌های طلایی نمود. در زمانی مسیر خود را از مهندسی به مدیریت تغییر داد و در زمانی دیگر، انتخاب شغلی که همراه با نوآوری و لذت باشد را بر پول ترجیح داد. مسیری را انتخاب نمود که با انتقادهای زیادی مواجه شد ولی به دلیل علاقه به راه خود دست از تلاش برنداشت، تمام سختی‌ها را به جان خرید، پله های موفقیت را بالا رفت وتبدیل به گران قیمت‌ترین مدیر گوگل شد.

 

 

مروری بر زندگی امید کردستانی

چه میزان قدرت، انگیزه و اعتماد به نفس می تواند اسم یک فرد را در گروه افراد موفق و مطرح جهان قرار دهد؟ طبیعتا نکته‌ای که در ابتدا بیش از هر مورد دیگری اهمیت دارد، باور و ایمان فرد به هدفی است که در ذهن دارد. امید کردستانی یکی از مدیران موفق گوگل در این ویدیو، با مروری بر زندگی خود و مراحلی که پشت سر گذاشته، نکاتی را عنوان می کند که می تواند مسیر افراد علاقه مند به این حوزه را هموارتر و آسانتر سازد.

تأثیر هوش مصنوعی در زندگی آینده انسان‌ها

در عصری زندگی می‌کنیم که به نظر می‌رسد کامپیوتر و هوش مصنوعی از انسان پیشی گرفته است. دیگر اکنون انسان و ماشین یک تیم را تشکیل داده‌اند. امید کردستانی می‌گوید "چیزی که من به آن  امید دارم این است که دید ما نسبت به فناوری مثل دید ما نسبت به برق باشد که همه جا جریان دارد و مکمل تمام کارهای ما باشد، مثل آب و برق، من خیلی نسبت به مشاغل آینده امید دارم، ابزارهای جدید و آموزش‌هایی که قرار است ایجاد شوند و این اتفاق هیجان‌انگیز است"

 

آموزش فروش در آمازون

 

راز موفقیت امید کردستانی

امید کردستانی علت موفقیت خود در مدیریت گوگل را، ساختن فرهنگ سازمانی می‌داند، فرهنگی که در همه کارها برتری را سرلوحه خود قرار دهد. برتری در محصولات، فناوری و استخدام. او عنوان می‌نماید که مهمترین کاری که شرکت گوگل انجام داده این است که لری و سرگی در نامه موسسان نوشتند که کارمندها از همه چیز مهمتر هستند. همیشه مدیران درجه یک، کارمندهای درجه یک، مدیرهای درجه دو، کارمندهای درجه سه و مدیرهای درجه سه کارمندهای درجه چهار استخدام می‌کنند و اصلا نمی توان اهمیت کارمندان را در موفقیت یا عدم موفقیت یک مجموعه نادیده گرفت. این ویدیوی رایگان را تماشا کنید تا با محبوب‌ترین مدیر سیلیکون ولی بیشتر آشنا شوید، انسان موفقی که می‌توان درس‌های زیادی از او آموخت.

مصاحبه با امید کردستانی (ایرانی موفق در سیلیکون ولی)

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 4

کلمات کلیدی
رسیدن به موفقیت

نظرات کاربران

10 نظر

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط